Rezerwacja na : Jordania – wewnętrzne skarby

Jordania – wewnętrzne skarby

Ogólny zarys

Jordania – Wewnętrzne skarby

Aktywnie i rozwojowo – 5 dni

 

Jordania – Klejnot Bliskiego Wschodu, Jordańskie Królestwo Haszymidzkie przyciąga podróżników do swoich rozległych pustynnych krajobrazów, gościnnych miast i niezwykłego Morza Martwego od czasów starożytnych.

Kraj wyróżniają starożytne ruiny potężnych kultur które zmieniały się na tych ziemiach w kalejdoskopie historii  zostawiając zabytki i skarby na miarę Indiana Jonesa. Nie tylko historycznie ale geograficznie Jordanię odznacza bogactwo krajobrazów. Od oszałamiających marsjańskich pustynnych krajobrazów Wadi Rum z tradycyjnym życiem Beduinów celebrujących czas wokół ognia i rytmicznych dźwięków bębnów. Po łagodne wzgórza, sady oliwne i przyjazne wioski na północy czy ciekawe wybrzeża morskie Morza Martwego i Zatoki Arabskiej z wielką rafą koralową.

Jordania to wspaniałe miejsce dla podróżników z duchem przygód i zainteresowanych historią i kulturą arabską, rzymską, nabatejską i chrześcijańską. Każdego dnia czeka na Ciebie przygoda która zostanie na długo w Twojej pamięci i rozpali Twoją tęsknotę za podróżniczymi odkryciami i tajemnicami życia.

Ten program zawiera w sobie również dwa dni na pustyni gdzie w pięknym otoczeniu przyrody odbędzie się czas retreatu i warsztaty rozwojowe z trenerem (w zakresie tematów jak asertywność, zarządzanie emocjami, komunikacja, radzenie sobie ze stresem, efektywność w zespole, wykorzystanie zasobów i talentów firmy, budowanie poczucia misji w firmie, empatyczne przywództwo  i inne) w zależności od potrzeb grupy.

A więc przed nami dwa dni poświęcone na eksplorację tego pięknego kraju i dwa dni warsztatów przez doświadczenie i działanie. Ruszamy!

Program

 

1 dzień – Droga Królewska

Przelot do Ammanu.

Po wylądowaniu przesiadamy się do naszego busa i ruszamy biegnącą z północy na południe kraju Drogą Królewską (ok. 2,5h).  Droga ta używana jest  od kilku tysięcy lat, przemierzali ją handlarze, kupcy, pielgrzymi i żołnierze. Po drodze zatrzymamy się w ruinach ogromnego zamku Krzyżowców – Al Kerak.

Al Kerak.

Kerak – miasto twierdza otoczone murami, umieszczone zostało na słynnej, mozaikowej mapie z Madaby. Wymieniane jest już w Biblii, stanowiło cytadelę Moabitów, Nabatejczcyków a później gdy przybyli na te tereny Krzyżowcy wznieśli monumentalną twierdzę, której pozostałości z piękną panoramą widokową możemy oglądać do dzisiaj. Obiad w restauracji na trasie.

Przyjazd do Petry (Wadi Musa). Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja.

 

Spotkanie w kręgu.

Po kolacji zaprosimy Was do kręgu na rozpoczęcie wyprawy, podzielenie się intencją i omówienie programu.

 

 

2 dzień – Trekking przez kaniony i tajemnice Nabajtejczyków

Śniadanie. Wyruszamy na trekking i eksploracje jednego z najbardziej niesamowitych i tajemniczych skarbów Bliskiego Wschodu.

Petra

Petra jest jednym z wielkich starożytnych miast świata i zdecydowanie zasługuje na to miano. Dzięki dostojnym pałacom wyrzeźbionym jakby wręcz wydartym monumentalnym ścianom  wąwozu skalnego Petra dosłownie zapiera dech w piersiach.

Licząca ponad 2000 lat Petra, jeden z Siedmiu Cudów Świata była ważną częścią Jedwabnego Szlaku do Chin i Indii. Zbudowali je Nabatejczycy, którzy strzegli tajemnic swego królestwa w tym doskonale chronionym mieście. Prowadziła do niego święta droga – Siq, czyli kanion o długości 1,2 km, z wąskimi, pionowymi ścianami który do dziś istnieje. Ten urzekający korytarz częściowo ozdobiony rzeźbami Nabatejskich bogów i dla nas stanie się bramą którą przejdziemy aby spotkać się z  ich skarbami.

W czasie tego dnia spędzimy kilka godzin w otoczeniu niesamowitej przyrody wędrując od Małej Petry do głównego skarbca podziwiając niezliczone cuda natury po drodze. Lunch w formie pikniku. Powrót do hotelu. Kolacja.

Spotkanie w kręgu.

Po kolacji zapraszamy na wieczorną sesję warsztatową. Pozwoli ona lepiej się poznać  i spotkać nawzajem w duchu autentyczności i inspirujących propozycji rozwojowych. Nocleg w hotelu.

