Rezerwacja na : Powrót do dzikości – Wyprawa do Gwatemali z Adą Stolarczyk


Powrót do dzikości – Wyprawa do Gwatemali z Adą Stolarczyk

Ogólny zarys

GWATEMALA – POWRÓT DO DZIKOŚCI

 

Ruiny Majów, święte jezioro Atitlan, wschód słońca na wulkanie i nad Oceanem,
kolonialne skarby architektury, dżungla i jej tajemnice poza typowym szlakiem turystycznym.
W
yprawa rozwojowa której celem jest powrót do korzeni.

 

 

Powrót do dzikości to spotkanie z dziką przyrodą Gwatemali i Ameryki Środkowej.  Będziemy spać na szczycie wulkanu, nad oceanem i w dżungli. Spotkamy się z pierwotną przyrodą, lasami tropikalnymi, tajemniczym jeziorem Atitlan.

Na naszej drodze doświadczymy serdeczności, ciepła i otwartego serca mieszkańców Gwatemali. Poznamy tradycje i wierzenia kraju. Powrót do dzikości to doświadczenie każdego z żywiołów: ognia wulkanu, wody Oceanu, ziemi dżungli i oddechu górskiego powietrza.

Ta wyprawa to spotkania w kręgu przy ogniu, kontakt ze swoim głębszym „ja”, jego pragnieniami i tęsknotami.Zapraszamy Was w podróż i proces których celem jest wewnętrzna integracja, osadzenie i przemiana.

W tej podróży chcemy wracać do siebie. Wierzymy że na łonie dzikiej przyrody łatwiej jest wsłuchać się w impulsy ciała, serca i emocji. Będzie w niej miejsce  na lekkość, przyjemność, dzikość, transformację oraz doświadczenie uwolnienia od napięć codzienności.

Gwatemala to niespotykana przyroda, zachwycająca swą różnorodnością i fascynująca, żywa kultura. Jej kosmowizja wykształciła się już w czasach starożytnych. Dzięki duchowym tradycjom mieszkańców będziemy mogli spojrzeć na własne życie z zupełnie nowej perspektywy.

Hasłem przewodnim jest powrót do DZIKOŚCI – natury, wrażliwości, uważności…

1-13 grudnia 2019 roku zapraszamy was na wyprawę do Gwatemali

Wspólnie odkryjemy tajemnice Ameryki Środkowej, gdzie:

 • będziemy spać na Wulkanie
 • zintegrujemy się na poziomie wszystkich zmysłów w czasie Trekkingu po gwatemalskich lasach pełnych egzotyki
 • udamy się wgłąb ruin majańskich – świętych centrów ceremonialnych zwanych przez Majów miejscami mocy
 • zwiedzimy najstarsze malownicze, kolonialne miasto Antigua
 • będziemy pogłębiać kontakt z intuicją na łonie dzikiej przyrody
 • będziemy podziwiać wschód słońca na szczycie najsłynniejszej majańskiej piramidy Tikal
 • Surfując na Oceanie Spokojnym, będziemy doświadczać mocy tu i teraz
 • weźmiemy udział w ceremonii Ognia
 • spędzimy czas nad jeziorem Atitlan, które leży u podnóża trzech wulkanów
 • oddamy się totalnie rytmowi swojego ciała w czasie tańców
 • naładujemy się słońcem w czasie polskiej zimy
 • poznamy swój własny cel życia wg. Kalendarza Majów, oraz własny wymiar dzikości …

 

Program

Dzień 1 Przylot i powitanie / Antigua

Przylot do Gwatemali ok. 20.30 .

Przejazd (40km) do kolonialnej miejscowości, dawnej stolicy kraju – Antigua.

 

Dzień 2 Spotkanie z wulkanem

Po śniadaniu i przepakowaniu się wyruszamy na spotkanie z wulkanem. Wpierw podjedziemy busem do podnóża wulkanu gdzie już tylko z bagażem podręcznym i dużą ilością wody rozpoczniemy magiczną wędrówkę ku jego szczytowi.

