Rezerwacja na : Być w połączeniu. Rejs z warsztatami przez Krainę Wielkich Jezior


  Być w połączeniu. Rejs z warsztatami przez Krainę Wielkich Jezior

  Ogólny zarys

  Być w połączeniu.

  Rejs z warsztatami przez Krainę Wielkich Jezior

  Dla kobiet, mężczyzn i par.
  Termin:  24 czerwiec – 1 lipiec 2023

   

   

   

  Ta wyprawa to połączenie dynamiki i energii z zatrzymaniem w sobie. Zapraszamy Cię w podróż gdzie będziesz miał/a okazję pogłębiać relację z samym sobą, zakorzeniać uwagę w swoim centrum, pozwalać sobie na bycie w kontakcie z Twoją esencją.

  Tematy warsztatów będą dotykać m.in: obecności w przestrzeni serca, wewnętrznej dzikości, poczucia połączenia i odbudowywania relacji z samym sobą.  Poranki będą okazją do praktyki z ciałem, oddechem i uważnością. Po kilku godzinach pływania będziemy zatrzymywać się w jednym z portów na czas warsztatowy a wieczorami będzie trochę czasu wolnego dla każdego. Ten rejs to przestawienie się z trybu działania na tryb bycia, integrowanie różnych aspektów siebie. I oczywiście przygoda.

  Przed Tobą także możliwość nauczenia się lub przeszkolenia żeglarskich umiejętności. Różnorodność wysp, zatok i jezior daje okazje do częstych zwrotów i dynamicznego płynięcia. To wyprawa dla każdego, nie musisz posiadać wcześniejszego doświadczenia na łodzi.

  Sam rejs sprzyja wyciszeniu czyli byciu w uważności. Mindfulness to praktyka i nie ma lepszego sposobu niż praktyka aktywna w otoczeniu pięknej przyrody.

   

  To w tej części Polski swój dom mają żubry, dzikie konie i bociany. Rejon Puszczy Piskiej i kraina tysiąca jezior to dom dla bielika, rybołowa, kani i czapli. Wieczorami rozchodzące się odgłosy płazów, gadów i ptaków potrafią być tak intensywne jak w prawdziwej amazońskiej dżungli..  Na naszej trasie znajdują się  miejsca kultów pogańskich należące do największych prehistorycznych osad nawodnych, budowanych w prawiekach i zamieszkałych przez plemię Galindów

  Kraina Wielkich Jezior to doskonałe miejsce, aby z dala od codziennych zajęć i zgiełku miasta skupić się na  tym co ważne, zatrzymać się i przyglądnąć się swoim wewnętrznym zasobom.

   

   

  Korzyści:

  • Poznasz narzędzia pozwalające nawiązać lepszą relację z sobą samym i Twoją intuicją
  • Poznasz metody zrzucające napięcia z ciała i ugruntowujące w swoim centrum 
  • Poznasz narzędzia zwiększające poziom samoakceptacji
  • Będziesz mieć/miała okazję skontaktować się z wewnętrzną dzikością i mądrością ciała
  • Poznasz narzędzia pomagające na głębsze zharmonizowanie się z własnym sercem
  • Nauczysz się lub podszkolisz swoje umiejętności żeglarskie

   

  Narzędzia:

  • Hatha joga,
  • Techniki pracy z ciałem w ujęciu psychosomatycznym
  • 5 rytmów, Tai chi, bieg transowy
  • Techniki oddechowe, twórcze wizualizacje
  • Ceremonia rape i kakao
  • Elementy masażu tajskiego
  • Koherencja serca

   

  Program

   

  Dzień 1. Przyjazd – Giżycko

  Przyjazd do portu i ok. 16.30 zbiórka na jachcie. Przywitanie się, omówienie zasad bezpieczeństwa podczas rejsu i zakwaterowanie na łodzi. Zaczynamy od przeszkolenia żeglarskiego a następnie  omówimy sobie program  rejsu. Kolacja i pierwsze spotkanie w kręgu czyli czas refleksji, podzielenia się swoją intencją i skontaktowania się ze sobą na głębszym poziomie.

  Giżycko

  Giżycko jest bramą do północnych jezior i naszą osobistą, żeglarską stolicą Polski. Bardzo ciekawe miasto z zamkiem krzyżackim, zabytkowymi budowlami oraz mostem obrotowym unikalnym w Europie. Położone w centrum Krainy Wielkich Jezior Mazurskich ma aż 11 portów żeglarskich. Miasto znajduje się dokładnie między dwoma rozległymi jeziorami Kisajno i Niegocin. Nocleg na jachcie.

