Rezerwacja na : Dotknięcie Wewnętrznego Raju – Meksyk


  Dotknięcie Wewnętrznego Raju – Meksyk

  Ogólny zarys

  Dotknięcie Wewnętrznego Raju

  Wyprawa do Meksyku poza utartym szlakiem

  Termin 1-14 grudzień 2022

   

  To miejsce, przez wielu nazywane jest rajem na ziemi. My pragniemy odkrywać na tej wyprawie ten raj w sobie. W doświadczeniu własnej doskonałości tu i teraz, w odczuciu pełnej akceptacji bez wyjątków, w bezwarunkowej miłości do siebie.

  Będziemy to robić na różne sposoby. Idąc za pragnieniami serca i przygodybędziemy kapać się pod krystalicznie czystymi wodospadami pośród tropikalnej roślinności, będziemy przemierzać mało znane szlaki dżungli zachwycając się różnorodnością życia, będziemy spływać pontonami w dół spienionej rzeki odkrywając własną dzikość czy będziemy zaspokajać głód tajemnicy odkrywając mało znane zaginione miasta Majów w środku lasów deszczowych.

   

  Warsztaty Rozwojowe

  To jest jednak zaledwie wierzchnia warstwa tej podróży. Cały program rozpoczniemy trzy dniowymi warsztatami rozwojowymi, które będą odbywać się nad samym brzegiem oceanu, w środku rezerwatu biosfery Sian Kan z karaibskim piaskiem, palmami, szumem fal i odgłosami ptaków wokół. Miejsce cudowne, odizolowane i święte. Zwane jest przez Majów – Narodzinami Nieba.. To tutaj pragniemy dotknąć w sobie – głębokiego ukojenia i czystej obecności. Zaprosić doświadczenie miłości w samym sobie. Retreat i warsztaty nad oceanem będą o odbudowaniu  głębokiej więzi ze sobą samym.

  Za każdym razem gdy za czymś tęsknimy, nawet nie zdajemy sobie sprawy, że dotyczy to nas samych, a nie czegoś na zewnątrz. Jest kilka warstw połączenia ze sobą ( swoją jaźnią, połączenie z wewnętrznym rodzicem/dzieckiem, połączenie z innymi ( ludźmi, światem, naturą). Podczas warsztatów na naszej wyprawie do Meksyku – Dotknięcie Wewnętrznego Raju będziemy odbudowywać poczucie więzi na poziomie pracy w polu, pracy z ciałem i drugim człowiekiem. Poczucie więzi które jest zdrowe i kojące. Przywracające ciszę wewnątrz. Tak ze sobą jak i z innymi. Zmiany będą zachodzić nie tylko w umyśle, ale także we wzorcach mięśniowych i tkankowych. Co często jest drogą wyjścia z chronicznych schorzeń lub dolegliwości. Pozwala świadomie spojrzeć na własne wzorce aby finalnie być od nich wolnym i móc czuć miłość. Warsztaty będą rozpoczynać się każdego dnia od łagodnego skontaktowania się z ciałem przez poranną jogę, techniki oddechowe i mindfulenss.

  Kolejne dni to spotkanie z kulturą Majów przez ich rośliny, kakao, tamazcal i przewodników duchowych. Naszą intencją będzie otwarcie swoich serc na wszystkie części siebie, które potrzebują jeszcze ukochania i zintegrowania. Będzie również możliwość dla chętnych głębszej pracy z medycyną roślin.

  W tym nowym stanie wzorcowym wyruszymy na spotkanie z bogactwem życia.. przez wodospady, trekkingi i ruiny Majów. Odwiedzimy Indian Lacandona i ich gęstą puszczę tropikalną z jaskiniami cenote i zaginionymi miastami. Na naszej trasie nie zabraknie też tych najsłynniejszych ruin Majów – Palenque.. Wieczorami będziemy zasiadać do kręgu – w starej formule jak przodkowie tych ziem.. otwierając się na głos swojego serca i autentyczności.

   

  Meksyk – Kraina kolorów i kontrastów.

  Meksyk słynie z cudów przyrody, starożytnych prekolumbijskich miejsc, rajskich wysp i bajecznych lagun położonych w obrębie rezerwatów i parków narodowych. Świat mitycznych bogów przeplata się tu z gęstą tropikalną dżunglą pełną papug i wyjców. Fascynująca mieszanka rdzennych mieszkańców przenika się z kolonialnymi wpływami z
  Hiszpanii. Kraj jest niezwykle bogaty we florę i faunę dzięki różnorodności stref klimatycznych – od suchych pustyń po bujne tropikalne lasy deszczowe.

