Rezerwacja na : Zew Przygody przez Wyspy Kanaryjskie


  Zew Przygody przez Wyspy Kanaryjskie

  Ogólny zarys

  Zew Przygody przez Wyspy Kanaryjskie

  Rejs połączony z eksploracją wysp
  i elementami rozwojowymi

  Termin: 22-28 październik – 2023

   

  O rejsie

  Cały rejs jest połączeniem przygody, wiatru we włosach i zachwytem nad cudowną przyrodą archipelagu. Rejs rozpocznie się w południowej części Teneryfy, niedaleko lotniska. Popłyniemy na sąsiednią La Gomerę gdzie wynajętymi samochodami przez cały dzień będziemy eksplorować tą najbardziej zieloną i dziką z wysp archipelagu.  To tutaj Krzysztof Kolumb zaopatrywał swoje statki w żywność i wodę przed finalną wyprawą. Następnie naszym jachtem wyruszymy w północne rejony Teneryfy gdzie leniwym krokiem pospacerujemy po kolonialnej architekturze jednego z miasteczek i skorzystamy z uroczych, naturalnych  basenów wodnych. W kolejnych dniach czekają nas imponujące klify Los Gigantes, wokół których kochają krążyć wieloryby.. a pod koniec rejsu trekking na wulkanie Teide.

   

  Coś dla ciała i ducha

  • Ciało moim przewodnikiem – Poranne sesje z ciałem to poranna praktyka na dobry początek dnia – forma rozgrzania i skontaktowania się z ciałem.  Techniki będą nawiązywać do tradycji hatha jogi, technik oddechowych, technik Aleksandra Lowena i mindfulness.
  • Spotkania w kręgu – to coraz bardziej ceniona formuła rozwoju i możliwość wyrażenia swojego głębszego „ja”. Bazuje na grupowej mądrości, wymianie i energii wspólnoty. Kręgi powstały z tęsknoty za prawdziwym spotkaniem w relacji, za byciem ze sobą szczerze, z uważnością, bez oceniania, bez doradzania, za wzajemnym wspieraniem się i własną autentycznością.
  • Elementy warsztatowe – dodajemy twórcze wizualizacje i elementy rozwojowe będące okazją do zintegrowania różnorodnych aspektów umysłu, ciała i emocji. Ich celem będzie większy komfort we własnym samopoczuciu się w relacjach i sobą samym. W tym rejsie znajdą się również ćwiczenia warsztatowe wokół archetypu podróży bohatera (poczucie sensu, misji i przygody w życiu) oraz jeden warsztat poświęcony tematowi odzyskania dostępu do swojego pełnego wewnętrznego twórczego potencjału.

   

  Podsumowując

   

  Podczas większości rejsu pływamy między 5-6 godzin w czasie dnia. Mamy czas na eksplorację Teneryfy, La Gomery, zdobywamy najwyższy szczyt Hiszpanii i Atlantyku – Teide (3718 m n.p.m). Mamy też trochę czasu wolnego na błogość i relaks. Wieczory spędzamy w formule kręgu z elementami rozwojowymi, a poranki  w praktyce z ciałem przez jogę i mindfulness. Cały rejs to moc przygody przez trekkingi, pływanie i piękne krajobrazy oraz moc inspiracji i transformacji dzięki różnym narzędziom warsztatowym – jak wizualizacje, pracę w przestrzeni serca, pieśni, pracę z archetypami czy kontakt z ciałem.

   

  O wyspach Kanaryjskich

  Wyspy Kanaryjskie to archipelag 13 wysp na Oceanie Atlantyckim, należący do Hiszpanii. Dzięki łagodnemu klimatowi oraz sezonowi, który trwa niemal cały rok mówi się że na Wyspach Kanaryjskich panuje wieczna wiosna.

  Góry, wulkany, klify, czarne lub żółte i białe plaże, lasy wawrzynowe, plantacje bananów i ananasów, jaskinie – to tylko niektóre, naturalne atrakcje, jakie tu na nas czekają. Prawie każda z wysp oferuje liczne szlaki piesze czy rowerowe, a także możliwość uprawiania wszelkiej maści sportów wodnych – od nurkowania na kitesurfingu kończąc. Jedno jest pewne – na Wyspach Kanaryjskich nie można się nudzić.