   

  Dzień 2. Jezioro Kisajno

  Poranne spotkanie z ciałem – hatha joga i mindfulness

  Zajęcia będą formą rozgrzania i skontaktowania się z ciałem. Ich celem będzie rozluźnienie, ugruntowanie i skontaktowanie z własnym centrum. Ćwiczenia będą nawiązywać do tradycji hatha yogi, technik oddechowych i technik A. Lowena

  Śniadanie. Poranne śniadanie i lunch na pokładzie jachtu, przygotujemy sami zgodnie z podziałem na żeglarskie wachty. Oddajemy cumy i wypływamy w rejs. Przed nami piękne widoki na trasie jezior Kisajno, Jez. Dargin i Jez. Sztynorckie. Naszym celem na dziś będzie pięknie położony port Sztynort. Po zacumowaniu odbędzie się czas warsztatowy.

  Jezioro Kisajno

  W krajobrazie Kisajna przeplatają się zatoki, półwyspy i wyspy. Tych ostatnich jest aż 18. Należy do Krainy Wielkich Jezior Mazurskich i jest częścią kompleksu jeziora Mamry. Na terenie całego jeziora znajduje się ponad 30 wysp o łącznej powierzchni ponad 200 ha. Na większości z nich znajdują się rezerwaty przyrody, w których żyją liczne gatunki ptaków, takie jak łabędzie, bocian czarny czy czapla siwa.

   

  Krąg i sesja warsztatowa „Miłość i akceptacja siebie”

  Nasze relacje i wszystko co dzieje się w świecie zewnętrznym są odzwierciedleniem naszej relacji ze samym sobą. Od tego czy naprawdę kochamy samych siebie zależy jakoś bliskich relacji jakie tworzymy. W tym bloku będziemy wzmacniać i  pogłębiać najważniejszą relację jaką tworzymy – z samym sobą.

  Kolacja. Nocleg na jachcie.

   

  Dzień 3. Jezioro Święcajty

  Poranne spotkanie z ciałem – hatha joga i mindfulness

  Zajęcia będą przyjemną formą rozgrzania i skontaktowania się z ciałem. Ich celem będzie łagodne rozluźnienie, ugruntowanie i doenergetyzowanie.

  Śniadanie na pokładzie. Po śniadaniu wypływamy na wodę. Doskonalimy tajniki żeglowania. Przed nami Jeziora Dargin, Kisajty, Mamry i Święcajty. Naszym celem dzisiaj będzie port Piękny Brzeg.

  Jezioro Święcajty

  Jeden z najbardziej malowniczych akwenów Krainy Wielkich Jezior Mazurskich, jedno z najczystszych jezior w Polsce – I klasa czystości wód, wchodzące w skład jeziora Mamry – drugiego co do wielkości jeziora w Polsce. Dopływamy do miejscowości Piękny Brzeg z bardzo urokliwą okolicą i ośrodkiem w lesie.

  Krąg i sesja warsztatowa „Wewnętrzna dzikość”

  Gdy żyjemy w zgodzie z własnym ciałem, emocjami i intuicją każdy dzień staje się poostrzy i swobodniejszy. Aby nawiązać połączenie z własnym ciałem i tętniącą w nim energią będziemy rozpuszczać napięcia i szukać swojej naturalnej mocy przez m.in. sekwencję ćwiczeń gruntujących, ruch intuicyjny i ruch transowy.

  Kolacja. Nocleg na jachcie.

  Dzień 4. Jezioro Mamry

  Poranne spotkanie z ciałem – hatha joga i mindfulness

  Zajęcia będą przyjemną formą rozgrzania i skontaktowania się z ciałem. Ich celem będzie łagodne rozluźnienie, ugruntowanie i doenergetyzowanie.

  Śniadanie. Poranne śniadanie na pokładzie jachtu, przygotujemy je sami zgodnie z podziałem na żeglarskie wachty. Oddajemy cumy i wypływamy. Dzisiaj eksplorujemy dalej jezioro Mamry, otaczającą przyrodę i uroczy port na wieczór Kietlice. Obiad na jachcie w trakcie dnia.

  Jezioro Mamry

  Na jeziorze Mamry znajdują się aż 33 wyspy, a część z nich stanowi rezerwat krajobrazowo – ornitologiczny. Największa wyspa na Mamrach i całych Mazurach to Upałty, choć również stanowi rezerwat, można ją zwiedzać ze względu na ciekawe obiekty historyczne – bunkry pochodzące z II wojny światowej. Jezioro Mamry jest popularne również wśród nurków, nie tylko ze względu na zatopiony holownik Arabella, ale także ze względu na przejrzystość wód i wspaniałe podwodne łąki. Bogata roślinność podwodna zachwyca żeglarzy, którzy mogą ją podziwiać z pokładu jachtu, ponieważ widoczność sięga tutaj ponad 3 m.

