Rezerwacja na : Dżungla i Świat Majów z Dawidem Rzepeckim


  Dżungla i Świat Majów z Dawidem Rzepeckim

  Ogólny zarys

  Dżungla i Świat Majów

  Wyprawa rozwojowa w głąb dżungli i w głąb siebie.

  Gwatemala, Belize, Meksyk,
  termin 1-15 sierpień 2021

   

  Zapraszamy Was w niesamowitą podróż do Ameryki Środkowej – głęboką podróż do wnętrza siebie i w głąb dzikiej przyrody tropikalnej dżungli. Będzie to wyprawa śladami współczesnych rdzennych mieszkańców tego regionu – Majów oraz ich starożytnych przodków oraz miast wciąż skrywających swe tajemnice pod grubą warstwą tropikalnej dżungli.

  Na meksykańskim półwyspie Yucatan oraz na terenach północnej Gwatemali w które jedziemy znajduje się kolebka starożytnej kultury Majów i ostoja jaguara. Tutaj przetrwały najbardziej zrównoważone ekosystemy na świecie – lasy deszczowe. Szerokie połacie wiecznie zielonych lasów porastające południowo-wschodni Meksyk, Gwatemalę po Nikaraguę tworzą drugi co do wielkości, po Amazonii, las deszczowy w Ameryce – Gran Peten. Lasy te zajmują powierzchnię 1,3 miliona hektarów i rozpościerają się naprzeciw jednej z największych raf koralowych na świecie – Rafy Mezoamerykańskiej. 

   

  Region w który się udajemy był kolebką Majów jednej z najbardziej ciekawych kultur w tej części świata. Cywilizacja Majów odznaczała się – najbardziej wyrafinowanym i wysoko rozwiniętym systemem pisma w Amerykach prekolumbijskich, wyrafinowaną sztuką, architekturą, matematyką, kalendarzem i wyjątkową znajomością układu astronomicznego.

  Przed nami, w pierwszej części wyprawy, kilkudniowy trekking przez sam środek Gwatemalskiej dżungli, rzadko  odwiedzane przez turystów i porośnięte przez dżungle piramidy Majów, wschody i zachody słońca oglądane ze szczytu piramid oraz noce spędzone wśród starożytnych ruin. Druga część wyprawy to spotkanie z tropikalnym słońcem, karaibskim morskim piaskiem i drugą największą rafą koralową świata. Będzie to czas odpoczynku po pobycie w puszczy tropikalnej – czas na refleksję, zatrzymanie i dla chętnych na nurkowanie lub snorkeling. Będzie to również czas retreatu i warsztatów rozwojowych, pracy z ciałem, emocjami i głębszym spotkaniem ze samym sobą.

   

  Trener o wyprawie

  Podążając śladami ukrytych w dżungli ruin świątyń Majów, ruszymy w tę najważniejszą podróż – w głąb samego siebie i zagadek własnej świadomości. Przy pomocy m.in.: technik medytacji i pracy ze snami skontaktujemy się z poznawanymi w trakcie wędrówki miejscami. Zobaczymy, co ciekawego kryją i jakie przekazy mają dla nas starożytne cywilizacje, i jakie wartości dla nas z nich płyną. 

  Po dżungli, przyjdzie czas na rajską wyspę na Karaibach. Malutka malownicza, otoczona rafą koralową. Idealna na odpoczynek, medytację i integrację wszystkich wewnętrznych odkryć, aby w praktyce, już po powrocie, łatwiej nam było ocenić sytuacje w pracy, zachować przytomność w emocjonujących momentach życia rodzinnego, odnaleźć własne pasje, powołanie i głębszy sens życia. 

  Męski krąg oferuje wiele możliwości; zobaczenie w innych kawałka siebie, odnalezienie męskich przyjaźni czy poszukanie inspiracji. Przede wszystkim zaś krąg ma siłę uzdrawiającą nasze męskie relacje, a te najlepiej sprawdzają się we wspólnych wyzwaniach. Przedzieranie się przez tropikalną dżunglę w poszukiwaniu starożytnych piramid, aby spotkać tam zagubioną część siebie. Medytowanie w męskim kręgu, tworzenie wspólnych ceremonii i dzielenie się wglądami. Dotarcie do głębi, poznanie swoich emocji i potencjału oraz uzyskanie wsparcia innych mężczyzn. To przygoda na miarę naszych męskich wypraw rozwojowych. Pakuj kapelusz i bicz. Torby na ramię nie musisz. Odnalezione na wyprawie skarby pozostaną w Tobie. 