Wulkan  Acatenango znajdujący się na wysokości 3976 m  to najwyższy wulkan Ameryki Środkowej. Ze szczytu rozpościera się niezwykły widok na całą dolinę i czynny wulkan Fuego który z na przeciwka w nocy jarzy się na czerwono od lawy.

Trekking na ten wulkan  to wyjątkowe przeżycie, spotkanie z żywiołami i magią tego miejsca.  Na szczycie gdzie rozbijemy obózprzywitamy się z nową ziemią na która przybędziemy, ogniem i rozgwieżdżonym niebem.  Trekking trwa średnio 6h z przerwą na obiad w postaci pikniku. Na górze śpimy w namiotach.

Spotkanie w kręgu

Siedząc przy ognisku, rozmawiając w kręgu i popijając gorącą czekoladę wsłuchamy się w swój głębszy głos i zastanowimy się nad intencją i celem wyprawy dla każdego z nas.

Kolacja, nocleg w namiotach na wulkanie.

Zabieramy: Plecak, w którym zmieści się ciepłe ubranie/polar, getry termiczne, skarpety( w nocy temp spada do ok 4-5 stopni celsjusza) , ok 3-4 litry wody, śpiwór

Dzień 3 Wschód Słońca na wulkanie, zachód nad Oceanem

Wschód słońca na szczycie wulkanu
Poranna medytacja. Spacer w chmurach  i śniadanie ?

Po tym wyjątkowym poranku i cudownej nocy na szczycie wulkanu powoli będziemy schodzić z w dół. Po zejściu ze szczytu przesiądziemy się do autokaru i udamy się na wybrzeże Oceanu Spokojnego! Będzie to czas relaksu i odprężenia.  Na pacyficznym, gwatemalskim wybrzeżu zamieszkamy w palmowych chatkach wychodzących wprost na plażę i Ocean. Obiad i kolacja w ośrodku.

Wieczorem spotykamy się w kręgu.

Medytacja o zachodzie słońca.

Dzień 4 Surfujemy nad Pacyfikiem

Bieg transowy dla chętnych i poranna yoga na plaży na rozgrzewkę i przebudzenie. Puszczamy, rozluźniamy i uwalniamy ☺. Pożywne śniadanie.

Lekcje surfowania na desce z instruktorem.

Po spotkaniu z ogniem i wulkanem czas na wodę i lekkość. Surfing jest to doskonała zabawa, możliwość sprawdzenia się i doświadczanie siebie w nowej sytuacji. Oprócz  nowych umiejętności będziemy ćwiczyć uważność i transformować stare przekonania. Okazuje się że woda i deska może być doskonałym narzędziem do treningu bycia w tu i teraz.

Obiad

Warsztaty  TRE® na plaży.Wieczorne spotkanie w kręgu.. Kolacja.


Dzień 5 
 Święte jez. Majów –  Lago Atitlan

Pyszne śniadanie. Żegnamy się z oceanem i udajemy nad święte jezioro Majów – Lago Atitlan. Przejazd nad Jezioro Atitlan (160km)

Święte jezioro Majów – Jezioro Atitlan

Jezioro Atitlan to według wielu jedno z najpiękniejszych  zbiorników naturalnych na świecie. Otoczone 3 wulkanicznymi szczytami, spowite lekką mgłą skrywa wiele tajemnic. Powstało w wyniku potężnego wybuchu wulkanu. Na jego dnie znajdowały się majańskie osady. Do dzisiaj jego brzegi zamieszkane są przez rdzennych potomków Majów, mających własny język i kulturę. Aby zakwaterować się w hotelu przepłyniemy jezioro motorówką.

Nasz ośrodek jest położony nad samym jeziorem na uboczu maleńkiej wioski o nazwie Tzununa. Znajduje się ona zaraz przy San Marcos La Laguna, które słynie z holistycznych terapii, kursów medytacji, masaży  i innych.

