Rezerwacja na : Obudź w sobie Buddę. Warsztaty z Vidhi Chhariya


Obudź w sobie Buddę. Warsztaty z Vidhi Chhariya

Ogólny zarys

Obudź w sobie Buddę – droga obfitości.
Głęboki kurs medytacji i wewnętrznego uzdrowienia z Vidhi Chhariya
Cypr, 23 – 30 XI 2019

 

„Kiedy uczeń jest gotowy, pojawia się nauczyciel. Nikt nas nie uratuje, poza nami samymi” Budda

 

Jeden z najbardziej poszukiwanych warsztatów w Europie dzięki swojej mocy leczenia na trzech poziomach

 1. Umysłu
 2. Emocji i Ducha
 3. Ciała

50 godzin nauki medytacji, jogi i uzdrawiania z wyjątkowym nauczycielem Vidhi Chhariya, terapeutą i mistrzem zen, który  łączy osiągnięcia kultury Wschodu i Zachodu.

Ten 7 dniowy retreat prowadzony w urokliwie położonym ośrodku na Cyprze nauczy Cię narzędzi prowadzących do doświadczenia lekkości, wewnętrznej ciszy, przepływu energii i uzdrowienia. Cały warsztat będzie prowadzony (tłumaczony) w języku polskim.

Dla kogo?

Dla wszystkich od nauczycieli jogi po początkujących, dla tych którzy szukają osobistej przemiany, głębokiego uzdrowienia oraz terapeutów i masażystów.

To głębokie zanurzenie w medytację i pracę z ciałem, intensywną praktykę, która pomaga uleczyć dolegliwości na poziomie fizycznym, emocjonalnym i psychicznym. Program ten uczy jak uwalniać nagromadzony stres, napięcie i ból emocjonalny.

 

 

W programie:

– Głęboki kurs medytacji
– Praca z ciałem – praktyka jogi (asany i pranayana)
– Leczenie na poziomie energii w ciele
– Masaż z technikami uzdrawiania / Sesje terapii indywidualnej

 

Program

Oceniany jako głęboko transformujący warsztat. Ponad 95% uczestników odczuwa zmniejszenie stresu psychicznego, wyraźny wzrost energii fizycznej oraz poprawę zdrowia emocjonalnego i fizycznego. Silny nacisk na medytację i jej praktykę prowadzącą do oczyszczenia umysłu – pomaga ludziom uwolnić ich najsilniejsze blokady, emocje i myśli, które przeszkadzały często przez lata. Filarami tego programu są nauka medytacji, praca z ciałem (joga klasyczna i terapeutyczna), praca z oddechem (pranayana), leczenie na poziomie energii w ciele.

 

Medytacja

Vippassna oznacza  uważność i obserwację bez żadnej reakcji. Pierwotnie nauczana przez Buddę dzisiaj przez wielu znana jako praktyka mindfulness. Technika pomaga nam wejść głębiej w nas samych, do podstaw myśli i emocji. W trakcie procesu nauki mindfulness  pod kierunkiem nauczyciela, zablokowane myśli, emocje i uwięziony stres wewnątrz ciała zaczynają wyłaniać się na powierzchni umysłu zanim zostaną uwolnione. Jest to technika, która daje moc medytującemu, aby uwolnić najgłębsze blokady umysłu i emocji, znajdujące się w ciele i w rezultacie być wolnym od nich. W trakcie tego kursu nauczysz się angażować umysł na głębszym poziomie, gdzie tworzą się myśli  i uwolnisz się od tego co Cię zatrzymuje. Praktyka ta zaprowadzi Cię do doświadczenia odczucia oczyszczenia umysłu i poczucia osadzenia.

Oczyszczenia od czego ktoś zapyta? Oczyszczenia od poczucia rozgonienia, pośpiechu, strachu, poczucia winy i przywiązania które zatrzymuje Twoje wewnętrzne pokłady energii.

Nauka przyznaje dzisiaj, że choroby i dolegliwości ciała są połączone z działaniem umysłu. Gdy umysł się oczyszcza, ciało zdrowieje i umożliwia praktykującemu korzystanie z wewnętrznych zasobów energii dla siebie i innych.

Praca z ciałem – praktyka jogi (asany i pranayana)

Fizyczne asany (pozycje) są praktyką hatha jogi w stylu Iyengara, która działa wzmacniająco niższe centra energetyczne w ciele, pomaga wzmocnić, kręgosłup, nogi, co jest bardzo istotne podczas głębszej medytacji. Pomaga także w usuwaniu bólów krzyża, niwelowania usztywnienia ciała oraz bólów kolan.

Praca z ciałem podczas tego programu obejmuje również ćwiczenia oddechowe (pranayama), które ładują ciało wysokim poziomem energii, uspokajają i oczyszczają umysł przygotowując do medytacji.

