Rezerwacja na : Oczami intuicji. Afrykańska wyprawa z Małgorzatą Pióro


Oczami intuicji. Afrykańska wyprawa z Małgorzatą Pióro

Ogólny zarys

Nomadyjskim szlakiem ”Afrykańska wyprawa rozwojowa”

Pustynia, głębokie kaniony i górskie przełęcze, cisza, gwiazdy i krąg będą nam pomagać w tej niezwykłej inspirującej podróży rozwojowej. Przed nami 5 dniowy trekking przez najbardziej malownicze kaniony i doliny południa Maroka. Nigdzie się nie śpiesząc będziemy wędrować nomadyjskim szlakiem, podziwiać dzikie krajobrazy, górskie panoramy Atlasu i starodawne kasby. Będziemy zasypiać słuchając odgłosów nocy przy zapalonym ognisku i rozgwieżdżonym niebie

Niezwykły trekking będzie połączony z podróżą w głąb siebie dzięki ćwiczeniom uważności i spotkaniom w kręgu. Po trekkingu czeka nas całodniowy retreat i warsztatowy  czas w Eco Lodgy  spektakularnie położonej na skraju urwiska Doliny Dades.

W tej podróży będziemy odkrywać również majestat największej pustyni świata – Sahary dwa dni wędrując w karawanie wielbłądów poza granice cywilizacji.  Na pustyni zatrzymamy się na drugą część pracy warsztatowej której celem będzie doświadczenie wglądu i siły swojej intuicji.  Odpowiesz sobie na pytanie dokąd zmierzam co jest dla mnie ważne, jakie są moje głębokie potrzeby, pragnienia i marzenia?

Maroko wielu opisuje jako tętniące życiem miasta, barwne targi, relaksujące łaźnie i kuszące zmysły restauracje. My wybieramy się do tych marokańskich cudów natury które powodują że czas się zatrzymuje,  pojawia się przestrzeń na refleksję, zadumę i równowagę której tak potrzebujemy każdego dnia.

Będziemy poruszać się drogami wolnymi od asfaltowej nawierzchni, na szlakach dawnych karawan odkryjemy, tradycyjne wioski, stare kasby i oazy. Spotkamy  Berberów którzy żyją w zgodzie z cyklami i rytmami przyrody. Noce planujemy spędzić śpiąc w tradycyjnych domostwach i blisko natury w berberyjskich  namiotach.

Korzyści:
-Nauczysz się rozpoznawać co otwiera Twoje serce i jakim językiem ono mówi.
-Poznasz narzędzia posługiwania się językiem swojej intuicji
-Będziesz miał/a okazję doświadczenia poczucia zintegrowania ciała, serca i umysłu
-Poznasz narzędzia rozpoznawania swych głębokich potrzeby i tęsknot
-Nauczysz się słuchać co chce Ci przekazać ciało w czasie wędrówki
-Nauczysz się umiejętności odpuszczania i ufania sobie
-Doświadczysz spotkania w przestrzeni serca
-Poznasz metody sięgania do swojej kreatywności i odwagi
-Odkryjesz swoje fundamenty spokoju i wolności
-Rozpoznasz swoje odrzucone części i nauczysz się jak je akceptować i obejmować miłością

Poznasz też
-Techniki rozluźniania ciała i umysłu
-Techniki ćwiczenia uważności

 

Warsztaty na wyprawie
Warsztaty są oparte o autorską metodę pracy rozwojowej Małgorzaty Pióro “Metafora Głębi – Inspring Image” która bazuje na zestawach fotografii, które stają się inspiracją do odkrywania siebie na nowo i do sięgania po swoje głębsze pokłady. Pomaga pełniej zrozumieć siebie, odkryć swoje mocne strony i swój potencjał. Ćwiczenia pomagają nazwać swoje emocje, rozpoznać przeszkody i wyznaczyć kierunek działania w oparciu o głos Twojej intuicji.

 

 

 

Idea spotkań w kręgu
Kręgi Kobieco-Męskie powstały z tęsknoty za prawdziwym Spotkaniem w relacji, za byciem ze sobą szczerze, z uważnością, bez oceniania, bez doradzania, za wzajemnym wspieraniem się, za wymianą poglądów i uczeniem się wzajemnie od siebie.  Bycie w kręgu wydaje się być czymś bardzo pierwotnym. Ta potrzeba bycia w stadzie, wspólnocie jest w nas bardzo silna. Historia naszego gatunku rozwijała się na tle plemion, osad i kręgów kulturowych. Otwarte spotkania mężczyzn i kobiet w kręgu to coraz bardziej ceniona formuła rozwoju, wsparcia i możliwość wyrażenia swojego głębszego „ja”. Bazuje na grupowej mądrości, wymianie i energii wspólnoty.

