Wewnętrzna Wolność i Lekkość przez Wybaczenie

Wewnętrzna Wolność i Lekkość
przez odpuszczenie i wybaczenie

Termin: 23-24 listopad 2024, Kraków

Wybaczenie przychodzi naturalnie jako odpuszczenie. Nie musimy się o nie starać. Pojawia się gdy zaczynamy widzieć z dużo szerszej perspektywy swojego życia lekcję i zaproszenie do transformacji w danym doświadczeniu.. Do czego zaprasza mnie moja historia? Jaki skarb się w niej kryje?

Rumi pisał, że “rana to szczelina przez którą wpada światło.” Nie jest to wcale łatwe do zobaczenia w momencie gdy doświadczamy cierpienia. Ale zobaczenie i zrozumienie jakie lekcje kryją w danym doświadczeniu z perspektywy czasu jest uwalniające.

Na tym warsztacie będziemy przyglądać się swoim historiom żeby zobaczyć je z nowej, szerszej perspektywy. Będziemy chcieli dotknąć tego co było w nich prawdziwe i dotychczas nieprzeżyte aby finalnie móc puścić daną historię i otworzyć się na NOWE w swoim życiu.

Metoda ta zwiększa naszą świadomość i umożliwia większy wybór w jaki sposób interpretujemy własną historię. Pomaga osiągnąć wewnętrzny spokój przez uwolnić się od archetypu ofiary i autodestrukcyjnych wzorców, które odbierają radość, blokują energię i obfitość.

 

Metoda

Poprzez pracę w parach, z emocjami, z ciałem i przekonaniami doświadczysz pięć etapów metody radykalnego wybaczania Colin Tippinga i będziesz mieć okazję przetransformować to co Ciebie jeszcze hamuje w Twojej historii i zatrzymuje.  Różnorodność narzędzi – elementy psychodramy, praca z linią czasu, gra satori, pracę z ciałem i uwalnianiem napięć, oddech satori, ruch intuicyjny i głos pozwolą Ci na intensywne,  głębokie i energetyzujące doświadczenie.

W czasie tej pracy będziesz mieć okazję aby rozpoznać i przyjrzeć się zranionym kawałkom psychiki, zaopiekować  się nimi i pozbyć się urazów. Całe doświadczenie pozwoli Ci dostrzec nowy być może głębszy sens w Twojej historii, pomoże odkryć kim jesteś i kim naprawdę chcesz się stać.

Finalnie dzięki warsztatowi będziesz mieć możliwość wpuścić do siebie i swojego wnętrza więcej poczucia wolności, lekkości i miłości.

Gra Satori (Uwolnienie / przebudzenie). Jest częścią całodniowego warsztatu. Choć nazywa się ona grą nie jest to zwykła gra w potocznym tego słowa znaczeniu. Przechodząc przez nią doświadczymy pewnego rodzaju transformacji i zmiany sposobu postrzegania określonych wydarzeń życiowych na bardziej wolne i lekkie podejście w którym nie tracimy połączenia z naszą prawdziwą naturą i energią. Symbolicznie doświadczymy w niej przejścia z krainy ofiary do wewnętrznego Uwolnienia i wolności (Satori).

 

„Kiedy czujemy urazę do kogoś, wiążemy się z tą osobą i tworzymy emocjonalny związek silniejszy od stali. Jedynym sposobem na uwolnienie się od takiego ciężaru jest odpuszczenie i wybaczenie”. Catherine Ponder

 