Po południu obiad, czas na relaksmedytację lub kąpiel w jeziorze.  Nasz ośrodek położony zaraz przy brzegu i ma wyśmienite warunki do pływania, użycia kajaku lub jednego z pontonów. Poza tym ośrodek oferuje zabiegi:

 • Masaż i sesja reiki – certyfikowana masażystka Angela specjalizująca się w masażu tajskim wykonuje masaże w ośrodku (100-250Q)
 • Prywatne sesje jogi – (1h – 50Q)
 • Sesja regresingu z Merrill Storm. Szcegóły na miejscu.

Kolacja. Wieczorem spotkanie w kręgu.

Dzień 6 Święte jez. Majów –   Lago Atitlan

Poranna rozgrzewka i medytacja.

Pyszne śniadanie z widokiem na jezioro z trzema wulkanami!  Świeże owoce, warzywa i przyprawy pochodzą z własnego ekologicznego ogrodu. Kawa pochodzi od lokalnych rolników.

Trekking wzdłuż wybrzeża do Pueblo Indigeno, czyli uroczej wioski Santa Cruz La Laguna (ok. 3h). By zintegrować dotychczasowe doznania przez wejście w kontakt z naturą.

Po śniadaniu udamy się na energetyzująca wędrówkę szlakiem biegnącym wzdłuż wybrzeża. Naszym celem będzie dojście do kolejnej wioski – Santa Cruz La Laguna. Jest to tradycyjna majańska wioska zbudowana na pokrytym gęstą roślinnością zboczu górskim. Jej usytuowanie jest niewiarygodnie piękne z powodu położenia pomiędzy urwistymi, wysokimi szczytami. Z powodu swojej niedostępności i braku dróg dojazdowych (jest to jedyna miejscowość nad jeziorem która nie jest połączona drogą z resztą świata) Santa Cruz zachowała uroczy charakter pełen spokoju i autentyczności. Nie ma w niej samochodów. Idealne miejsce dla wyciszenia.  We wiosce zajrzymy do miejsc gdzie lokalni twórcy wytwarzają rękodzieło i zatrzymamy się w miejscowej restauracji z widokiem na jezioro. Drogę powrotną odbędziemy łodzią.

W czasie trekkingu liczne postoje dedykowane rozwojowi uważności i byciem w kontakcie.

Spotkanie w kręgu

Po powrocie do ośrodka i chwili odpoczynku  zajmiemy się zagadnieniem dostępu do własnej dzikości. Tego, co to dla mnie znaczy i jak jej doświadczam. Wychodzimy poza ograniczające przekonania i dotykamy własnych pokładów wrażliwości – pomostu do soczystej i życiodajnej pierwotności.

Kolacja

Po kolacji możliwość skorzystania z zabiegów dostępnych w ośrodku: masaż/reiki/yoga dodatkowo płatnych.

Dzień 7 Lago Atitlan

Pyszne śniadanie z widokiem na jezioro z trzema wulkanami!  Świeże owoce, warzywa i przyprawy pochodzą z własnego ekologicznego ogrodu. Kawa pochodzi od lokalnych rolników.

Majańska ceremonia oczyszczenia -purificación

Na tą ceremonię przepłyniemy łodzią do wioski San Juan la Laguna. Stamtąd pójdziemy około 45 minut na punkt widokowy gdzie odbędzie się rytuał poświęcony oczyszczeniu. Będzie to również możliwość zaniesienia własnej intencji. Powrót łodzią do ośrodka.  Po drodze lokalna wioska i piękne widoki.

Popołudniu jak starczy czasu dla każdego coś do wyboru: Masaże / Kajaki / Konie / Majańska sauna / sesja reiki – dodatkowo płatne ok. 40$/os. Nad jeziorem Atitlan możliwe jest ponadto: Nurkowanie z butlą – W obrębie jeziora i jego głębinach zostało odkryte kilka archeologicznych stref jak Sambaj i Chiutinamit, które można eksplorować ze sprzętem nurkowym. Dodatkowo płatne. Zjazdy na linach – 8 lin o długości od 90 do 300m  rozmieszczonych jest pomiędzy wodospadami, wąwozami i plantacjami kawy. Świetna okazja do spędzenia popołudnia. Dodatkowo płatne

Kolacja

Spotkanie w kręgu. / Pożegnanie z jez. Atitlan.