 

3 dzień Pustynia Wadi Rum / Czas retreatu

Śniadanie. Przejazd do Wadi Rum village (2h), przesiadamy się w samochody terenowe i ruszamy przez pustynię do naszego obozu. Zakwaterowanie w luksusowych beduińskich namiotach. Lunch.

Pustynia Wadi Rum

Wadi Rum to mistyczna kraina ruchomych wydm i czerwonego piaskowca. Z niekończącymi się złotymi piaskami, skalistymi kanionami i rozgwieżdżonym niebem.  Wadi Rum to raj dla miłośników dzikiej natury i osób spragnionych wolniejszego tempa i długiej ciszy. Pustynia jest też idealna na wędrówki, wycieczki na wielbłądach oraz noclegi w pustynnych obozach. Miejsce to  było zamieszkane od czasów prehistorycznych i jest domem dla koczowniczych plemion Beduinów.  Dlatego czas w tym niesamowitym miejscu spędzimy w prawdziwym obozie Beduińskim w przestronnych jurtach zrobionych z wełny.

 

 

Sesja warsztatowa.

Całe popołudnie w tym przepięknym otoczeniu będziemy pracować z trenerem nad wybranymi zagadnieniami rozwojowymi.

Mindfulness walk

Wieczorem na zachód słońca udamy się na silent walk – spacer uważności w duchu mindfulness. Będzie to doskonała okazja do podziwiania majestatu tego niesamowitego marsjańskiego krajobrazu pustyni. Kolacje spędzimy przy świecach i ogniu, delektując się beduińskim posiłkiem i ich opowieściami.. Nocleg w obozie.

 

4 dzień Pustynia Wadi Rum / Czas retreatu

Śniadanie. Sesja warsztatowa.
W tym przepięknym pustynnym krajobrazie przed południem będziemy pracować nad wybranym zagadnieniem rozwojowym.
Obiad.

Sesja warsztatowa.
Po południu kontynuujemy czas retretu i warsztatów. Kolacja.
Wieczór przy ogniu i beduińskiej muzyce. Nocleg w obozie.

 

 

 

5 dzień Pustynia Wadi Rum / Powrót do domu.
Wczesne śniadanie, wykwaterowanie i przejazd na lotnisko (3,5h). Po południu wylot z Ammanu.

 

Dla kogo?

Dla wszystkich, którzy pragną:
– przeżyć przygodę, poczuć dziką przyrodę i pozwolić sobie na prawdziwy reset dla duszy i ciała
– zaprosić więcej autentyczności i sprawnej komunikacji i do swojego zespołu i firmy
– pogłębiać swoje relacje na co dzień i w miejscu pracy
– rozwijać swoje umiejętności i kompetencje miękkie aby podnosić jakość swojej pracy i relacji z innymi ludźmi
-dla tych którzy czują że nadszedł czas na wprowadzenie zmian bądź chcą uczcić miejsce w którym się znajdują
– dla wszystkich spragnionych radości i inspiracji

Organizujemy wyprawy w najbardziej dzikie zakątki Ziemi, po spotkanie z tym co autentyczne i głębokie w nas i świecie. Łączymy podróż z warsztatami, dzięki czemu  jeździmy nie tylko po to żeby coś nowego zobaczyć ale również żeby doświadczyć siebie na nowo, przeżyć coś głęboko i pozwolić sobie na wewnętrzną przemianę.Podróże inspirują, pozwalają nabrać dystansu i są doskonałym przerywnikiem codziennej rutyny. Dlatego podróż może być czasem w którym kontaktujemy się z tym co czujemy, czego potrzebujemy. Połączenie podróży i rozwoju osobistego to możliwość  zintegrowania siebie ze światem. Jest to wspólna przygoda, a zarazem okazja do zainspirowania się na nowo.

Inwestycja:

Wycena zależna jest od ilości uczestników – zapytaj nas o dostępne opcje!

Cena obejmuje:

 • 4 noclegi w pokojach 2os (dwa w hotelu, dwa wygodnym obozie na pustyni)
 • śniadania i obiadokolacje podczas wyjazdu
 • Warsztaty rozwojowe z trenerem
 • Poranne sesje jogi i mindfulness
 • Transfery z/do lotniska klimatyzowanym busem
 • Opieka polskiego pilota i tłumacza
 • Ubezpieczenie KL, NNW

 

Cena nie obejmuje:

 • Biletu lotniczego
 • Obiadów i napojów do posiłków
 • Ubezpieczenia od chorób przewlekłych
 • Dopłaty do pokoju 1-os

Co wyróżnia tę wyprawę?

 • Integracja
 • Team building
 • Spotkanie w kręgu
 • Joga i mindfulness
 • Życie na pustyni
 • Beduini
 • Warsztaty zespołowe
 • Petra

A Travel Guide to Geneva's Old World

Tour of Virgin America Plane and landing

Washington DC Tour

Jeff Hubbard South America

Informacje

 • Lokalizacja : Jordania, 5 dni

Potrzebujesz pomocy?!

Jeśli potrzebujesz dowiedzieć się więcej - nie zwlekaj z kontaktem z nami.

+48 694 363 668

[email protected]

NEWSLETTER