Głębokie Poczucie Własnej Wartości

Warsztaty
“Głębokie Poczucie Własnej Wartości”

Termin: 23-25 wrzesień 2022 / 6 edycja

 

“Nie ma we Wszechświecie nic prostszego, cenniejszego i zarazem trudniejszego, niż jeden konkretny wybór – KOCHAĆ SIEBIE. Otóż to. To jest rozwiązanie na wszystko. (…)” Jean Tinder

Czas objąć wszystkie swoje części i aspekty z czułością i miłością. Zapraszamy do ponownego spojrzenia na siebie, uhonorowania wszystkich doświadczeń i objęcia wszystkich powstających w nas przeżyć z akceptacją i miłością.

To w tej czułej miłości ofiarowanej samemu sobie znajduje się prawdziwe źródło głębokiego poczucia własnej wartości.

 

Poczucie wartości to bardzo kompleksowy temat. Dotyka wszystkich obszarów naszego życia. W zależności od dostępu do niego  podejmujemy wyzwania jakie stają na naszej drodze bądź nie. Od głębokiego poczucia własnej wartości zależy jakość naszych relacji, pracy i satysfakcji jaką czerpiemy z każdego dnia.

Jeżeli chcemy wyruszyć w daleką drogę to potrzebujemy się odpowiednio przygotować i zaopatrzyć w ekwipunek. Jeżeli chcemy wyruszyć w drogę do pełni swojego potencjału będziemy potrzebować silnego oparcia w sobie, zaufania i akceptacji, które są korzeniami głębokiego poczucia własnej wartości.

 

Życie zaprasza nas do rozwinięcia skrzydeł i stanięcia w pełni swojej mocy. Od dziecka uczymy się różnych umiejętności ale najważniejsze z nich są jakby na uboczu. Oceny i dyplomy stają się ważniejsze niż wewnętrzna spójność ze swoimi talentami i uczuciami. Opinie innych stają się ważniejsze niż niezależność w myśleniu, wewnątrz-sterowność i dostęp do silnych granic psychicznych. Bycie grzecznym jest wyżej cenione niż dostęp do swojej mocy.

 

Czas powiedzieć temu dość. Czas zaczerpnąć z głębi wewnętrznej siły, stanąć mocno i nie bać się swojej wewnętrznej mocy. W ciele i psychice ukryty jest ogromny potencjał energii. Czas przestać się bać po niego sięgać.

 

Nie jest możliwe odczuwanie głębokiego poczucia własnej wartości, postrzegania swojego życia i istnienia jako wartościowego bez przyjęcia także każdego aspektu siebie, każdej swojej „części” , z czułością i serdecznością. Nawet tej najbardziej wstydliwej i niechcianej „części”. Bez nadania swojemu życiu znaczenia i sensu.

To co myślimy o sobie, jak siebie traktujemy, czy przyjmujemy postawę bycia przyjaznym wobec siebie czy oceniającym i krytykującym, bezpośrednio wpływa na losy naszego życia. Ten stosunek do siebie decyduje o tym czy w naszym życiu dominuje harmonia i spokój czy trud i walka.

 

O warsztacie

 

Są to zajęcia ćwiczeniowo – terapeutyczne, dla osób szukających głębszego kontaktu z sobą, które czują że chcą lepiej siebie poznać, poczuć, zrozumieć i zintegrować, które pragną mieć marzenia i je realizować.

 

Doświadczenie pracy w grupie jest niesamowicie otwierającym i transformującym przeżyciem. Doświadczenie pracy i kontaktu z własnym ciałem, z zapisaną w nim historią i napięciami, pozwala na uwolnienie i „stworzenie siebie ” na nowo.

 

Poranki przed śniadaniem będą spotkaniem ze sobą poprzez ciało. Ta poranna rozgrzewka będzie skupiać się na rozciąganiu, budowaniu uważności, łączeniu emocji z ciałem, uwalnianiu napięć oraz aktywacji energii miednicy i przepony. Ten czas pomoże nam w umiejscowieniu także swojego centrum w ciele, tak potrzebnego do późniejszego budowania swojego poczucia mocy wewnętrznej i poczucia granic.

 

Potem będzie śniadanie i czas warsztatowy z przerwą na obiad. Wieczorem już po kolacji spotkamy się jeszcze na ceremonii wdzięczności i wewnętrznej pełni.