Trener o Wyprawie:

Wyprawa rozwojowa Oczami Intuicji szlakiem Nomadów poprowadzi Cię w głąb siebie: do zakamarków Twojej duszy, do źródeł pragnień Twojego serca. Odkryjesz co Cię kręci, nęci co jest siłą napędową Twojej motywacji i stanowi Twój kompas rozwoju.  Doświadczysz namacalnie uważnego Tu i Teraz. Spotkasz się ze swoimi emocjami z pięknem subtelności gestu, spojrzenia, momentu, który buduje Twoje poczucie wartości. Odkryjesz nową perspektywę patrzenia na siebie i przemijający czas. Dzięki wyprawie poczujesz siebie pogłębiając swoje zaufanie do siebie i swojej codziennej  drogi. Rozwiniesz swoją kreatywność i odwagę do podejmowania wyzwań, co wzmocni Twoją pewność siebie do spełniania swoim marzeń i kroczenia swoją ścieżka.

Dzień 1 Marrakesz „Co zapraszam, co zostawiam?” 

Przelot z Polski. Marrakesz  – Jedno z najważniejszych ośrodków na szlaku krawan, ośrodek stołeczny Maroka, a także centrum artystyczne i kulturalne. Spotkanie z nową kulturą, jej kolorami, smakami i zapachami. Otwieramy się na to co nowe.  Po obiedzie wyjdziemy na plac Dżamma El Fna gdzie naszym oczom ukaże się żywy, średniowieczny bazar z pochodniami, opowiadaczami legend i zaklinaczami węży. Podczas spacerów po wąskich zaułkach medyny będziemy szukać inspirujących  i poruszających obrazów które posłużą do dalszej pracy warsztatowej.

Jak starczy nam czasu to udamy się również  do tradycyjnego marokańskiego Hammamu.

Pierwsze spotkanie w kręgu. Nocleg w tradycyjnym marokańskim riadzie w sercu starego miasta.

Dzień 2 „W drodze do siebie” Eksplorujemy Atlas Wysoki, stare kasby i górskie doliny

Śniadanie. Wyjeżdżamy dość wcześnie z Marrakeszu na południe. Pojedziemy najbardziej spektakularną i malowniczą trasą w Maroku. Droga ta wspina się, zapierającymi dech serpentynami, na Przełęcz Tizi n’Test na wysokości 2092m n.p.m. Zatrzymamy się w twierdzy Kasbah Telouet, należącej dawniej do potężnej rodziny Glaoui. Thami El Goui zwany były królem Atlasu a jego rodzina kontrolowała handel oliwkami, szafranem i solą oraz szlak karawan wiodący z Sahary do Marrakeszu.

Naszym następnym celem będzie dolina Dades, zwana Doliną Róż bądź Doliną Tysiąca Kazb. Żyją tu głównie Berberowie w typowych wioskach które nazywają ksarami. Na zboczach doliny wzniesionych jest też bardzo wiele twierdz. W połączeniu z górskimi przełęczami, dolinami i bezkresnymi przestrzeniami krajobraz zaklina swoją magią i tworzy tu doskonałe warunki do wyciszenia, zatrzymania  i  głębokiego kontaktu z naturą i lokalną kultura.

Nasz ośrodek, Eco-lodga, w której zatrzymamy  się na najbliższe dni położony jest u podnóża Dolina Dades na szczycie półki skalnej z cudownym widokiem na bezkresną przestrzeń.

Wieczorem spotkanie w kręgu, czas na refleksję i określenie swojej intencji na tą podróż. Zastanowisz się nad tym co jest dla Ciebie ważne w tym momencie, co jest Twoim  kompasem rozwoju i gdzie Cię prowadzi wytyczony przez niego kierunek.  Przygotowujemy się psychicznie do trekkingu następnego dnia. Wieczorna sesja uważności – krótka praktyka koncentrująca i wyciszająca rozbiegany umysł.

Kolacja i nocleg w Eco-Lody w Dolinie Dades. Trasa 290km.