Dla kogo

 • Dla każdego kto pragnie uwolnić się od poczucia winy i archetypu ofiary
 • Jeżeli pragniesz bardziej uwierzyć w siebie oraz swoją misję
 • Jeżeli pragniesz doświadczyć pojednania (wewnętrznego i w relacji)
 • Jeżeli pragniesz uwolnić od wewnętrznego bólu i zranienia
 • Jeżeli pragniesz odzyskać poczucie sprawczości w swoim życiu
 • Jeżeli pragniesz uwolnić się od wewnętrznego krytyka i ciągłego osadzania
 • Dla każdego kto pragnie zaprosić więcej wolności, witalności i pokoju do swojego serca
 • Jeżeli pragniesz przetransformować blokujące Cię przekonania i myśli w akceptację i spokój
 • Jeżeli chcesz poczuć się lżejszy i żyć z bardziej otwartym sercem oraz radością
 • Jeżeli pragniesz odkryć i nadać sens swojej historii
 • Jeżeli chcesz lepiej zrozumieć mechanizm projekcji i zjawisko cienia
 • Dla każdego kto poszukuje więcej wewnętrznej wolności i dystansu
 • Jeżeli pragniesz uwolnić zablokowaną energię (w pracy, relacji, życiu osobistym)

 

Narzędzia:

 • Praca w parach, kręgu i podgrupach
 • Elementy Psychodramy
 • Praca z Linią czasu
 • Praca z metaforą (karty terapeutyczne)
 • Praca z ciałem i oddechem,
 • Metody puszczania napięć zapisanych w ciele
 • 5 etapów wybaczania wg. Colina Tippinga
 • Gra Satori
 • Wizualizacja
 • Praca z głosem i dźwiękiem
 • Ruch intuicyjny

 

Inwestycja:
800zł
cena regularna
700zł, cena w promocji

zaliczka 200zł

Termin: 23-24 listopad 2024, Kraków (start w sobotę o 10.00, zakończenie w niedzielę ok 16/17.00)
Miejsce: Studio Kolory – Józefa Ignacego Kraszewskiego 2/2, Kraków –

Zapisy: email: [email protected], tel. 694 363 668

 

Prowadzący – Krzysztof Ruba 

Trener (po Holistycznej Szkole Trenerów), coach (po Instytut Psychoedukacji i Rozwoju Integralnego), instruktor jogi (rys 200 yoga alliance), sternik morski, założyciel marki – Wyprawy-Rozwojowe.pl . Twórca i współtwórca autorskich warsztatów na takie tematy jak ‘Głębokie Poczucie Własnej Wartości’, ‘Być w Połączeniu’, ‘Wewnętrzna Siła’ i in. Od 7 lat prowadzi wyprawy rozwojowe i przyrodnicze do rdzennych kultur Ameryki Łacińskiej, Afryki i Europy. Przejechał już prawie wszystkie kraje Ameryki Łacińskiej, która jest bardzo bliska jego sercu. Prowadzi autorskie rejsy żeglarskie z warsztatami oraz współprowadzi warsztaty rozwojowe z końmi. Do życia podchodzi z autentycznością, odwagą i kreatywnością. Uwielbia spełniać swoje marzenia. https://wyprawy-rozwojowe.pl/

 

„Uczę się wędrując tam dokąd mam powędrować” Theodore Roetke

 

Opinie

 

“Warsztaty z Krzysztofem są wspaniałym, bardzo wartościowym doświadczeniem. Podczas warsztatu „wewnętrzna lekkość i wolność przez wybaczanie” mogłam przyjrzeć się zatrzymanym emocjom z różnych perspektyw, co pozwoliło poszerzyć swoją świadomość i odpuścić, poczuć się lżej i w większej harmonii ze sobą. Ponadto poznałam kilka technik do pracy własnej z trudnymi relacjami. Dziękuje Ci za uwagę i niezwykłą umiejętność stworzenia bezpiecznej przestrzeni, w której można poczuć się ważnym i bliżej ludzi” Ada

 

„Polecam warsztaty Radykalne wybaczanie każdemu. Jeżeli chcesz poznać prawdziwego siebie, dotrzeć do ukrytych w Tobie przekonań na różne tematy to właśnie te warsztaty są dla Ciebie. Polecam również je na poznanie się i otworzenie dla innych, którzy z pewnością też mają swoje problemy i pracują nad tym. Pamiętaj nie jesteś sam!”