Metody pracy:

 • praca z ciałem ( Somatic Experiencing)
 • wizualizacja
 • medytacja
 • praca w polu
 • elementy psychodramy
 • praca z podświadomością i kartami terapeutycznymi
 • techniki mindfulness, praca z oddechem, bieg transowy

 

Tematy:

 • ja i mój cień – samopoznanie, samoświadomość
 • przyjęcie siebie – samoakceptacja i integracja
 • relacje z sobą i innymi – asertywność i granice
 • pragnienia i cele – życie celowe
 • mieć ster w swoich rękach – odpowiedzialność za siebie

 

 

Dla Kogo jest ten warsztat?

Nasz warsztat kierujemy do wszystkich, tych osób w których umyśle, jak czarna chmura, skrywa się przekonanie, że „ coś jest ze mną nie w porządku”, które często kontaktują się z uczuciem niedoskonałości w sobie.

 

Jeżeli czujesz trudność w którymś z poniższych tematów lub potrzebujesz wzmocnić siebie w którymś z nich to zapraszamy Cię.

 • głęboka akceptacja siebie zarówno na poziomie ciała jak i umysłu
 • dostęp do swojej mocy sprawczej
 • poczucie większego wpływu na rzeczywistość
 • otwarcie się na własny kreatywny potencjał i czerpanie z niego na co dzień
 • zaakceptowanie wewnętrznej mocy sprawczej gniewu
 • świadomość własnych pragnień i manifestowanie ich w życiu
 • niezależność w myśleniu i podejmowaniu decyzji
 • danie sobie prawa do posiadania silnych wewnętrznych granic i wyrażania swoich potrzeb
 • silna wewnątrz-sterowność czyli zaufanie do tego co czuję i myślę
 • odnalezienie swojej sprawczości w sobie a nie w innych

 

Ten warsztat to czas spotkania z archetypowym wewnętrznym wojownikiem i wewnętrzną wojowniczką. Czas spotkanie ze swoją autentycznością, prawdą i siłą.

 

Prowadzący:

 

Agnieszka Dąbrowska –psycholog, psychoterapeutka, seksuolog. Stosuje holistyczne podejście korzystając z różnych technik.(m.in.: somatic experiencing, terapia TSR,  praca z kartami metaforycznymi, autohipnoza ericksonowska). Organizatorka kręgów kobiet. Prowadzi warsztaty rozwojowe, terapeutyczne oraz edukacyjne. Twórczyni autorskiej gry planszowej „ MiJaMy się ”, o charakterze edukacyjno – rozwojowym. Kobieta podążająca z otwartym sercem za swoimi  marzeniami, które w głównej mierze wiążą się z podróżami do dzikich zakątków świata, spotkaniami i pracą z ludźmi oraz byciem w kontakcie z naturą. Przyjaciele mówią o niej człowiek anioł, który z otwartym sercem i umysłem gotów jest spojrzeć w prawdę życia. http://agnieszkadabrowska.manifo.com/

 

 

Krzysztof Ruba – trener (po Holistycznej Szkole Trenerów),  instruktor jogi (rys 200 yoga alliance), sternik morski,  założyciel marki – Wyprawy-Rozwojowe.pl . Twórca i współtwórca autorskich warsztatów na takie tematy jak ‘Głębokie Poczucie Własnej Wartości’, ‘Być w Połączeniu’, ‘Wewnętrzna Siła’ i In. Od 7 lat prowadzi wyprawy rozwojowe i przyrodnicze do rdzennych kultur Ameryki Łacińskiej, Afryki i Europy. Przejechał już prawie wszystkie kraje Ameryki Łacińskiej, która jest bardzo bliska jego sercu.  Prowadzi autorskie rejsy żeglarskie z warsztatami oraz współprowadzi warsztaty rozwojowe z końmi.  Do życia podchodzi z autentycznością, odwagą i kreatywnością. Uwielbia spełniać swoje marzenia. https://wyprawy-rozwojowe.pl/

 

Miejsce – Gospodarstwo Agroturystyczne ” Betula Pendula”