Dzień 3 Trekking – Dolina Róż

 Ciało moim przewodnikiem –  Dla chętnych poranne 45min zajęcia rozgrzewające i kontaktujące z ciałem. Ćwiczenia na matach wykorzystujące metody jogi, A.Lowena, body scannig i mindfulness.

Śniadanie. Dzień rozpoczniemy od krótkiego przejazdu do małej wioski Alemdoum. Stąd rozpoczniemy nasz trekking przez żyzną doliną Róż.

 

Na trasie czekają nas urocze wioski berberyjskie, hipnotyzujące krajobrazy górskie Atlasu, pasących się stad owiec, pasterzy żyjących tu od wieków niezmiennie. Obiad zjemy w formie pikniku na szlaku. Podczas marszu poznamy ciekawe techniki rozwijające uważność i świadomość. Kolację i nocleg spędzimy w tradycyjnym berberyjskim domostwie. Wieczorem spotkanie w kręgu. Trasa łącznie 5-6h z przerwą na obiad.

Dzień 4 Trekking – „Do źródeł”

Ciało moim przewodnikiem –  Dla chętnych poranne 45min zajęcia rozgrzewające i kontaktujące z ciałem. Ćwiczenia na matach wykorzystujące metody jogi, A.Lowena, body scannig i mindfulness.

Po pysznym porannym śniadaniu wędrujemy w karawanie jucznych zwierząt do źródeł rzeki Mgoun, rodzącej się u stóp wzgórza Aflafal. Będą otwierać się przed nami dzikie krajobrazy gór i dolin położonych z daleka od szlaków turystycznych. W czasie dnia będziemy uczyć się zakorzeniać uwagę w tu i teraz.

Czeka nas odcinek do przejścia w konwencji silent walk, czyli formie medytacji w ruchu. Jej celem jest m.in. wsłuchiwanie się w wewnętrzny głos ciała i intuicji. Po około 5-6h z przerwą na obiad dojdziemy do naszego obozu gdzie rozbijemy namioty, zjemy kolację i rozpalimy ognisko. Spotkanie się w kręgu.

Dzisiaj nocujemy pod rozgwieżdżonym niebem w namiotach 2-os.

Dzień 5 Trekking – „Mój rytm”

Ciało moim przewodnikiem –  Dla chętnych poranne 45min zajęcia rozgrzewające i kontaktujące z ciałem. Ćwiczenia na matach wykorzystujące metody jogi, A.Lowena, body scannig i mindfulness.

Po pysznym porannym śniadaniu wędrujemy przez górzyste i bezkresne przestrzenie do wioski Tragherft (4h). Po południu rozwojowe ćwiczenia pogłębiającej samo świadomość  wykorzystujące autorską metodę pracy rozwojowej Małgorzaty Pióro – „Metafora głębi- inspiring image”. Kolację i nocleg spędzimy w tradycyjnym berberyjskim domostwie. Wieczorem spotkanie w kręgu.

 

Dzień 6 Trekking – „Kim Jestem?”

Ciało moim przewodnikiem –  Dla chętnych poranne 45min zajęcia rozgrzewające i kontaktujące z ciałem. Ćwiczenia na matach wykorzystujące metody jogi, A.Lowena, body scannig i mindfulness.

Dzisiaj wejdziemy do imponującego kanionu M’goun. Będziemy szli wzdłuż licznych strumieni z czystymi naturalnymi basenami wodnymi położonymi w głębi gór. Z niejednego takiego miejsca skorzystamy na kąpiel i relaks. W trakcie trekkingu koncentrujemy się na oddechu i rozwijamy uważność.

Nasz obóz rozbijamy w Ifasfas (1867 metrów), dziewiczym miejscu położonym w głębi kanionu, zamieszkanym przez pojedynczą rodzinę i stado kóz.

Rozbijamy namioty, kolacja i rozpalamy ognisko. Spotkanie się w kręgu. Dzisiaj nocujemy pod rozgwieżdżonym niebem w namiotach 2-os.

 

Dzień 7 Trekking – „Moja moc”

Ciało moim przewodnikiem –  Dla chętnych poranne 45min zajęcia rozgrzewające i kontaktujące z ciałem. Ćwiczenia na matach wykorzystujące metody jogi, A. Lowena, body scannig i mindfulness.

Po pysznym porannym śniadaniu wędrujemy wzdłuż kanionu i schodzimy do wioski Aguerzakka (1750) skąd transport zabierze nas do naszej Eco-lodgy. wieczorem spotkanie w kregu.  Kolacja i nocleg w Lodgy.

