Głębokie Poczucie Własnej Wartości

Warsztaty
“Głębokie Poczucie Własnej Wartości”

Termin: 23-25 wrzesień 2022 / 6 edycja

 

“Nie ma we Wszechświecie nic prostszego, cenniejszego i zarazem trudniejszego, niż jeden konkretny wybór – KOCHAĆ SIEBIE. Otóż to. To jest rozwiązanie na wszystko. (…)” Jean Tinder

Czas objąć wszystkie swoje części i aspekty z czułością i miłością. Zapraszamy do ponownego spojrzenia na siebie, uhonorowania wszystkich doświadczeń i objęcia wszystkich powstających w nas przeżyć z akceptacją i miłością.

To w tej czułej miłości ofiarowanej samemu sobie znajduje się prawdziwe źródło głębokiego poczucia własnej wartości.

 

Poczucie wartości to bardzo kompleksowy temat. Dotyka wszystkich obszarów naszego życia. W zależności od dostępu do niego  podejmujemy wyzwania jakie stają na naszej drodze bądź nie. Od głębokiego poczucia własnej wartości zależy jakość naszych relacji, pracy i satysfakcji jaką czerpiemy z każdego dnia.

Jeżeli chcemy wyruszyć w daleką drogę to potrzebujemy się odpowiednio przygotować i zaopatrzyć w ekwipunek. Jeżeli chcemy wyruszyć w drogę do pełni swojego potencjału będziemy potrzebować silnego oparcia w sobie, zaufania i akceptacji, które są korzeniami głębokiego poczucia własnej wartości.

 

Życie zaprasza nas do rozwinięcia skrzydeł i stanięcia w pełni swojej mocy. Od dziecka uczymy się różnych umiejętności ale najważniejsze z nich są jakby na uboczu. Oceny i dyplomy stają się ważniejsze niż wewnętrzna spójność ze swoimi talentami i uczuciami. Opinie innych stają się ważniejsze niż niezależność w myśleniu, wewnątrz-sterowność i dostęp do silnych granic psychicznych. Bycie grzecznym jest wyżej cenione niż dostęp do swojej mocy.

 

Czas powiedzieć temu dość. Czas zaczerpnąć z głębi wewnętrznej siły, stanąć mocno i nie bać się swojej wewnętrznej mocy. W ciele i psychice ukryty jest ogromny potencjał energii. Czas przestać się bać po niego sięgać.

 

Nie jest możliwe odczuwanie głębokiego poczucia własnej wartości, postrzegania swojego życia i istnienia jako wartościowego bez przyjęcia także każdego aspektu siebie, każdej swojej „części” , z czułością i serdecznością. Nawet tej najbardziej wstydliwej i niechcianej „części”. Bez nadania swojemu życiu znaczenia i sensu.

To co myślimy o sobie, jak siebie traktujemy, czy przyjmujemy postawę bycia przyjaznym wobec siebie czy oceniającym i krytykującym, bezpośrednio wpływa na losy naszego życia. Ten stosunek do siebie decyduje o tym czy w naszym życiu dominuje harmonia i spokój czy trud i walka.

 

O warsztacie

 

Są to zajęcia ćwiczeniowo – terapeutyczne, dla osób szukających głębszego kontaktu z sobą, które czują że chcą lepiej siebie poznać, poczuć, zrozumieć i zintegrować, które pragną mieć marzenia i je realizować.

 

Doświadczenie pracy w grupie jest niesamowicie otwierającym i transformującym przeżyciem. Doświadczenie pracy i kontaktu z własnym ciałem, z zapisaną w nim historią i napięciami, pozwala na uwolnienie i „stworzenie siebie ” na nowo. Poznasz narzędzia pozwalające przetransformować głos wewnętrznego krytyka w wspierającą obecność. Będziesz zmieć okazję nauczyć się jak okazywać troskę i miłość swojemu wewnętrznemu dziecku. Spojrzysz na swoją historię z perspektywy archetypu – podróży bohatera, gdzie wszystkie przeszkody są tylko etapami i lekcjami prowadzącymi do odkrycia Twojej indywidualnej pełni i misji.  Poznasz metody wzmacniające twoje granice psychiczne, prawo do mówienia “Nie” i poczucie mocy. W końcu doświadczysz ceremonii zaślubin z duszą, która jest dosłownie otwarciem się na bezwarunkową miłość ofiarowaną samemu sobie.