  Kietlice

  Nasz wieczorny port to miłe, zaciszne miejsce z duszą. Tawerna oświetlona i otulana przyjemną mazurską aurą. Na wzgórzu nieopodal znajduje się możliwość rozpalenia ogniska i biesiadowania z bezpośrednim widokiem na jezioro. Po zacumowaniu czas warsztatowy.

  Krąg i sesja warsztatowa „W przestrzeni serca”

  Nasze serce tworzy pole elektromagnetyczne wielokrotnie silniejsze od naszego mózgu. Nasza głowa i serce są skomunikowane ze sobą autostradą połączeń neuronalnych. Każda decyzja jaką podejmujemy jest oparta o emocjonalne podłoże i przeczucia jakie nami kierują. Im bliższe czujemy połączenie z własnym sercem tym nasze życie jest bardziej harmonijne, zbalansowane i w zgodzie z własną intuicją. Dzisiaj przez specjalnie dobrane pieśni, koherencję i pracę w parach będziemy otwierać się na jeszcze bliższą relację z własnym sercem.

  Kolacja. Nocleg na jachcie.

   

  Dzień 5. Jezioro Dobskie

  Poranne spotkanie z ciałem – hatha joga i mindfulness

  Zajęcia będą przyjemną formą rozgrzania i skontaktowania się z ciałem. Ich celem będzie łagodne rozluźnienie, ugruntowanie i doenergetyzowanie.

  Śniadanie na pokładzie. Po śniadaniu wypływamy na wodę. Doskonalimy tajniki żeglowania. Eksplorujemy dziś widoki Jeziora Dobskie i Półwysep Fuleda gdzie króluje zieleń pól uprawnych, lasów i roślinności wodnej. Nieodłącznym elementem tutejszego krajobrazu są głazy narzutowe. Największy okaz ma w obwodzie 9,3 m i 2 m wysokości. Po zacumowaniu czas warsztatowy.

  Jezioro Dobskie

  Całe jezioro, wraz z wyspami oraz głazowiskiem na Półwyspie Fuledzkim stanowi rezerwat przyrody, powołany dla ochrony reliktowego krajobrazu polodowcowego, w tym unikalnych, pierwotnych głazowisk morenowych, a także dla ochrony miejsc lęgowych ptactwa wodnego – w tym dużej kolonii kormoranów i czapli. U południowego brzegu jeziora gniazdują największe ptaki drapieżne Polski – bieliki, które często polują na kormorany. Można je często wypatrzeć na niebie lub kiedy odpoczywają na śródjeziornych, kamiennych mieliznach. Jezioro jako rezerwat objęte jest szczególną ochroną w ramach europejskiej sieci „Natura 2000”. Na Jeziorze Dobskim obowiązuje tzw. strefa ciszy.

  Wyspa Kormoranów

  Najbardziej znaną wyspą na tych wodach jest Wysoki Ostrów, bardziej znana jako Wyspa Kormoranów. Znajdują się tu miejsca lęgowe kormorana czarnego i czapli siwej. Wyspa Kormoranów jest w całości rezerwatem ornitologicznym. Łatwo ją odróżnić od innych wysp po nagich drzewach, zupełnie pozbawionych liści i mniejszych gałęzi.

  Tym razem na noc nie wpływamy do żadnej mariny ale rzucamy kotwicę przy brzegu i nocujemy na dziko. Chcemy być blisko przyrody i móc posłuchać odgłosów nocnych zwierząt. Obiad przygotowywany przez załogę na jachcie.

   

  Krąg i sesja warsztatowa „Wewnętrzne mądrość”

  Wszystko czego potrzebujemy mamy już w środku. Tak często jednak o tym zapominamy. Przez zaproszenie do głębokiej obecności i pracę z intencją będziemy wzmacniać wewnętrzne źródło światła i wsparcia jakie każdy z nas ma.

  Kolacja. Nocleg na jachcie.

   

  Dzień 6. Jezioro Tajty

  Poranne spotkanie z ciałem – hatha joga i mindfulness

  Zajęcia będą przyjemną formą rozgrzania i skontaktowania się z ciałem. Ich celem będzie łagodne rozluźnienie, ugruntowanie i doenergetyzowanie.

  Śniadanie. Poranne śniadanie na pokładzie jachtu, przygotujemy je sami zgodnie z podziałem na żeglarskie wachty. Oddajemy cumy i wypływamy. Naszym celem jest dziś jezioro Tajty i port Piękna Góra.