 

Leczenie na poziomie energii w ciele

Kiedy umysł oczyszcza się, a ciało jest w stanie wibracji  lub pustki uczymy się puszczać swoją potrzebę kontroli oraz czerpać energię zawartą w ciele i środowisku w celu uzdrawiania siebie i innych. Uczestnicy wraz z codzienną praktyką medytacji uczą się jak otwierać się i otrzymywać uniwersalną energię i przekazywać ją temu, kto jej potrzebuje. Omawiane są zagadnienia przepływu energii, skanowania centrów energetycznych (czakr), wpływu na ludzkie ciało i umysł, co może być podstawą dla terapeutów i uzdrowicieli  do wykorzystania tej uniwersalnej energii w procesie leczenia.

 

Czas wolny

Czas wolny po obiedzie to idealna okazja aby leniwym krokiem pospacerować po pełnej wdzięku Tochni Village.  Można podejrzeć lokalne obyczaje, porozmawiać z miejscowymi, dowiedzieć się co myślą, jak żyją?  Można poobserwować również produkcję sera halloumi, tłoczenie oliwy, zbiory pomarańczy, oliwek czy granatów..

Codzienne życie we wiosce Tochni opieraja się na tradycji uprawy oliwek, pomarańczy, cytrusów oraz świętach religijnych i folklorystycznych. Tochni należy do najstarszych wiosek na Cyprze, z historią ponad dziesięciu a może i nawet dwudziestu wieków.

Ta słoneczna śródziemnomorska wioska zyskała  uznanie zachowaniem tradycyjnych cypryjskich domów z kamienia. Większość domów powstało z „kamienia Tochni”, który jest wydobywany w pobliżu. W jednym z takich domów właśnie będziemy mieszkać..

Dla chętnych będzie istniała również możliwość podjechania (10min)  w czasie wolnym do jednej z kuszących, kameralnych plaż Governor’s Beach lub Kalymnos Beach.

Zachęcamy do kontynuacji praktyki wewnętrznej uważności w tym czasie. Będzie możliwość również zapisania się na masaż leczniczy, terapeutyczny lub relaksacyjny.

 

Masaż z technikami uzdrawiania / Sesje terapii indywidualnej

Masaż jest wystarczająco silny, aby uzdrowić osobę na poziomie umysłu, ducha i ciała. Jest to masaż leczniczy, w którym tradycyjny masaż spotyka się z technikami uzdrawiania poprzez przekazywanie energii centrom energetycznym znajdującym się w ciele. Jego korzenie sięgają do  masażu auyurwedyjskiego, masażu tajskiego, refleksologii, reiki i systemu czakr. Indywidualne zapisy, dodatkowo płatne.

 

 

 

Cypr

Cypr, gdzie będzie odbywać się ten program to trzecia pod względem wielkości wyspa Morza Śródziemnego. Nazywana krainą wiecznego słońca. Przyciąga piękną naturą, barwną kulturą i przepiękną pogodą. Przez ponad 300 dni w roku świeci tu słońce. Morze kusi możliwościami nurkowania i snorkelingu. Krajobraz wyspy to cudowne plaże, spokojne wioski otoczone winnicami oraz imponujące góry Troodos..

Cypr swoją różnorodność zawdzięcza klimatowi subtropikalnemu, który w zależności od części wyspy jest typu śródziemnomorskiego lub półpustynnego. Dzięki temu są tutaj długie gorące lata oraz łagodne zimy.

Kuchnia cypryjska jest częścią tradycji śródziemnomorskiej. Cypryjczycy celebrują moment spożywania posiłków w gronie rodziny i znajomych. W kuchni cypryjskiej zauważyć można wpływy kuchni greckiej, arabskiej, a także tureckiej, czy orientalnej, a nawet angielskiej

Nauczyciel – Vidhi Chhariya

Nauczyciel jogi, medytacji oraz masażu z technikami uzdrawiania.  Praktykuje od 30 lat a naucza na całym świecie od 11 lat.  Jest nauczycielem który w wyważony sposób łączy świat zachodu z światem wschodu. Jego warsztaty mają prawdziwie holistyczny wymiar łącząc techniki jogi i medytacji z pracą z energią w ciele i sztuką masażu terapeutycznego wywodzącego się z ayurvedy, masażu tajskiego, tantry, reiki i refleksologii.

Vidhi uczy jak wejść w głąb i urzeczywistnić swoje własne energie i siły umysłu. W sposób jasny tłumaczy złożoność medytacji i uświadamia nam trudności, z którymi możemy się zmierzyć, oczyszczając umysł. Towarzyszy w postępie na ścieżce duchowej i procesie transformacji do pełni zdrowia psychicznego i fizycznego. Założyciel stowarzyszenia Awaken Inner Buddha Yoga.  Jego programy warsztatów zyskały wiele nagród i uznania od organizacji międzynarodowych jak Trip Advisor, Global Health Awards, Luxury Travel Guide.

Organizator Wyprawy Rozwojowe

Organizujemy wyprawy w najbardziej dzikie zakątki Ziemi, po spotkanie z tym co autentyczne i głębokie w nas i świecie. Łączymy podróż z warsztatami, dzięki czemu  jeździmy nie tylko po to żeby coś nowego zobaczyć ale również żeby doświadczyć siebie na nowo, przeżyć coś głęboko i pozwolić sobie na wewnętrzną przemianę. Podróże inspirują, pozwalają nabrać dystansu i są doskonałym przerywnikiem codziennej rutyny. Dlatego podróż może być czasem w którym kontaktujemy się z tym co czujemy, czego potrzebujemy. Połączenie podróży i rozwoju osobistego to możliwość  zintegrowania siebie ze światem. Jest to wspólna przygoda, a zarazem okazja do nabycia życiowej mądrości.