 

Poranki przed śniadaniem będą spotkaniem ze sobą poprzez ciało. Ta poranna rozgrzewka będzie skupiać się na rozciąganiu, budowaniu uważności, łączeniu emocji z ciałem, uwalnianiu napięć oraz aktywacji energii miednicy i przepony. Ten czas pomoże nam w umiejscowieniu także swojego centrum w ciele, tak potrzebnego do późniejszego budowania swojego poczucia mocy wewnętrznej i poczucia granic.

 

Potem będzie śniadanie i czas warsztatowy z przerwą na obiad. Wieczorem już po kolacji spotkamy się jeszcze na ceremonii zaślubin z duszą czyli otwarcia się na doświadczenie pełnej miłości dla siebie.

Metody pracy:

 • metody pracy z ciałem w ujęciu psycho-somatycznym  ( Somatic Experiencing)
 • praca w polu
 • elementy psychodramy
 • wizualizacja
 • integracja wewnętrznych części i aspektów
 • praca z archetypami – podróż bohatera
 • praca z podświadomością i kartami terapeutycznymi
 • techniki mindfulness, praca z oddechem, bieg transowy
 • koherencja serca
 • medytacja

 

Tematy:

 • przyjęcie siebie – samoakceptacja i integracja
 • wewnętrzny krytyk i wewnętrzne dziecko
 • relacje z sobą i innymi – asertywność i granice
 • podróż bohatera – transformacja lęku w wyzwanie  i poczucie misji
 • ja i mój cień – nowy potencjał przez samopoznanie i samoświadomość
 • mieć ster w swoich rękach – odpowiedzialność za siebie
 • przyjęcie siebie w przestrzeni serca

 

 

Dla Kogo jest ten warsztat?

Nasz warsztat kierujemy do wszystkich, tych osób w których umyśle, jak czarna chmura, skrywa się przekonanie, że „ coś jest ze mną nie w porządku”, które często kontaktują się z uczuciem niedoskonałości w sobie.

 

Jeżeli czujesz trudność w którymś z poniższych tematów lub potrzebujesz wzmocnić siebie w którymś z nich to zapraszamy Cię.

 • głęboka akceptacja siebie zarówno na poziomie ciała jak i umysłu
 • dostęp do swojej mocy sprawczej
 • poczucie większego wpływu na rzeczywistość
 • negatywne, zatrzymujące myśli  na własny temat
 • otwarcie się na własny kreatywny potencjał i czerpanie z niego na co dzień
 • brak poczucia sensu i motywacji działania
 • zaakceptowanie wewnętrznej mocy sprawczej gniewu
 • świadomość własnych pragnień i manifestowanie ich w życiu
 • niezależność w myśleniu i podejmowaniu decyzji
 • danie sobie prawa do posiadania silnych wewnętrznych granic i wyrażania swoich potrzeb
 • silna wewnątrz-sterowność czyli zaufanie do tego co czuję i myślę
 • odnalezienie swojej sprawczości w sobie a nie w innych

 

Ten warsztat to czas spotkania z archetypowym wewnętrznym wojownikiem i wewnętrzną wojowniczką. Czas spotkanie ze swoją autentycznością, prawdą i siłą.

 

Prowadzący:

 

Agnieszka Dąbrowska –psycholog, psychoterapeutka, seksuolog. Stosuje holistyczne podejście korzystając z różnych technik.(m.in.: somatic experiencing, terapia TSR,  praca z kartami metaforycznymi, autohipnoza ericksonowska). Organizatorka kręgów kobiet. Prowadzi warsztaty rozwojowe, terapeutyczne oraz edukacyjne. Twórczyni autorskiej gry planszowej „ MiJaMy się ”, o charakterze edukacyjno – rozwojowym. Kobieta podążająca z otwartym sercem za swoimi  marzeniami, które w głównej mierze wiążą się z podróżami do dzikich zakątków świata, spotkaniami i pracą z ludźmi oraz byciem w kontakcie z naturą. Przyjaciele mówią o niej człowiek anioł, który z otwartym sercem i umysłem gotów jest spojrzeć w prawdę życia. http://agnieszkadabrowska.manifo.com/

 

 

Krzysztof Ruba – trener (po Holistycznej Szkole Trenerów),  instruktor jogi (rys 200 yoga alliance), sternik morski,  założyciel marki – Wyprawy-Rozwojowe.pl . Twórca i współtwórca autorskich warsztatów na takie tematy jak ‘Głębokie Poczucie Własnej Wartości’, ‘Być w Połączeniu’, ‘Wewnętrzna Siła’ i In. Od 7 lat prowadzi wyprawy rozwojowe i przyrodnicze do rdzennych kultur Ameryki Łacińskiej, Afryki i Europy. Przejechał już prawie wszystkie kraje Ameryki Łacińskiej, która jest bardzo bliska jego sercu.  Prowadzi autorskie rejsy żeglarskie z warsztatami oraz współprowadzi warsztaty rozwojowe z końmi.  Do życia podchodzi z autentycznością, odwagą i kreatywnością. Uwielbia spełniać swoje marzenia. https://wyprawy-rozwojowe.pl/

