Głęboka Asertywność – Budzenie Wewnętrznego Wojownika/czki

Głęboka Asertywność –
Budzenie Wewnętrznego Wojownika/czki
-cykl 3x spotkań / warsztatów
ZAPISY OTWARTE / 4 edycja

 

To wyjątkowy warsztat składający się z cyklu 3 spotkań/zajęć. Ma on formule pracy z ciałem oraz pracy z blokadami na poziomie przekonań i emocji. Odbywa się on w terenie oraz przestrzeni warsztatowej sali.

To jest warsztat rozpalenia wewnętrznego ognia, siły i mocy sprawczej. Pozwala skontaktować się i uwolnić nagromadzone pokłady zdrowego gniewu oraz uczy jak zarządzać tą emocją dla tych którzy jej nie potrafią kontrolować.

Budzenie wewnętrznego wojownika w końcu to warsztat pracy z ciałem który pozwala zrzucić nagromadzone napięcia objawiające się w bólach somatycznych i przewlekłym stresie.

Od dziecka uczymy się bycia grzecznym/ną w momencie gdy czujemy potrzebę ekspresji, ruchu bądź towarzyszą nam silne emocje. W takim procesie odcinamy się od czucia i w ramach kolejnych lat edukacji nasz wewnętrzny kombinezon staje się coraz sztywniejszy. Pracujemy w biurze i niby wszystko jest w porządku ale nie końca. Zostaliśmy odcięci od własnej żywotności, ciała i instynktów. Często boli nas głowa, plecy, brzuch a reszta ciała jest spięta.

Tak nie musi być. Emocje możemy na powrót oswoić w swoim ciele, możemy zaprzyjaźnić się z gniewem, smutkiem czy strachem. Otwierając swoje serce na czucie, otwieramy się na bardziej żywe i bezpośrednie doświadczanie życia oraz na swój pełen potencjał.

To jest warsztat oparty o własne doświadczenie ponad 10 lat poznawania różnych narzędzi i technik budzących żywotność ciała, otwierających dostęp do czucia i uruchamiających energię brzucha oraz miednicy. Osobiście przeszedłem drogę od całkowitego odcięcia się od przeżywania gniewu do ponownego zintegrowania w sobie tej niebywale silnej i pięknej emocji. Wiem co to znaczy nie czuć swojego gniewu, często wpadać w depresyjne nastroje oraz nie umieć obronić swoich granic. Wiem, też jakie to ożywcze, twórcze i budujące na powrót skontaktować się z własnym gniewem i mieć do niego dostęp wtedy gdy tego potrzebuję.

Pozwolenie sobie na gniew, swobodny dostęp do niego całkowicie zmieniło moje życie. Stałem się asertywny, bardziej klarowny, skoncentrowany na tym co ważne dla mnie. W relacjach nauczyłem się mówić co czuję i kiedy czuję. W końcu większość moich napięć w ciele zniknęło. Przede wszystkim jednak zmieniło się moje samopoczucie. To tak jakby nieustanny, nowy strumień energii  płynął z mojego brzucha i miednicy i ożywiał moje ciało.

 

Warsztat

Warsztat jest oparty o praktykę ćwiczeń wywodzących się z różnych tradycji i technik, które poznawałem sam na przestrzeni wielu lat. Są to narzędzia stosowane w ujęciach somatycznych, kontaktujące z emocjami zapisanymi w ciele, emocjami do których dostęp został zablokowany w wyniku różnych, najczęściej trudnych wydarzeń. Poznasz również techniki uruchamiające energetykę ciała stosowane w sztukach walki,  gruntujące i rozluźniające w jodze, pozwalające puszczać zgromadzone w ciele napięcie, przywracające równowagę chemiczną organizmu przez ćwiczenia oddechowe, ćwiczenia budzące świadomość dolnych częściach ciała  (aktywizujące mięśnie brzucha, przeponę, mięśnie dna miednicy). W cyklu spotkań poznasz również elementy pracy z podświadomością, archetypami i własnym cieniem. 

 

Dla kogo są te zajęcia?

