Rezerwacja na : Głos Twojego serca – Wyprawa do Peru


  Głos Twojego serca – Wyprawa do Peru

  Ogólny zarys

  Głos Twojego serca

  Wyprawa do Peru – szlakiem Inków

   

  Człowiek który słyszy głos własnego serca, głos własnej duszy wie, że idzie we właściwym kierunku. W momencie intensywnych globalnych przemian, podróż do duchowej kolebki ludzkości nabiera szczególnego znaczenia.. W czasach dezinformacji kotwiczenie swojego ja w przestrzeni serca, ukorzenianie swojej obecności w ciele, odpamiętywanie archetypowych praw, opowieści, modlitw. To wszystko jest ukojeniem na drodze zrzucania nieaktualnej skóry. Pieśni Naszych przodków, pamięć Naszych ziem są cennym zaszyfrowanym skarbem, który jest gotowy do odsłonięcia. Szczególnie w Peru, miejscu ciągłości przekazu, jest on pielęgnowany, obecny, dostępny. Cudownie móc czerpać ze źródeł, w czasach budzenia i regeneracji w Polsce.

  Jesteśmy pewni, że ta wyprawa wspiera i daje szansę wglądu nie tylko w swój osobisty proces rozwoju, ale odsłania także kontekst Naszych mitów. Wtajemnicza w istotność przestrzeni metafizycznej w życiu człowieka. Otwiera szerszą perspektywę na to, co wydarza się na ziemi.

  Niesamowitym jest, że wyprawy doświadczymy w czasie najważniejszego inkaskiego święta zwanego Inti Raymi, to znaczy Święta Słońca! To wielki czas radości, celebracji, tańca. Ogromnie cieszymy się na ten moment, jak rozbłysk, który utwierdza Nas w pewności Naszej prawdziwej natury. Wolnej, szczęśliwej, kreatywnej Jaźni.

  W trakcie wyprawy zatrzymując się Świętej Dolinie na czas retreatu, będziemy mieć szansę przejść przez kilka segmentów twórczej pracy z ciałem. Tak szczególna podróż naturalnie otwiera na bogactwo wglądu, wizji i rozpoznań. Dwójka trenerów, rdzenni przewodnicy i szamani spotkani na inkaskim szlaku trzymający przestrzeń podróży pozwolą płynnie asekurować narodziny Twojego nowego ja bądź tych jakości, których akurat teraz potrzebujesz najbardziej.

  Przepełnia nas radość w odczuciu złożoności tej wyprawy, a jednocześnie prostoty, która płynie ze spotkaniem z esencją. Z wielkim spokojem, który przepełnia Nas w momencie zaufania, odpuszczenia i rozgoszczenia się w swoim centrum, świętej przestrzeni. Jasnej, solarnej, ognistej. Przestrzeni serca. Tu się spotkamy. 

  Peru

  O Peru mówi się że to najbogatszy kraj na świecie, kraj którego różnorodność i  autentyczność kultury są prawdziwym skarbem. Dzika przyroda, łańcuchy górskie, starożytne miasta i zdumiewające odkrycia archeologiczne tworzą tu wyjątkową mozaikę.

  W naszej wyprawie będziemy wędrować przez 4 dni z namiotami w karawanie przez andyjskie przełęcze i dzikie strzeliste krajobrazy.
  Zobaczymy imponujące krajobrazy, ośnieżone szczyty, laguny, naturalne kąpieliska termalne oraz archeologiczne pozostałości Inków.  Szlak wiedzie przez tereny gdzie ludzie zachowali tradycje, zwyczaje i doświadczenia swych przodków. Sceneria wzdłuż szlaku przenosi w czasie i pozwala zobaczyć, jak wyglądało tu życie przed wiekami.

  Podczas nocy będą nam towarzyszyć jedynie  Andy, gwiazdy i rozpalane ogniska. Wokół ognia spotkamy się w kręgu aby móc wsłuchać się w siebie i podzielić się tym co ważne. W tej wędrówce skontaktujemy  z energią natury i mądrością rdzennych tradycji, co pozwoli nam zjednoczyć się z Matką Ziemią i Kosmosem, ponieważ wszystko, co nas otacza, my sami, jesteśmy energią i przez to możemy osiągać nasz duchowy wzrost.