  Nasz program zaprasza do eksploracji tych ziem poza utartym szlakiem.. Odwiedzimy m.in.: rezerwat biosfery Sian Kaan, rdzennych Indian i dżunglę Lacandona. Poza słynnymi starożytnymi miastami Majów jak Palenque dotrzemy do mało znanych ruin Banompak i Lacanja. Spotkamy się z żywą tradycją, ceremoniami i mądrością Majów. Ale też z pyszną kuchnią, kolorowymi strojami i umiejętnością zabawy Los Mexicanos.. Och przygoda czeka. Nie możemy się doczekać. Będzie jeszcze bardziej dziko i prawdziwie.

   

   

  Dla kogo: 

  • dla osób ceniących sobie świadomość
  • dla wszystkich którzy pragną zacząć bezwysiłkowo cieszyć się życiem
  • dla osób, które wiedzą i czują, że relacje partnerskie, rodzinne czy biznesowe mogą być pełne lekkości i inspiracji
  • dla osób, które nie boją się zaglądać w swój cień i nieświadome pokłady przekonań, by finalnie stać się od nich wolnym.. po prostu wolnym człowiekiem
  • dla osób ciekawych siebie, świata i gotowych zamienić strach na ciekawość
  • dla osób, które nigdy wcześniej nie spotkały się z tematem pracy z ciałem czy tematami rozwojowymi jak i dla starych wyjadaczy w tym temacie
  • dla spragnionych przygody, niezwykłych krajobrazów i potęgi natury
  • dla wszystkich, którzy są gotowi na spotkanie z własną wrażliwością i  dzikością
  • dla każdego kto czuję, że przydałby mu się czas zatrzymania, spojrzenia na swoje życie z wyższej perspektywy i odnalezienia nowych źródeł swojej życiowej energii
  • dla wszystkich którzy pragną odblokować nowe pokłady swojej energii i miłości

   

  Korzyści z warsztatów :

  • integracja na poziomie ciała i umysłu
  • narzędzia do autoregulacji
  • możliwość rozpoznania i zmiany wzorców budowania relacji
  • narzędzia budujące większy dostęp i świadomość swojego ciała, emocji i intuicji
  • wgląd we własne potrzeby, szczególnie te zamrożone lub zepchnięte i możliwość połączenia z nimi
  • komunikowanie potrzeb
  • zobaczenie potencjału swojej wysokiej wrażliwości, inności i oswajanie wyjątkowości
  • okazja do sięgania i budowania swoich zasobów odwagi
  • możliwość usłyszenia i skontaktowania się na głębokim poziomie z swoim sercem
  • czas z osobami, które czują i myślą w tej samej przestrzeni energetycznej * (* rozumiemy się )
  • szczęśliwe i wytańczone ciało

  Program

   

  Dzień 1 Przylot do Meksyku – Rezerwat
  Biosfery – Sian Kaan

  Przelot do Cancun. Przejazd do ośrodka znajdującego się w obrębie rezerwatu UNESCO Sian Kaan (ok. 4h). Naszą wyprawę rozpoczynamy trzy dniowym retreatem i warsztatami nad samym oceanem.

   

   

  Rezerwat Biosfery – Sian Kaan

  Pierwotni mieszkańcy tych ziem – Majowie doceniając naturalne piękno tego wybrzeża, nazwali je Sian Ka’an, czyli „Pochodzenie nieba”. Rezerwat Biosfery Sian Ka’an, wpisany na listę UNESCO to jeden z największych obszarów chronionych w Meksyku. 120 000 hektarów obszaru morskiego chroni cenną część mezoamerykańskiej rafy koralowej i ławic ryb w zatokach. Park chroni ekosystem wybrzeża, morza i lądu. Jest to miejsce całkowicie oddalone od cywilizacji, gdzie towarzyszyć nam będą przez kolejne dni palmy, piasek, morskie fale i gwiazdy na nieboskłonie. Cisza, przyroda i głębokie zanurzenie w siebie i przyrodę..

  Magią tego miejsca są kolory.. Soczysta zieleń lasów tropikalnych, mieniące się odcienie błękitu, turkusowe laguny i morze pod szerokim niebem tworzą fascynujące wrażenia wizualne. Nasz ośrodek znajduje się w samym sercu rezerwatu Sian Kaan. Jest to sanktuarium spokoju i harmonii w środku tropikalnej roślinności nad samym wybrzeżem oceanu. Zakwaterowanie w ośrodku. Kolacja i Nocleg.