  Wyspy Kanaryjskie fascynują z jeszcze jednego powodu. Wszystkie wielkie wyprawy odkrywcze, które wyruszały do Ameryki Południowej tutaj się zatrzymywały. W tamtych czasach kwitł tu handel, mieszały się języki, przybywali kupcy z całego świata. I wpływ ten do dziś widać w kolonialnych miasteczkach jakie odwiedzimy na trasie na przykład w średniowiecznym, klimatycznym o wąskich uliczkach Garachico.

  Tradycje są tu połączeniem kultury hiszpańskiej, kultury rdzennych mieszkańców Guanczów oraz pogańskich wierzeń. W czasie rejsu odkryjemy też parki narodowe z bardzo bogatą roślinnością. Cudowne słońce, długie piaszczyste plaże i błękitna woda sprawiają równocześnie, że jest to idealne miejsce do kąpieli. Aby poznać różnorodność i piękno archipelagu najlepiej poznawać go zarówno z lądu i z wody co możliwe jest tylko podczas rejsu.

   

   

  Program

   

  Dzień 1. Teneryfa przylot

  Przejazd z lotniska do pobliskiej mariny San Miguel. Zaokrętowanie, podstawowe szkolenie i czas na poznanie się. Uzupełniamy zapasy na rejs. Kolacja na jachcie lub w restauracji. Pierwsze spotkanie w kręgu czyli czas refleksji – co zapraszam i w którym miejscu teraz jestem? Nocleg na jachcie.

  Teneryfa ta największa spośród należących do Hiszpanii wysp to perła archipelagu. Czaruje górskim krajobrazem i wulkaniczną scenerią. Całość uzupełniają malownicze wioski i rajskie plaże. Nazywana przez mieszkańców paraiso (raj). Na taki przydomek zasłużyła sobie dzięki klimatowi, różnorodności krajobrazów i urokowi rozrzuconych wiosek.

   

  Dzień 2. La Gomera / Odkrywanie kierunku

  Ciało moim przewodnikiem

  Dla chętnych poranne zajęcia rozgrzewające i kontaktujące z ciałem. Ćwiczenia na matach wykorzystujące m. in. hathajogę, techniki oddechowe i mindfulness.

  Śniadanie. Poranne śniadanie i lunch na pokładzie jachtu, przygotujemy sami zgodnie z podziałem na żeglarskie wachty. Oddajemy cumy i wypływamy w rejs. Przed nami piękne widoki oceanu, sąsiednich wysp i nadbrzeżnych portów. czeka nas około 25-30 mil czyli 5-7 h do przepłynięcia. Naszym celem jest dziś La Gomera. Obiad przygotowujemy wspólnie na pokładzie.

   

  La Gomera

  Położona w sąsiedztwie słynnej Teneryfy, niewielka i dzika La Gomera, jest jednym z najzieleńszych miejsc w całym łańcuchu Wysp Kanaryjskich. Nazywana niegdyś “Wyspą Kolumba”, który podczas swoich wypraw tutaj zaopatrywał się w wodę i żywność przed wyruszeniem do Nowego Świata. Wyspa ma owalny kształt, jest górzysta i porzeźbiona głębokimi wąwozami, opadającymi do morza stromymi, skalistymi ścianami. Ale to co najważniejsze na niej to przyroda – parki narodowe, bujna roślinność i niewielkie porty rybackie. Po dopłynięciu do brzegu czas na relaks, kąpiel w zatoce, spacer po porcie i kolację w Tavernie.

  Odkrywanie wewnętrznego kierunku. Wieczorem spotkanie w kręgu i czas warsztatowy.  To czas mi.in. zebrania myśli i spotkania się ze swoimi odczuciami, pragnieniami i przeżyciami minionego dnia. Kolacja. Nocleg na jachcie.

   

  Dzień 3. Dzika i zielona wyspa La Gomera / Wewnętrzne lekcje

  Ciało moim przewodnikiem – Dla chętnych poranne zajęcia rozgrzewające i kontaktujące z ciałem. Ćwiczenia na matach wykorzystujące m. in. hathajogę, techniki oddechowe i mindfulness.

  Śniadanie na pokładzie. Po śniadaniu przesiadamy się do wynajętych samochodów i wyruszamy w głąb wyspy.