Inwestycja:

 

Przy zapisie do 30 sierpnia – 1250 Eur
Przy zapisie do 30 września – 1300 Eur
Później –  1350 Eur

Cena obejmuje:

 • 7 noclegów w pokojach 2os w hotelu z basenem
 • Pełne wyżywienie podczas warsztatów (śniadania, obiady, kolacje)
 • Intensywne warsztaty medytacji, jogi i głębokiego uzdrawiania z nauczycielem
 • Tłumaczenie warsztatu na język polski
 • Transfery z/do lotniska klimatyzowanym busem
 • 2 przejazdy busem do plaży
 • Opieka polskiego pilota
 • Ubezpieczenie KL, NNW

Cena nie obejmuje:

 • Biletu lotniczego (ok. 700 zł w zależności od terminu zakupu ).
 • Ubezpieczenia od chorób przewlekłych
 • Dopłaty do pokoju 1-os

OPINIE

“Spotkanie Vidhiego było jednym z moich najbardziej niesamowitych doświadczeń. Jego spokojny, opanowany sposób bycia głęboko mnie poruszył. W trakcie jego warsztatów odkryłem tak bardzo siebie samego. Jest niesamowitą siłą w mojej wewnętrznej przemianie”. Julia S

 

“Jadąc do Indii, jeden z moich przyjaciół  polecił mi  uzdrawiający masaż Vidhiego na mój długotrwały uraz kolana i pleców.  Stwierdzam że Vidhi jest niesamowicie intuicyjny i ma umiejętność rozumienia związku umysłu, emocji i ciała. Nigdy wcześniej nie miałem lepszego masażu. Odczułam ogromną ulgę od tego momentu. Sesje medytacyjne Vidhiego wraz z jego masażem terapeutycznym pomogły mi szybciej  się uleczyć i stać się bardziej szczęśliwą osobą”. Dorota Niemiec

WIĘCEJ

“Vidhi może cię zrozumieć i uzdrowić jak nikt inny. Cała jego idea wejścia w głąb siebie i widzenia rzeczywistości bez żadnego przywiązania jest niesamowita. Stawiłam czoła moim najgłębszym lękom, wyzwaniom i wkrótce napięcie stało się bólem, ból stał się łzami, a łzy stały się szczęściem, gdyż zaakceptowałam siebie i piękno we mnie o wiele mocniej. To był moment zmieniający życie”.  Caroline Michon

 

“Niesamowity przyjaciel i przewodnik, moja podróż rozpoczęła się, gdy spotkałem Vidhi na jednym z jego warsztatów masażu. Czuję się  o wiele lepszą osobą – dzięki zrozumieniu wewnętrznych energii, połączeniu uniwersalnej energii z umysłem i ciałem. Dowiedziałem się jak uzdrowić siebie samego i pozostać w równowadze i szczęściu”. Abhishek Nandy

 

“Poczułam się spokojnie, lekko, pełen pozytywnych emocji i doenergetyzowany. Robisz cuda! Dziękuję ci za tę piękną inicjatywę i możliwość spotkania. Przybyłam na te sesje, aby znaleźć wewnętrzny spokój, nauczyć się jak pozbywać się stresu, negatywnych myśli i napięcia. Wszystkie moje oczekiwania zostały spełnione”.. Indrė Tumasonė

 

“Jestem wdzięczna za uwagę podczas warsztatów, za chęć niesienia pomocy, wyjątkową komunikację i możliwość wyrażania opinii. Po prostu czułam, że muszę tam być i miałam rację. Zajęcia spełniły wszystkie moje oczekiwania, poczułam się wzmocniona. Poczułam, że uwalniam mój dawny bagaż i jestem pełna nowej wiedzy i doświadczenia. Dziękuję Ci”. Julia

Co wyróżnia tę wyprawę?

 • Medytacja
 • Joga
 • Praca z oddechem
 • Mindfulness
 • Świadomość uczuć
 • Głęboki relaks
 • Techniki uważności
 • Uwalnianie napięć
 • Podróż która rozwija

A Travel Guide to Geneva's Old World

Tour of Virgin America Plane and landing

Washington DC Tour

Jeff Hubbard South America

Informacje

 • Początek : 23 Listopad, 2019
 • Koniec : 30 Listopad, 2019
 • Czas trwania : 8 dni,
 • Ilość miejsc : 14
 • Koszt : 1300 Eur
 • Lokalizacja : Cypr

Potrzebujesz pomocy?!

Jeśli potrzebujesz dowiedzieć się więcej - nie zwlekaj z kontaktem z nami.

+48 694 363 668

[email protected]

KONTAKT

Ul. Szwedzka 23/35, 30-324 Kraków

+48 694 363 668

[email protected]

POLITYKA PRYWATNOŚCI

NEWSLETTER