   

   

  Dzień 2 Retreat i czas warsztatowy nad Oceanem

  Zanurzenie w naturę – Eco Glamping nad oceanem

  Wyjątkowe doświadczenie, które stwarza nowy świat podróży. Koncept wywodzi się z połączenia glamour (luksusu) i pobytu na łonie natury (campingu). W nieinwazyjny i wygodny sposób pozwala doświadczyć najbardziej dziewiczych i dzikich miejsc na planecie. Codziennie będziemy się budzić w pokoju typu glamping w środku rezerwatu przyrody Sian Kaan, zaledwie kilka kroków od pięknego Morza Karaibskiego. Każdy glamping ma dwa podwójne łóżka, powierzchnię 20 metrów kwadratowych, wysokość 3 metrów, wentylator, lampę i wszystkie niezbędne udogodnienia. Wszystkie pokoje mają widok na ocean.

   

  Poranna hatha joga i mindfulness

  Zajęcia będą przyjemną formą rozgrzania i skontaktowania się z ciałem. Ich celem będzie łagodne rozluźnienie, ugruntowanie i do energetyzowanie. Śniadanie

   

  Warsztaty rozwojowe o poczuciu więzi. Obiad. Warsztaty rozwojowe. Kolacja

  Za każdym razem gdy za czymś tęsknimy, nawet nie zdajemy sobie sprawy, że dotyczy to nas samych, a nie czegoś na zewnątrz. Jest kilka warstw połączenia ze sobą ( swoją jaźnią, połączenie z wewnętrznym rodzicem/dzieckiem, połączenie z innymi ( ludźmi, światem, naturą). Podczas warsztatów będziemy odbudowywać poczucie więzi na poziomie pracy w polu, pracy z ciałem i drugim człowiekiem. Poczucie więzi które jest zdrowe i kojące. Przywracające ciszę wewnątrz. Tak ze sobą jak i z innymi. Zmiany będą zachodzić nie tylko w umyśle, ale także we wzorcach mięśniowych i tkankowych. Co często jest droga wyjścia z chronicznych schorzeń lub dolegliwości. Pozwala świadomie spojrzeć na własne wzorce aby finalnie być od nich wolnym i móc czuć miłość. Tego dnia będziemy przyglądać relacji z matką i połączeniu  rodzic-dziecko.

  Po południu po tak głębokiej pracy, integracja na poziomie tańca. Poprzez świadomy ruch, dźwięk i wpuszczanie miękkości do ciała, krok po kroku przyzwolimy by to, co w pierwszej części zajęć angażowało nasz umysł, koncepty i mental, zeszło do ciała i tam dokonało homeostazy, czyli czucia się dobrze w swoim ciele i z własnymi myślami.

   

  Dzień 3 Retreat i czas warsztatowy nad Oceanem


  Zanurzenie w naturę – Eco Glamping nad oceanem

  Miejsce, w którym się znajdujemy pozwala na połączenie się ponownie z naturą i ze sobą, obudzenie swojej dzikiej natury i powrócenie do swojego najczystszego stanu. Będąc w kontakcie z nieustannymi dźwiękami fal, szumem wiatru, zapachami tropikalnej roślinności, gwiazdami na nocnym nieboskłonie i zwierzętami wokół powoli dostosowujemy się do naturalnych cykli, do stanu spokoju i harmonii, który pomaga nam lepiej zrozumieć, co dzieje się wewnątrz i na zewnątrz nas.

  Poranna hatha joga i mindfulness
  Zajęcia będą przyjemną formą rozgrzania i skontaktowania się z ciałem. Ich celem będzie łagodne rozluźnienie, ugruntowanie i doenergetyzowanie. Śniadanie

   

  Warsztaty rozwojowe. Obiad. Warsztaty rozwojowe. Kolacja

  Poczucie więzi ze sobą. Dużo się o tym słyszy i czyta. Jednak dopiero realne wniknięcie do jądra własnych potrzeb, angażuje nasz system nerwowy i umysł do stawiania granic. To one, wyrastając na kontakcie z potrzebami, dają niezachwiane poczucie bezpieczeństwa. Przestajemy go wtedy oczekiwać od innych, po prostu mamy je sami dla siebie. A to naturalnie daje też możliwość by inni czuli się przy nas równie bezpiecznie. Także ten czas przeznaczymy na temat POTRZEB, bo to właśnie one, a raczej połączenie z nimi jest podstawowym budulcem poczucia więzi ze sobą. Całość zagadnienia będzie realizowana poprzez pracę z ciałem, świadomy ruch w nurcie gestalt, oraz uważność. 

