Droga Artysty – Wewnętrzna Twórcza Moc

Droga Artysty – Wewnętrzna Twórcza Moc
Warsztaty budzenia własnej kreatywności
Cykl 12 spotkań na podstawie programu Julii Cameron.
Start – 04.01.2023 / 3 edycja

 

Stworzymy bezpieczną, pełną zaufania przestrzeń, w której będziemy mogli wzrastać, odkrywać i otwierać się na wewnętrzne inspiracje i dary, które w środku nas drzemią i czekają na odkrycie.

Będzie to czas głębokiej pracy z własnym  twórczym potencjałem – pełnym pomysłów, wizji, powieści, wierszy, pieśni, rzeźb, artefaktów.. z częściami nas które chcą się wyłonić i narodzić.

Zaprosimy do Życia to co czeka w nas na urzeczywistnienie oraz na spełnienie – ukryte talenty, zdolności i wewnętrzne moce. Obudzimy ten najważniejszy, najsilniejszy głos w nas – wołającą tęsknotę za odkryciem swojego sensu.

Grono osób które wzajemnie się wspiera i wierzy w tą wewnętrzną twórczą siłę staje się potężnym wehikułem, przestrzenią, w której otwieramy się na to co najcenniejsze w nas samych.

Spotkania

Na każdym około 2,5 godzinnym spotkaniu będziemy wykonywać różne ćwiczenia odblokowujące nasz potencjał, zasoby i talenty. Będziesz mógł/a przyglądnąć się dzięki temu miejscu, w którym jesteś obecnie i w którym chcesz stanąć za jakiś czas, dostrzeżesz pragnienia, które być może odpuściłeś/łaś ale które wciąż Cię motywują. Nauczysz się zasilać swój kreatywny potencjał tak jak zapala się świece od ognia. W tym przypadku odkryjesz, że i świeca i ogień znajdują się w Tobie. Poznasz różne techniki oraz narzędzia wspierające Ciebie w rozwoju twojej kreatywności, duchowości i docierania do własnej esencji. Będzie twórczo, radośnie i rozwojowo.

Pomiędzy spotkaniami w czasie tygodnia będą czekać Cię kreatywne ćwiczenia do wykonania, odkrywające kolejne warstwy  Twojego umysłu i ducha. Na każdy tydzień dostaniesz również jeden rozdział książki “Droga Artysty” Julii Cameron. Nawet nie zauważysz gdy pewnego dnia odkryjesz że czujesz się ponownie podłączony do „duchowej elektryczności” która płynie w Tobie.  Ten przepływ i poczucie połączenia pozwoli Ci na nowo tworzyć projekty, dzieła i  Twoje twórcze życie z uczuciem ekscytacji i radości w sercu.

Będziemy pracować z archetypami, symbolami, podświadomością, przeszłością, przeszkadzającymi przekonaniami, zakopanymi marzeniami i wizją. Będziemy uruchamiać twórczość w sobie i zapraszać do codziennego życia.

Dla kogo są te warsztaty

Dla wszystkich którzy chcą odmienić swoje życie poprzez działania twórcze, którzy czują potrzebę kreatywnego wzrastania i tworzenia życia zamiast poczucia odtwórczego odczekiwania.. Każdy z nas ma w środku oryginalny, twórczy i duchowy potencjał który czeka na uruchomianie na milion sposobów.

Ten pogram jest dla Wszystkich którzy pragną uczynić ze swego życia dzieło sztuki. Nie ważne w jakim zawodzie pracujesz obecnie ani ile masz lat, to nie ma znaczenia. Znaczenie ma że wierzysz, że możesz wprowadzić w Twoje życie więcej koloru, kreatywności i odżywczej energii dzięki, której będziesz czuć się bliżej swojej esencji. Czas uruchomić swój duchowy potencjał i zostać artystą własnego życia.

Sztuka, twórczość artystyczna może wyrażać się zarówno przez malarstwo, pisarstwo, śpiew, rzeźbę, fotografię etc. jak i codzienne zarabianie pieniędzy, budowanie firmy, własnej marki i wiele innych przestrzeni życia – gotowanie, chodzenie po łące czy pielęgnację ogrodu.. Jak włączymy własną twórczość i kreatywność do codziennych „obowiązków” – spotkań, planowania przyszłości i relacji to zaczną dziać się cuda..

Są to warsztaty dla tych którzy zajmują się już sztuką (ale chcieliby tchnąć w nią więcej kreatywności, przepływu i wiary) oraz są to warsztaty dla tych którzy sztuką nigdy się nie zajmowali  i nigdy nie widzieli siebie w tej roli ale czują że chcieliby tchnąć więcej radości i koloru i poczucia sensu w swoje życie.

 • Dla tych którzy chcą stać się bardziej twórczy i kreatywni w swoim życiu
 • Dla tych którzy pragną zacząć zajmować się dziedziną życia bądź sztuki o jakiej zawsze marzyli
 • Dla tych którzy chcą dotrzeć do wewnętrznego strumienia kreatywności
 • Dla Wszystkich którzy czują potrzebę wprowadzenia większej pasji w życiu zawodowym i relacjach
 • Dla tych którzy czują, że nadszedł czas odkopać pogrzebane marzenia
 • Dla tych którzy pragną odnaleźć dostęp do pełniejszych zasobów swojego ‘Ja’
 • Dla tych którzy potrzebują twórczości aby wrócić do zdrowia
 • Dla tych którym życie często zdaje się szare i bezbarwne
 • Dla tych, którzy zajmują się sztuką na co dzień ale czują że coś ich blokuje lub potrzebują odnowić spojrzenie
 • Dla tych którzy w ogóle nie zajmują się sztuką ale chcą aby życie było bardziej twórcze i kolorowe
 • Dla każdego kto ma chęć uprawiać sztukę twórczego życia

 

Tematy i daty spotkań

Tematy i daty spotkań
1) Odzyskiwanie Poczucia Bezpieczeństwa – 04.01.2023
2) Odzyskiwanie Poczucia Tożsamości – 11.01.2023
3) Odzyskiwanie Poczucia Mocy Sprawczej – 18.01.2023
4) Odzyskiwanie Poczucia Spójności Wewnętrznej – 25.01.2023
5) Odzyskiwanie Poczucia Możliwości – 01.02.2023
6) Odzyskiwanie Poczucia Obfitości – 08.02.2023
7) odzyskiwanie Poczucia Przynależności – 15.02.2023
8) Odzyskiwanie Poczucia Gotowości – 22.02.2023
9) Odzyskiwanie Poczucia Współczucia – 01.03.2023
10) Odzyskiwanie Poczucia Instynktu Samozachowawczego -08.03.2023
11) Odzyskiwanie Poczucia Autonomii – 15.03.2023
12) Odzyskiwanie Wiary- 22.03.2023

 

Metody pracy

 • Stream of consciousness (zapisywanie sumienia świadomości)
 • Twórcze wizualizacje
 • Twórcze afirmacje
 • Praca z metaforą, archetypami
 • Creative Mindfulness
 • Praca z linią czasu
 • Praca indywidualna ,w parach i na procesie grupowym
 • Techniki uważności: mindfulness, techniki oddechowe
 • Elementy pracy z ciałem

 

Obszary  pracy

 • Własna moc twórcza i wizje
 • Twórcze odblokowanie i przepływ
 • Wewnętrzny krytyk i perfekcjonizm
 • Synchroniczność, zabawa i zaufanie
 • Blokady: autorytety, lęk, rywalizacja, pracoholizm
 • Praca z cieniem, odwaga, entuzjazm

 

Czas i miejsce:

Biała Droga 4/6 Dębniki Kraków
Środy 18.00-20.30 / 21.00, cykl 12 spotkań rozpoczyna się z nowym rokiem – 04.01.2023

Inwestycja: 80zł za spotkanie (30zł/1h)
Płatność w 3 ratach (300zł zaliczka, 2 rata 360zł , 3 rata 300zł) lub w całości – 890zł

Early Bird: Przy zapisie do 30 październik – 800zł w całości
Zapisy: email: [email protected], tel. 694 363 668,

 

Prowadzący – Krzysztof Ruba 

Trener (po Holistycznej Szkole Trenerów), instruktor jogi (rys 200 yoga alliance), sternik morski, założyciel marki – Wyprawy-Rozwojowe.pl . Twórca i współtwórca autorskich warsztatów na takie tematy jak ‘Głębokie Poczucie Własnej Wartości’, ‘Być w Połączeniu’, ‘Wewnętrzna Siła’ i in. Od 7 lat prowadzi wyprawy rozwojowe i przyrodnicze do rdzennych kultur Ameryki Łacińskiej, Afryki i Europy. Przejechał już prawie wszystkie kraje Ameryki Łacińskiej, która jest bardzo bliska jego sercu. Prowadzi autorskie rejsy żeglarskie z warsztatami oraz współprowadzi warsztaty rozwojowe z końmi. Praktykuje masaż tajski. Do życia podchodzi z autentycznością, odwagą i kreatywnością. Uwielbia spełniać swoje marzenia. https://wyprawy-rozwojowe.pl/

 

„Uczę się wędrując tam dokąd mam powędrować” Theodore Roetke

 

Opinie

 

„Warsztat zdecydowanie dla każdego kto chce poszerzyć świadomość twórczą. Otwiera głowę na pewne sprawy. W trakcie kursu można zdobyć grupę wsparcia artystyczną, dzielić się, tworzyć i jeszcze raz poszerzać”.

„Najbardziej podobała mi się w warsztatach – różnorodność zajęć. Wizualizacje, rozmowy o przekonaniach, elementy poruszania wewnętrznego artysty, prace manualne, rozmowy, przeglądy i wglądy. Po zastanowieniu wszystko.”

„Warsztat pomógł mi pobudzić moją kreatywna energię oraz zmotywował do działania. Dowiedziałem się wiele o sobie i mojej artystycznej ścieżce oraz poznałem ciekawych i inspirujących ludzi. Polecam.”

„Polecam innym warsztat ponieważ zapoznaje z metodą Juli Cameron. Ja nie znałam tej metody. Bardzo do mnie przemówiła, warsztat spowodował, że zrozumiałam czy mogę nazywać się Artystą i na czym bycie Artystą polega. Atmosfera na warsztatach bardzo spokojnie i profesjonalnie wprowadza w obszary, pomaga odkryć swoje zasoby”.

„Zobaczyłam, że artystą jest nie tylko malarz czy poeta, a po prostu człowiek twórczy. Dowiedziałam się, że jestem artystą od dawna. Nabrałam odwagi. Nie łącze już negatywnie drogi artysty i samotności (zmieniłam to na pozytyw). Ugruntowałam sobie przekonania. Poznałam wartościowych ludzi.”

„Dla tych, którzy potrzebują złapać oddech, poczuć na nowo siłę i radość dziecka, poznać różne aspekty kreatywności, spotkać wspaniałych i wartościowych ludzi, odkryć w sobie nowe możliwości, tak te warsztaty zdecydowanie polecam!!!”

„Najbardziej podobało mi się dzielenie się tym co czujemy w sobie, taniec do muzyki, ćwiczenia w parach, wizualizacje.”

„Polecam drogę artysty w celu spotkania ze sobą na głębokim poziomie. Można zobaczyć siebie lepiej, wyraźniej i inaczej. Najbardziej podobały mi się afirmacje, medytacje, muzyka i pomoc prowadzącego w rozluźnieniu ciała”

„Koniecznie. Everyone is an artist. Jedyna okazja żeby pozwolić działać Wszechświatowi, poznać ludzi poszukujących, tańczyć, weselić się, grać. Dziękuję.”

 

Tagi: , , , , , , , , , , ,