  Po kilku dniach wędrówki dotrzemy do osławionych ruin Machu Picchu, które będziemy poznawać i eksplorować z inkaskim przewodnikiem.

  Aby móc głębiej doświadczyć andyjską kulturę na trasie spotkamy się z Indianami Queros pełniącymi funkcję szamanów dla swych społeczności. Poprowadzą oni dla nas obrzędy które są wyrazem hołdu dla natury i jej duchowej warstwy. W dolinie Urubamby zwanej świętą doliną zatrzymamy się na czas 3-dniowych warsztatów rozwojowych prowadzonych głównie przez Dawida Okońskiego. Będzie to też czas pogłębienia relacji z samym sobą oraz fizycznej regeneracji po trekkingu. Czas warsztatowy będzie opierał się o terapeutyczne narzędzia pracy z ciałem. W warstwie rozwojowej czeka nas również rytuał temazcal – prowadzony przez szamankę oraz możliwość głębszej pracy z medycyną.

  Prostota krajobrazu i życia codziennego Indian, brak zasięgu i zapierające dech w piersiach widoki ośnieżonych szczytów będą tłem do swoistej wędrówki w głąb siebie, medytacji i bliższego bycia z sobą. Idziemy aby odpocząć od rutyny, aby się zatrzymać w pośpiechu aby zajrzeć w siebie głębiej i usłyszeć wołanie swojego serca.

  Dla tych dla których ważne są również zabytki mamy przygotowanych kilka perełek: starożytne Ollantantallbo, inkaskie laboratorium rolnicze Moray, tradycyjne wioski pełne rękodzieła Chinchero, czy tajemnicze ruiny Saqsayhuaman. Zwiedzimy oczywiści bajkowe  Cusco i zajrzymy też do nowoczesnej Limy. Wyjątkowym też jest fakt,  że przybędziemy  do Peru na czas najważniejszego święta w dawnym imperium Inków Inti Raymi – Święto Słońca. Cusco będzie w tym czasie w bardzo odświętnej kreacji.

   

  Idea spotkań w kręgu

  Kręgi Kobieco-Męskie powstały z tęsknoty za prawdziwym spotkaniem w relacji, za byciem ze sobą szczerze, z uważnością, bez oceniania, bez doradzania, za wzajemnym wspieraniem się, za wymianą poglądów i uczeniem się wzajemnie od siebie.  Bycie w kręgu wydaje się być czymś bardzo pierwotnym. Ta potrzeba bycia w stadzie, wspólnocie jest w nas bardzo silna. Historia naszego gatunku rozwijała się na tle plemion, osad i kręgów kulturowych. Otwarte spotkania mężczyzn i kobiet w kręgu to coraz bardziej cenioną formuła rozwoju, wsparcia i możliwość wyrażenia swojego głębszego „ja”. Bazuje na grupowej mądrości, wymianie i energii wspólnoty.

  Korzyści:
  -Nauczysz się czerpać z bogactwa twoich emocji i wrażliwości
  -Pogłębisz kontakt ze swoją intuicją
  -Otworzysz się na język swojego serca
  -Poznasz metody słuchania informacji przekazywanych Ci przez Twoje własne ciało
  -Poznasz narzędzia dzięki którym będziesz mógł poczuć się pewniej i swobodniej
  -Będziesz mógł doświadczyć zaufania do siebie i innych w grupie
  -Przyjrzysz się sobie i pełnionym rolom w szerszym kontekście
  -Poznasz ćwiczenia, które pomogą odpowiedzieć Ci na pytanie za czym tęskni twoje serce i twoja dusza.
  -Poznasz narzędzia które uczą integrować ciało, umysł i serce aby żyć pełniej i swobodniej na co dzień.
  – Poznasz techniki rozluźniania napięć w ciele

   

  Program

  Dzień 1 Lima

  Przylot do Limy późnym popołudniem.

