Rezerwacja na : Świadome Przywództwo – Pod żaglami

Świadome Przywództwo – Pod żaglami

Ogólny zarys

Świadome Przywództwo – Leadership Program

Rejs morski z warsztatami rozwoju personalnego.
Włochy – Wyspy Liparyjskie i Sycylia, 7 dni

Termin: 14-21 wrzesień 2019

 

 

Leadership Program

Filarami mądrego przywództwa są: samoświadomość, wiara w siebie, wewnętrzna pewność i poczucie sprawczości. Prawdziwy przywódca musi być pierw przywódcą dla samego siebie.

„Wiem dokąd idę i znam swoją prawdę. Nie muszę być tym kim Ty chciałbyś abym był, jestem wolny w decydowaniu czego chcę.” Muhammad Ali

Stanie za sterem łodzi jest doskonałą metaforą trzymania steru swojego  życia, swojego projektu prowadzenia zespołu i bycia częścią tego zespołu. Dlatego Leadership Program – Głębokie przywództwo jest unikalnym połączeniem praktyk biznesowych, psychologicznych i doświadczenia synergii jaką jest praca zespołowa. Cały program jest wzmocniony wspólnym doświadczaniem wykonywanych zadań, pokonywaniem przeszkód i znajdywaniem rozwiązań na morzu.

Sycylia to niezwykła wyspa. Od reszty kraju oddziela ją nie tylko morze, ale także całe wieki bogatej kultury i historii. To największa wyspa Morza Śródziemnego – różnorodna i pełna tajemnic.  Wyróżnia ją niespotykany krajobraz strzelistych i górskich panoram, które ustępują miejsca czasami rozległym równinom. Jej wybrzeże wije się na długości aż 1000 kilometrów.  Nad wyspą wznosi się pełna majestatu Etna – jeden z największych, wciąż aktywnych wulkanów w Europie. Historia swymi korzeniami sięga tu czasów greckich, rzymskich, bizantyjskich i arabskich. Tworzy to niezwykle ciekawe zabytki, kuchnię i obyczaje.

Wyspy Liparyjskie między którymi będziemy żeglować to grupa 17 przepięknych wysp, pochodzenia wulkanicznego położonych na Morzu Tyrreńskim, na północ od Sycylii. Według antycznych legend były one siedzibą boga wiatru – Eola i  dlatego często nazywane są również Wyspami Eolskimi. Wody wokół Wysp Liparyjskich słyną z pięknego koloru

Program

Dzień 1 Przelot / Leader Vision

Capo d’Orlando to miejscowość, otoczona śródziemnomorską roślinnością, położona w północnej części Sycylii. Piękna linia brzegowa skomponowana z pięknych plaż i skalistych wybrzeży oraz malownicze otoczenie ściągają tu wielu podróżników.

Przelot z Warszawy na Sycylię 07.15-10.05. Komfortowym prywatnym autobusem jedziemy do naszej mariny Capo d’Orlando, podziwiając pierwsze cudowne krajobrazy górzystej, pełnej uroku i skąpanej słońcem wyspy.  Po zaokrętowaniu, zapoznaniu się z zasadami bezpieczeństwa na jachcie udamy się do lokalnej restauracji na degustacje śródziemnomorskiej kuchni.

 

 

Wieczorem zapoznamy się z planem wyprawy i celami. Odpowiemy sobie na pytanie o wewnętrzną motywację i intencję. Intencja jest tym, co popycha nas do działania, co wpływa na nasze wartości i co w końcu osiągamy. Odkrywając swoją intencję, zaczynamy żyć życiem z wyboru.

W ramach warsztatu tego dnia każdy dostanie pierwsze zadanie rozwojowe które będzie nieodłącznym elementem stworzenia (dopełnienia) wewnętrznej wizji siebie i swojego życia.

 

 

Dzień 2 Self – Leadership / wyspa Vulcano

Dzień zaczniemy śniadaniem na pokładzie jachtu które przygotujemy sami z godnie z podziałem na żeglarskie wachty.   Około 10:00 wychodzimy w morze. Wzmacniamy umiejętności interpersonalne, zespołowe i przywódcze w praktyce. Poznajemy tajniki żeglowania od wykwalifikowanej kadry. Dystans do przepłynięcia na dziś to około 20 Mm. Po pysznym obiedzie przygotowanym na wodzie wpływamy do portu na wyspie Vulcano gdzie odbędą się pierwsze warsztaty.