 

Miejsce – Gospodarstwo Agroturystyczne ” Betula Pendula”

O wyjątkowości miejsca świadczy przepływająca przez gospodarstwo rzeka Drzewiczka, dzika, rwąca woda, o sile, wystarczającej do produkcji energii, nie tylko na własny użytek.
Szum rzeki uspokaja, jest dobrym towarzyszem relaksu i wyciszenia, lub też, dobrej zabawy, jeśli ktoś preferuje aktywny wypoczynek, polecamy spływy kajakowe, wędkowanie, spacer z lornetką wzdłuż rzeki… Dookoła nas jest dużo zieleni, w tym bardziej dzikiej, z bobrami, bagnami i pobliskim lasem. Są też rowery, które chętnie udostępniamy, tym, którzy z przyjemnością pojadą na przejażdżkę w kierunku pól, lasu, bądź zachodu słońca. Wreszcie mamy w jednym z domków ruską banię, w której temp. potrafi dojść do 120 stopni! Jest naprawdę ciepło. Korzystanie z rowerów jak i ruskiej bani, jest to opcja dla każdego kto zdecyduje się na przyjazd już w czwartek. Ośrodek  położony jest we wsi Giełzów, w gm. Drzewica – 1h45 min od Warszawy

Termin: Termin: 23-25 wrzesień 2022 / 6 edycja

Spotykamy się w piątek  ok. 18.00. Jednak można już przyjeżdżać od 16.00. Zaczynamy kolacją po której zasiadamy do kręgu i rozpoczynamy zajęcia. Warsztaty kończą się w niedzielę po obiedzie ok. godz. 14.30 w zależności od przebiegu całego procesu i tempa pracy grupy.

Inwestycja:

Warsztat – 600zł/os + koszt pobytu z jedzeniem (śniadanie, obiad, kolacja) – 195zł/os/dobę.  Zaliczka bezzwrotna – 200zł.
Istnieje możliwość przyjazdu 1 dzień wcześniej (dobra opcja aby odpocząć szczególnie dla tych którzy będą jechać z daleka) lub zastania 1 noc dłużej. Doba hotelowa kończy się o godz. 10.00 (Istnieje też możliwość przedłużenia wykwaterowania w dniu wyjazdu do godz. 15.00 za 75zł).

Zapisy:

[email protected], [email protected], tel. 694 363 668, tel. 509 492 931

 

„Właśnie teraz jest ta chwila, w której musisz pokochać siebie i innych. Reszta nie ma znaczenia”  Sharon Wegscheider-Cruse

Opinie z warsztatu

 „Polecam szukającym siebie, spokoju wewnętrznego i odkrycia na nowo siły, która w nas drzemie. Nie ma lepszego sposobu by rozpocząć drogę do życia w szczęściu z samym sobą”. Ania K.

„To cudowna przygoda w głąb siebie i takie uczestniczenie w cudownym grupowym doświadczeniu. Wspólne zaufanie, rozwój i wzrastanie. Warsztat pozwolił mi ugruntować się, umocnić i wrócić do siebie. Poczucie siły, mocy i przekonanie, że jestem tam gdzie powinnam być i jestem dobra” Aga

„Z całą mą otwartością serca polecam warsztaty. Mnóstwo wzruszeń, radości, pięknych ludzi, nauki o sobie. Zabieram ze sobą siebie – wróciłam do siebie! Warto się zatrzymać i poczuć sercem! Kocham Was!” Monika

„Polecam ten warsztat osobom, które czują, że teraz jest ich czas, że powinny zatroszczyć się o siebie. Warsztat wzmacnia, dodaje radości, przywraca uważność i poczucie własnej godności. Podobała mi się wiedza i podejście prowadzących, przepiękne otoczenie oraz to, że grupa była różnorodna pod względem wieku, płci, miast z których pochodzili uczestnicy”