  Współczesna i dawna stolica Wicekrólestwa Peru – Lima była najważniejszym miastem Ameryki Południowej pod hiszpańskim panowaniem. Stąd wyruszały wszystkie statki z towarami do Starego Świata. Z epoki kolonialnej pozostał reprezentacyjny Plaza Mayor. Ciekawe wrażenie robi też usytuowanie miasta wzdłuż klifowego wybrzeża.

  Spacer przez miasto i spotkanie w kręgu.  Nocleg w Limie.

  Dzień 2 Cuzco i spotkanie z intencją

  Śniadanie. Poranny przelot do Cusco. Przejazd do hotelu, położonego w sercu starego miasta. Aklimatyzujemy się do wysokości i wchodzimy w pierwsze interakcje z peruwiańską kulturą. Obiad.

  Stolica Tawantinsuyu (“Imperium Czterech Części”, to inkaska nazwa ich królestwa w języku, keczua) położona jest na zapierającej dech w piersi wysokości 3400 metrów. Dla Inków Było ono axis mundi— centrum świata — i odzwierciedlenie ich potęgi.  Miasto tętniło życiem, zarówno religijnym, jak i świeckim. Nie tylko władcy Inka i ich możni zamieszkiwali Cuzco. Lokalni przywódcy ze wszystkich zakątków imperium do niego ściągali. Spacerując uliczkami miasta do dzisiaj czuć jego starożytną potęgę. Fundamenty  wielu budynków pozostają niezmienione od czasów starożytnych. Inkaskim symbolom i świątyniom zostało przywrócone ich honorowe miejsce.

  Blok warsztatowy

  Nasze pierwsze spotkanie w kręgu. Odkrywamy swój wewnętrzny cel wyprawy. Szukamy co potrzebuje w nas w środku się wydobyć lub być przetransformowane. Wzmacniamy swoją intencję.

  W czasie wolnym spacer po mieście i kolacja. Nocleg w Cusco.

  Dzień 3 Starożytne ruiny i ceremonia dla Pachamamy

  Śniadanie.

  Tego dnia wybierzemy się na spacer po historycznym centrum Cusco odwiedzimy Plaza Mayor, typowe uliczki miasta, inkaskie pałace w tym słynną Qoricanche czyli Świątynię Słońca , punkty widokowe, kolonialny akwedukt. Dowiemy się jak przy użyciu kamienia Inkowie zbudowali to miasto i odkryjemy kulisy ich niesamowitej inżynierii. Następnie wsiądziemy do busa i udamy się poza miasto w stronę słynnych ruin Saqsayhuaman.

  Ruiny te nazywane są w kronikach królewskim domem Słońca oraz świątynią poświęconą promieniom. Składają się na nią kamienie megalityczne o wadze do 120 ton. Na trasie czeka nas również Qenqo czyli świątynia poświęcona Matce Ziemi (templo a la Pacha Mama). Na koniec pojedziemy Hucaa Chacan (haucas – to inkaskie miejsca obrzędów), gdzie odbędzie się ceremonia poświęcona Matce Ziemi (Pachamama). Poprowadzi ją przedstawiciel z rdzennych Inków Queros. Obiad na trasie. Powrót do hotelu, czas wolny i przygotowania przed trekkingiem. Nocleg w Cusco.

  Dzień 4 Lares – Huaca Wasi . Trekking do Machu Picchu  / Odpuszczenie

  Wyjeżdżamy wcześnie rano z hotelu aby rozpocząć naszą przygodę. W drodze przetniemy Świętą Dolinę Inków aby  dotrzeć do łaźni termalnych Lares skąd rozpościera się zapierający dech w piersiach krajobraz  na żyzne pola świętej doliny. Miniemy niewielkie osady Calca, Totota i  Maucaupata.