  Jezioro Tajty

  Cały akwen objęty jest strefą ciszy. Takie warunki sprzyjają odpoczynkowi na wodzie. W jeziorze występują liczne gatunki ryb, jak na przykład leszcze, okonie, szczupaki, węgorze, sandacze, płocie. Jest to idealne miejsce idealne dla pasjonatów wędkowania. Nasz port Piękna Góra to urokliwe, zaciszne miejsce. Być może na wieczór będzie możliwość skorzystania z sauny. Obiad na trasie przygotowywany przez załogę.

  Krąg i sesja warsztatowa „Wewnętrzne połączenie”

  Przy pomocy ceremonialnego kakao i medycyny rape (rodzaj tradycyjnej ceremonialnej tabaki Indian Ameryki Południowej) oraz pieśni połączymy się z własnym sercem, ciałem i duszą aby głębiej usłyszeć siebie i zbalansować swoją energię. W tym trochę medytacyjnym doświadczeniu będziemy mieć okazję  poczuć czego potrzebujemy w głębi siebie aby następnie móc zaprosić i zamanifestować to w swoim życiu.

  Kolacja. Nocleg na jachcie.

   

   

  Dzień 7. Jezioro Niegocin

  Poranne spotkanie z ciałem – hatha joga i mindfulness 

  Zajęcia będą formą rozgrzania i skontaktowania się z ciałem. Ich celem będzie rozluźnienie, ugruntowanie i skontaktowanie z własnym centrum. Ćwiczenia będą nawiązywać do tradycji hatha yogi, technik oddechowych i metody A. Lowena

  Jezioro Niegocin

  Malownicze i duże Jezioro Niegocin w którym znajdziemy aż  16 gatunków ryb to jedno z najbardziej popularnych jezior wśród Wielkich Jezior Mazurskich. Jest to jezioro pochodzenia polodowcowego, trzecie pod względem wielkości jezioro w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich.   Obiad na trasie. Na noc wracamy do Giżycka.  

  Krąg i sesja warsztatowa  „Wewnętrzna błogość

  To czas zatrzymania się i poczucia swobody w swoim ciele i umyśle przez elementy masażu tajskiego i qigong.

  Kolacja w tawernie. Nocleg na jachcie.

   

   

  Dzień 8. Powrót do domu

  Śniadanie. To nasze ostatnie wspólne śniadanie na pokładzie jachtu. Czas na spakowanie i wyokrętowanie.

  Dla chętnych jeżeli będą odpowiednie warunki pogodowe będzie możliwość wzięcia udziału w locie paralotnią w tandemie (dodatkowo płatne ok. 300 zł/os) lub lot balonem nad jeziorami..
  Powrót do domu.

   

   

   

   

   

  *Dopuszczalne zmiany w programie i warsztatach w zależności od warunków lokalnych takich jak pogoda.

  *Program i tematy warsztatów mogą być dostosowane w zależności od potrzeb uczestników i zespołu.

   

   

   

   

   

  TRENER:  Krzysztof Ruba –  trener (po Holistycznej Szkole Trenerów), instruktor jogi (rys 200 yoga alliance), sternik morski. Twórca i współtwórca autorskich warsztatów na takie tematy jak ‘Głębokie poczucie własnej wartości’, ‘Wewnętrzne granice’, ‘Droga Artysty’ i In. Od 7 lat prowadzi wyprawy rozwojowe i przyrodnicze do rdzennych kultur Ameryki Łacińskiej, Afryki i Europy. Przejechał już prawie wszystkie kraje Ameryki Łacińskiej, która jest bardzo bliska jego sercu. Pływał w rejsach po Morzu Norweskim, Adriatyckim, Śródziemnym i Bałtyku. Założyciel marki Wyprawy & Warsztaty Rozwojowe. Do życia podchodzi z autentycznością, odwagą i kreatywnością. Uwielbia spełniać swoje marzenia.