 Dzień 8  – Kolonialna perła – Antigua

Pyszne śniadanie z widokiem na jezioro z pięcioma wulkanami!  Świeże owoce, warzywa i przyprawy pochodzą z własnego ekologicznego ogrodu. Kawa pochodzi od lokalnych rolników. Rejs łodzią i wyjazd w kierunku – Antigua (120km).

Ruiny Iximche – ceremonia ognia

Po półtorej godzinie drogi zatrzymamy się w Iximche. Jest to ważne stanowisko archeologiczne. Miasto to w okresie postklasycznym pełniło funkcje stolicy Królestwa Majów Kaqchikel. Do dziś zachowały sie doskonale główne piramidy, place i boiska pelota. Dla współczesnych rdzennych mieszkańców miejsce to pełni ważną funkcję ceremonialną do dzisiejszego dnia. My również spotkamy się tutaj z przewodnikiem  Maja aby odprawić rytuał wokół ognia.

Antigua – Tego dnia zwiedzamy dwie stolice majańską Iximche i kolonialną Antiguę. Antigua to kulturalna i historyczna perełka Ameryki Środkowej. Była stolicą Gwatemali do XVIIIw. Podczas spaceru wieczorem zobaczymy hiszpańskie patia i kolorowe fasady i tradycyjne place.   Jeśli będzie taka okazja to chętnie spędzimy wieczór w rytmach latynoskiej salsy i bachaty. Muzyka i taniec sprzyjają integracji   z lokalną słoneczną kulturą.

Nocleg w Antigua.

Dzień 9 Tajemnice Majów – Tikal

Śniadanie w kolonialnym hotelu.

Wolne przedpołudnie na spacer po mieście, wejście do muzeum jadeitu, muzeum czekolady, zakup pamiątek i targ rękodzieła.

Plantacja kawy – dla chętnych zamiast zwiedzania miasta

Gwatemala to jeden z największych producentów kawy w Ameryce. Dzięki dogodnym warunkom geograficznym na zboczach gór i wulkanów dojrzewają wyśmienite gatunki kawy. Dlatego jest to doskonała okazja aby  zobaczyć tu codzienne życie na gwatemalskiej farmie kawy.  Będzie możliwość zwiedzenia plantacji drzewek kawowych i wsparcia tym samym lokalnej społeczności.  Zobaczymy jak tradycyjna rodzina żyje, uprawia i praży kawę oraz orzeszki ziemne. Dodatkowo płatne.

 

Dżungla

Ok. 13.00 Wyjazd na lotnisko, 17.00 przelot do Flores. Przejazd do dżungli Peten.

Po około godzinnym przelocie znajdziemy się w północnej, nizinnej części Gwatemali, gdzie panuje już typowy tropikalny klimat. Nasz hotel położony jest środku wilgotnego lasu deszczowego. Jest to komfortowa lodga, składających się z wygodnych domków i basenu otoczona bujną roślinnością tropikalną. Kolacja i Nocleg w Tikal.

Dzień 10 Miejsce wielu dźwięków – Tikal

Wschód słońca i medytacja na piramidach.

Poranek to jest ten czas kiedy dżungla budzi się do życia wraz z wszystkimi zwierzętami. Jeszcze w ciemności wyjdziemy z hotelu aby o brzasku stanąć na szczycie piramidy – Templo IV i spojrzeć na budzący się las.

Czekając w zupełnej ciemności na jej szczycie będziemy słyszeć odgłosy budzącej się dżungli – małp, ptaków i innych ssaków. Po wschodzie słońca i porannym pikniku zaczynamy eksplorować jedno z najbardziej niesamowitych starożytnych ruin w Ameryce. Śniadanie w formie pikniku.