  W umówionym miejscu czekać będzie na nas karawana składająca się z koni i osiołków, które będą nam towarzyszyć podczas najbliższych dni, pomagając nam w transporcie namiotów i sprzętu kuchennego.  Z naszymi lokalnymi przewodnikami rozpoczniemy 3 godzinną wędrówkę, podczas której dowiemy się o lokalnej hodowli, rolnictwie, roślinach leczniczych. Gdzieś pod drodze zatrzymamy się na obiad w formie pikniku.

  Tego dnia będziemy przechodzić przez obszary społeczności andyjskiej oraz wzdłuż  starożytnego szlaku Inków.  Na klifach i półkach skalnych Apus (święte wzniesienia) znajdują się inkaskie grobowce. Apu to również inkaska nazwa dla duchów ochronnych tych gór. W czasie wędrówki zobaczymy szczyty Sawasiray i Veronica, które wznoszą się powyżej 5000 metrów.

  Wędrówka ta będzie swoistą medytacją w ruchu, pomoże nam też zostawić zbędne zmartwienia, troski i być w tu i teraz. Rdzenni mieszkańcy do dzisiaj trudnią się tu tkactwem, uprawą i pasterstwem. Bez wszechobecnego pośpiechu są obecni.

  Wieczorem już po dotarciu do obozu, rozbiciu namiotów i zjedzeniu kolacji inkaski szaman z Indian Queros poprowadzi dla nas “Pago a la tierra”  rdzenny rytuał podziękowania Matce Ziemi, zapewniający ochronę na czas wędrówki Ducha Ziemi oraz świętych gór Apus. Nocleg w obozie Huaca Wasi  znajdującym się na wysokości 3770 m.s.n.m. pod namiotami i rozgwieżdżonym niebem . Wieczorem spotkanie w kręgu przy ognisku.

   

  Dzień 5 Aruraycocha –  Mantanay. Trekking do Machu Picchu / Usłyszeć swój wewnętrzny głos

  Rano po pożywnym śniadaniu opuszczamy obóz. Tego dnia czeka nas trekking w kierunku przełęczy Aruraycocha znajdującej się na wysokości 4500m, który będzie najwyższym punkt naszej wędrówki. Schodząc zobaczymy kilka pięknych, górskich lagun w różnych kolorach, i obszar chroniący  florę i faunę Mantanay.  Kontynuując będziemy mieli okazję zobaczyć różnorodność roślinności, takiej jak typowe drzewa Inków – Q’euñas i ośnieżone Apus (wierzchołki gór). Następnie dotrzemy do laguny Yuraccocha, która powstała z ośnieżonych lodowców Pumahuanca i Kiswarani.

  W tym krajobrazie  zjemy pyszny lunch. Ten dzień będzie również odpowiedni aby zobaczyć lokalne zwierzęta, przy odrobinie szczęścia  zobaczymy kondory i wiele innych gatunki ptaków zagrożonych wyginięciem, np. królewski churrete, białobrewy tijeral. Kontynuując zejście przez bujny las dotrzemy do drugiego obozu, który znajduje się w pobliżu osady  Mantanay położonej na wysokości 3800 m n.p.m.

  Podczas wędrówki szukamy swojego rytmu, koncentrujemy się na oddechu. Wyciszamy umysł i myśli. Coraz dalej od cywilizacji i codziennych zmartwień znajdujemy to co dla nas naprawdę ważne –głęboki kontakt z samym sobą

  Po rozbiciu obozu i kolacji z lokalnym opiekunem duchowym rdzennych Indian Queros będziemy mogli uczestniczyć w obrzędzie „Pago de limpieza” czyli rytuale oczyszczania. Spotkanie w kręgu przy ognisku. Nocleg i kolacja w obozie pod andyjskim niebem.

  Dzień 6 Yanahuara – Ollantaytambo. Trekking do Machu Picchu / w akceptacji siebie

  Po przyjemnej nocy i pożywnym śniadaniu będziemy gotowi do rozpoczęcia trzeciego dnia wędrówki w kierunku Yanahuara,  (2950 m n.p.m.) pięknym, klimatycznym miasteczku położonym w dolinie Urubamba. To z tej części świętej doliny pełnej tarasowych upraw kukurydzy Inkowie  czerpali niezliczone produkty spożywcze dla swojej stolicy w Cusco.