  Warsztaty to czas bycia blisko siebie i w zgodzie ze sobą. To narzędzia uczące słuchać głosu swojego ciała i emocji i duszy. To czas zadbania o siebie oraz dania sobie uwagi i przestrzeni na głębokim poziomie.

   

  Dzień 4 Retreat i czas warsztatowy nad Oceanem


  Zanurzenie w naturę – Eco Glamping nad oceanem

  Rezerwat Biosfery – Sian Kaan w sercu którego się znajdujemy to dom dla koloni czapli, żółwi, delfinów, manatów, oraz dla bogatej tropikalnej roślinności. Jest to ojczyzna jaguara, tapira, i pekari. Sian Ka’an ma system podziemnych rzek słodkowodnych, które łączą się w słynnych jaskiniach cenote. Jest miejsce wiec wyjątkowe w skali całego kraju. Podczas porannych spacerów i czasu wolnego mamy nadzieję spotkać któreś z tych niesamowitych zwierząt.

  Poranna hatha joga i mindfulness

  Zajęcia będą przyjemną formą rozgrzania i skontaktowania się z ciałem. Ich celem będzie łagodne rozluźnienie, ugruntowanie i doenergetyzowanie. Śniadanie.

  Warsztaty rozwojowe. Obiad. Warsztaty rozwojowe. Kolacja

  Poczucie więzi z innymi/ światem, naturą. To ostatnia płaszczyzna do wspólnej eksploracji. Bowiem, możemy znać swoje wzorce i umieć je zmieniać, możemy też być bardzo samoświadomi, a jednak nie mieć zbudowanego mostu do bycia z własną wrażliwością w “zewnętrznym świecie”. Dziś przyglądniemy się własnej wysokiej wrażliwości od strony zasobu i wspólnie podzielimy się jakościami, które pomagają nam z niej czerpać inspiracje i energię do twórczego działania. Tak by już nie musieć zostawać w poczuciu osamotnienia z własną innością, różnorodnością i wysoką wrażliwością właśnie.

  Po obiedzie – integracja na poziomie tańca. Być może spontanicznego, delikatnego, strukturalnego a może właśnie ekstatycznego, czy dzikiego. To ten czas, w którym nasze napełnione słońcem ciała i zrelaksowane umysły będą chętniej sięgać do spontaniczności i zabawy, która niesie za sobą największą siłę twórczą i sprawczą. To ważne by oswajać w sobie zgodę na własną inność, żywotność i radość istnienia. Wbrew pozorom o wiele mniejszy mamy jako ludzie zasób na te jakości niż na cierpienie i zajmowanie się rozwiązywaniem problemów.  Jest to zaproszenie dla wszystkich którzy pragną po prostu zacząć bezwysiłkowo cieszyć się życiem. W codzienności.

   

  Dzień 5 Cenote, Tamazcal i ruiny Majów

  Śniadanie. Wykwaterowanie z naszego ośrodka. Jedziemy do strefy archeologicznej Tulum (ok.3h), które zwiedzimy z przewodnikiem. Ruiny prezentują się wyjątkowo o poranku, skąpane słońcem, gdy nie ma jeszcze tłumu turystów.

  Ruiny Tulum

  Słowo Tulum znaczy miasto świtu – ruiny zwrócone są na wschód w stronę Morza Karaibskiego. Fortecę wzniesiono między XI-XV w czyli u schyłku cywilizacji Majów. Było to jedyne miasto wybudowane bezpośrednio nad oceanem i jedno z nielicznych miast które Majowie zamieszkiwali jeszcze po przybyciu Hiszpanów. Nad głównym wejściem El Palacio (Palac) widnieje piękna stiukowa płaskorzeźba zstępującego boga. A z Templodel Dios del Viento (Świątynia Boga Wiatru) roztacza sie piękny widok na morze. Przejazd do centrum miasta i chwila przerwy i czasu wolnego na obiad oraz spacer.