Zwiedzanie Tikal
Tikal do IX wieku n.e. stanowiło jedno z największych centrów kultury Majów.  Rządziło całym regionem pod względem politycznym, ekonomicznym i wojskowym. Tikal w języku Maya Itza znaczy „miejsce wielu dźwięków”.. Będziemy spacerować po dżungli i odkrywać wraz z przewodnikiem tajemnice tego miasta. Powrót do hotelu. Obiad

Odpoczynek i regeneracja – czas wolny

Wieczorem spotkanie w kręgu 

Kolacja

Dzień 11 W głąb dżungli – Yaxha

Po śniadaniu przejazd w głąb dżungli Peten w kierunku granicy Belizyjsko-Gwatemalskiej do parku narodowego Yaxha-Nakum-Naranjo. Obszar który będziemy eksplorować tego dnia należy do Rezerwatu Biosfery i uważany jest za jeden z sekretów starożytnego świata Majów. Rezerwat leży poza typowymi szlakami turystycznymi. Wybierzemy się do miejsc gdzie nie docierają masowe oferty biur podróży.. Lasy po których będziemy się poruszać są ogromnym bogactwem świata ptaków, ssaków, i roślin.

Yaxha – należało do największych  miast regionu. Konkurowało i zawierało przymierza z sąsiadami takimi jak Tikal, Nakum i Naranjo. Zachowało się do dziś w tym miejscu ponad 500 starożytnych struktur miasta w tym piramidy bliźniacze, obserwatorium astronomiczne, kilka boisk Pelota i wiele ołtarzy. Miasto ma wspaniałe usytuowanie – na wzgórzu pomiędzy dwoma jeziorami. Ze szczytu najwyższej piramidy rozpościera się  widok na dżungle ciągnącą się aż po horyzont oraz jeziora otaczające miasto.

Eksplorujemy dżunglę i starożytne miasto wraz z przewodnikiem. Spotkamy się również z majańskim przewodnikiem duchowym z którym odprawimy ceremonię w sercu ruin. Obiad i powrót do naszej Lodgy w Tikal.

Kolacja i spotkanie w kręgu.

Nocleg w Tikal.

Dzień 12 Powrót do cywilizacji

Śniadanie. Wyjazd na lotnisko i przelot z Flores do Guatemala City. Po południu wylot do Polski

Dzień 13 Przylot do Polski

Prowadzący – Ada Stolarczyk

Terapeutka pracy z ciałem. Pasjonatka życia i miłośniczka natury. Spełniona kobieta. specjalizująca się w procesach redukcji stresu, oraz pracy z pamięcią komórkową ciała. Terapeutka terapii czaszkowo- krzyżowej. Od 5 lat prowadząca zajęcia i warsztaty uwalniające od ograniczeń własnego potencjału i budowania balansu w swoim psychicznym i emocjonalnym życiu (Wysokie Wibracje)

Jak pracuje Ada: Krótki filmik
Wywiad z Adą w TVP: O wyprawach

 

ORGANIZATOR: Wyprawy Rozwojowe


Krzysztof Ruba – pilot wypraw od 6 lat tworzący i pilotujący wyjazdy po Ameryce Łacińskiej, Północnej Afryce i Europie. Miłośnik przyrody i wyjazdów z namiotem. Specjalizuje się w kulturach pierwotnych Ameryki. Dużo uwagi i czasu poświęca na rozwój osobisty, metody coachingowe i terapeutyczne które wzbogacają jego życie. Prowadzi bloga a Ameryce. Trener metody „Biegun” Marka Kamińskiego. W trakcie certyfikacji Holistycznej Szkoły Trenerów.