 

“Mogłam przyjrzeć się zatrzymanym emocjom z różnych perspektyw, co pozwoliło poszerzyć swoją świadomość i odpuścić, poczuć się lżej i w większej harmonii ze sobą. Ponadto poznałam kilka technik do pracy własnej z trudnymi relacjami. Dziękuje Ci za uwagę i niezwykłą umiejętność stworzenia bezpiecznej przestrzeni, w której można poczuć się ważnym i bliżej ludzi”

„Zabieram ze sobą swoją lekkość, której doznałem podczas rozmów i ćwiczeń. Zabieram również doświadczenia oraz sposoby ćwiczeń, które pomagają w bezpieczny sposób upuścić złość i gniew.”

 

„Krzysztof potrafi prowadzić z szacunkiem, nie wprowadza poczucia, że jest guru ponad wszystkim. Ma w sobie bardzo dużo spokoju, pokory i balansu. Umie pokierować. Warsztaty przez niego prowadzone to cenne doświadczenie.”

 

„Bardzo dobre na odkrycie siebie, pozytywne zamieszanie energii, poruszenie duszy i ciała. Naprawdę dobry prowadzący!”

 

„Profesjonalizm przy jednoczesnym maksymalnym wyczuciu, delikatności, uważności. Możliwość poczucia, przeżycia i dogłębnego doświadczenia omawianych aspektów”.

 

„Jak najbardziej polecam warsztaty. Warto spojrzeć na siebie od strony serca i poznać swoje granice, ale również poczuć swoje emocje i okazać je innym takimi jakimi są”

 

 „Polecam każdemu kto chce mieć lepszy kontakt ze sobą i się rozwijać”.

 

„Z całą mą otwartością serca polecam warsztaty. Mnóstwo wzruszeń, radości, pięknych ludzi, nauki o sobie. Zabieram ze sobą siebie – wróciłam do siebie! Warto się zatrzymać i poczuć sercem! Kocham Was!” 

 

„ Te warsztaty to kolejny element do budowania świadomości siebie, zmiany przekonań na własny temat i zmiany perspektywy. Polecam! ” 

 

„ Warsztaty idealne dla wszystkich, którzy chcą odpuścić i dać odejść staremu, poczuć lekkość i zobaczyć nowe możliwości rozwoju w swoim życiu. Doceniam wzięcie udziału w grze Satori, ciekawe narzędzie do pracy! ” 

 

„ Profesjonalizm, spokój, otwartość na innych – tak poczułam energię prowadzącego <3 Polecam ten warsztat, aby poznać lepiej siebie, rozwijać samoświadomość i nauczyć się odpuszczania i akceptacji! ” 

 

„ Dużo ciekawych ćwiczeń, materiałów do pracy w bardzo przyjaznej atmosferze i otwartości. Było warto! Mam sporo przemyśleń po tym spotkaniu i przemyśleń, które długo będą wybrzmiewać!”  Barbara

 

„ Otwartość, bezpieczeństwo w grupie, zgodność warsztatu z opisem w pięknej oprawie muzycznej – bardzo na plus! Polecam serdecznie jeśli chcesz wejść głębiej w siebie <3” 

 

„ Jeżeli chcesz poznać prawdziwego siebie, dotrzeć do ukrytych w Tobie przekonań na różne tematy, wzmocnić pewność siebie – to będą warsztaty dla Ciebie. Polecam bardzo! Zabieram ze sobą lekkość, narzędzia do pracy własnej. ” 

 

„ Zabieram moc, która pomoże mi przezwyciężyć trudności. Zmieniam spojrzenie na swoja ja, na czyny innych ludzi. Warsztaty Radykalne wybaczanie pokazały mi otwartość, nową perspektywę. ” 

 

„ Ten warsztat dał mi energię, aby dalej kroczyć własną drogą, odpuścić to co już mi nie służy, aby być dla siebie lepszym i pokochać siebie. Dziękuję z całego serca <3” 

 

„ Polecam każdemu ten warsztat, był to bardzo potrzebny, uzdrawiający proces. Piękne, ważne przeżycie. Dzięki niemu czuję ulgę, lekkość, wiarę, nadzieję. Warto zrobić sobie taki prezent! ” 

 

Tagi: , , , , , , , , , , , , ,