  Do dzisiaj podziwiana na całym świecie odmiana białej kukurydzy pochodzi właśnie stąd. Przed nami kolejny dzień marszu w pięknej scenerii, ćwiczenia uważności i słuchania siebie w rytmie wędrówki.

  Po zjedzeniu obiadu w formie lunch boxów i krótkim odpoczynku dotrzemy do miejsca, gdzie przesiądźmy się do naszego prywatnego busa, którym dotrzemy do słynnego Ollantaytambo. Stąd czeka nas malownicza trasa, którą pokonamy pociągiem  do Agas Calientes – miasteczka położonego u stóp Machu Picchu. Czekać na nas będzie tym razem ciepły, czysty hotel i zasłużona gorąca kąpiel.. Obiad i kolacja na trasie

  Dzień 7 Sanktuarium Machu Picchu – Urubamba / Być połączonym

  Śniadanie. Po 3 dniach wędrówki dzisiaj odkrywamy Sanktuarium Machu Picchu. Do ruin wyruszymy jeszcze przed wschodem słońca tak aby móc podziwiać tą starożytną cytadelę przy pierwszych promieniach słonecznych.  To dawne centrum ceremonialne poznajemy w towarzystwie inkaskiego przewodnika,  który wprowadzi w symbolikę i magię tego miejsca.

  W jęz. keczua Machu Picchu oznacza Stara Góra i jest to nazwa współcześnie nadawana starożytnym kamiennym osadom inkaskim (tzw. llaqta).  Miasto doskonale przystosowane do otoczenia i wkomponowane w górski krajobraz stanowi dowód inżynieryjnych umiejętności i technicznego zaawansowania  ich cywilizacji. Świątynie słońca, księżyca i kondora opowiadają o ceremonialnym charakterze miejsca.

  To symboliczne miejsce również dla naszej wędrówki. Każdy z nas wniesie w nie swoją intencję. Pozwolimy tu uspokoić się naszym oddechom  i umysłom wyciszyć. Po czasie spędzonym w ruinach mamy powrotny pociąg do Ollantaytambo skąd pojedziemy prywatnym transportem w głąb Doliny Urubamba na 3 dniowy retreat i warsztaty. Po zakwaterowaniu w nowym ośrodku w świętej dolinie czeka nas Temazcal i kolacja.

  Tamazcal

  Duchowa odnowa, oczyszczenie ciała, umysłu i ducha to główne cele i korzyści z regularnego korzystania z tradycji tamazcal (inkaski szałas potów). Po wyczerpującym trekkingu pozwolimy ciału odprężyć się w gorącym rytuale mającym również wiele innych korzyści zdrowotnych. Cały obrzęd poprowadzi dla nas inkaska szamanka Kunti.

   

  Dzień 8 Święta Dolina Inków – Retreat i czas warsztatowy

   

  W Dolinie Inków panuje łagodny klimat, a jej krajobraz jest typowo rolniczy, pełen tarasów uprawnych i malowniczych, ośnieżonych szczytów. Wciąż kryje się tu wiele ruin
  miast pozwalających lepiej poznać i zrozumieć inkaską cywilizację.

  Święta Dolina była epicentrum kultury Inków i to tam ostatni królowie bronili się przed nadciągającymi konkwistadorami. My rozpoczniemy w tym miejscu 3 dniowe warsztaty rozwojowe. Będzie to czas pogłębiania kontaktu z ciałem, przestrzenią serca i zaproszeniem bogactwa tej ziemi do czułego dialogu; w ruchu, oddechu, dotyku, tańcu.