  Aldea Maya-Ha

  Przejazd do majańskiego ośrodka Aldea Maya (ok.1h). Zakwaterowanie. Aldea Maya-Ha To cudowne miejsce o wspaniałej energii, dedykowane retreatom i duchowej regeneracji. Położone niedaleko wybrzeża, w środku tropikalnej dżungli. Posiada własne jaskinie – cenote i tamazcal – czyli majański szałas potów. Prowadzone jest przez Majów, którzy stworzyli to miejsce aby kultywować swoją tradycję i duchowość. To miejsce zaprasza nas do jeszcze głębszego spotkania ze sobą poprzez metody, które stosowane są w tej części świata od wieków –tamazcal, cacao czy pracę z plantas medicinales.

  Temazcal

  Tamazcal jest to ceremonia praktykowana przez wielerdzennych kultur Ameryki Południowej – Inków, Majów i inne. Odbywa się ona w kamiennej kopule gdzie wprowadzane są uprzednio podgrzane kamienie wulkaniczne. Kamienie polewane są aromatycznymi ziołami leczniczymi, które mają moc oczyszczającą dla ciała, umysłu i energii z którą przychodzimy. Ceremonię prowadzi przewodnik Maya, który poprzez pieśni i medytacje prowadzi uczestników do kontaktu z samym sobą i z żywiołami przyrody.

  Ceremonia de Cacao

  Majowie mawiają, że kakao ma właściwą sobie energię,ducha, która pomaga skontaktować się ze sobą i poczuć siebie głębiej. Teobromina zawarta w nieprzetworzonym kakako stymuluje wytwarzanie serotoniny i dopaminy, hormonów, które poprawiają nastrój i pomagają poczuć się szczęśliwszym. Kakao jest więc naturalnym antydepresantem. Rdzenni mieszkańcy mówią, że kakao pomaga nauczyć się myśleć sercem i czuć głową. W przestrzeni ceremonialnej wzmacnia intencję, z którąprzychodzimy i wspiera otwieranie serca.

  Kolacja. Dla chętnych, poza programem będzie istniała możliwość głębszej pracy z roślinami leczniczymi (plantas medicinales). Nocleg w ośrodku.

   

  Dzień 6 Zanurzenie w duchowość i kulturę Majów

  Śniadanie. Ten dzień przeznaczony jest na odpoczynek, rozmowy i integrację dotychczasowych doświadczeń. Dla chętnych będzie możliwość skorzystania z masażu, zanurzenia się w orzeźwiającej wodzie półotwartych jaskiń– cenote położonych na terenie ośrodka, lub podjechania do oddalonego o 30 minut miasteczka na wybrzeżu. Obiad

  Wieczorem spotkanie w kręgu. To czas spotkania się ze swoimi odczuciami i doświadczeniami danego dnia, okazja aby spotkać się z tym co w nas jest i co chce się wyrazić. Jest to też moment gdzie często otwieramy się na język pieśni kontaktujących z przestrzenią serca. Kolacja i nocleg w ośrodku.

   

  Dzień 7 Lazurowe wodospady Misol Ha i Agua Azul

  Śniadanie. Przejazd na lotnisko (ok. 1h) i krótki przelot do Villahermosa, położonej w stanie Chiapas. Przejazd do hotelu w pobliżu Palenque. Zakwaterowanie.

  Stan Chiapas uznawany jest za jeden z najatrakcyjniejszych w Meksyku dzięki cudownej naturze i magicznym ruinom Majów. Do naturalnych perełek regionu należą potężne wodospady, gęsta tropikalna dżungla i rdzenni Indianie Lacandona. Naszą eksplorację tego regionu zaczniemy od uznawanych za najpiękniejsze wodospadów Agua Azul i Misol Ha. Przejazd w kierunku Palenque (ok. 2h). Zakwaterowanie w hotelu. Bierzemy podręczne plecaki, stroje kąpielowe i udajemy się na spotkanie z żywiołem wody.

  Wodospady Agua Azul

  Agua Azul to wodna kraina czarów.. około 500 pojedynczych kaskad ciągnących się przez kilkaset metrów oraz krystalicznie czysta woda o niesamowitym, błękitnym kolorze. Nazwa tych wodospadów oznacza niebieską wodę gdyż krajobraz mieni się paletą turkusowych barw tej wodnej krainy. Całość otoczona środowiskiem wilgotnego lasu tropikalnego, oddaje unikalny krajobraz i siedlisko wielu gatunków roślin i zwierząt charakterystycznych dla tego regionu.