Wyspa Vulacano

Słowo Vulcano pochodzi od wulkanu tej wyspy. Wulkan (z łaciny Vulcanus) był bogiem ognia, kowalstwa i wulkanów w mitologii rzymskiej — jego odpowiednikiem w mitologii greckiej jest Hefajstos. Starożytni Grecy uważali, że na wyspie Vulcano mieszka Hefajstos z cyklopami.  Bez wątpienia największą atrakcją wyspy jest wielki krater leżący nieopodal portu Levante, ale wyspa słynie również z siarkowych źródeł, w których można się wykąpać. Na Vulcano podziwia się przyrodę — naturalne piękno wulkanicznego krajobrazu.

 

Warsztaty Self – Leadership

Self leadership to podróż w której stajemy się ludźmi sukcesu. I im więcej sukcesu  osiągamy  tym bardziej potrzebujemy rozwijać cechę wewnętrznego przywództwa w swoim życiu. Kompetencja ta wpływa na wszystkie aspekty naszego życia: zdrowie, karierę, relacje. Filarami Self leadership (wewnętrznego przywództwa) są m.in.: wewnętrzna motywacja (poczucie misji), samoświadomość (samoobserwacja), zarządzanie swoją energią (priorytety i delegowanie) i wypływające z nich celowe działania. Dzisiaj czeka nas praca w obszarze – Wewnętrznej wizji (poczucie misji), Autonomii (techniki rozwoju samoświadomości) i Energii (moje wartości i priorytety).

Kolacja w restauracji a później dla chętnych lubiących zapach i duże stężenie siarki kąpiel w gorącym wulkanicznym błocie J. Nocleg na jachcie.

Dzień 3 Wyspa Lipari / Co – Leadership

Po pełnym świeżych soków i śródziemnomorskich warzyw śniadaniu  wychodzimy na Vison Quest na jeden z kraterów Vulcano Gran Cratere na szczycie stożka La Fossa.  Vison Quest to kreatywna forma poszukiwania rozwiązań i pracy wewnętrznej pozwalająca sięgać głębszych warstw świadomości. Będzie to ostatni element w naszej pracy nad self-leadership. Oprócz wewnętrznych odkryć i inspiracji zobaczymy m.in.: czynne fumarole oraz czarujący widok na cały archipelag. Około południa wychodzimy w morze by dopłynąć do zatoki położonej w malowniczej scenerii kamieniołomu. Oczywiście zatrzymujemy się tu na zasłużoną kąpiel J.  Lunch.

Warsztaty Co – Leadership

Co-Leadership jest niezbędny aby móc wypełnić lukę od miejsca, w którym jesteś teraz, do życia i kariery, o której marzysz. Wierzymy, że skupienie się na ludziach i relacjach jest zdecydowanie najskuteczniejszym sposobem uzyskania najlepszych wyników w zakresie rozwoju firmy, produktów i technologii. Dzisiaj przyjrzymy się takim obszarom pracy biznesowej jak budowanie zaufania, komunikacja, budowanie zespołu..

Po warsztatach wchodzimy do portu na wyspie Lipari. Kolacja na pokładzie jachtu lub w restauracji, spacer do miasteczka. / dystans żeglowania 10 Mm/

Wyspa Lipari

Nazwa wyspy wywodzi się od mitycznego króla Lipara, który gościł u siebie boga wiatrów Eola. Wyspa jest pochodzenia wulkanicznego, największa w archipelagu Wysp Liparyjskich (Eolskich).  Utworzona została w wyniku czterech erupcji wulkanicznych, z których ostatnia wystąpiła 20tyś lat p.n.e.