  Pragniemy ukorzeniać połączenie z ziemią i umacniać harmonię płynącą z tej podstawowej, pierwotnej relacji. Oprócz praktyki poprzez ciało wyrażanie siebie w gronie otwartych osób daje spotęgowane wsparcie w procesie narodzin, a jak się domyślacie, z tej podróży wraca się innym człowiekiem. Poza programem podczas wyjazdu istnieje możliwość wzięcia udziału w  ceremonii z rdzenną medycyną.

  Śniadanie. Warsztaty rozwojowe. Obiad.  Warsztaty rozwojowe. Kolacja

  Dzień 9 Święta Dolina Inków – Retreat i czas warsztatowy

  Śniadanie. Warsztaty rozwojowe. Obiad.  Warsztaty rozwojowe. Kolacja

  Psychosomatyka odpowiada na pytania bez odpowiedzi. Pozwala dotrzeć do sedna ścieżką irracjonalną, poszerzając widzenie, przekraczając umysł, to czucie poprzez ciało pozwala Nam widzieć to czego nie widać, słyszeć to czego nie słychać. Uzdrowienie może przyjść w momencie udrożnienia energetycznych centrów. Tak jak spięty mięsień zmniejsza zakres Naszej wydolności, blokady emocjonalne potrafią zupełnie wygasić przepływ życiowej energii, jak wielki może być jej zakres. Jak lubię powtarzać: błogość nie zna granic.

  Dzień 10 Święta Dolina Inków – Retreat i czas warsztatowy

  Śniadanie. Warsztaty rozwojowe. Obiad.  Warsztaty rozwojowe. Kolacja

  Oddech, głos, dotyk, taniec to tylko narzędzia, które pozwalają przenieść Twoją uwagę do wewnątrz. W sercu Naszego doświadczenia zmysłowego mamy szansę otworzyć bramę dla wglądu. Masz dostęp do całej swojej przeszłości, a także przyszłości. Możesz kształtować ją teraz. Twoje ciało emocjonalne jest jak piec rozpalający dowolną realizację. Głęboka świadomość rzeczywistości, którą powołujesz łączy Cię z wszystkimi składnikami potrzebnymi do urzeczywistnienia. 

  Dzień 11 Inkaskie skarby i tradycje

  Śniadanie. Korzystając z okazji że jesteśmy w tej cudownie urokliwej Świętej Dolinie pełnej zabytkowych wiosek i starożytnych ruin ten dzień przeznaczymy na eksplorację tego obszaru. Święta Dolina ze względu na swe geograficzne i klimatyczne walory była oczkiem w głowie Inków. Dzięki bogactwu jej ziem zamienili oni ją w jeden z największych centrów produkcji rolnej kontynentu.

  Znajdują się tu zabytkowe strefy archeologiczne i osady zamieszkałe przez rdzenne ludy kultywujące niezmiennie od wieków swe tradycje. Odwiedzimy Ollantantallbo (starożytna forteca, strategicznie usytuowana w północnej części Doliny, jedna z najlepiej zachowanych osad Inków), Maras (Inkaskie kopalnie soli), Moray (gigantyczne centrycznie schodzące się w dół dziury o głębokości do 150m, uważane za największe laboratorium rolnicze Inków) i Chinchero (miejsce, gdzie zachowała się najlepiej w całym Peru sztuka tkacka). Obiad na trasie.  Nocleg w Cusco

  Dzień 12 Cusco czas wolny

  Śniadanie. Powoli nasza wyprawa dobiega końca. Oczywiście dla każdego potrzebne jest trochę czasu wolnego na zakup pamiątek i uchwycenie aparatem i sercem ostatnich ujęć..

  Późnym popołudniem przelot do Limy. Nocleg w Limie.

