Spotkania w kręgu

Wewnętrzne Światło – spotkania w kręgu 

Zapraszam Was do przestrzeni gdzie możemy poczuć się naprawdę sobą. Gdy zdejmujemy wszystkie maski, role i bycie jakimś, opadają wszystkie napięcia z ciała i możemy się głębiej rozluźnić. Dzieje się to naturalnie gdy czujemy zaufanie i porozumiewamy się językiem swojej prawdy i serca.

Spotkanie z drugim człowiekiem w pełnej autentyczności jest samo w sobie karmiące i bardzo uzdrawiające. Spotkanie ze sobą w pełnej autentyczności jest doświadczeniem oczyszczającym i uzdrawiającym.

Bo to w autentyczności leży nasza prawdziwa moc. Autentyczność jest mocą. Potrzebuje odwagi i otwiera serce. Z tego otwartego serca na wszystkie emocje i siebie prawdziwego płynie wewnętrzne światło. Zasilające, karmiące, poczucie bliskości płynące z środka klatki piersiowej. Jest tu miejsce na radość i smutek, dumę i wstyd, komfort i strach, bliskość i wycofanie, spokój i gniew, lekkość i napięcie.

Wszystko chce być przyjęte. Wszystko potrzebuje być zaakceptowane w nas. Jednak nie jesteśmy nauczeni na akceptowanie siebie w pełni, przywykliśmy słyszeć oceny i sami zaczęliśmy traktować jedne odczucia i części siebie za właściwe a inne za niewłaściwe. Dlatego na takich spotkania w kręgu się tego oduczamy a przypominamy sobie, że być i przeżywać siebie w pełnej akceptacji jest dobre i właściwe.

Bo w tym leży nasze wewnętrzne światło. Wrażliwość to siła. Siła tworzenia więzi, siła intuicji, siła rozpoznania co jest ważne, czego potrzebuje i kim jestem. Nie da się rozpoznać kim jestem gdy nie czuję siebie i nie przeżywam siebie prawdziwego. Nie da się być szczęśliwym mając zamknięte serce. W takiej formule uczymy się na nowo autoregulować. Do własnego serca, ciała i emocji. Umiejętność autoregulacji jest niezwykle ważna w naszym przyśpieszonym świecie. Potrzebujemy umieć się zatrzymywać i wsłuchiwać w głos swojego serca i ciała.

W kręgu nie ma prowadzącego, jest trzymający krąg. Wszyscy są równi. Wszyscy się od siebie uczą.

Zapraszam Ciebie do kręgu , akceptacji i otwartego serca.

Formuła
Spotkanie będzie składało się z kilku części. Na początku otworzymy klasyczną przestrzeń kręgu aby móc poczuć i wyrazić siebie, podzielić się tym z czym jestem. Dzielenie się sobą w szczerości i autentyczności przez nazywanie rzeczy po imieniu, które się właśnie wydarzają jest samo w sobie bardzo wspierające i uwalniające. Będzie to też okazja aby skontaktować się ze swoją intencją.

Po podzieleniu się tym z czym jestem i z czym przychodzę będziemy chcieli dowibrować się do częstotliwości własnego serca. Bardzo pomaga w tym dźwięk, mantra, śpiew.
Śpiew jakim otworzymy nasze spotkanie nie wymaga uzdolnienia muzycznego ani specjalnego słuchu a raczej wrażliwości i gotowości żeby się nim dzielić. Mamy przygotowane kilka pieśni serca i mantr na 30-45 minutową sesję w zależności od potrzeb.

Dźwięk / mantra podnosi wibrację, sprzyja poczuciu się bliżej ze sobą i skontaktowaniu się ze sobą samym, sprzyja doświadczeniu przepływu miłości w środku siebie.
W trzeciej części zaproszę Was do krótkiej sesji oddechowej lub autoregulacji przez dotyk. Ten etap potrwa ok 30 min. Finalnie zakończymy całe spotkanie znów kręgiem.

Więcej o kręgach
Kręgi powstały z tęsknoty za prawdziwym spotkaniem w relacji, za byciem ze sobą szczerze, z uważnością, bez oceniania, bez doradzania, za wzajemnym wspieraniem się, za wymianą poglądów i uczeniem się wzajemnie od siebie. Krąg jest symbolem równości. Jest to doświadczenie niereligijne i nie związane z żadną konkretną filozofią.

Więcej o śpiewie / medycynie dźwięku
Śpiewanie mantr uspokaja umysł, obniża poziom napięcia emocjonalnego, łagodzi stres i napięcia fizyczne. Ale przede wszystkim taka forma śpiewu czy nawet mruczenia otwiera gardło (czakrę gardła) a tym samym otwiera również serce oraz przenosi uwagę i świadomość w przestrzeni serca. Regularne śpiewanie mantr pomaga nam zwiększyć poziom poczucia bezpieczeństwa i kontaktu z własną intuicją.

 

Pięknie o śpiewaniu mantr i pieśni serca w kręgach opowiada Kevin James:

Jak masz ochotę zaśpiewać własną pieśń to jak najbardziej tylko przynieś w większej ilości kopii (ok 10) tekst aby inni mogli też zaśpiewać.

 

Kiedy i gdzie?
Termin: 1-szy poniedziałek każdego miesiąca,
Najbliższe spotkanie 5 luty, godz. 19.00.
Kraków, ul. Szwedzka 23/35

KOSZT:
Na poczet udostępnionej przestrzeni 35zł lub wolny datek. Możesz przynieść zamiast tego własną świecę lub piękne kadzidło. Na miejscu będziemy mieli pyszną herbatkę.
ZAPISY: ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA
Ze względu że nie mamy tak dużo przestrzeni  to konieczne jest zapisanie się przez napisanie maila – [email protected]

 

Krzysztof Ruba
Jestem w drodze wracania do siebie prawdziwego i autentycznego od około 15lat. Nauczyłem się w tym czasie tego że bycie autentycznym jest jednym z filarów bycia szczęśliwym. Bliskie i głębokie więzi tworzymy tylko przez autentyczność. W tym spotkaniu w prawdzie ze sobą wydarza się prawdziwie uzdrawiający proces. Na co dzień organizuje i pilotuje wyprawy, tworzę i organizuję warsztaty rozwojowe, wspieram innych w realizacji ich celów przez sesje indywidulane. Ukończyłem szkołę trenerską i coachingową.
Pragnę zasilać wszystko co pomaga być sobą, żyć pełną piersią, odważnie i prawdziwie.

Tagi: , , , , , , , ,