Dzień 8 Kasba Itran –Całodniowy Retreat i warsztaty 

Śniadanie. Blok warsztatowy.
Obiad. Blok warsztatowy.

Dzisiaj dzień odpoczynku i zatrzymania. Czas dla siebie. Warsztaty pogłębiające samo świadomość  wykorzystujące autorską  metodę pracy rozwojowej Małgorzaty Pióro „Metafora głębi – inspiring image”. Kolacja i nocleg w Eco Lodgy

 

Dzień 9 Pustynia

Śniadanie. Przed nami pełen wrażeń dzień. Wpierw przejedziemy do słynnego Kanionu Todra następnie udamy się jeszcze dalej na południe gdzie kończy się cywilizacja a zaczyna Sahara..

Konion Todra – Płynie nim rzeka która nigdy nie wysycha. Po obu jej stronach wznoszą się strome sięgające 300 metrów ponad taflę wody skały  tworzące jego główną gardziel.  Gra światła połączona z rozmiarem sprawia, że kanion robi zdumiewające wrażenie. Kolory skał w zależności od pory dnia przybierają tu wszystkie odcienie pomarańczowego i czerwonego. Kanion ma kilkaset metrów długości.  W skalnych ścianach wąwozu znajduje się wiele tajemniczych jaskiń, pełnych stalaktytów i skamieniałości np. amonitów.

Postój na obiad na w restauracji na trasie. Dojeżdżamy do Merzougi i przesiadamy się na wielbłądy gdzie w karawanie ruszymy w głąb pustyni Erg Chebi

Erg Chebi – to morze piasku rozlewającego się na długości 28km i 7km szerokości. Najwyższe wydmy sięgają 150 metrów wysokości i widok ten o zachodzie i wschodzie słońca zapada głęboko w serce. Znajdziemy się na zupełnych rubieżach cywilizacji i z każdym krokiem naszej karawany pozwolimy  się otulić  czarowi tego miejsca. Jest to piękna, dzika ciągnąca się po horyzont pustynia – Sahara pełna ciszy i majestatu.

Ludzie pustyni i rdzenni mieszkańcy tych terenów to Tauregowie.  Ubrani w niebieskie szaty i długie turbany mają swoją historię do opowiedzenia. Posłuchamy ich w nocy jak pod rozgwieżdżonym niebem przy ognisku grają na bębnach. Czeka nas zasłużony odpoczynek przy zapachu palonego drzewa, tradycyjnych rytmicznych dźwiękach i smaku marokańskiej miętowej herbaty..

Kolację i noc spędzimy w obozie na środku pustyni.

Dzień 10 Retreat – warsztaty na pustyni

Nad ranem przede wszystkim wstaniemy na Wschód Słońca wyłaniający się nad Erg Chebi.

Sahara to największa gorąca pustynia na świecie o powierzchni 9 mln km². Jej piaski zajmują tereny południowego Maroka. Erg Chebbi jest ogromną ruchomą wydmą. Na tak dużych wydmach można spróbować ciekawego sportu np. sandboardingu, czyli zjazdu z wydmy na specjalnej desce. Po pysznym śniadaniu z marokańską herbatą rozpoczynamy część warsztatow

 

Blok warsztatowy

Obiad

Blok warsztatowy

Wieczorem spotkanie w kręgu przy ognisku, bębnach i Taginie.  Noc spędzona w wełnianym tuareskim namiocie pod rozgwieżdżonym niebem jest to najlepszy sposób na poznanie codziennego życia Tuaregów, ludu trudniącego się na co dzień wypasem zwierząt i prowadzeniem kupieckich karawan. Kolacja.

Dzień 11 Powrót do Marraeszu

W drodze powrotnej do Czerwonego Miasta –  przejedziemy przez piękne krajobrazy górskich przełęczy oraz licznych wiosek m.in. Rissani,, Alnif, Tazarine, dolinę Draa i Ouarzazate, Przyjazd do Marakeszu późnym wieczorem.

Wieczór pożegnalny w marokańskim stylu.