  W głąb wyspy – prastare lasy, wioski i klify

  Wyspę charakteryzuje roślinność przypominająca tą z tropikalnej dżungli.. Takie podobieństwo przyroda La Gomery zawdzięcza prastarym, trzeciorzędowym lasom wawrzynowym z ogromną ilością gatunków endemicznych roślin. Pierwotnie lasy wawrzynowe wykształciły się około 20 mln lat temu, pokrywały kiedyś całą południową Europę. Lasy te wymarły w wyniku ochłodzenia klimatu i zlodowaceń, na Wyspach Kanaryjskich zachowując się w formie reliktowej. Zajrzenie do fantastycznie bujnej dżungli przypomina więc podróż w czasie… W planie tego dnia odwiedzimy też wioski jak San Sebastian które w okresie kolonialnego prosperity atakowane były przez angielskich, francuskich i portugalskich piratów. Zatrzymamy się przy licznych punktach widokowych, klifach i plażach.  Obiad spędzimy w którejś z zacisznych restauracji portowych.

  Wewnętrzne lekcje. Wieczorem spotkanie w kręgu i czas warsztatowy. To czas mi.in. zebrania myśli i spotkania się ze swoimi odczuciami, pragnieniami i przeżyciami minionego dnia. Kolacja. Nocleg na jachcie.

   

  Dzień 4. Kolonialne skarby północnej Teneryfy / Moja wizja

  Ciało moim przewodnikiem –  Dla chętnych poranne zajęcia rozgrzewające i kontaktujące z ciałem. Ćwiczenia na matach wykorzystujące m. in. hathajogę, techniki oddechowe i mindfulness.

  Śniadanie na pokładzie. Po śniadaniu wypływamy na wodę. Doskonalimy tajniki żeglowania. Naszym celem jest dziś północna Teneryfa z kolonialną historią miasteczka Garachico. Mamy około 30 mil do pokonanie co wraz s postojem na zdęcie z delfinami zajmie nam ok. 5-6 godzin.

   

  Kolonialne Garachico

  Dzisiaj przed nami urocze, malowniczo położone miasteczko i port rybacki Garachico. Pod koniec XV wieku założył włoski bankier Cristóbal de Ponte. Miejscowości tej od początku towarzyszył portowy charakter, dzięki któremu następował jej szybki rozwój ekonomiczny. Garachico łączyło Teneryfę z pozostałymi wyspami archipelagu, a także z Wielką Brytanią, Ameryką i Flandrią.

  W pobliżu możemy obserwować zastygłą lawę, która po zetknięciu z wodą stworzyła w tym miejscu baseny naturalne zwane El Caletón. To odgrodzone fragmenty Oceanu Atlantyckiego, w których nie ma burzliwych fal, a tafla wody jest bardzo spokojna. To doskonałe  miejsce do popływania. Obiad przygotujemy wspólnie na jachcie.

  Wewnętrzna wizja. Wieczorem spotkanie w kręgu i czas warsztatowy. To czas mi.in. zebrania myśli i spotkania się ze swoimi odczuciami, pragnieniami i przeżyciami minionego dnia. Kolacja. Nocleg na jachcie.

   

  Dzień 5. Klify Los Gigantes i zachód słońca z wielorybami / Podróż bohatera

  Ciało moim przewodnikiem – Dla chętnych poranne zajęcia rozgrzewające i kontaktujące z ciałem. Ćwiczenia na matach wykorzystujące m. in. hathajogę, techniki oddechowe i mindfulness.

  Śniadanie. Poranne śniadanie i lunch na pokładzie jachtu, przygotujemy sami zgodnie z podziałem na żeglarskie wachty. Oddajemy cumy i wypływamy wzdłuż zachodniego wybrzeża Tenerefy. Przed nami ok. 30 mil morskich, to około 5-6 godzin żeglowania.

   

   

  Majestatyczne klify Los Gigantes

  Po południu tego dnia dopłyniemy do przepięknych klifów nadmorskich, wznoszących się nad oceanem nawet na wysokość ponad 600 metrów. Dały one nazwę znajdującemu się nieopodal miasteczku Los Gigantes. Rdzenni mieszkańcy Guanchowie nazywali je murami piekieł. Bije od nich pierwotna energia a żadne zdjęcie nie odzwierciedla ich skali i potęgi. Ze szczytu, smaganego silnymi podmuchami wiatru,  można dojrzeć wąski wodospad i wspaniały widok na horyzont. Udamy się tam spacerem na punkt widokowy. W cieniu klifów w turkusowych wodach oceanu lubią pojawiać się wieloryby. Jest to też doskonałe miejsce na kąpiel. Przy sprzyjającej pogodzie nocujemy na kotwicy przed tymi majestatycznymi klifami wprost na przeciwko słynnego kanionu Masca.