   

  Program

  Dzień 1 Przylot do Guatemala City

  Przylot do Gwatemali w godzinach wieczornych. Transfer do hotelu, nocleg.

  Dzień 2 Spotkanie z dżunglą Gran Peten

  Śniadanie. Ranny przelot do Flores, przejazd do ośrodka znajdującego się w północnej Gwatemali, w dżungli Peten.  Obiad

  Popołudniowe  warsztaty otwierające – spotkanie z intencją

  Kolacja. Nocleg w Lodgy położonej w środku dżungli nad jeziorem.

  Dzień 3 Yaxha i Topoxte

   

  Śniadanie. Zwiedzanie pięknie położonych w środku dżungli ruin i parku narodowego Yaxha-Nakum-Naranjo  (ok 1,5h).

  Ruiny Yaxha należały do największych  miast regionu. Konkurowało i zawierało przymierza z sąsiadami takimi jak Tikal, Nakum i Naranjo. Zachowało się do dziś w tym miejscu ponad 500 starożytnych struktur miasta w tym piramidy bliźniacze, obserwatorium astronomiczne, kilka boisk Pelota i wiele ołtarzy. Miasto ma wspaniałe usytuowanie – na wzgórzu pomiędzy dwoma jeziorami. Ze szczytu najwyższej piramidy rozpościera się  widok na dżungle ciągnącą się aż po horyzont oraz jeziora otaczające miasto. Eksplorujemy dżunglę i starożytne miasto wraz z przewodnikiem. Obiad

  Mayan Ceremony

  Przedstawiciel majańskiej społeczności poprowadzi dla nas ceremonię, która przybliży nam duchowość współczesnych Majów. Będziemy mieć okazję doświadczyć jak Majowie patrzą na żywioły natury i bliskie związki człowieka i przyrody. Obiad

   

  Ruiny Topoxte – spotkanie w kręgu

  Ruiny Topoxte położone są na małej wyspie na środku jeziora.  Aby się do nich dostać, po obiedzie popłyniemy łodziami motorowymi  i przejdziemy kilkaset metrów przez gęstą roślinność wyspy. Miejsce to jakby opuszczone, niedostępne urzeka starożytnymi budowlami i kamieniami częściowo zarośniętymi przez liany i drzewa.. Po spacerze po tym niesamowitym miejscu usiądziemy w kręgu aby wsłuchać się w ciszę, siebie i otworzyć  na to co głębiej. W promieniach zachodzącego słońca wracamy do naszego ośrodka. Kolacja

  Dzień 4 Trekking przez dżunglę

  Po pysznym wczesnym śniadaniu składającym się z m.in. tropikalnych owoców podjedziemy naszym środkiem transportu około pół godziny w głąb tropikalnego lasu, gdzie rozpoczniemy trekking przez jeden z największych lasów deszczowych  Gwatemali – puszczę Peten. 

  Trekking przez dżunglę (ok. 6h)

  Tropikalne lasy deszczowe Ameryki nazywane są „klejnotem Ziemi” – na ich terenie znajduje się ponad 30% bogactwa biologicznego Ziemi oraz największe źródła wody pitnej, produkują olbrzymie ilości tlenu niezbędnego do oddychania dla większości organizmów.  Nazywane są również największą apteką świata , bo ponad jedna czwarta naturalnych leków została tam odkryta. 

  Będzie to spotkanie z prawdziwą dżunglą jej gęstą roślinnością, wszechobecną zielenią, kwiatami i drzewami sięgającymi nieba. Cały trekking będzie odbywać się w asyście profesjonalnych przewodników znających dobrze te szlaki i przyrodę. Będziemy wędrować całkowicie poza wydeptanym szlakiem turystycznym i nocować  przy samych ruinach dawnych ośrodków Majów, które dzisiaj są gęsto porośnięte tropikalnym buszem i do których docierają zaledwie nieliczni podróżnicy i archeolodzy. Obiad na trasie.

  Ruiny Naranjo 

  Naranjo jest prekolumbijskim miastem Majów okupowanym od około 500 lat p.n.e. do 950 n.e. Leży wzdłuż rzek Mopan i Holmul znane jest z polichromowanego stylu ceramicznego. „Naranjo” po hiszpańsku oznacza „drzewo pomarańczowe”. Jednak glify Majańskie (rodzaj hieroglifu) odkrywają nazwę tego miejsca jako jako Sa’aal „miejsce, w którym obfituje kukurydza”. 

