Rezerwacja na : „Szlakiem Odkrywcy” z met. Biegun Marka Kamińskiego

„Szlakiem Odkrywcy” z met. Biegun Marka Kamińskiego

Ogólny zarys

Wyprawa rozwojowa „Szlakiem Odkrywcy” Na szlaku swoich talentów z met. Biegun Marka Kamińskiego.

 

 

Organizator o wyprawie:

Wyprawa „Szlakiem odkrywcy” to rozwojowa podróż, która dzięki połączeniu zajęć w terenie z warsztatami rozwojowymi uczy jak określić swoją życiową misją, pasję i osiągać swoje cele. Przepiękne nadmorskie krajobrazy południowej Andaluzji będziemy eksplorować podczas trekkingu, na rowerze i kajakiem. Będziemy się uczyć żeglować i orientacji w terenie. To nie jest zwykła wycieczka, ani obóz  tylko głębokie doświadczenie przygody, pracy z zespole i odkrywania swoich talentów.

 

Każdego dnia podczas warsztatów i zajęć w terenie będziemy odkrywać i rozwijać takie zasoby jak: kreatywność, poczucie wartości, określenie własnych talentów, umiejętności działania w zespole i kontakt z emocjami.

Wyjazd ma na celu wzmocnienie umiejętności miękkich tak potrzebnych i ważnych w codziennym życiu każdego człowieka. Umiejętności te fundamentalne do życia z sukcesem, przedsiębiorczości i radzenia sobie w grupie są często zaniedbywane i nie rozwijane.

Formuła połączenia przygody, zajęć terenowych i warsztatów jest świetną okazją do nadrobienia tych zaległości i wzmocnienia emocjonalnej siły człowieka. Nasz wyjazd to inwestycja która się zwróci bo jej celem jest kształtowanie umiejętności przyszłego leadera. Zapraszamy.

Trener o wyprawie:

Podczas wyprawy poznasz i odkryjesz swoje mocne i słabe strony – Twój potencjał. Nauczysz się nazywać swoje emocje i dzielić się nimi z innymi. Doświadczysz czym jest twórcza współpraca i jak skutecznie się komunikować. Poznasz moc swojej wyobraźni i kreatywności. Stworzysz swoją mapę marzeń i drogowskazów. Poczujesz się pewniej wśród kolegów i koleżanek.

 

Program

Dzień 1 Przylot do Malagi

Przejazd do naszego nadmorskiego ośrodka w Almerii (3h), zakwaterowanie, zapoznanie z infrastrukturą hotelową. Przedstawienie zespołu prowadzącego zajęcia terenowe.

Kolacja i wieczór zapoznawczy.

Dzień 2 Odkrywanie swojej misji

Śniadanie. Inspiracje po hiszpańsku. Początek dnia to dobra okazja do poznania (osoby początkujące) lub praktyki (osoby zaawansowane) w sposób aktywny i kreatywny hiszpańskich zwrotów i słówek.

 

Odkrywanie swojej misji – Trekking

Po śniadaniu pójdziemy na trekking wzdłuż wybrzeża morskiego podczas którego oprócz tego że zobaczymy cudowne widoki klifów, morskich zatok i przyrodę parku narodowego Cabo de Gata będziemy odnajdywać ukryte zadania. Dzięki nauce obsługi kompasu, poszukamy zagubionych zapisków największego odkrywcy kontynentu – Krzysztofa Kolumba. Dowiemy się z nich jakie zadnia nas czekają w kolejnych dniach oraz jakie są kluczowe cechy charakteru które będziemy musieli rozwinąć aby zrealizować swoją misję. Tego dnia skupimy się na autentyczności.

Warsztat: Co to znaczy być autentycznym?

Przerwa obiadowa

Wycieczka kajakiem. Rozwijanie zasobów emocjonalnych. 

W trakcie tej wycieczki poznamy różnorodne formacje skalne wybrzeża, dowiemy się jakie ptaki żyją na wybrzeżu, co je wyróżnia i jak je rozpoznać. Przede wszystkim jednak dostaniemy zadania, w których do rozwiązania niezbędna będzie komunikacja, wyrażanie uczuć, podjęcie wyzwania, uważność na to co ja czuje i co czują inni. Warsztat ten będzie rozgrywał się w niewielkiej zatoce do której dopłyniemy kajakami.