Dzień 4 Trekking Na wulkan Stromboli / Team Leadership

Wychodzimy wcześnie z portu i kierujemy się na wyspę  Stromboli / 25 Mm/. W miedzy czasie już pod żaglami zjemy śniadanie. Zatrzymamy się na postój na kotwicy się u podnóża monumentalnej góry i aktywnego wulkanu Stromboli. W tej wyjątkowo pięknej scenerii odbędą się następne warsztaty.

Team Leadership

Wzajemne wparcie, stymulacja i efekt synergii w pracy zespołu. Jaka jest dynamika pracy w Twoim środowisku, jak ją możesz usprawnić? Podczas aktywnych ćwiczeń rozpoznamy czego unikać i na co zwrócić uwagę w budowaniu głęboko zgranego zespołu. Lunch na łodzi.

 

Wieczorny trekking na wulkan

Trzy godzinne wejście na szczyt wulkanu nie wymaga specjalnych umiejętności technicznych czy sprawnościowych ale ogólnej kondycji fizycznej tak. Przy asyście profesjonalnych przewodników rozpoczniemy trekking około godziny 18.00 aby na szczycie znaleźć się już w godzinach nocnych gdzie wyłoni się nam prawdziwy spektakl żywiołu Ziemi, Ognia i Wody. Czynny wulkan Stromboli regularnie wyrzuca wyziewy pary, gazów i lawy. Wejście na wulkan będzie nieodłączną częścią całego programu Leadership Development. Czekają nas inspirujące zespołowe zadania, wglądy i inspiracje. Po zobaczeniu czarującego zachodu słońca i erupcji lawy powolne zejście w dół. Na łodzi będziemy z powrotem około godziny 23.00

 

Wyspa Stromboli

Od 2 tysięcy lat wulkan na włoskiej wysepce Stromboli wybucha regularnie, co dziesięć, piętnaście minut. Mimo to na stałe żyje tu blisko 500 osób. Wulkan mierzy 926 metrów wysokości (jego podwodna część to ok. 2300 m). Jego erupcje są cykliczne, bardzo widowiskowe i nie zagrażają życiu i zdrowiu. Plaże na wyspie są bardzo malownicze ze względu na czarny piasek. Na stokach Stromboli kwitnie uprawa winorośli – tutejsze wino posiada bardzo charakterystyczny bukiet i aromat.

 

 

Dzień 5 Wyspa Salina / Organizational Leadership

Śniadanie na pokładzie jachtów. Wychodzimy w morze i obieramy kurs na drugą co do wielkości wyspę archipelagu – Salinę! Około południa zatrzymamy się na postój na kotwicy i orzeźwiającą kąpiel. Lunch. wejście do portu na Salinie /20 Mm/

Wyspa Salina

Salina jest jedyną z wysp archipelagu, posiadającą własne źródła słodkiej wody, dzięki czemu jest też jedyną zieloną wyspą. Na zboczach dwóch wygasłych wulkanów uprawia się winogrona, z których wytwarzane jest słynne słodkie wino Malvasia. Znajdują się tu górskie rezerwaty przyrody.

Organizational Leadership – warsztat

Przywództwo organizacyjne to podwójnie ukierunkowane podejście do zarządzania, które działa w kierunku tego, co najlepsze dla jednostek i tego, co najlepsze dla grupy jako całości. To też postawa i etyka pracy która wzmacnia jednostki na wszystkich szczeblach organizacji.  Dzisiaj stworzymy w praktyce między sobą model organizacji ludzi zmotywowanych, twórczo spełnionych i oddanych celowi.

Kolacja i spacer po miasteczku

Dzień 6 Wokół wyspy / Creative Leadership

Po śniadaniu dzień zaczynamy twórczymi warsztatami.

Creative Leadership – warsztaty

Kreatywność jest motorem, które napędza rozwój –prawdziwy lider ma za zadanie prowadzić zespół tak aby nigdy nie zabrakło mu paliwa i energii do tworzenia nowych rozwiązań.

Dzisiejszy warsztat to laboratorium kreatywności dla naszej pracy. Wzmacniamy swoje umiejętności i poszerzamy horyzonty.