  Wodospady Misol Ha

  Wodospad Misol-Ha spada kaskadą z 35 metrów w dół do basenu o głębokości prawie 14-stu metrów. Stojąc u jego podnóża lub bezpośrednio za jego wodną ścianą można doświadczyć potęgi tego żywiołu i poczuć jak ta energia przenika wszystkie tkanki naszego ciała. Powrót do hotelu.

  Wieczorem spotkanie w kręgu. To czas spotkania się ze swoimi odczuciami i doświadczeniami danego dnia, okazja aby spotkać się z tym co w nas jest i co chce się wyrazić. Kolacja i nocleg w hotelu.

   

   

  Dzień 8 Starożytne ruiny Paleque

  Śniadanie. Dzisiaj czeka nas prawdziwa architektoniczna perełka starożytnego świata Majów – Palenque.

  Starożytne ruiny Paleque

  Wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, przez wielu uważane jest za najpiękniejsze ze starożytnych miast Majów. Położone jest wśród niewysokich, żyznych wzgórz, przez które przepływają strumyki i wodospady. Jego oryginalna nazwa Majów brzmiała Lakam’ha, co oznacza „Miejsce wielu wód”. Szereg ważnych odkryć dotyczących rozszyfrowania tekstów glificznych na podstawie licznych rzeźbionych inskrypcji, które tu znaleziono, ujawniło skarbnicę informacji o  historii tego miejsca, a także lepsze zrozumienie kultury Majów w ogóle. Cały kompleks skrywa niezliczoną ilość dawnych świątyń, platform, rezydencji elit i piramid. W Palenqe w przeciwieństwie do innych ruin w Meksyku panuje wyraźne poczucie spokoju. Równocześnie spacerując mamy wrażenie bycia cały czas blisko natury. Przypominają nam o tym m.in. zielony krajobraz otoczenia, odgłosy małp, ptaków i innych zwierząt. Powrót do hotelu.

  Wieczorem spotkanie w kręgu. To czas spotkania się ze swoimi odczuciami i doświadczeniami danego dnia, okazja aby spotkać się z tym co w nas jest i co chce się wyrazić.

   

  Dzień 9 Dżungla i Indianie Lacandona.

  Śniadanie. Przejazd do w głąb stanu Chiapas, w region dżungli Lacandona. (2,5h). Zakwaterowanie w Eco Lodgy w dżungli. Po zjedzeniu obiadu i odpoczynku wyruszamy na pierwsze spotkanie z selvą (puszczą) oraz wodospadami, w których można popływać i kontemplować piękne cuda natury. Na szlaku odwiedzimy również święte jaskinie Indian – cenote.

  Dżungla Lacandona

  Dżungla Lacandona należy do najbogatszych obszarów na świecie pod względem bioróżnorodności. Jest domem dla ponad 20% różnorodności biologicznej całego kraju. Puszcza ta położona w bliskim sąsiedztwie granicy z Gwatemalą tętni życiem. Jest to jeden z ostatnich bastionów m.in. jaguara, Harpii, tapira i kwezala. Przy odrobinie szczęścia można spotkać przelatujące nad rzeką ary, tukany a w czasie trekkingu podziwiać olbrzymie drzewa – ceiba. Lasy te są częścią płuc planety są źródłem wody, elektryczności dla mieszkańców i źródłem wielu lekarstw pochodzenia roślinnego. UNESCO uznało ten region za kluczowy dla środowiska naturalnego całej planety. Lud Lacandona to jedna z rdzennych grup Majów żyjących w tej dżungli od pokoleń. Należą do najbardziej odizolowanych i kulturowo rdzennych ludów Meksyku. Ich populacja prawie wymarła w połowie XXw, dziś znacznie wzrosła, ale pozostaje niewielka.

  Wieczorem spotkanie w kręgu. To czas spotkania się ze swoimi odczuciami i doświadczeniami danego dnia, okazja aby spotkać się z tym co w nas jest i co chce się wyrazić. Kolacja i Nocleg w Lodgy.

   

  Dzień 10 Dżungla Lacandona

  Po pobudce przy dźwiękach śpiewających ptaków, cykad, żab, wyjących małp i innych zwierząt czeka nas pożywne śniadanie i kolejny dzień pełen wrażeń. Przed nami Cascadas las Golondrinas i trekking do Zaginionego Miasta – Ciudad Perdida.