  Mówi się, że władcami dynastycznymi Naranjo byli „Święci Panowie Sa’aal”.  Kolacja i nocleg w obozie pod namiotami. Nasz obóz jest położony w obrębie starożytnych ruin majańskich, w środku dżungli. Jest to wyjątkowa okazja doświadczenia tropikalnego lasu nocą, wsłuchania się w koncert nocnych dźwięków i odgłosów. Dla chętnych będzie też możliwość spania w hamaku przykrytym moskitierą.

  Dzień 5 Ruiny Nakum

  Dzień zaczniemy od zobaczenia pierwszych promieni wschodzącego słońca  nad ruinami Naranjo. Już po śniadaniu i złożeniu obozu wyruszymy eksplorować  tropikalną puszczę.

  Trekking przez dżunglę (ok 6h)

  Roślinność lasów deszczowych uważana jest za najbogatszą w gatunki pochodzące ze wszystkich regionów Ziemi. Trudnością jest znalezienie tu obok siebie dwóch drzew tego samego gatunku. Drzewostan tego lasu jest tak gęsty, spowity plątaniną lian, kilkupoziomowy, że miejscami nie do przebycia. Struktura pionowa lasu jest bardzo rozbudowana: drzewa, krzewy, runo, liany i epifity. Najwyższe drzewa sięgają 50-55 m. Po około 3 godzinach trekkingu przerwa na obiad. Po obiedzie kontynuujemy trekking aż do starożytnego miasta Majów – Nakum częściowo zarośniętego przez dżunglę.

   

  Ruiny Nakum

  Miasto Nakum szczególnie rozkwitło  między VIII – X wiekiem n.e. ze względu na strategiczne położenie na północ od rzeki Holmul, która była ważnym szlakiem handlowym i komunikacyjnym. Cała widoczna architektura należy do tego okresu – 15 steli, piramidy i kompleks astronomiczny. Co ciekawe w Nakum polscy archeolodzy odkryli  w 2006 roku grobowiec władcy Majów pochodzący z około 700 roku n.e. We wnętrzu grobu archeolodzy znaleźli wspaniałą ceramikę, m.in. misę przedstawiającą tańczącego boga kukurydzy i niezwykle rzadki pektorał pokryty hieroglifami.

  Kolacja i nocleg w obozie pod namiotami w obrębie kompleksu majańskich ruin. Będzie to kolejna okazja doświadczenia nocnego życia puszczy z tak bliska.

   

  Dzień 6 Ruiny Tikal

  Po śniadaniu wyruszymy w kolejną cześć naszego trekkingu.

  Trekking przez dżunglę (ok. 6h)

  Terapię polegającą na głębokim wdychaniu powietrza do płuc na łonie natury Japończycy nazwali shinrin-yoku. Shrin znaczy las, yoku to kąpiel, pojęcie to więc możemy przetłumaczyć jako leśna kąpiel lub drzewo terapia. Powolna wędrówka i głębokie oddychanie wśród obrośniętych mchem drzew, rozkoszowanie się zapachami kwiatów, runa, gleby i kory drzew jest niezwykle relaksujące. Dla nas będzie to kolejny dzień głębokiego zanurzenia się w bujną, dziką i zieloną puszczę.

  Będzie to też możliwość  psychicznego zwolnienia , wewnętrznego zresetowania i odnowienia swojej energii. Obiad na trasie.

  Po południu dotrzemy do największego kompleksu starożytnych ruin majańskich – Tikal. Po 3 dniach trekkingu i obozowego życia zakwaterujemy się w komfortowej Lodgy  z basenem położonej w środku lasu. Czas na relaks i odpoczynek. Chwila dla każdego na orzeźwiającą kąpiel, spisanie notatek, pozwolenie ciału na regenerację. 

  Wieczorem spotkanie w kręgu. To czas zebrania myśli i spotkania się ze swoimi odczuciami, pragnieniami i przeżyciami minionego dnia. Kolacja. Nocleg w Lodgy 

  Dzień 7 Tajemnice Tikal

  Vision Quest – ze wschodem słońca i medytacją na piramidach.

  Poranek to ten czas kiedy dżungla wraz ze wszystkimi zwierzętami budzi się do życia. Jeszcze w ciemności wyjdziemy z hotelu aby o brzasku stanąć na szczycie piramidy – Templo IV i spojrzeć na budzący się las.