  Dzień 13 Lima i powrót do domu

  Śniadanie w hotelu. Dzisiaj mamy świetną okazję zobaczyć urokliwą dzielnicę  Limy, położoną nad samym Oceanem – Miraflores
  Wieczorem wylot do Polski

  Dzień 14 Przylot do Polski

  Prowadzący:

  Krzysztof Ruba – Od 10 lat prowadzi wyprawy rozwojowe i przyrodnicze do rdzennych kultur Ameryki Łacińskiej, Afryki i Europy. Przejechał już prawie wszystkie kraje Ameryki Łacińskiej, która jest bardzo bliska jego sercu.  Prowadzi autorskie wyprawy, rejsy żeglarskie z warsztatami oraz współprowadzi warsztaty rozwojowe z końmi.  Trener (po Holistycznej Szkole Trenerów)coach (po Instytut Psychoedukacji i Rozwoju Integralnego), instruktor jogi (rys 200 yoga alliance), sternik morski,  założyciel marki – Wyprawy-Rozwojowe.pl. Twórca i współtwórca autorskich warsztatów na takie tematy jak ‘Głębokie Poczucie Własnej Wartości’, ‘Moc Kreacji’, ‘Granice i gniew’ i In. Do życia podchodzi z autentycznością, odwagą i kreatywnością. Uwielbia spełniać swoje marzenia.

   

  Dawid Okoński – Od 7 lat pracuje z grupami poprzez arteterapię, psychoterapię oraz psychologię zorientowaną na proces. Prowadzi kręgi, warsztaty i wydarzenia rozwojowe wspierające ludzi w całej Polsce. Zapraszany do otwierania festiwali rozwojowych dla tysięcy ludzi. Pracuje w nurcie medycyny ruchu, łączy techniki “dramowe” z praktyką uważności, realizuje autorskie projekty kreatywne zaangażowane społecznie. Udziela się aktywnie w mediach docierając do wielotysięcznej społeczności w sieci. Spełniony w roli opiekuna siedliska ekologicznego w górach Beskidu, które z przyjaciółmi zbudował od podstaw w nurcie samowystarczalności by teraz… udostępniać je dla przenikania się twórczych inicjatyw. Pasjonat natury, szamanizmu i holistycznego podejścia do człowieka.

   

  ZAPISY: [email protected],

  Informacje dodatkowe: +48 694 363 668

  Inwestycja:

  Pierwsza pula – 2950$/os + przelot (ok 5,5-6,5 tyś zł)

  Druga pula – 3100$/os + przelot (ok 5,5-6,5 tyś zł)

  Termin wyprawy: 20 czerwiec – 3 lipiec

  Cena obejmuje:

  • 12 noclegów (3 noce w kolonialnym hotelu w Cusco, 4 noce w komfortowej Eco lodgy w Świętej Dolinie, 2 noce w obozach podczas trekkingu (namioty), 1 noc w Aguas Calientes, 2 noce w Limie)
  • 12 śniadań, 11 obiadów, 7 kolacji zgodnie z programem
  • Wewnętrzny przelot Lima-Cusco-Lima
  • Transfery klimatyzowanym autobusem
  • Sprzęt, infrastruktura (namioty, kuchnia polowa, tragarze) i asysta lokalnych przewodników w trakcie 4 dniowego trekkingu do ruin Machu Picchu
  • Wstępy do parków narodowych i stref archeologicznych (Machu Picchu, Sacsayhuaman)
  • Ceremonie z peruwiańskim szamanem z Indian Quero podczas trekkingu i w ceremonia otwarcia w  Sacsayhuaman
  • Rytuał Tamazcal (inkaski szałas potów)
  • Pociąg z Ollantantallbo do Machu Picchu
  • Zwiedzanie Cusco, Machu Picchu i ruin Sacsayhuaman z przewodnikiem
  • Ubezpieczenie KL, NNW
  • Warsztaty rozwojowe w trakcie wyjazdu
  • Opieka pilota i tłumacza na całej trasie

   

  Cena nie obejmuje:

  • Biletu lotniczego (ok 5,5-6,5 tyś PLN w zależności od terminu zakupu ).
  • Zwyczajowych napiwków ok. 30$
  • Ubezpieczenia od chorób przewlekłych
  • Posiłków nie uwzględnionych w programie (6 posiłków)
  • Dodatkowych wycieczek poza programem
  • Dopłaty do pokoju 1-os

   