  Zaginione miasto, wodospady i trekking

  Wodospady Las Golondrinas tworzy rzeka spadająca krystalicznie czystymi wodospadami formułując naturalne rozlewiska w środowisku dżungli. Wokół rosną szlachetne drzewa, m.in.: takie jak cedr, mahoń, kauczuk, ceiba, chicozapote, romerillo.. Zaginione miasto Ciudad Perdida Lacanja to podróż w tajemnicę kultury Majów. Aby dostać się do tych archeologicznych pozostałości, wyruszymy zarastającymi szybko ścieżkami dżungli wkraczając w fascynujący, pełen życia świat. Obiad. Powrót do Lodgy.

  Wieczorem spotkanie w kręgu.

  To czas spotkania się ze swoimi odczuciami i doświadczeniami danego dnia, okazja aby spotkać się z tym co w nasjest i co chce się wyrazić. Kolacja i Nocleg w Lodgy.

   

  Dzień 11 Dżungla Lacandona

  Śniadanie. To kolejny i pełen niesamowitych wrażeń dzień w dżungli. Dzisiaj zapraszamy prawdziwego ducha przygody. Czeka nas rafting i mało znane ruiny Bonampak

   

  Rafting przez Rio Lacanja i ruiny BonampakNa początek odwiedzimy jedną z bardziej zagadkowych stref archeologicznych w Chiapas – Bonampak, która słynie z dobrze zachowanych kolorowych fresków z 790 r. n.e. Będziemy mogli podziwiać malowidła ścienne i zobaczyć główne budynki piramidy. Następnie wyruszymy w niedługą wędrówkę przez dżunglę gdzie znów będziemy podziwiać różnorodną faunę i bogatą florę, w tym drzewa o wysokości do 60 metrów. Po dotarciu do rzeki Lacanjá zmieniamy środek transportu na pontony! W trakcie raftingu czekają nas: skoki, wodospady i mnóstwo zabawy. Będziesz miał czas na pływanie, a później powrót do naszej Lodgy. Obiad Kolacja i Nocleg w Lodgy.

  Wieczorem spotkanie w kręgu. To czas spotkania się ze swoimi odczuciami i doświadczeniami danego dnia, okazja aby spotkać się z tym co w nas jest i co chce się wyrazić. Jest to też moment gdzie często otwieramy się na język pieśni kontaktujących z przestrzenią serca.

   

  Dzień 12 Dżungla Lacandona

  Po pobudce przy dźwiękach śpiewających ptaków, cykad, żab, wyjących małp i innych zwierząt czeka nas pożywne śniadanie i kolejny dzień pełen wrażeń. Poranek tym razem przeznaczamy na kontemplację i czas wolny. Obiad Po południu przejazd na lotnisko w Villahermosa. Przelot Villahermosa – Cancun. Zakwaterowanie w hotelu w Cancun.

  Dzień 13 Rivera Maya – Powrót do cywilizacji
  Śniadanie. Czas wolny na spacer po Cancun i zakuppamiątek. Wylot popołudniem z Cancun.

  Dzień 14 Przylot do Polski

   

  ORGANIZATOR – Wyprawy & Warsztaty Rozwojowe

  Krzysztof Ruba – prowadzi wyprawy rozwojowe i przyrodnicze do rdzennych kultur Ameryki Łacińskiej, Afryki i Europy. Przejechał już prawie wszystkie kraje Ameryki Łacińskiej, która jest bardzo bliska jego sercu. Twórca i współtwórca autorskich warsztatów na takie tematy jak ‘Głębokie Poczucie Własnej Wartości’, ‘Głęboka asertywność’. Prowadzi autorskie rejsy żeglarskie z warsztatami oraz współprowadzi warsztaty rozwojowe z końmi. Trener (po Holistycznej Szkole Trenerów), coach (po Instytut Psychoedukacji i Rozwoju Integralnego), instruktor jogi (rys 200 yoga alliance), sternik morski, założyciel marki – Wyprawy-Rozwojowe.pl. Do życia podchodzi z autentycznością, odwagą i kreatywnością. Uwielbia spełniać swoje marzenia.