  Czekając w zupełnej ciemności na jej szczycie będziemy słyszeć odgłosy budzącej się dżungli – małp, ptaków i innych ssaków. Po wschodzie słońca i porannym pikniku zaczniemy eksplorować jedno z najbardziej niesamowitych starożytnych ruin w Ameryce. Śniadanie w formie pikniku.

  Zwiedzanie Tikal

  Tikal do IX wieku n.e. stanowiło jedno z największych centrów kultury Majów.  Rządziło całym regionem pod względem politycznym, ekonomicznym i wojskowym. Tikal w języku Maya Itza znaczy „miejsce wielu dźwięków”. Będziemy spacerować po dżungli i odkrywać wraz z przewodnikiem tajemnice tego miasta.

  Ceremonia ognia

  Dla Majów człowiek i natura to jeden organizm. Ludzie nie mogą istnieć bez powietrza, składników ziemi czy wody. Ceremonia ognia jest integrującym doświadczeniem z pierwiastkami przyrody i sobą na głębszym poziomie. Ceremonię poprowadzi Majański przewodnik duchowy w sercu ruin Tikal. Powrót do hotelu. Obiad. Odpoczynek i regeneracja  – czas wolny. 

  Wieczorem spotkanie w kręgu. To czas zebrania myśli i spotkania się ze swoimi odczuciami, pragnieniami i przeżyciami minionego dnia. Kolacja. Nocleg w Lodgy 

   

  Dzień 8 Karaiby i Belize

  Śniadanie. Przejazd do granicy z Belize, zmieniamy środek transportu i kontynuujemy podróż do miejscowości Hopkins gdzie przesiądziemy się na łodzie motorowe. Popłyniemy na karaibską wsypę Glovers  Atoll gdzie spędzimy najbliższe dwa dni zażywając błogich kąpieli, relaksu i ożywczego słońca. Po intensywnych 6 dniach w środku dżungli czas na lekkość i zasłużony odpoczynek na Karaibów.

  Glover’s Reef jest częściowo zanurzonym atolem, położonym u południowego wybrzeża Belize, około 45 kilometrów od stałego lądu. Nazwana została na cześć angielskiego pirata Rodgera Glovera w 1750 roku. Zanim dopłynęli tu piraci, Majowie również odwiedzali tę wyspę o czym świadczą  kawałki majańskiej ceramiki znalezionej w tym miejscu. Glover’s Reef stanowi część Belizyjskiej Rafy Koralowej. Rezerwat morski Glover’s Reef został uznany przez UNESCO za jeden z siedmiu obszarów chronionych, które razem tworzą system rezerwatów raf koralowych Belize.

  Nasz ośrodek położony na północno-wschodnim wybrzeżu wyspy jest doskonałym miejscem do pływania, nurkowania, kajakarstwa i snorkelilngu tuż przy wyspie. Nocleg i kolacja w ośrodku. Tym razem śpimy w prostych chatkach z drzew palmowych, zbudowanych na palach i położonych bezpośrednio nad wodą,  na wyspie otoczonej karaibskim białym piaskiem, drzewami kokosowymi i kojącymi dźwiękami morskich fal. W miejscu, w którym wieczorem gaśnie prąd i elektryczne światło łatwiej jest rozkoszować się prostotą życia i zrzucić bagaż niepotrzebnych napięć.

  Wieczorem spotkanie w kręgu. To czas zebrania myśli i spotkania się ze swoimi odczuciami, pragnieniami i przeżyciami minionego dnia. Kolacja. Nocleg w Lodgy 

   

  Dzień 9 Karaiby i Belize

  Śniadanie.

  Mindfulness na morzu. Nurkowanie/snorkeling lub kajak

  Rafa Koralowa Belize – jest uznawana za drugą najdłuższą rafę na świecie (po Wielkiej Rafie Koralowej w Australii) i najdłuższą na półkuli zachodniej. Jest domem dla wielu zagrożonych wyginięciem gatunków zwierząt. Została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Na jej obszarze opisano przeszło 500 gatunków ryb, 65 gatunków koralowców. Schronienie odnajduje tu wiele chronionych gatunków gadów, takich jak żółw zielony, żółw szylkretowy, karetta, czy krokodyl amerykański. Zaledwie kilka minut od naszej przystani są już doskonałe warunki do nurkowania z butlą oraz do snorkelingu. Morze Karaibskie oferuje tu doskonałą widoczność (nawet do 75m) i turkusowe kolory  wody.