Obiad. Salina to urocza wyspa z różnorodną linią brzegową i pięknymi zatokami. Dzisiaj będziemy żeglować wokół wyspy aby na koniec dnia rzucić kotwicę w uroczym miejscu i tam spędzić noc. Dystans do przepłynięcia to ok.10Mm

Dzień 7  Capo d’Orlando / Leadership Tools

Po śniadaniu na kotwicy w pięknej scenerii i porannej kąpiel w morzy Tyreńskim czas na warsztatowe podsumowanie.

Leadership Tools /  narzędziownia

To swoiste podsumowanie naszego cyklu warsztatów, domknięcie procesu ale również warsztat narzędziowy czyli przydatne techniki i metody dla siebie i swojego zespołu.

Po warsztatach wychodźmy  w morze i kierujemy się do portu Capo d’Orlando /25 Mm/. Wieczorem czeka nas kolacja w restauracji i uroczyste zakończenie programu Leadership Programm

Dzień 8 Pożegnanie w Sycylią / wylot

Śniadanie i wyokrętowanie. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski

TRENER:  Andrzej Mika 

Andrzej Mika – coach biznesu, oferuje szkolenia managerskie, life i business coaching. Jako trener i coach spędził ponad 2500 godzin w sali szkoleniowej i przeprowadził 800 godzin coachingu. Andrzej prowadzi szkolenia i projekty

 • zarówno dla klientów biznesowych, jak i indywidualnych,
 • chcących podnieść kwalifikacje zawodowe lub rozwinąć się w wybranej przez siebie
  dziedzinie,
 • chcących zwiększyć sprzedaż, poprawić komunikację, zarządzanie i budowanie
  efektywnych zespołów.

Realizował projekty szkoleniowe m.in. dla:

 • Orange Finanse,
 • sieci agencji PKO Banku Polskiego,
 • Banku Millennium SA,
 • UPC Polska sp. z o.o.,
 • Postal Steel Group sp. z o.o.
 • Energi S.A.,
 • Media Saturn Holding Group Polska,
 • Toyota Banku SA,
 • NP. Polska sp. z o.o.,
 • i wielu innych.

ORGANIZATOR:  Wyprawy Rozwojowe

Organizujemy wyprawy w najbardziej dzikie zakątki Ziemi, po spotkanie z tym co autentyczne i głębokie w nas i świecie. Łączymy podróż z warsztatami, dzięki czemu  jeździmy nie tylko po to żeby coś nowego zobaczyć ale również żeby doświadczyć siebie na nowo, przeżyć coś głęboko i pozwolić sobie na wewnętrzną przemianę. Podróże inspirują, pozwalają nabrać dystansu i są doskonałym przerywnikiem codziennej rutyny. Dlatego podróż może być czasem w którym kontaktujemy się z tym co czujemy, czego potrzebujemy. Połączenie podróży i rozwoju osobistego to możliwość  zintegrowania siebie ze światem. Jest to wspólna przygoda, a zarazem okazja do nabycia życiowej mądrości.

Cena obejmuje:

 • Warsztaty rozwojowe Team working – Leadership Program
 • Czarter 2 jachtów, opłaty portowe, paliwo,
 • 7 noclegów w komfortowych kabinach 2 osobowych,
 • Koszty organizacyjne w Polsce i na miejscu wyprawy,
 • Opiekę kwalifikowanych sterników, trenera i pilota na całej trasie
  Gwarancja organizatora turystyki (wpis do Centralnej Ewidencji Organizatorów
  Turystyki)
 • ubezpieczenie KL, NNW

Cena nie obejmuje:

 • Ubezpieczenia od chorób przewlekłych

A Travel Guide to Geneva's Old World

Tour of Virgin America Plane and landing

Washington DC Tour

Jeff Hubbard South America

Informacje

 • Czas trwania : 5 dni
 • Lokalizacja : Wyspy Liparyjskie i Sycylia - Włochy

Potrzebujesz pomocy?!

Jeśli potrzebujesz dowiedzieć się więcej - nie zwlekaj z kontaktem z nami.

+48 694 363 668

[email protected]

KONTAKT

Ul. Szwedzka 23, 30-324 Kraków

+48 694 363 668

[email protected]

POLITYKA PRYWATNOŚCI

NEWSLETTER