   

  Podróż bohatera. Wieczorem spotkanie w kręgu i czas warsztatowy. To czas mi.in. zebrania myśli i spotkania się ze swoimi odczuciami, pragnieniami i przeżyciami minionego dnia. Kolacja. Nocleg na jachcie.

   

  Dzień 6. Wulkan Teide / Wewnętrzny szczyt

  Ciało moim przewodnikiem – Dla chętnych poranne zajęcia rozgrzewające i kontaktujące z ciałem. Ćwiczenia na matach wykorzystujące m. in. hathajogę, techniki oddechowe i mindfulness. Śniadanie na pokładzie. Po śniadaniu wyruszamy na spotkanie z czynnym, majestatycznym wulkanem Teide.

  Wulkan Teide

  Teide – położony w samym centrum Teneryfy, to najwyższy szczyt górski w Hiszpanii. Mimo że jest to czynny stratowulkan, to jego ostatnia erupcja miała miejsce w 1909 roku. Czeka nas niecodzienna podróż wagonikiem  Teleférico del Teide (dodatkowo płatne 40 Euro w dwie strony) na wysokość kilku tysięcy metrów (3555 m n.p.m.). To jedyna w swoim rodzaju okazja, by nacieszyć oczy wspaniałymi widokami. Wulkan charakteryzują oryginalne formacje skalne będące efektem licznych erupcji wulkanicznych oraz unikalna flora i fauna. Po wjechaniu na górną stację kolejki wybierzemy się jednym ze szlaków na punkt widokowy lub na sam szczyt (po uzyskaniu zezwoleń). Dla Guanczów, „Tide” była świętością i siedzibą bogów  – podobnie jak Olimp dla starożytnych Greków. Guanczowie wierzyli, że sięga ona do nieba. Dla nas ta góra może posłużyć za metaforę szczytu, na który każdy z nas wspina się w swoim życiu. Jak rozpoznać swój szczyt? Jak się dobrze bawić w czasie całego procesu i zachować w tym lekkość? To niektóre z pytań nad którymi zastanowimy się w czasie tego dnia.

  Wieczorem spotkanie w kręgu i warsztaty – Odzyskiwanie Wewnętrznego Potencjału. Bycie na szczycie wulkanu to idealna okazja aby spojrzeć na swoje życie z lotu ptaka. Do czego zaprasza mnie mój pełen potencjał? Do czego zapraszają mnie moje dary, talenty i moja dusza? Tego wieczoru usiądziemy do tych pięknych tematów i zapalimy w nas tą nową siłę.  Kolacja. Nocleg na jachcie.

   

  Dzień 7. Południowa Teneryfa / Relaks

  Ciało moim przewodnikiem –  Dla chętnych poranne zajęcia rozgrzewające i kontaktujące z ciałem. Ćwiczenia na matach wykorzystujące m. in. hathajogę, techniki oddechowe i mindfulness.

  Śniadanie na pokładzie. Po śniadaniu wypływamy na wodę. Powoli wracamy do naszego portu macierzystego. Przed nami około 30-35 mil do przepłynięcia czyli jakieś 6-7 h żeglowania. Po południu czas wolny na spacer po porcie San Miguel i pożegnalną kąpiel.

   

  Wieczorem spotkanie w kręgu i czas warsztatowy To czas mi.in. zebrania myśli i spotkania się ze swoimi odczuciami, pragnieniami i przeżyciami minionego dnia. Kolacja. Nocleg na jachcie.

   

   

   

   

   

   

  Dzień 8. Powrót do domu

   

  Śniadanie. Wyokrętowanie. Przejazd na lotnisko.

   

   

  Inwestycja: Cena regularna 1500Eur

  Early Bird – cena w promocji- 1200 Eur/os + przelot (700-1500zł)

   

   

  Cena obejmuje:

  • Czarter 8 lub 10 osobowego jachtu typu Sun Odyssey
  • Opłaty portowe, paliwo, końcowe sprzątanie jachtu
  • Ubezpieczenie jachtu
  • 7 noclegów w komfortowych kojach jachtowych
  • Wynajem samochodów podczas zwiedzania wyspy La Gomera
  • Poranne zajęcia z ciałem i wieczorne spotkania rozwojowe
  • Dojazd z lotniska do portu
  • Opiekę kwalifikowanej kapitana i sternika na całej trasie
  • Opieką tłumacza, pilota i trenera na trasie
  • Gwarancja organizatora turystyki
  • Koszty organizacyjne w Polsce i na miejscu wyprawy,
  • Ubezpieczenie KL, NNW
   