O wyjątkowości miejsca świadczy przepływająca przez gospodarstwo rzeka Drzewiczka, dzika, rwąca woda, o sile, wystarczającej do produkcji energii, nie tylko na własny użytek.
Szum rzeki uspokaja, jest dobrym towarzyszem relaksu i wyciszenia, lub też, dobrej zabawy, jeśli ktoś preferuje aktywny wypoczynek, polecamy spływy kajakowe, wędkowanie, spacer z lornetką wzdłuż rzeki… Dookoła nas jest dużo zieleni, w tym bardziej dzikiej, z bobrami, bagnami i pobliskim lasem. Są też rowery, które chętnie udostępniamy, tym, którzy z przyjemnością pojadą na przejażdżkę w kierunku pól, lasu, bądź zachodu słońca. Wreszcie mamy w jednym z domków ruską banię, w której temp. potrafi dojść do 120 stopni! Jest naprawdę ciepło. Korzystanie z rowerów jak i ruskiej bani, jest to opcja dla każdego kto zdecyduje się na przyjazd już w czwartek. Ośrodek  położony jest we wsi Giełzów, w gm. Drzewica – 1h45 min od Warszawy

Termin: Termin: 23-25 wrzesień 2022 / 6 edycja

Spotykamy się w piątek  ok. 18.00. Jednak można już przyjeżdżać od 16.00. Zaczynamy kolacją po której zasiadamy do kręgu i rozpoczynamy zajęcia. Warsztaty kończą się w niedzielę po obiedzie ok. godz. 14.30 w zależności od przebiegu całego procesu i tempa pracy grupy.

Inwestycja:

Warsztat – 600zł/os + koszt pobytu z jedzeniem (śniadanie, obiad, kolacja) – 175zł/os/dobę.  Zaliczka bezzwrotna – 200zł.
Istnieje możliwość przyjazdu 1 dzień wcześniej (dobra opcja aby odpocząć szczególnie dla tych którzy będą jechać z daleka) lub zastania 1 noc dłużej. Doba hotelowa kończy się o godz. 10.00 (Istnieje też możliwość przedłużenia wykwaterowania w dniu wyjazdu do godz. 15.00 za 75zł).

Zapisy:

[email protected], [email protected], tel. 694 363 668, tel. 509 492 931

 

„Właśnie teraz jest ta chwila, w której musisz pokochać siebie i innych. Reszta nie ma znaczenia”  Sharon Wegscheider-Cruse

Opinie z warsztatu

 „Polecam szukającym siebie, spokoju wewnętrznego i odkrycia na nowo siły, która w nas drzemie. Nie ma lepszego sposobu by rozpocząć drogę do życia w szczęściu z samym sobą”. Ania K.

„To cudowna przygoda w głąb siebie i takie uczestniczenie w cudownym grupowym doświadczeniu. Wspólne zaufanie, rozwój i wzrastanie. Warsztat pozwolił mi ugruntować się, umocnić i wrócić do siebie. Poczucie siły, mocy i przekonanie, że jestem tam gdzie powinnam być i jestem dobra” Aga

„Z całą mą otwartością serca polecam warsztaty. Mnóstwo wzruszeń, radości, pięknych ludzi, nauki o sobie. Zabieram ze sobą siebie – wróciłam do siebie! Warto się zatrzymać i poczuć sercem! Kocham Was!” Monika

„Polecam ten warsztat osobom, które czują, że teraz jest ich czas, że powinny zatroszczyć się o siebie. Warsztat wzmacnia, dodaje radości, przywraca uważność i poczucie własnej godności. Podobała mi się wiedza i podejście prowadzących, przepiękne otoczenie oraz to, że grupa była różnorodna pod względem wieku, płci, miast z których pochodzili uczestnicy”

“Jest to warsztat godny polecenia osobom, które zmagają się z niskim poczuciem wartości siebie i brakiem asertywności, gdyż pozwala spojrzeć na siebie w zupełnie innym świetle, daje narzędzia jak radzić sobie ze swoim niskim poczuciem wartości w momentach zwątpienia, daje możliwość zobaczenia i poczucia siebie samego w intymnych i odkrywczych sytuacjach, których nie jesteśmy w stanie doświadczyć w życiu codziennym, porównałabym ten warsztat do laboratorium, w którym wykluwa się nieśmiało nowe “ja” i głośno wyzwala wewnętrzny tłumiony krzyk. Siła tego warsztatu byliście tez wy prowadzący, bo świetnie się uzupełniacie i każdy z was wnosi różne elementy. Jeszcze raz dziękuje za piękne prowadzenie i piękna oprawę”. Milenia

„Profesjonalizm przy jednoczesnym maksymalnym wyczuciu, delikatności, uważności. Możliwość poczucia, przeżycia i dogłębnego doświadczenia omawianych aspektów”.