Po intensywnym dniu pełnym wrażeń – czas relaksu na plaży!

Kolacja.

Warsztat: Jaki jestem, jaki chciałbym być?

Emocje jak je rozpoznać, nazywać i przeżywać? Po kolacji spotkanie w kręgu. Zajęcia które poprzez gry i zabawy rozwijają inteligencję emocjonalną i umiejętności interpersonalne. Podsumujemy dzień, będzie czas na to aby skontaktować się ze sobą, z tym co przeżyliśmy tego dnia i czego się nauczyliśmy. Nocleg.

 Dzień 3 Warsztat fotografii i umiejętności zespołowe

Śniadanie. Inspiracje po hiszpańsku. Początek dnia to dobra okazja do poznania (osoby początkujące) lub praktyki (osoby zaawansowane) w sposób aktywny i kreatywny hiszpańskich zwrotów i słówek.

Warsztaty Fotograficzne na rowerze

Wycieczka rowerowa połączona z warsztatami fotografii. Wykorzystamy rozwinięte dotychczas twórcze umiejętności i w przepięknym krajobrazie południowej Hiszpanii zamienimy się w fotoreporterów i artystów aby ułożyć fotograficzną historię i zdjęciami namalować swój obraz. Poznamy tajniki profesjonalnej fotografii (dowiemy się co to jest dobry kadr i nauczymy się fotoreporterskich podstaw). Będzie to świetna okazja do zwiększania swojego twórczego potencjału. Rowerami dotrzemy nad punkt widokowy gdzie wykonamy ćwiczenie na wyobraźnie – „Nie ważne na co patrzysz ważne co widzisz”! Konkurs fotograficzny: Rzecz zwykła w sposób niezwykły. Zabieramy też ze sobą strój kąpielowy – będzie też czas relaksu na plaży!  Przerwa obiadowa

Warsztat umiejętności zespołowych.

Lekcja żeglarstwa z instruktorem. Niektórzy mawiają że żeglowanie może nauczyć życia. Chodzi oczywiście o poznawanie umiejętności pracy w zespole które w trakcie tej aktywności nabywa się naturalnie. Praca zespołowa, komunikacja, zaufanie do siebie i otwartość to cechy charakteru które będziemy dzisiaj rozwijać. To szkolenie będzie odbywać się w niewielkich zespołach nad którymi będą czuwać kwalifikowani instruktorzy żeglarstwa. Kolacja

Warsztat – uważność TU i TERAZ

Po kolacji spotkanie w kręgu. Zajęcia które poprzez gry i zabawy rozwijają inteligencję emocjonalną i umiejętności interpersonalne. Podsumujemy dzień, będzie czas na to aby skontaktować się ze sobą, z tym co przeżyliśmy tego dnia i czego się nauczyliśmy. Poznamy również metody które wzmacniają uważność.

Dzień 4 Zaufanie do siebie i komunikacja

Śniadanie.Inspiracje po hiszpańsku. Początek dnia to dobra okazja do poznania (osoby początkujące) lub praktyki (osoby zaawansowane) w sposób aktywny i kreatywny hiszpańskich zwrotów i słówek.

Warsztat – Budowanie siły psychicznej w trudnych warunkach.

Paddle Surf – wywodzi się z Polinezji gdzie mieszkańcy dawniej przemieszczali się w ten sposób między wyspami, mówi się o tej dyscyplinie też jako o matce surfingu. Cieszy się ogromną popularnością na świecie dzięki niezwykłym wrażeniom jakie generuje zarówno pod względem fizycznym jak i psychicznym. Jest to sport całkowicie bezpieczny który pozwala zobaczyć dno morskie i zwierzęta wodne z innej pespektywy. My będziemy podczas tej aktywności uczyć się jak to jest przełamywać swoje bariery i wychodzić poza strefę komfortu. Cała aktywność ma na celu wzmacnianie zaufania do siebie, budowania siły psychicznej i własnej wartości. W trakcie tej aktywności nad bezpieczeństwem czuwają kwalifikowani instruktorzy tej dyscypliny. Podczas zajęć będziemy uczyć się o własnej strefie komfortu, lękach i wyzwaniach w życiu.