  Cena nie obejmuje:

  • Przelotu ok. 800-1500zł/os
  • Wyżywienia na jachcie (składka jachtowa ok. 150 Eur/os)
  • Biletów wstępów do parków narodowych (łącznie ok. 10-30 Eur)
  • Biletu kolejką Teleferico -4o Eur w dwie strony
  • Ubezpieczenia od chorób przewlekłych
  • Kaucja zwrotna ok. 100Eur/os

   

   

   

   

   

  Aby wziąć udział w rejsie nie potrzeba wcześniejszego doświadczenia żeglarskiego. Przyda się jednak dobry stan zdrowia i ogólna kondycja fizyczna gdyż do obsługi żagli, lin i manewrów portowych zaangażowani będą wszyscy uczestnicy. Podczas rejsu szczególnie ważne jest przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i etykieta żeglarska (np. nie spożywa się alkoholu na wodzie w czasie płynięcia, wszyscy uczestnicy dbają o porządek na jachcie, posiłki przygotowujemy wspólnie). W związku z tym że jest to rejs rozwojowy wieczory zamiast przy alkoholu spędzamy w kręgu i przestrzeni rozwojowej (otwartości na emocje, relację i autentyczność). Trasa może ulec modyfikacji w zależności od pogody i warunków na morzu. Kapitan nie partycypuje w składce jachtowej.

  Dla kobiet, mężczyzn i par.

   

   

   

   

  Prowadzący:

  Krzysztof Ruba – trener (po Holistycznej Szkole Trenerów)coach (po Instytut Psychoedukacji i Rozwoju Integralnego), instruktor jogi (rys 200 yoga alliance), sternik morski, pilot wypraw.  Twórca i współtwórca autorskich warsztatów na takie tematy jak ‘Głębokie Poczucie Własnej Wartości’, ‘Być w Połączeniu’, ‘Wewnętrzna Siła’ i In. Od 7 lat prowadzi wyprawy rozwojowe i przyrodnicze do rdzennych kultur Ameryki Łacińskiej, Afryki i Europy. Prowadzi autorskie rejsy żeglarskie z warsztatami oraz współprowadzi warsztaty rozwojowe z końmi.  Do życia podchodzi z autentycznością, odwagą i kreatywnością. Uwielbia spełniać swoje marzenia. Pływał w rejsach po Morzu Norweskim, Adriatyckim, Śródziemnym i Bałtyku.

   

   

  Barbara Bącal – skipper, doświadczona na wielu akwenach – morzu Śródziemnym, Północnym, Bałtyku Oceanie Atlantyckim i Indyjskim. Basia to także Instruktorka Żeglarstwa, która dzięki wiedzy, doświadczeniu, a także wrodzonemu spokojowi i cierpliwości szkoli nowe pokolenia żeglarzy. Kapitan Jachtowy PZŻ, Morski Sternik Motorowodny PZMWiNW, radiooperator SRC, ISSA Sea Sailing Instructor, ISSA Power Yacht Instructor, Voditelj Brodice (patent chorwacki).

   

   

  Jacht typu Sun Odyssey lub Bavaria Cruiser

  Co wyróżnia tę wyprawę?

  • Morska Przygoda
  • Mindfulness
  • Spotkania z emocjami
  • Głęboki relaks
  • Eksploracja wysp
  • Lekkość
  • Podróż która rozwija
  • Praktyka z ciałem
  • Spotkania w kręgu

  A Travel Guide to Geneva's Old World

  Tour of Virgin America Plane and landing

  Washington DC Tour

  Jeff Hubbard South America

  Informacje

  • Początek : 21 października, 2023
  • Koniec : 28 października, 2023
  • Czas trwania : 8 dni
  • Koszt : 1200 Eur w promocji
  • Lokalizacja : Wyspy Kanaryjskie

  Potrzebujesz pomocy?!

  Jeśli potrzebujesz dowiedzieć się więcej - nie zwlekaj z kontaktem z nami.

  +48 694 363 668

  [email protected]

  KONTAKT

  Ul. Szwedzka 23, 30-324 Kraków

  +48 694 363 668

  [email protected]

  POLITYKA PRYWATNOŚCI

  NEWSLETTER