 • Dla każdego kto pragnie mieć dostęp do większej mocy sprawczej w swoim życiu
 • Dla tych którzy mają trudność w stawianiu granic i byciu asertywnym
 • Jeżeli masz poczucie zablokowania w odczuwaniu swojego gniewu lub pragniesz nauczyć się lepiej go kontrolować
 • Dla każdego kto pragnie czuć i wyrażać swoją wewnętrzną siłę zakorzenioną w ciele
 • Dla każdego kto pragnie czuć większą żywotność w swoim ciele
 • Jeżeli zmagasz się z częstymi spadkami nastroju lub poczuciem depresji
 • Jeżeli pragniesz doświadczyć silnej energii w ciele zasilającej poczucie wiary w siebie
 • Jeżeli doświadczasz silnego stresu bądź lęku w relacjach lub stojących przed Tobą wyzwaniach.
 • Jeżeli cierpisz na objawy stresu pourazowego (PTSD)
 • Jeżeli pragniesz być bardziej pewny siebie

 

Narzędzia

 • Techniki pracy z ciałem
 • Techniki odblokowujące dostęp emocji zapisanych w ciele (gniew, smutek i in.)
 • Techniki oddechowe (m.in. pranayama aktywizująca mięśnie brzucha, przeponę i nerw błędny, oddychanie transowe)
 • Ćwiczenia kontaktujące własnym centrum (brzuch i miednica)
 • Techniki budujące większą świadomość swojego ciała
 • Techniki rozluźniające i gruntujące
 • Bieg transowy
 • Elementy zaczerpnięte z sztuk walki
 • Praca z intencją, kartami metaforycznymi i praca z archetypami
 • Techniki wizualizacji
 • Elementy pracy z cieniem

 

Jak wygląda sesja

Pojedyncze zajęcia trwają ok. 4-4,5 godziny i składają się zarówno z rozmowy jak i ćwiczeń, pracy na sali oraz w terenie oraz  ok. 15 minutowego biegu transowego. Pomiędzy zajęciami w tygodniu uczestnicy dostają ćwiczenia do wykonania oraz jedną z wizualizacji/technik do pracy z podświadomością.

Więcej

Sesję zaczynamy od spotkania i krótkiej rozmowy na sali warsztatowej. Skanujemy z czym jestem w ciele i emocjach oraz jaka wyłania się główna intencja. Następnie uczymy się zakorzeniać uwagę w ciele i miednicy przez wykonanie jednej z  technik oddechowych i pracę z miednicą. Po krótkiej rozgrzewce na sali wychodzimy na ok. 10-15 minutowy energetyzujący bieg transowy do położonego tuż obok lasu. Bieg ten w formie swobodnego truchtu ma za zadanie jeszcze bardziej rozluźnić, ciało, rozpuścić napięcia i sprowadzić uwagę do tu i i teraz. Jest on dla każdego, nie potrzeba do niego żadnej wcześniejszej sprawności bądź kondycji.

W pobliskim parku uspokajamy oddech, rozciągamy ciało i mięśnie poprzez serię krótkich ćwiczeń rozgrzewających. Następnie przechodzimy de serii właściwych metod, które  pomagają skontaktować się z emocjami, rozpuszczają blokady i budują większą świadomość ciała i emocji. Wzmacniamy połączenie z własnym gniewem, uczymy się go wyrażać i puszczać. Na koniec tej części wykonujemy kilka ćwiczeń mocno podnoszących energię i łączących z własnym centrum.

Wracamy na salę. Gruntujemy doświadczenia poprzez uspokajającą i rozluźniającą sekwencję. Następnie pracujemy z obszarem brzucha i miednicy – rezerwuarem naszego wewnętrznego ognia i poczucia mocy sprawczej. Na sam koniec odbywa się przyjemna wizualizacja połączona ze skanowaniem ciała oraz doświadczeniem relaksu. Całą sesję integrujemy znów na poziomie rozmowy i spotkania w kręgu.

 

Inwestycja

150zł / zajęcia. W promocji – 120zł /zajęcia.
Cykl 3 zajęć – 450zł. W promocji – 360zł/cykl. Zaliczka 150zł
Czas trwania pojedynczych zajęć 4h-4,5h

Termin i miejsce.

Cykl 3 x sobota 9.00-13.00/13.30. Zajęcia zaczynamy w sali w Twórcze Miejsce na ul. Szwedzkiej lub na sali Białej Drogi w Krakowie. Kameralna grupa.

ZAPISY OTWARTE / 4 edycja.

Zapisy: [email protected]

 

Opinie Uczestników

„Warsztat jest zgrabną całością. Uwalnianie ciała i emocji. Kilka spotkań pozwala na ugruntowanie nowych rzeczy. Daje poczucie siły, sprawczości, przyjemność i prawo do tych stanów. Zabieram ze sobą świadomość własnej mocy i siły, akceptację siebie. Przyjemność z ćwiczeń fizycznych. Dziękuję”

 

„Serdecznie polecam warsztaty. Jest to przestrzeń, w której możesz poczuć się sobą i poznać kilka technik pracy z ciałem i emocjami. Warsztat daje możliwość odkrycia wewnętrznej siły i energię do zmian”.

„Polecam ponieważ warsztat łączący wiele technik i jakby wiele warsztatów, pobudza do rozważań nad różnymi aspektami życia oraz pobudza ciało i ducha. Zabieram ze sobą większe poczucie własnej wartości i ćwiczenia do zastosowania w domu.”

„Jeśli pragniesz zaglądnąć w głąb siebie – te warsztaty są dla Ciebie. To dobre miejsce na akceptację swoich emocji, wyrażanie ich i czucie. Zabieram ze sobą obudzaną wojowniczkę, większą łagodność i akceptację siebie. Dziękuję”.
Kasia.

„Możesz na chwilę się zatrzymać, zaglądnąć w siebie, pobyć ze sobą w bezpiecznej przestrzeni, wydobyć coś co dawno temu zakryłaś, a to tam wciąż jest… To warsztat pełen troski i mocy. Czas wyzwolenia własnej mocy. Pozdrawiam”

„Zrobiłem pięć sesji z Krzysztofem w ramach cyklu „Wewnętrzny wojownik” i miałem bardzo pozytywne doświadczenie. Holistyczne podejście Krzysztofa obejmowało jogę, ćwiczenia fizyczne i prowadzone medytacje, aby pobudzić zarówno umysł, jak i ciało. Warsztaty Krzysztofa polecam osobom zainteresowanym w posuwaniu się naprzód w swojej duchowej podróży, jednocześnie zwiększając siłę bicia swojego serca! Paul

„Krzysztof potrafi prowadzić z szacunkiem, nie wprowadza poczucia, że jest guru ponad wszystkim. Ma w sobie bardzo dużo spokoju, pokory i balansu. Umie pokierować. Warsztaty przez niego prowadzone to cenne doświadczenie.”

„Bardzo dobre na odkrycie siebie, pozytywne zamieszanie energii, poruszenie duszy i ciała. Naprawdę dobry prowadzący!”

„Warsztat jest dla tych, którzy mają dystans do siebie, coś już o sobie wiedzą, nie boją się swoich emocji i chcą się rozwijać, chcą rozwijać swoją głębię.”

„Męska energia, uważność, lekkość towarzyszy w powracaniu do siebie. Osadzenie w ciele, przywrócenie głosu, doświadczenie własnej mocy.  Doświadczasz a później bierzesz ze sobą w życie. Zawsze jednak pozostanie wspomnienie warsztatu do którego można odwołać się, by wzmocnić odwagę.”

„Najbardziej podobało mi się nienachalność, autentyczność, delikatność procesu, Lowen, joga”.

 

Prowadzący

Krzysztof Ruba – trener (po Holistycznej Szkole Trenerów), instruktor jogi (rys 200 yoga alliance), sternik morski, założyciel marki – Wyprawy-Rozwojowe.pl. Twórca i współtwórca autorskich warsztatów na takie tematy jak ‘Głębokie Poczucie Własnej Wartości’, ‘Być w Połączeniu’, ‘Wewnętrzna Siła’, ‘Uwalnianie napięć’ i In. Od 7 lat prowadzi wyprawy rozwojowe i przyrodnicze do rdzennych kultur Ameryki Łacińskiej, Afryki i Europy. Przejechał już prawie wszystkie kraje Ameryki Łacińskiej, która jest bardzo bliska jego sercu. Prowadzi autorskie rejsy żeglarskie z warsztatami oraz współprowadzi warsztaty rozwojowe z końmi. Do życia podchodzi z autentycznością, odwagą i kreatywnością. Uwielbia spełniać swoje marzenia. https://wyprawy-rozwojowe.pl/

 

Artykuły:
Archetyp Wojownika/czki

Gniew potężna wewnętrzna siła

Tagi: , , , , , , , , , ,