  Tego dnia każdy będzie mógł zdecydować czy wybiera wycieczkę z nurkowaniem/snorkelingiem (dodatkowo płatne ok 40-60$) czy relaks na plaży. Obiad w ośrodku.

  Wieczorem spotkanie w kręgu. To czas zebrania myśli i spotkania się ze swoimi odczuciami, pragnieniami i przeżyciami minionego dnia. Kolacja. Nocleg w palmowych chatkach.

   

  Dzień 10 Karaiby/Retreat i czas warsztatowy – “Pełnia siebie”


  Poranne zajęcia jogi dla chętnych.

  Zajęcia będą przyjemną formą rozgrzania i skontaktowania się z ciałem. Ich celem będzie łagodne rozluźnienie, ugruntowanie i doenergetyzowanie.  Techniki będą nawiązywać do tradycji hatha yogi i technik pranayamy.Śniadanie.

  Warsztaty rozwojowe. Obiad. Warsztaty rozwojowe. Kolacja

  Warsztaty to czas bycia blisko siebie i w zgodzie ze sobą. To narzędzia uczące słuchać głosu swojego ciała i emocji. To czas zadbania o siebie oraz dania sobie uwagi i przestrzeni na głębokim poziomie.

   

  Dzień 11 Karaiby/Retreat i czas warsztatowy – “Pełnia siebie”

  Poranne zajęcia jogi dla chętnych. Zajęcia będą przyjemną formą rozgrzania i skontaktowania się z ciałem. Ich celem będzie łagodne rozluźnienie, ugruntowanie i doenergetyzowanie.  Techniki będą nawiązywać do tradycji hatha yogi i technik pranayamy. Śniadanie.

  Warsztaty rozwojowe. Obiad.  Warsztaty rozwojowe. Kolacja

  Warsztaty to czas bycia blisko siebie i w zgodzie ze sobą. To narzędzia uczące słuchać głosu swojego ciała i emocji. To czas zadbania o siebie oraz dania sobie uwagi i przestrzeni na głębokim poziomie.

  Dzień 12 Kierunek Meksyk  – Tulum

  Śniadanie. Powrót łodziami motorowymi na  stały ląd. Przesiadamy się do busa i wyruszamy w kierunku granicy z Meksykiem. Kontynuujemy podróż wzdłuż  Półwyspu Jukatan – jednego z głównych regionów zamieszkałych w starożytności przez Majów. Późnym popołudniem dojeżdżamy do Tulum.

  Tulum

  Tulum to piękne, rajskie plaże z delikatnym, białym piaskiem oraz krystaliczną, turkusowa wodą. Miasto przyciąga średniowiecznymi ruinami miasta Majów, które znajdują się na malowniczym klifie nad samym Morzem Karaibskim. Jest to absolutna perełka Jukatanu. Nawet w pochmurne sztormowe dni widok majestatycznych ruin na szczycie urwiska pozostawia niezatarte wspomnienie. Zakwaterowanie i kolacja w naszym ośrodku warsztatowym

   

  Dzień 13 Ruiny Tulum i powrót do domu 

  Śniadanie. Jedziemy do strefy archeologicznej Tulum, które zwiedzimy z przewodnikiem. Ruiny prezentują się wyjątkowo o poranku, skąpane słońcem, gdy nie ma jeszcze tłumu turystu.

  Ruiny Tulum

  Słowo Tulum znaczy miasto świtu – ruiny zwrócone są na wschód w stronę M. Karaibskiego. Fortecę wzniesiono między XI-XV w czyli u schyłku cywilizacji Majów. Było to jedyne miasto wybudowane bezpośrednio nad oceanem i jedno z nielicznych miast które Majowie zamieszkiwali jeszcze po przybyciu Hiszpanów. Nad głównym wejściem El Palacio (Palac) widnieje piękna stiukowa płaskorzeźba zstępującego boga. A z Templo del Dios del Viento (Świątynia Boga Wiatru) roztacza sie piękny widok na morze.