 

Dzień 12 Powrót do kraju

Wylot z Marrakeszu do Polski

ORGANIZATORWyprawy Rozwojowe


Krzysztof Ruba
– pilot wypraw od 6 lat tworzący i pilotujący wyjazdy po Ameryce Łacińskiej, Północnej Afryce i Europie. Miłośnik przyrody i wyjazdów z namiotem. Specjalizuje się w kulturach pierwotnych Ameryki. Dużo uwagi i czasu poświęca na rozwój osobisty, metody coachingowe i terapeutyczne które wzbogacają jego życie. Trener Holistycznej Szkoły Trenerów, trener metody „Biegun” Marka Kamińskiego, sternik morski.

 

TRENER – Małgorzata Pióro

Certyfikowany trener, arte-terapeuta, trener metody Biegun wg.Marka Kamińskiego, wykładowca, artysta fotografik, socjolog, podróżniczka. Posiada około 1000 godzin doświadczenia w zakresie szkolenia dorosłych. Prowadzi szkolenia i warsztaty dla firm, a także zajęcia indywidualne wg. autorskiej metody “metafora głębi – inspiring image”. Wykłada na studiach podyplomowych na Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. Małgosia dzięki swoim warsztatom pomaga pełniej zrozumieć siebie, wzmocnić swoje mocne strony i potencjał. Prowadzi wyprawy w różne zakątki świata m.in do Gruzji, Azerbejdżanu, Indii, Hiszpanii i Maroka.

INWESTYCJA:  3500 PLN + 500Eur pakiet dewizowy płatny na miejscu
TERMIN: 01.05.2020 – 12.05.2020

1 wpłata: 3 dni od zapisania – zaliczka w kwocie 1000 zł

2 wpłata: 2 miesiące przed wyprawą – 2500 zł

ŚWIADCZENIA

 • Transport w trakcie wyprawy: komfortowy bus na trasie wyprawy,
 • 11 noclegów (w pensjonatach i namiotach berberyjskich na pustyni)
 • Wyżywienie (śniadania -11, obiady -7, kolacje – 10)
 • Sprzęt, infrastruktura i asysta lokalnych przewodników w trakcie trekkingu oraz pobytu na pustyni
 • Wstęp do stref archeologicznych
 • Zwiedzanie Marrakeszu z przewodnikiem
 • Ubezpieczenie obejmujące tereny pustynne NNW i KL
 • Koszty organizacyjne w Polsce i na miejscu wyprawy,
 • Warsztaty rozwojowe prowadzone przez trenera w trakcie wyjazdu.
 • Opiekę kwalifikowanego pilota na całej trasie
 • Gwarancja organizatora turystyki (wpis do Centralnej Ewidencji Organizatorów Turystyki).

 

ŚWIADCZENIA NIE OBEJMUJĄ

 • Biletu lotniczego (od 600zł w zależności od daty wykupu. Najkorzystniejszy jest bezpośredni lot liniami Ryanair Kraków-Marrakesz)
 • 4 obiadów na trasie
 • Napojów do kolacji oraz innych wydatków osobistych
 • Zakwaterowania w pokoju hotelowym o podwyższonym lub innym standardzie niż przewidziany w programie wyprawy (dot. pokoi jednoosobowych na życzenie Uczestnika).
 • biletów wstępu Hammamu
 • Ubezpieczenia od chorób przewlekłych

ZAPISY: [email protected]

Informacje dodatkowe: +48 694 363 668

 

* Kolejność aktywności w programie może ulec zmianie (spowodowane, np.: utrudnieniami  komunikacji lokalnej oraz innymi czynnikami zewnętrznymi (pogoda, sytuacja polityczna itp.). Tematyka warsztatów rozwojowych będzie wynikała bezpośrednio z procesu grupy.

 

Co wyróżnia tę wyprawę?

 • Spotkania w kręgu
 • Techniki uważności
 • Duchowość
 • Podróże które rozwijają
 • Głęboki relaks
 • Świadomość uczuć
 • Zrównoważony rozwój
 • Świadomość ciała
 • W zgodzie ze sobą

Informacje

 • Początek : 01 Maj, 2020
 • Koniec : 12 Maj, 2020
 • Czas trwania : 12 dni
 • Ilość miejsc : 14
 • Koszt : 3500 PLN + 500 EUR
 • Lokalizacja : Maroko

Potrzebujesz pomocy?!

Jeśli potrzebujesz dowiedzieć się więcej - nie zwlekaj z kontaktem z nami.

+48 694 363 668

[email protected]

KONTAKT

Ul. Szwedzka 23/35, 30-324 Kraków

+48 694 363 668

[email protected]

POLITYKA PRYWATNOŚCI

NEWSLETTER