Inwestycja:  2450$  + przelot (ok 3,3-4 tyś PLN w zależności od terminu zakupu )

Cena obejmuje:

 • 11 noclegów (2 noce w kolonialnym hotelu w Antigua, 2 noce w lodgy nad Oceanem, 3 noce w lodgy nad jez. Atitlan, 3 noce w lodgy w Tikal, 1 noc w namiocie na wulkanie). Zakwaterowanie  to wygodne, komfortowe i pięknie usytuowane przyrodniczo eko-lodge z pokojami 2-os lub wieloosobowymi.
 • 11 śniadań, 6 obiadów, 9 kolacji zgodnie z programem
 • Transfery klimatyzowanym autobusem
 • Przelot wewnętrzny na trasie Gwatemala City-Flores-Gwatemala City
 • Sprzęt, infrastruktura (namiot, kuchnia polowa) i asysta lokalnych przewodników w trakcie 2 dniowego trekkingu na wulkan
 • Lokalny przewodnik po ruinach Majów w Tikal i Iximche i Yaxha
 • 3 ceremonie z majańskimi przewodnikami duchowymi
 • Lekcja surfingu nad Oceanem
 • Wycieczka /trekking nad jeziorem Atitlan,
 • Przeprawy łodzią motorową nad jez. Atitlan
 • Wstępy do parków narodowych i stref archeologicznych (Tikal, wejście do parku o wschodzie słońca, Yaxha, Iximche)
 • Ubezpieczenie KL, NNW
 • Warsztaty rozwojowe w trakcie wyjazdu z trenerem
 • Opieka pilota i tłumacza na całej trasie

Cena nie obejmuje:

 • Biletu lotniczego (ok 3,3-4 tyś PLN w zależności od terminu zakupu ).
 • Zwyczajowych napiwków ok. 50$
 • Ubezpieczenia od chorób przewlekłych
 • Posiłków nie uwzględnionych w programie ok. 10$/posiłek
 • Dopłaty do pokoju 1-os

Co wyróżnia tę wyprawę?

 • Spotkania w kręgu
 • Praca z ciałem
 • Praca z oddechem
 • Praca z przekonaniami
 • Świadomość uczuć
 • Głęboki relaks
 • Techniki uważności
 • Uwalnianie napięć
 • Podróż która rozwija
photo

Ada Stolarczyk

Terapeutka pracy z ciałem. Pasjonatka życia i miłośniczka natury. Spełniona kobieta. specjalizująca się w procesach redukcji stresu, oraz pracy z pamięcią komórkową ciała. Terapeutka terapii czaszkowo- krzyżowej. Autorka płyty terapeutycznej relaksacje z wizualizacjami „Twoje ciało zna odpowiedź„. Organizatorka wypraw rozwojowych na wyspy Bali i Gili- „wracam do Raju„. Od 5 lat prowadząca zajęcia i warsztaty uwalniające od ograniczeń własnego potencjału i budowania balansu w swoim psychicznym i emocjonalnym życiu. Jak pracuje Ada: https://www.facebook.com/rozwojowe.wyprawy/videos/1707007092938738/
photo

Krzysztof Ruba

Pilot wycieczek od 5 lat tworzący i pilotujący wyjazdy po Ameryce Łacińskiej, Północnej Afryce i Europie. Podróże, przygotowanie do podróży i oczekiwanie na podróż towarzyszyły mu od najmłodszych lat. Wraz z rodziną wyjeżdżał na długie tygodnie pod namioty w różne części Polski. To połączenie wspólnoty i piękna przyrody nauczyło go jak ważne w życiu są prawdziwe relacje i bliskość przyrody. Od tego czasu tworzy i przygotowuje wyjazdy, których celem jest odkrywanie piękna dzikiej przyrody.

A Travel Guide to Geneva's Old World

Tour of Virgin America Plane and landing

Washington DC Tour

Jeff Hubbard South America

Informacje

 • Początek : 01 Grudzień, 2019
 • Koniec : 13 Grudzień, 2019
 • Czas trwania : 13 dni,
 • Ilość miejsc : 14
 • Koszt : 2450$
 • Lokalizacja : Gwatemala

Potrzebujesz pomocy?!

Jeśli potrzebujesz dowiedzieć się więcej - nie zwlekaj z kontaktem z nami.

+48 694 363 668

[email protected]

KONTAKT

Ul. Szwedzka 23/35, 30-324 Kraków

+48 694 363 668

[email protected]