  ORGANIZATOR: Wyprawy Rozwojowe
  Nasze projekty charakteryzują się połączeniem rozwoju osobistego z doświadczeniem w podróży. Pomagamy bardziej świadomie i głębiej spojrzeć na to co przeżywamy i kim jesteśmy. Wierzymy że rozumienie siebie oraz dbanie o higienę umysłu są kluczowe w tworzeniu satysfakcjonujących relacji osobistych i biznesowych. Przez połączenie podróży z warsztatami oraz osobiste przeżycie z narzędziami trenerskimi oferujemy głębokie i inspirujące doświadczenie podczas wyprawy. https://wyprawy-rozwojowe.pl/

   

  Inwestycja:

  Cena regularna – 2900 zł/os

  Oferta po zniżce: 2550 zł/os

  Termin: 24 czerwiec – 1 lipiec 2023

  Świadczenia:

  • Czarter jachtów, opłaty portowe, paliwo,
  • 7 noclegów w komfortowych kojach jachtowych,
  • Wyżywienie. Poranne śniadania i obiady na pokładzie jachtu
   (przygotowywane przez załogę zgodnie z podziałem na żeglarskie wachty).
  • Koszty organizacyjne w Polsce i na miejscu wyprawy,
  • Warsztaty rozwojowe – „Być w połączeniu” z trenerem
  • Warsztaty pracy z ciałem z certyfikowanym instruktorem
   (zainteresowani zajęciami proszeni są o zabranie maty do ćwiczeń).
  • Opiekę kwalifikowanego sternika i pilota na całej trasie
  • ubezpieczenie KL, NNW

   

  Cena nie obejmuje:

  • Kolacji (Na kolacje gdy będzie taka możliwość zatrzymujemy się w portowych tawernach).
  • Ubezpieczenia od chorób przewlekłych
  • Dojazdu na miejsce i opłat parkingowych
  • Opłat prysznicowych w portach

   

  O rejsie

  Aby wziąć udział w rejsie nie potrzeba wcześniejszego doświadczenia żeglarskiego. Przyda się jednak dobry stan zdrowia i ogólna kondycja fizyczna gdyż do obsługi żagli, lin i manewrów portowych zaangażowani będą wszyscy uczestnicy. Podczas rejsu szczególnie ważne jest przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i etykieta żeglarska (np. nie spożywa się alkoholu na wodzie w czasie płynięcia, wszyscy uczestnicy dbają o porządek na jachcie, posiłki przygotowujemy wspólnie).

  Dla kobiet, mężczyzn i par.

  Zapisy: [email protected] , Tel. 694 363 668

   

  OPINIE

  “Na wyprawie z Krzysztofem nabrałem więcej dystansu do siebie i ten czas spędzony wspólnie w grupie dał mi dużo wsparcia, miłości i poczucia bycia potrzebnym dla innych ludzi. Mam więcej nadziei w sobie na spokojniejsze i trwalsze życie także dziękuję za wszystko.”

  “Zajęcia, warsztaty, które mieliśmy – to wszystko składa się na pewną całość, która pomaga na prawdę dla mnie, odzyskać harmonię, rozwinąć się, poznać nowe rzeczy, nowe kraje. Cenne były też dla mnie spotkania ze sobą samym – tego nie da się opisać, więc nie będę nawet próbował. Polecam taką wyprawę każdemu kto chciałby poznać lepiej siebie, dla mnie było to bardzo mocne spojrzenie wewnątrz siebie.”

  „Pełen profesjonalizm, znakomita obsługa oraz świetna atmosfera podczas wyjazdu. Polecam”

  „Wyprawa stała się dla mnie katalizatorem pokaźnej liczby zmian – od duchowych począwszy, na prozaicznych skończywszy. Nie wiem jak szybko opadnie mój po-wyjazdowy entuzjazm, ale przynajmniej mam teraz jakiś punkt odniesienia.”

  “Wyprawa rozwojowa była dla mnie niezwykłym odkryciem. Przede wszystkim ludzie, z którymi byłam. Miejsca, klimat, coś wspaniałego po prostu. Polecam dla osób, które mają problemy ze sobą i chcą jakby odkryć siebie- to bardzo dużo dało. Dostrzegłam w sobie pewną siłę i będę się jej trzymać.”

  Co wyróżnia tę wyprawę?

  • Podróż która rozwija
  • Mindfulenss
  • Świadomość uczuć
  • Dzika przyroda
  • Spotkanie ze sobą
  • Koherencja serca
  • Przygoda
  • Warsztaty z ciałem
  • Spotkanie w kręgu

  Informacje

  • Początek : 24 czerwca, 2023
  • Koniec : 01 lipca, 2023
  • Czas trwania : 8 dni,
  • Koszt : 2550 zł w promocji
  • Lokalizacja : Mazury

  Potrzebujesz pomocy?!

  Jeśli potrzebujesz dowiedzieć się więcej - nie zwlekaj z kontaktem z nami.

  +48 694 363 668

  [email protected]

  KONTAKT

  Ul. Szwedzka 23, 30-324 Kraków

  +48 694 363 668

  [email protected]

  POLITYKA PRYWATNOŚCI

  NEWSLETTER