W tej części dnia będzie również czas na kąpiel, plażowanie i gry plażowe (m.in.: siatkówka plażowa)Przerwa obiadowa

Warsztat umiejętności zespołowych.

Druga lekcja żeglarstwa z instruktorem. Kontynuujemy poznawanie w 5-osobowych podgrupach tej niesamowitej dyscypliny sportu. Dziś dowiadujemy się m.in. o zasadach posługiwania się sterem i żaglem w zależności od kierunku wiatru. Poznajemy tajniki skutecznej pracy zespołowej na łodzi. Uczymy się dyscypliny, zasad komunikacji i bezpieczeństwa na łodzi. Naturalnym doświadczaniem tej aktywności staje się poczucie bycia ważną częścią załogi i zespołu co rodzi wielką satysfakcję dla młodego człowieka. Nad szkoleniem czuwają kwalifikowani instruktorzy żeglarstwa. Kolacja

Warsztat – Być kapitanem swojego życia

Po kolacji spotkanie w kręgu. Zajęcia które poprzez gry i zabawy rozwijają inteligencję emocjonalną i umiejętności interpersonalne. Podsumujemy dzień, będzie czas na to aby skontaktować się ze sobą, z tym co przeżyliśmy tego dnia i czego się nauczyliśmy. Wyciągniemy wnioski co jest potrzebne by zbudować synergię zespołu.

Dzień 5 Odkrywanie własnych talentów

Śniadanie.Inspiracje po hiszpańsku. Początek dnia to dobra okazja do poznania (osoby początkujące) lub praktyki (osoby zaawansowane) w sposób aktywny i kreatywny hiszpańskich zwrotów i słówek.

Warsztat odkrywania własnych talentów.

Tego dnia wyjdziemy na trekking pośród wspaniałych klifowych krajobrazów. Będziemy odkrywać bardzo ciekawe geologiczne i powulkaniczne formacje tego terenu oraz historię związaną z atakami berberyjskich piratów na to wybrzeże do XVIw. W trakcie trekkingu będziemy ćwiczyć posługiwanie się mapą i kompasem.

Odnajdziemy piękną zatokę w której, dawno temu piraci zakopali skarb. Odnajdziemy go a następnie zbudujemy miasto obierając w nim funkcje zgodnie ze swoimi talentami. Będzie to warsztat określania swoich talentów, marzeń i wewnętrznych zasobów. Nauczymy się tego dnia jak zamieniać marzenia w cele i jak być w tym skuteczny. Przerwa obiadowa.

Ćwiczenie kreatywności pary zdjęciowe, tryptyk – lubię, boje się i marzę, 5 zdjęciowa historie ważnego zdarzenia w moim życiu. Tego dnia dowiemy się czym jest kreatywność i co ją w nas wyzwala! W tej części dnia będzie również czas na kąpiel i plażowanie. Kolacja

Warsztat – Skrzydła Twojego potencjału

Po kolacji spotkanie w kręgu. Zajęcia które poprzez gry i zabawy rozwijają inteligencję emocjonalną i umiejętności interpersonalne. Podsumujemy dzień, będzie czas na to aby skontaktować się ze sobą, z tym co przeżyliśmy tego dnia i czego się nauczyliśmy. Pogłębiamy naszą wiedzę co jest naszą mocną stroną? Talent jako zasób – jak go odkryć, wzmacniać i rozwijać!?

 Dzień 6 Mapa marzeń i lekcja astronomii

Odpoczynek i czas relaksu na basenie lub plaży. Zabawy i ćwiczenia wyzwalającej kreatywność w praktyce. Przerwa obiadowa.

Warsztat rozwojowy – Mapa marzeń.

Po południu będziemy przyglądać się naszym pragnieniom, inspiracją i marzeniom aby być świadomymi co nam daje energię i co nami kieruję w życiu. . Tworzymy mapę swoich zasobów, talentów i umiejętności. Dzięki odpowiednim ćwiczeniom będziemy umieli określić nasze pasje w głównych obszarach życia i na koniec stworzymy swoją wizualizację – mapę marzeń. Jest to narzędzie zwiększające poczucie własnej wartości i poczucie bycia w zgodzie ze sobą. Kolacja

Wieczorna ceremonia integracyjna połączona z lekcją astronomii w terenie. 