  Przejazd na lotnisko do Cancun (ok. 2,5h). Wylot do Polski

   

  Dzień 14 Powrót do Polski

  Przylot do Warszawy

   

  Inwestycja – 2750$ 

  Płatność rozłożona jest na 3 raty. Przelot (ok. 3700-4300 PLN)

  Cena obejmuje:

  • 12 noclegów (1 noc po przylocie w Guatemala City lub Panama City, 2 noce w lodgy w dżungli, 2 noce w namiotach podczas trekkingu przez dżunglę, 2 noce w lodgy w Tikal, 4 noce w lodgy na wyspie w Belize, 1 noc w lodgy w Tulum w Meksyku. Zakwaterowanie  to proste, wygodne i pięknie usytuowane przyrodniczo eko-lodge z pokojami 2-os lub wieloosobowymi.
  • 12 śniadań, 9 obiadów, 11 kolacji zgodnie z programem
  • Transfery klimatyzowanym autobusem 
  • Przelot wewnętrzny na trasie Gwatemala City-Flores
  • Transport łodziami motorowymi na wyspę Glovers Atoll w Belize
  • Sprzęt, infrastruktura (namioty, kuchnia polowa) i asysta lokalnych przewodników w trakcie 3 dniowego trekkingu przez gwatemalską dżunglę
  • Lokalny przewodnik po ruinach Majów w Tikal i Yaxha
  • Wstępy do parków narodowych i stref archeologicznych (Tikal, wejście do parku o wschodzie słońca, Yaxha)
  • Warsztaty rozwojowe w trakcie wyjazdu z trenerem
  • 2 Ceremonie z majańskimi przewodnikami duchowymi
  • Opieka pilota i tłumacza na całej trasie
  • Ubezpieczenie KL, NNW

   

  Cena nie obejmuje:

  • Biletu lotniczego (ok 4 tyś PLN w zależności od terminu zakupu ).
  • Zwyczajowych napiwków ok. 30$
  • Ubezpieczenia od chorób przewlekłych
  • 5 Posiłków na trasie, nie uwzględnionych w programie ok. 10$/posiłek
  • Dopłaty do pokoju 1-os

  PROWADZĄCY Dawid Rzepecki

  Wykształcony filozoficznie i terapeutycznie nauczyciel tantry współczesnej. Od 1999 prowadzi zajęcia w Polsce i na świecie (Indie, Bali, Maroko, Peru, Kolumbia). Jego propozycje warsztatowe wzmacniają pierwiastek męski i żeński z jednoczesnym doświadczeniem duchowości. Wraz z żoną współtworzy i prowadzi m.in. roczne staże dla par – warsztaty z pogłębiania relacji partnerskiej. Założyciel męskich kręgów w Warszawie.

  ORGANIZATOR Wyprawy Rozwojowe

  Krzysztof Ruba – od 6 lat pilotuje i tworzy wyjazdy po Ameryce Łacińskiej, Afryce Północnej i Europie. Miłośnik przyrody i wyjazdów z namiotem. Interesuje się kulturami pierwotnymi Ameryki i Europy. Pracę dyplomową pisał o Amazonii. Tworzy portal o Ameryce Łacińskiej www.latino-america.pl.    Inspiruje go łączenie podróży i rozwoju osobistego. Trener Holistycznej Szkoły Trenerów, instruktor jogi (rys 200 yoga alliance), sternik morski. 

   

  OPINIE

  “Tutaj dostałem naprawdę wszystko :piękną przygodę, czas na refleksję i przemyślenia, duźo prawdziwej męskiej energii, szczerość, szanse podzielenia się i wysłuchania trudnych życiowych historii, kopa i motywację do zmian w sobie, nadzieję i wiarę we własne zasoby. Bardzo dziękuję. Niech moc będzie z Wami”. Czesław

  “Perfekcyjna organizacja,spokój oraz wiedza organizatora to szczyt i pełen profesjonalizm. Moje pierwsze medytacje o wschodzie i zachodzie słońca obniżyły mój wewnętrzny niepokój oraz niepotrzebny chaos który był odczuwalny w życiu codziennym. Po 11 dniach spokoju, bez łączności ze światem zewnętrznym w towarzystwie 14 prawdziwych ale wrażliwych facetów otworzyło mi oczy na możliwość życia “inaczej”.Polecam i gwarantuje dobrą zabawę oraz organizację na najwyższym poziomie” Cezary.  