  Trekking

  Trekking nie wymaga specjalnych umiejętności technicznych ale wymaga ogólnej, dobrej kondycji fizycznej. Dziennie pokonujemy odcinki ok. 5-6h marszu. Poruszamy się po wysokościach 3700-4600 m n.p.m. Nasz specjalistyczny ekwipunek (namioty, kuchnia polowa, jedzenie) niosą w konnej karawanie tragarze. Rzeczy osobiste (woda, ubrania na zmianę, śpiwór) każdy niesie w plecaku podręcznym. 5kg /os własnego ekwipunku można oddać  na konie/osiołki.  Ogniska wieczorem będą uzależnione od lokalnych warunków i pogody.

  WYPRAWY  – przeczytaj zanim się ZAPISZESZ!

  Pamiętaj, że nasza wyprawa zawiera w sobie elementy wychodzenia poza strefy komfortu, zarówno w wymiarze rozwoju osobistego jak i wyjazdowego. Mimo, że organizujemy Wyprawy od ponad 8 lat na każdym wyjeździe proponujemy nowe miejsca i elementy przygody. Zatem bywa, że jesteśmy w jakimś miejscu pierwszy raz, co powoduje, że niektóre odcinki przejazdów są dłuższe niż planowane / inaczej niż pokazuje mapa. 

  Zatem jeśli potrzebujesz być w miejscach tylko sprawdzonych i z podanym dokładnym czasem przejazdu – zastanów się zanim zdecydujesz się wziąć udział w wyprawie. Natomiast jeśli jesteś otwarty na podróżowanie poza utartym szlakiem, zmiany planów i eksplorację nowego to zdecydowanie, ta wyprawa jest dla Ciebie i serdecznie zapraszamy do wspólnej przygody. 

  Program wycieczki

  Jedziemy jako grupa i jako grupa decydujemy o wielu zmianach na trasie. Jeśli jest możliwość zostać dłużej w jakimś miejscu, nawet kosztem zmniejszenia ilości czasu w kolejnej atrakcji, a większość wyrazi na to chęć – idziemy za tym. Decyzje podejmujemy razem. 

  Noclegi 

  Wybieramy się do Ameryki Południowej, gdzie standard życia i mentalność dotycząca komfortu jest zupełnie inna niż europejska. Zatem wybierając hotele 3/4 gwiazdkowe musimy pamiętać, że nadal może się zdarzyć, że łazienka będzie poza pokojem, na ścianach będą gekony, naloty od wilgotnego powietrza, pająki itp, pokoje dla jednej grupy mogą mieć różne standardy, czasami będą dostępne dwu, a czasami trzy i czteroosobowe. Jeśli wymagasz na wakacjach luksusowych standardów europejskich, prosimy nie zapisuj się.

  Kuchnia Peruwiańska

  Jest prosta i głównie mięsna. Wegetarianie mogą liczyć na ziemniaki, pastę z czarnej fasoli i proste warzywa (marchew, kalafior, brokuł ). Ziemniaki są dostępne w kilkuset różnych odmianach. Jeśli oczekujesz wymyślnych dań spoza kręgu kulturowego, do którego się z nami wybierasz – to nie jest wyjazd dla ciebie. 

  Co wyróżnia tę wyprawę?

  • Spotkania w kręgu
  • Dzika przyroda
  • Duchowość
  • Uważność
  • Świadomość uczuć
  • Głęboki relaks
  • Świadomość ciała
  • Rdzenne kultury
  • Podróż która rozwija

  Wyprawa Do Peru. Szlakiem Inków - Głos Twojego Serca

  Informacje

  • Początek : 20 czerwca, 2024
  • Koniec : 03 lipca, 2024
  • Czas trwania : 14 dni,
  • Ilość miejsc : 14
  • Koszt : 14 dni, 2950$ + przelot
  • Lokalizacja : Peru

  Potrzebujesz pomocy?!

  Jeśli potrzebujesz dowiedzieć się więcej - nie zwlekaj z kontaktem z nami.

  +48 694 363 668

  [email protected]

  NEWSLETTER