  Ada Stolarczyk – trenerka na wyprawie. Terapeutka pracy z ciałem. Absolwentka 2,5 letniej szkoły Tantry. Specjalizująca się w procesach redukcji stresu, oraz pracy z pamięcią komórkową ciała. Terapeutka terapii czaszkowo- krzyżowej, Provider TRE®. Autorka płyty terapeutycznej relaksacje z wizualizacjami “Twoje ciało zna odpowiedź”. Pasjonatka życia i miłośniczka natury – spełniona kobieta. Od 10 lat prowadząca zajęcia i warsztaty uwalniające od ograniczeń własnego potencjału i budowania balansu w swoim psychicznym i emocjonalnym życiu. Dodatkowo wykłada na Wyższej Szkole Edykacji w Krakowie na kierunku – Psychologia rozwoju osobistego. Doświadczyłam że wejście na drogę świadomego życia zmienia wszystko. Wszystko, co jesteś gotowy przyjąć. Założycielka marki Wysokie Wibracje (www.wysokiewibracje.pl)

  Inwestycja:  

  Cena regularna 2900$ + przelot (4-5 tyś zł.)

  Cena w promocji – 2700$ + przelot (4-5 tyś zł.)

  Świadczenia

  • Transport w trakcie wyprawy: komfortowym prywatnym busem
  • 12 noclegów (4 typu glamping nad oceanem, 2 w Eco Lodgy Majów, 2 Palenque, 3 w Eco Lodgy u Indian Lacandona, 1 w Cancun)
  • Wyżywienie (12 śniadań i .. 8 obiadów i .. 10 kolacji)
  • Przelot wewnętrzny Cancun – Villahermosa – Cancun
  • Wstęp do rezerwatów, parków narodowych na trasie
  • Wstęp do stref archeologicznych Palenque, Bonanapak, Tulum
  • Wycieczka do wodospadów: Agua Azul, Misol Ha, Las Golondrinas
  • Rafting z kwalifikowanymi instruktorami
  • Ceremonia kakao i tamazcal
  • Opieka lokalnych przewodników w dżungli
  • Warsztaty rozwojowe z trenerem
  • Zajęcia jogi z instruktorem
  • Opiekę kwalifikowanego pilota i tłumacza na całej trasie
  • Ubezpieczenie NNW i KL
  • Koszty organizacyjne w Polsce i na miejscu wyprawy,
  • Gwarancja organizatora turystyki (wpis do Centralnej Ewidencji Organizatorów Turystyki).

  Świadczenia nie obejmują

  • Biletów lotniczych Warszawa – Cancun – Warszawa (ok. 3,6-4 tyś PLN w zależności od terminu wykupu)
  • Zakwaterowania w pokoju hotelowym o podwyższonym lub innym standardzie niż przewidziany w programie wyprawy (dot. pokoi jednoosobowych na życzenie Uczestnika).
  • Zwyczajowych napiwków ok. 30$/os
  • 6 posiłków na trasie (ok. 10$/posiłek)
  • Ubezpieczenia od chorób przewlekłych

  Informacje dodatkowe
  * W powyższym programie mogą nastąpić pozostające w gestii pilota korekty, spowodowane, np.: utrudnieniami w komunikacji oraz innymi czynnikami zewnętrznymi (pogoda, sytuacja polityczna itp.). To samo dotyczy programu warsztatów, który w dużej mierze może zależeć od procesu grupowego i będzie na bieżąco dostosowywany przez trenera/kę.
  • Bilety będziemy kupować grupowo jak tylko wpłyną do nas wszystkie umowy i płatności. Cena biletu nie jest wliczona w cenę. Gdy wpłyną wszystkie zaliczki będziemy kontaktować się z Wszystkimi w sprawie dodatkowej płatności na poczet biletu lotniczego.

  Zapisy:

  Krzysztof – [email protected],   tel. 694 363 668 / Ada – 660 79 41 28

  Co wyróżnia tę wyprawę?

  • Koherencja serca i umysłu
  • Rozgoszczenie w ciele
  • Odpuszczanie
  • Transformacja
  • Świadomość uczuć
  • Głęboki relaks
  • Wewnętrzna dzikość
  • Sięganie po moc
  • Podróż która rozwija

  A Travel Guide to Geneva's Old World

  Tour of Virgin America Plane and landing

  Washington DC Tour

  Jeff Hubbard South America

  Informacje

  • Początek : 01 grudnia, 2022
  • Koniec : 14 grudnia, 2022
  • Czas trwania : 14 dni
  • Koszt : 2700$ + przelot
  • Lokalizacja : Meksyk

  Potrzebujesz pomocy?!

  Jeśli potrzebujesz dowiedzieć się więcej - nie zwlekaj z kontaktem z nami.

  +48 694 363 668

  [email protected]

  KONTAKT

  Ul. Szwedzka 23, 30-324 Kraków

  +48 694 363 668

  [email protected]

  POLITYKA PRYWATNOŚCI

  NEWSLETTER