“Jest to warsztat godny polecenia osobom, które zmagają się z niskim poczuciem wartości siebie i brakiem asertywności, gdyż pozwala spojrzeć na siebie w zupełnie innym świetle, daje narzędzia jak radzić sobie ze swoim niskim poczuciem wartości w momentach zwątpienia, daje możliwość zobaczenia i poczucia siebie samego w intymnych i odkrywczych sytuacjach, których nie jesteśmy w stanie doświadczyć w życiu codziennym, porównałabym ten warsztat do laboratorium, w którym wykluwa się nieśmiało nowe “ja” i głośno wyzwala wewnętrzny tłumiony krzyk. Siła tego warsztatu byliście tez wy prowadzący, bo świetnie się uzupełniacie i każdy z was wnosi różne elementy. Jeszcze raz dziękuje za piękne prowadzenie i piękna oprawę”. Milenia

„Profesjonalizm przy jednoczesnym maksymalnym wyczuciu, delikatności, uważności. Możliwość poczucia, przeżycia i dogłębnego doświadczenia omawianych aspektów”.

WIĘCEJ

„Zabieram ze sobą odzyskanie poczucia własnej godności i siły”.


„Zabieram ze sobą większą świadomość siebie dalszą chęć podróżowania by być, kochać siebie i czuć swoją wartość. Jeśli chcesz odnaleźć siebie to musisz poczuć i znać swoją wartość. Dzięki temu warsztatowi będziesz bliżej siebie”

„Gorąco polecam wszystkim osobom udział w tym warsztacie, tym którzy mają odwagę i gotowość podnieść w swoich oczach poczucie wartości”

„Super prowadzący, profesjonalnie, zajęcia prowadzone z dużą uważnością na uczestników, świetna organizacja”

„Polecam, świetna, ciepła energia prowadzących. Zabieram ze sobą poczucie zmiany”

„Warsztaty rozwijają spojrzenie na wiele spraw z dystansem, przez co łatwiej nam radzić sobie w trudnych sytuacjach. Zabieram ze sobą większą świadomość własnych potrzeb, emocji, akceptację swoich niedoskonałości, umiejętność radzenia sobie w konfliktowych sytuacjach”.

„Te warsztaty były dla mnie wspaniałym i niezapomnianym przeżyciem”

„Polecam serdecznie, nie narzucający się, empatyczni prowadzący, dbający o atmosferę. Zrozumiałem, że to moje „niskie” poczucie własnej wartości nie jest wcale takie jak myślałem. Podobało mi się wprowadzenie do ćwiczeń ciałem – uwalnianie emocji, stresu i poranna joga”


„Warsztaty świetnie opracowane merytorycznie przez dobrze przygotowanych i wrażliwych terapeutów. Zajęcia ciekawe i dają do myślenia”.

„Jak najbardziej polecam warsztaty. Warto spojrzeć na siebie od strony serca i poznać swoje granice, ale również poczuć swoje emocje i okazać je innym takimi jakimi są”

 „Polecam każdemu kto chce mieć lepszy kontakt ze sobą i się rozwijać”.

„Warto było tu przyjechać pomimo wahania. Otrzymasz tu dużo wsparcia od innych ludzi. Fakt, że inni przeżywają podobnie emocje, sytuacje wzmacnia. Wzmacnia również wsparcie i nauka ludzi, którzy mają pewne sprawy przepracowane i nas dzięki życzliwości wzmacniają. Super.”

„Podobała mi się podróż, którą przeżyłam. Ogólnie wszystkie ćwiczenia, ale tak najbardziej ćwiczenia z asertywności, które budzą wojowniczkę we mnie.”

„Polecam z całego serca, umysłu uczestnictwo w warsztatach dla tych którzy uważają i czują że to dla nich. Porażający profesjonalizm i magiczne chwile. Czucie energii na skórze. Zabieram dostęp do siebie, jakby odkrycie wieka studni, w której jeszcze nie wiem co jest. Przełamany lęk przed ludźmi, przed otworzeniem się. Ćwiczenie „oto jestem” chcę czuć każdego dnia. Na tę chwilę w 100% był spełnieniem moich marzeń o warsztatach”

„Osobiste doświadczenie piękna skorupy jaka narosła na naszym prawdziwym ja. 3 dni intensywnej, ale cudownej pracy. Polecam z całego, męskiego serca”

„Zabieram ze sobą doświadczenie terapii w grupie, siłę, wiarę w ludzi i siebie, metody pracy ze sobą, które bardzo chcę praktykować. Widok porannej mgły w lesie”.

„Najbardziej podobały mi się otwarte serca zupełnie obcych mi ludzi, blask oczu, uśmiech oraz akceptacja mnie, tego jakim jestem, ale też akceptacja moich emocji, płaczu, lęku itp.”

„Otwarta i przychylna energia. Stworzona bezpieczna przestrzeń, uważność, dobór ćwiczeń oraz zaangażowanie prowadzących”

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,