WIĘCEJ

„Zabieram ze sobą odzyskanie poczucia własnej godności i siły”.


„Zabieram ze sobą większą świadomość siebie dalszą chęć podróżowania by być, kochać siebie i czuć swoją wartość. Jeśli chcesz odnaleźć siebie to musisz poczuć i znać swoją wartość. Dzięki temu warsztatowi będziesz bliżej siebie”

„Gorąco polecam wszystkim osobom udział w tym warsztacie, tym którzy mają odwagę i gotowość podnieść w swoich oczach poczucie wartości”

„Super prowadzący, profesjonalnie, zajęcia prowadzone z dużą uważnością na uczestników, świetna organizacja”

„Polecam, świetna, ciepła energia prowadzących. Zabieram ze sobą poczucie zmiany”

„Warsztaty rozwijają spojrzenie na wiele spraw z dystansem, przez co łatwiej nam radzić sobie w trudnych sytuacjach. Zabieram ze sobą większą świadomość własnych potrzeb, emocji, akceptację swoich niedoskonałości, umiejętność radzenia sobie w konfliktowych sytuacjach”.

„Te warsztaty były dla mnie wspaniałym i niezapomnianym przeżyciem”

„Polecam serdecznie, nie narzucający się, empatyczni prowadzący, dbający o atmosferę. Zrozumiałem, że to moje „niskie” poczucie własnej wartości nie jest wcale takie jak myślałem. Podobało mi się wprowadzenie do ćwiczeń ciałem – uwalnianie emocji, stresu i poranna joga”


„Warsztaty świetnie opracowane merytorycznie przez dobrze przygotowanych i wrażliwych terapeutów. Zajęcia ciekawe i dają do myślenia”.

„Jak najbardziej polecam warsztaty. Warto spojrzeć na siebie od strony serca i poznać swoje granice, ale również poczuć swoje emocje i okazać je innym takimi jakimi są”

 „Polecam każdemu kto chce mieć lepszy kontakt ze sobą i się rozwijać”.

„Warto było tu przyjechać pomimo wahania. Otrzymasz tu dużo wsparcia od innych ludzi. Fakt, że inni przeżywają podobnie emocje, sytuacje wzmacnia. Wzmacnia również wsparcie i nauka ludzi, którzy mają pewne sprawy przepracowane i nas dzięki życzliwości wzmacniają. Super.”

„Podobała mi się podróż, którą przeżyłam. Ogólnie wszystkie ćwiczenia, ale tak najbardziej ćwiczenia z asertywności, które budzą wojowniczkę we mnie.”

„Polecam z całego serca, umysłu uczestnictwo w warsztatach dla tych którzy uważają i czują że to dla nich. Porażający profesjonalizm i magiczne chwile. Czucie energii na skórze. Zabieram dostęp do siebie, jakby odkrycie wieka studni, w której jeszcze nie wiem co jest. Przełamany lęk przed ludźmi, przed otworzeniem się. Ćwiczenie „oto jestem” chcę czuć każdego dnia. Na tę chwilę w 100% był spełnieniem moich marzeń o warsztatach”

„Osobiste doświadczenie piękna skorupy jaka narosła na naszym prawdziwym ja. 3 dni intensywnej, ale cudownej pracy. Polecam z całego, męskiego serca”

„Zabieram ze sobą doświadczenie terapii w grupie, siłę, wiarę w ludzi i siebie, metody pracy ze sobą, które bardzo chcę praktykować. Widok porannej mgły w lesie”.

„Najbardziej podobały mi się otwarte serca zupełnie obcych mi ludzi, blask oczu, uśmiech oraz akceptacja mnie, tego jakim jestem, ale też akceptacja moich emocji, płaczu, lęku itp.”

„Otwarta i przychylna energia. Stworzona bezpieczna przestrzeń, uważność, dobór ćwiczeń oraz zaangażowanie prowadzących”

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , ,