Granice i gniew – warsztaty asertywności z tańcem HAKA

Granice i gniew – warsztaty asertywności z tańcem HAKA

Obudź w sobie wewnętrznego wojownika /czkę

19- 20 październik 2024r., Kraków

 

To jest warsztat rozpalenia wewnętrznego ognia, siły i mocy sprawczej. Pozwala skontaktować się i uwolnić nagromadzone pokłady zdrowego gniewu oraz uczy jak zarządzać tą emocją dla tych którzy mają trudność aby ją kontrolować.

Przywracanie dostępu do energii gniewu i granic to budzenie wewnętrznego wojownika/czki. Jest to warsztat pracy z ciałem który pozwala zrzucić nagromadzone napięcia objawiające się w bólach somatycznych i przewlekłym stresie.

Ten warsztat uczy stawania do swojej mocy poprzez wyrażanie swoich potrzeb, wzmacnia świadomość i prawo do wyrażania swoich granic. Zdrowy gniew to energia, która pomaga w pokonywaniu przeszkód, konfrontowania się z osobami których nauczyliśmy się bać.

Od dziecka uczymy się bycia grzecznym/ną w momencie gdy czuliśmy potrzebę ekspresji, ruchu bądź gdy towarzyszyły nam silne emocje. W takim procesie odcinamy się od czucia i w ramach kolejnych lat edukacji nasz wewnętrzny kombinezon staje się coraz sztywniejszy. Pracujemy w biurze i niby wszystko jest w porządku ale nie końca.

Zostaliśmy odcięci od własnej żywotności, ciała i instynktów. Często boli nas głowa, plecy, brzuch a reszta ciała jest spięta.

Tak nie musi być. Emocje możemy na powrót oswoić w swoim ciele, możemy zaprzyjaźnić się z gniewem, smutkiem czy strachem. Otwierając swoje serce na czucie, otwieramy się na bardziej żywe i bezpośrednie doświadczanie życia oraz na swój pełen potencjał.

To jest warsztat oparty o narzędzia i techniki budzące żywotność ciała, otwierające dostęp do czucia i uruchamiające energię brzucha oraz miednicy.

Jest to więc warsztat głębokiej asertywności, dzięki któremu przywrócisz w sobie świadomość swoich granic, przećwiczysz techniki komunikowania swoich potrzeb, mówienia „Nie” i „Tak” i wzmocnisz umiejętność dbania o swoją życiową przestrzeń. Dzięki pracy z przekonaniami, ciałem, emocjami będziesz mieć okazję przywrócić w sobie dostęp do mocy sprawczej i będziesz mógł/a wziąć odpowiedzialność za swoje samopoczucie w relacjach.

Dzięki połączeniu różnorodnych narzędzi z obszaru współczesnej psychologii z żywą tradycją rdzennych mieszkańców Polinezji warsztat jest głęboką, holistyczna podróżą w głąb siebie.

 

Warsztat

To wyjątkowy warsztat składający się z 2 części. W pierwszej będziemy przywracać nowe wzorce swoich granic, odblokowywać zamrożone emocje, uruchamiać i zarządzać gniewem, uczyć się czym jest głęboka asertywność i ćwiczyć techniki stawiania granic, mówienia „Nie” oraz wyrażanie swoich potrzeb które są bezpieczne dla nas i otoczenia.

W drugiej części, drugiego dnia poznamy tradycję tańca HAKA, która w swojej istocie łączy nas z naszą wewnętrzną mocą, energetyką ciała i budzi siłę archetypowego wewnętrznego wojownika / czki czyli strażnika. Finalnie zintegrujemy te dwie części warsztatu aby poczuć że mamy do nich dostęp w naszym życiu na co dzień.

 

Haka Māori

Praca z polinezyjskimi tańcami, rytuałami i ceremoniami obejmuje pracę z „Maną” (energią), „Aroha” (miłością) i „Autahi(jednością). Wymaga również pełnej równowagi między męską i żeńską maną do poczucia prawdziwej siły i kompletności.

Wykonywanie więc tańców polinezyjskich będzie wymagało zarówno many (żeńskiej, jak i męskiej), aby obudzić w nas strażnika i wewnętrznego wojownika / wojowniczkę.

Będziemy pracować z polinezyjskimi technikami oddychania, przywracać dostęp do wewnętrznej mocy, oddawać cześć naturze. Praca z „Maną” zwiększa wytrzymałość, podążanie ścieżką „Aroha” (miłości) wzmacnia połączenie między człowiekiem a przyrodą oraz wzmacnia poczucie jedności.

Aby osiągnąć to wszystko, poczujemy moc Haka Māori. Jeśli chodzi o Polinezyjczyków, to urodziliśmy się jako strażnicy ziemi, jesteśmy naturą i czcząc przyrodę oddajemy hołd naszym przodkom i zapewniamy przyszłość kolejnym generacjom.

 

Dla kogo są te zajęcia?

 • Dla każdego kto pragnie mieć dostęp do większej mocy sprawczej w swoim życiu
 • Dla tych którzy mają trudność w stawianiu granic i byciu asertywnym
 • Jeżeli masz poczucie zablokowania w odczuwaniu swojego gniewu lub pragniesz nauczyć się lepiej go kontrolować
 • Dla każdego kto pragnie czuć i wyrażać swoją wewnętrzną siłę zakorzenioną w ciele
 • Dla każdego kto pragnie czuć większą żywotność w swoim ciele
 • Jeżeli zmagasz się z częstymi spadkami nastroju lub poczuciem depresji
 • Jeżeli pragniesz doświadczyć silnej energii w ciele zasilającej poczucie wiary w siebie
 • Jeżeli doświadczasz silnego stresu bądź lęku w relacjach lub stojących przed Tobą wyzwaniach.
 • Jeżeli cierpisz na objawy stresu pourazowego (PTSD)
 • Jeżeli pragniesz być bardziej pewny siebie

 

Narzędzia

 • Techniki pracy z ciałem w ujęciu psycho-somatycznym (odblokowujące dostęp emocji zapisanych w ciele (np. gniew, smutek) i budujące większą świadomość swojego ciała
 • Maoryska tradycja HAKA – praktyka pracy z świadomością i ciałem
 • Ćwiczenia nawiązujące do psychodramy
 • Techniki oddechowe (m.in. aktywizująca mięśnie brzucha, przeponę i nerw błędny, oddychanie transowe)
 • Techniki rozluźniające i gruntujące
 • Elementy zaczerpnięte z sztuk walki, bieg transowy
 • Praca z archetypami
 • Techniki wizualizacji

 

 

Prowadzący

Krzysztof Ruba

Trener (po Holistycznej Szkole Trenerów)coach (po Instytut Psychoedukacji i Rozwoju Integralnego), instruktor jogi (rys 200 yoga alliance), sternik morski,  założyciel marki – Wyprawy-Rozwojowe.pl . Twórca i współtwórca autorskich warsztatów na takie tematy jak ‘Głębokie Poczucie Własnej Wartości’, ‘Świadomie manifestuje i kreuje’, ‘Wewnętrzna Siła’ i In. Od 7 lat prowadzi wyprawy rozwojowe i przyrodnicze do rdzennych kultur Ameryki Łacińskiej, Afryki i Europy. Przejechał już prawie wszystkie kraje Ameryki Łacińskiej, która jest bardzo bliska jego sercu.  Prowadzi autorskie rejsy żeglarskie z warsztatami oraz współprowadzi warsztaty rozwojowe z końmi.  Do życia podchodzi z autentycznością, odwagą i kreatywnością. Uwielbia spełniać swoje marzenia. https://wyprawy-rozwojowe.pl/

Mana

Mana pochodzi z rozległego Oceanu Spokojnego i jest wdzięczny za swoje dziedzictwo z różnych części Polinezji, klanów Ma’ohi (tahitańskich) i plemion Maorysów. Stał się kaitiaki (strażnikiem) kultur polinezyjskich, chroniąc odmienne dziedzictwo Polinezji, wskazując właściwy sposób i ścieżkę ich wykonywania oraz pomagając ludziom na nowo połączyć się z ich korzeniami dzięki znajomości jego ziemi.

Urodził się na świętej wyspie Raiatea, legendarnej w mitologii polinezyjskiej Hawaiki Nui. Dorastał blisko swoich dziadków, ucząc się o tradycyjnych, praktykach i medycynie, zwyczajach i duchowości polinezyjskiej. W listopadzie 2022 roku jego babcia nadała mu imię „Tia’i”, strażnika ich dziedzictwa, gotowego aby przejąć jej pracę i nadzieję na przetrwanie swych korzeni.

 

Inwestycja:  700zł

Termin: 19- 20 październik 2024r. (sobota 10.00-18.00), niedziela 09.00-16.00

Miejsce – “BLISS HOUSE”

W sercu Krakowa, w otoczeniu Lasu Wolskiego powstała magiczna przestrzeń BlissHouse – ośrodek warsztatowy. Jest to bardzo jasna, przestronna przestrzeń z nowymi pokojami i piękną salą warsztatową.

O wyjątkowości miejsca świadczy ogromny, przepiękny i prastary las, ciche i spokojne położenie. Idealne miejsce pod retreaty i odosobnienia. Wokół znajduje się wiele cudownych miejsc na spacery, medytacje lub poranny jogging. Adres: ulica Zakamycze 37B, 30-240 Kraków

Warsztaty: 700zł, Nocleg: 150zł/os/noc, Wyżywienie: 3 pyszne posiłki dziennie – 130 zł

Zapisy: [email protected]

 

Opinie Uczestników

„Warsztat jest zgrabną całością. Uwalnianie ciała i emocji. Kilka spotkań pozwala na ugruntowanie nowych rzeczy. Daje poczucie siły, sprawczości, przyjemność i prawo do tych stanów. Zabieram ze sobą świadomość własnej mocy i siły, akceptację siebie. Przyjemność z ćwiczeń fizycznych. Dziękuję”

 

„ Gorąco polecam te warsztaty wszystkim, którzy czują, że brakuje im mocy i asertywności i nie mają pojęcia jak respektować własne granice. Jestem pod wrażeniem ile można przepracować w 2 dni! Nie mogę doczekać się kolejnych warsztatów z Krzysztofem! ”

 

„ Polecam te warsztaty! Dzięki nim odkryjesz pozytywną stronę gniewu, poczujesz wojownika w sobie i moc, której nie pamiętasz! ”

 

„ Ogromnie poczułem energię Haki! Bardzo potrzebne warsztaty – dzięki nim mam informację o moich zasobach, co mi sprzyja”

WIĘCEJ

„ Po tych zajęciach czuję większą siłę, asertywność, potrafię bronić swoich granic. Wierzę, że wracam do dawnej siebie, dziękuję! ”
„ Czuję się zainspirowana, aby poczynić dalsze kroki w rozwoju komunikacji, mam teraz świadomość jak bronić swoich granic. Opowieści o Polinezji, Nowej Zelandii od Many i taniec Haka były wyjątkowe – zapamiętam je na długo! Dziękuję za te warsztaty! ”
„ Dziękuję za możliwość skonfrontowania się ze swoim lękiem! Za wszystkie ćwiczenia, spotkanie z Maną! Dzięki tym warsztatom mam większe zrozumienie swoich barier. Czuję swój potencjał i mam większą świadomość swoich potrzeb!”
„Serdecznie polecam warsztaty. Jest to przestrzeń, w której możesz poczuć się sobą i poznać kilka technik pracy z ciałem i emocjami. Warsztat daje możliwość odkrycia wewnętrznej siły i energię do zmian”.

„Polecam ponieważ warsztat łączący wiele technik i jakby wiele warsztatów, pobudza do rozważań nad różnymi aspektami życia oraz pobudza ciało i ducha. Zabieram ze sobą większe poczucie własnej wartości i ćwiczenia do zastosowania w domu.”

„Jeśli pragniesz zaglądnąć w głąb siebie – te warsztaty są dla Ciebie. To dobre miejsce na akceptację swoich emocji, wyrażanie ich i czucie. Zabieram ze sobą obudzaną wojowniczkę, większą łagodność i akceptację siebie. Dziękuję”.
Kasia.

„Możesz na chwilę się zatrzymać, zaglądnąć w siebie, pobyć ze sobą w bezpiecznej przestrzeni, wydobyć coś co dawno temu zakryłaś, a to tam wciąż jest… To warsztat pełen troski i mocy. Czas wyzwolenia własnej mocy. Pozdrawiam”

„Zrobiłem pięć sesji z Krzysztofem w ramach cyklu „Wewnętrzny wojownik” i miałem bardzo pozytywne doświadczenie. Holistyczne podejście Krzysztofa obejmowało jogę, ćwiczenia fizyczne i prowadzone medytacje, aby pobudzić zarówno umysł, jak i ciało. Warsztaty Krzysztofa polecam osobom zainteresowanym w posuwaniu się naprzód w swojej duchowej podróży, jednocześnie zwiększając siłę bicia swojego serca! Paul

„Krzysztof potrafi prowadzić z szacunkiem, nie wprowadza poczucia, że jest guru ponad wszystkim. Ma w sobie bardzo dużo spokoju, pokory i balansu. Umie pokierować. Warsztaty przez niego prowadzone to cenne doświadczenie.”

„Bardzo dobre na odkrycie siebie, pozytywne zamieszanie energii, poruszenie duszy i ciała. Naprawdę dobry prowadzący!”

 

„Warsztat jest dla tych, którzy mają dystans do siebie, coś już o sobie wiedzą, nie boją się swoich emocji i chcą się rozwijać, chcą rozwijać swoją głębię.”

 

„Męska energia, uważność, lekkość towarzyszy w powracaniu do siebie. Osadzenie w ciele, przywrócenie głosu, doświadczenie własnej mocy.  Doświadczasz a później bierzesz ze sobą w życie. Zawsze jednak pozostanie wspomnienie warsztatu do którego można odwołać się, by wzmocnić odwagę.”

 

„Najbardziej podobało mi się nienachalność, autentyczność, delikatność procesu, Lowen, joga”.

 

Artykuły:
Archetyp Wojownika/czki

Gniew potężna wewnętrzna siła

Tagi: , , , , , , , , , ,