  WIĘCEJ

  “Wyprawa niezapomniana, która jest doświadczeniem na całe życie. To nie tylko wycieczka po ładne krajobrazy. To możliwość doświadczenie z bliska i odkrycia świata i siebie. Zdecydowanie polecam” Maciej

  “Myślę, że nie było tutaj jednoznacznej rzeczy, którą wskazałbym jako najlepszą podczas wyprawy. Cały program był ładnie skomponowany, podzielony na etapy. Zarówno wędrówki w górach, gdzie czegoś takiego w Europie się nie doświadczy, jak również warsztaty których jakość można doświadczyć tylko będąc na nich. Nie da się tego opowiedzieć. Polecam, jak ktoś jest gotowy na to żeby odbyć podróż nie tylko powyżej 4500 metrów, ale również podróż do wnętrza siebie. Najpiękniejsze, co było dla mnie podczas tej podróży to ta synergia tzn. połączenie podróży z rozwojem osobistym – osobno chyba to nie byłoby aż takie wspaniałe, dopiero razem tworzą nową jakość. Coś wyjątkowego.Było dwunastu mężczyzn, każdy był inny, ale jednocześnie czuliśmy więź i to też było wspaniałe. Wszystko przebiegało bez żadnych zgrzytów, żadnego dyskomfortu. Polecam tę wyprawę jeśli ktoś lubi nowości, chciałby przeżyć coś ekscytującego i nietypowego”  Artur  

  “Już po kilku dniach wyprawa zaczęła przekraczać moje oczekiwania, i stała się wyprawą, w uważności, do wnętrze siebie. Nie bez znaczenia pozostawał fakt, że był to wyjazd stricte męski, wymiana w kręgu doświadczeń, stawanie w prawdzie ze swoimi wadami, lękami, przeżyciami, w gronie kilkunastu „luster” – innych mężczyzn, to jest coś, czego chyba nie da się osiągnąć w „normalnych” okolicznościach. Dopiero wspólny wysiłek, wspólne zmaganie się z własnymi słabościami, które bez wątpienia wzmagała wędrówka w dżungli, w pewnym sensie ogołaca człowieka z gombrowiczowskiej „gęby” dając szanse spotkania się zarówno ze swoim sercem, jak i z innym człowiekiem. Dziękuje zatem organizatorom oraz wszystkim uczestnikom gdyż cytując, jak mi się wydaje – Tishnera, ludzie zostali nam dani abyśmy się dzięki nim rozwijali, a ja właśnie dzięki Wam zrobiłem kilka znaczących dla mnie kroczków do przodu” Bartosz  

  Co wyróżnia tę wyprawę?

  • Spotkania w kręgu
  • Uważność
  • Świadomość ciała
  • Dzika przyroda
  • Świadomość uczuć
  • Rdzenne kultury
  • Duchowość
  • Głęboki relaks
  • Podróż która rozwija

  Dawid Rzepecki

  Wykształcony filozoficznie i terapeutycznie nauczyciel tantry współczesnej. Od 1999 prowadzi zajęcia w Polsce i na świecie (Indie, Bali, Maroko, Peru, Kolumbia). Jego propozycje warsztatowe wzmacniają pierwiastek męski i żeński z jednoczesnym doświadczeniem duchowości. Wraz z żoną współtworzy i prowadzi m.in. roczne staże dla par – warsztaty z pogłębiania relacji partnerskiej. Założyciel męskich kręgów w Warszawie.

  Krzysztof Ruba

  Pilot wycieczek od 5 lat tworzący i pilotujący wyjazdy po Ameryce Łacińskiej, Północnej Afryce i Europie. Podróże, przygotowanie do podróży i oczekiwanie na podróż towarzyszyły mu od najmłodszych lat. Wraz z rodziną wyjeżdżał na długie tygodnie pod namioty w różne części Polski. To połączenie wspólnoty i piękna przyrody nauczyło go jak ważne w życiu są prawdziwe relacje i bliskość przyrody. Od tego czasu tworzy i przygotowuje wyjazdy, których celem jest odkrywanie piękna dzikiej przyrody.

  Informacje

  • Początek : 01 sierpnia, 2021
  • Koniec : 15 sierpnia, 2021
  • Czas trwania : 15 dni,
  • Koszt : 2750$
  • Lokalizacja : Gwatemala, Belize, Meksyk

  Potrzebujesz pomocy?!

  Jeśli potrzebujesz dowiedzieć się więcej - nie zwlekaj z kontaktem z nami.

  +48 694 363 668

  [email protected]

  KONTAKT

  Ul. Szwedzka 23, 30-324 Kraków

  +48 694 363 668

  [email protected]

  POLITYKA PRYWATNOŚCI

  NEWSLETTER