Tego dnia po kolacji zamiast spędzać czas w ośrodku wybierzemy się z przewodnikiem i astronomem nad pobliską zatokę aby obserwować nieboskłon. Będziemy mieć ze sobą przyrządy do obserwacji gwiazd, wyznaczymy położenie gwiazdy polarnej, Wenus, Marsa Oriona i innych konstelacji. Nauczymy się obsługiwać lunetę. Dowiemy się wielu ciekawostek łączących mitologię i wiedzę astronomiczną.

Następnie odbędzie się ceremonia integracyjna. Integrujemy dotychczasowe doświadczenia, dzielimy się odkrytą wizją i misją. Zostawiamy symbolicznie w ogniu swoje ograniczenia. Dostajemy dyplom ukończenia „Szlaku Leadera i Odkrywcy”.

Nocleg

Dzień 7 Śladami starożytnej historii.

Opuszczamy nasz nadmorski ośrodek i udajemy się odkrywać zabytkową i kulturową spuściznę Hiszpanii. W Andaluzji mówi się że każda miejscowość była założona albo przez Rzymian, Fenicjan albo Arabów. My pojedziemy w miejsce gdzie kultury te spotkały się ze sobą – do Granady! Przejazd do Granady. (2,5h)

Tajemnica zaginionego skarbu Granady – zwiedzamy najsłynniejsze zabytki Granady w sposób interaktywny i zespołowy.

Zagadki Alhambry – Tajemnicze symbole i ukryta wiadomość ostatniego emira Granady. Wycieczka po Pałacach Alhambry połączona z grą zespołową (zadania do rozwiązania w podgrupach, praca z mapą, odnajdywanie ukrytych wiadomości). Zwiedzanie najczęściej odwiedzanego średniowiecznego pałacu w Europie z przewodnikiem w połączeniu z grą zespołowamPrzerwa obiadowa

Oblężenie Granady po przerwie obiadowej – poznamy zabytkową starówkę miasta, wąskie kilkusetletnie uliczki, najstarsza arabską dzielnicę miasta – Albeizin i niesamowite jaskinie w których żyją do dziś ludzie. Dowiemy się o czasach średniowiecznych walk pomiędzy Maurami i hiszpańskimi rycerzami.

Przejazd do Malagi (2h)

Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja.

 

 

Dzień 8 Przejazd na lotnisko.

Wylot do Polski z Malagi.

Inwestycja

Cena obejmuje:

 • 7 noclegów (w tym 6 w domkach campingowych, 1 w hotelu w Maladze)
 • Posiłki zgodnie z programem 7 śniadań, obiadów i kolacji,
 • Wycieczki zgodnie programem (2 trekkingi, 2 lekcje żeglowania, wycieczka kajakiem, paddle surf, wycieczka rowerami górskimi)
 • Warsztaty rozwojowe (kreatywność, określenie własnych talentów, umiejętności działania w zespole, inteligencja emocjonalna)
 • Warsztaty fotograficzne
 • Lekcja Astronomii w terenie
 • Zwiedzanie Granady z przewodnikiem
 • 2 opiekunów/wychowawców podczas trwania całego wyjazdu w tym trener rozwoju osobistego
 • Dodatkowi instruktorzy/opiekunowie podczas każdej aktywności sportowej
 • Ubezpieczenie NNW i KL,
 • Gwarancja organizatora turystyki
 • Mała nastawiona na jakość wyjazdu warsztatowa grupa – 14-16os.

 

Zakwaterowanie

6 nocy w komfortowych domkach Kempingowych nad morzem, 1 noc w
hotelu w Maladze

Zgłoszenia: [email protected]. Informacje dodatkowe: +48 694 363 668.

 

SZLAKIEM ODKRYWCY  –  INFORMACJE DODATKOWE

Jest to wyjazd rozwojowy który łączy zajęcia outdoor (zajęcia terenowe) z warsztatami rozwojowymi. Dzięki temu połączeniu tworzy realną możliwość wzmacniania emocjonalnej i psychicznej siły młodego człowieka.

WIĘCEJ

Cały wyjazd mimo przygodowego charakteru ma przede wszystkim wartość edukacyjną ale nie w tradycyjnym podejściu tylko tzw. experiential education (nauki poprzez doświadczanie). Każda z zaproponowanych aktywności jest tylko tłem do pracy nad takimi umiejętnościami jak: kreatywność, określenie własnych talentów, umiejętności działania w zespole, inteligencja emocjonalna.

Nie da się uczyć dzieci zapału do życia, kreatywności i wiary w swoje marzenia na sucho w sali, nie da sie wzmacniać poczucia pewności w grupie i wiary w swoje siły bez zespołowych zadań do wykonania, wyzwań i możliwości sprawdzenia się.

Stąd program ten jest bardzo intensywnym doświadczaniem i otwieraniem się na swoje możliwości. Żeglowanie w niewielkich podgrupach z instruktorem uczy umiejętności zespołowych i liderskich, trekking wzdłuż wybrzeża będzie połączony z poszukiwaniem skarbu i warsztatem odkrywania swoich własnych talentów, kajaki z zespołowymi zadaniami wymagającymi aktywnej komunikacji, inicjatywy i pomysłowości, wycieczka rowerami górskimi z warsztatami fotografii będzie uczyła kreatywności, Paddle Surf – będzie świetnym katalizatorem do pracy nad poczuciem wartości, zaufaniem do siebie. Lekcja astronomii będzie rozwinięciem wcześniej odbywających się warsztatów tworzenia mapy marzeń.

Także wszystkie zajęcia w programie są zsynchronizowane z programem trenerskim i liderskim jaki przechodzą menadżerowie, kierownicy i właściciele firm. Ten program jest dostosowany do potrzeb młodzieży szkolnej. Nigdy nie jest za wcześnie aby rozwijać te miękkie umiejętności które w przyszłości będą odpowiedzialne za przedsiębiorczość młodego człowieka. Potem może już być tylko za późno.

W związku z tym program jest tak intensywny i bogaty w aktywności i warsztaty. Dlatego grupa zamiast standardowych kolonii z 52 uczestnikami liczy maksymalnie 16 miejsc. Niewielka grupa uczestników pozwoli na sprawne przeprowadzenie warsztatów, zajęć integracyjnych i otwierania się na proces grupowy.

Nie ma takiej drugiej oferty na rynku. Żadne biuro nie oferuje coachingowych zajęć dla młodzieży na wakacjach, żadne biuro nie łączy aktywności terenowych z warsztatami rozwojowymi.

Z powodzeniem wyjazd ten może być nazwany wyprawą rozwojową przyszłego lidera „Szlakiem Odkrywcy” bo kształtuje umiejętności prawdziwego lidera: komunikacja, rozwinięte zasoby emocjonalne, wiara w siebie, swoje cele i praca w grupie.

Nasza oferta nie ma żadnych ukrytych dopłat. Cały program jest wliczony w cenę.

Jest to wyprawa skierowana do tych rodziców, którym zależy na rozwijaniu prawdziwego charakteru swojego dziecka, jego siły emocjonalnej i psychicznej. Rodziców którym zależy że ich dziecko spędzi ten czas wartościowo w niewielkiej grupie, dzięki czemu będzie mogło otworzyć się na autentyczny proces integracji, zaangażować się w proces warsztatowy i dzięki temu wzmocnić autentyczną wiarę w samego siebie.

 

 

Co wyróżnia tę wyprawę?

 • Warsztaty rozwojowe
 • Autentyczność
 • Inteligencja emocjonalna
 • Odkrywanie misji
 • Odkrywanie swoich talentów
 • Przygoda
 • Warsztaty fotografii
 • Umiejętności zespołowe
 • Dzika Przyroda

A Travel Guide to Geneva's Old World

Tour of Virgin America Plane and landing

Washington DC Tour

Jeff Hubbard South America

Informacje

 • Czas trwania : 8 dni
 • Ilość miejsc : 14
 • Lokalizacja : Hiszpania

Potrzebujesz pomocy?!

Jeśli potrzebujesz dowiedzieć się więcej - nie zwlekaj z kontaktem z nami.

+48 694 363 668

[email protected]

KONTAKT

Ul. Szwedzka 23, 30-324 Kraków

+48 694 363 668

[email protected]

POLITYKA PRYWATNOŚCI

NEWSLETTER