Rezerwacja na : Konna wyprawa w duchu mindfulness przez dzikie stepy Kirgistanu


  Konna wyprawa w duchu mindfulness przez dzikie stepy Kirgistanu

  Ogólny zarys

  Jedwabnym Szlakiem
  Konna wyprawa z elementami jogi i medytacji przez dzikie stepy Kirgistanu


  Termin: 26 sierpień – 4 wrzesień 2024

   

  Tym razem ruszymy konno w rozległe stepy Kirgistanu, słynącego z zapierających dech w piersiach widoków i wspaniałej gościnności żyjących tam nomadów.

  Kirgistan to czwarty kraj o najwyższej średniej wysokości terenu na świecie ok 2500 m.n.p.m. Pokryty w 80% górami jest krainą wspaniałych szczytów gór Tian-Shan i Pamir Alai.

  To również wielka otwarta przestrzeń zamieszkała przez letnich koczowników wypasających stada jaków i owiec, wyznających tengryzm (religie łączącą elementy szamanizmu, animizmu i toteizmu), dla których jedność z przyrodą i szacunek do niej jest ważny na każdym etapie życia.

  Podczas trekkingu konnego przemierzać będziemy bezkresne stepowe przestrzenie otoczone wysokimi,  ośnieżonymi szczytami.  Będziemy wędrować wzdłuż krystalicznych tafli jezior znajdując gościnę i odpoczynek  w nomadzkich jurtach.

  W naszej podróży poznamy codzienne, stepowe życie w jurtach, niezmienne od stuleci, zasmakujemy w  kirgiskiej kuchni i końskim mleku- kumysie. Będziemy mieć okazję poznać wielkie pasje Kirgizów: łucznictwo i sokolnictwo.

  A przede wszystkim pozbędziemy się napięć, ukoimy zmysły i wyciszymy chłonąc bezkres przestrzeni, otaczający zewsząd spokój i dla chętnych praktykując jogę z elementami medytacji.

  Zapraszamy was do pięknej podróży na końskim grzbiecie przez uzdrawiającą dusze i ciało naturę.

   

   

   

  Trekking konny

  Konie w Kirgistanie nieodłącznie związane są z kulturą nomadów. Towarzyszą tam ludziom od wieków. Są silne, wytrzymałe i przyjazne człowiekowi. Podczas trekkingu na każdym etapie przewodnik i opiekunowie koni będą służyli pomocą i doświadczeniem. Nauczymy się komend na jakie reagują zwierzęta i kirgiskiego stylu jazdy. Poznamy też sprzęt jeździecki, który znacząco różni się od stosowanego w Europie ale bardzo sprawdza się na terenach Kirgistanu.

  Konno będziemy eksplorować  regiony o górskim i stepowym krajobrazie. Codziennie na koniach będziemy spędzać  ok.  4-5 godzin, z przerwami na odpoczynek i posiłek.

  Nasz trekking konny odbędziemy w okolicach  jeziora Song Kol zwanego w jęz. kirgiskim „ostatnim jeziorem”, położonym na wysokości 3000 m. n .p m. To jedno z najpiękniejszych jezior na kontynencie euroazjatyckim. Przez tysiące lat jego wody służyły jako zbiornik wodny dla wypasanych stad. Świadczą o tym petroglify na kamieniach przy jeziorze.

  Sezon letni od kwietnia do listopada spędzają tutaj nomadowie wypasający konie i owce.  W pozostałe miesiące Song kol jest pokryty śniegami i całkowicie zapomniany przez ludzi. Rejony te zamieszkuje wiele gatunków zwierząt w tym lamparty śnieżne i wilki.

  Okolice jeziora sprzyjają wyciszeniu i zatrzymaniu się. Z dala od cywilizacji, stopieni z naturą  doświadczymy wolności nomadyjskiego stylu życia przenosząc się konno z miejsca na miejsce,  mieszkając w jurtach i spędzając czas wśród gościnnych  Kirgizów.

   

  Joga i medytacja:

  Dzięki porannym sesjom jogi dla chętnych pozbędziemy się napięć, uregulujemy oddech, dotrzemy świadomością do  każdego zakamarka naszego  ciała. Poranna praktyka doda nam energii na cały dzień, rozmasuje i rozciągnie zmęczone mięśnie oraz przygotuje do trekkingu.  Ćwiczenia będą odbywały się w naturze a w przypadku złej pogody zamiast jogi odbędą ćwiczenia oddechowe z praktyką uważności w duchu mindfulness (medytacja).

  Wieczorami będziemy spotykać się w kręgu tak jak praktykuje się to we wszystkich rdzennych kulturach. Będzie to okazja by podzielić się przeżyciami i przemyśleniami z danego dnia. Taki czas aby zadać sobie pytanie w ciszy lub na głos: co cennego dla siebie biorę z dzisiejszego dnia? Na ile jestem świadomy swojego ciała, jego możliwości i ograniczeń, w tym momencie gdzie jestem? Czego potrzebuję jeszcze?

   

   

  Korzyści

  • Doświadczysz relacji z koniem i innymi zwierzętami opartej na zaufaniu
  • Doświadczysz swojej siły wynikającej z głębokiej relacji z przyrodą
  • Poczujesz smak wolności nomadyjskiego życia
  • Nauczysz się ufać sobiei swoim naturalnym instynktom
  • Pogłębisz relacje z samym sobą
  • Odkryjesz naturalne fundamenty spokoju i uważności
  • Zaznasz prostych przyjemności jakie niesie ze sobą codzienna wędrówka i odkrywanie nowych przestrzeni, smaków i krajobrazów
  • Nauczysz się odczytywać język i reakcje zwierząt
  • Nauczysz się jak odpuszczać napięcia w swoim ciele i rozluźniać się głęboko
  • Poczujesz wszystkimi zmysłami co niesie ze sobą wolność i nieskończona przestrzeń.
  • Nauczysz się narzędzi jak zapraszać te jakości do swojego codziennego życia.

  Program

  Dzień 1 Wylot z Polski

  Spotkanie na lotnisku. Wylot w godzinach wieczornych z Warszawy.

   

  Dzień 2 Przejazd w kierunku jeziora Song Kol

  Przylot nad ranem do stolicy Kirgistanu- Biszkeku. Po śniadaniu w lokalnej kafeterii przejedziemy do wioski Kyzart (300 km) położonej na wysokości 2145 m.n.p.m. Po drodze będziemy mijać dolinę Chu, bogatą w sady owocowe i warzywne, skąd wypływa najdłuższa rzeka w Kirgistanie. Po dojeździe i
  posileniu się, zapoznamy się z naszymi końmi i odbędziemy krótkie szkolenie z ich obsługi.

  Po południu ruszymy na 4 godzinny trekking konny (18 km). Otaczać nas będą przepiękne krajobrazy doliny Turuk oraz górskie widoki, z wijącymi się rzekami i zielonymi łąkami doliny Kilimche. Latem w tych regionach na wysokości 2600 m.n.p.m. nomadowie wypasają swoje zwierzęta. Będzie to nasze pierwsze spotkanie z tą wspaniałą kulturą. Z końskiego grzbietu będziemy obserwować sielskie krajobrazy kirgiskich wiosek i życie społeczne wokół jurt.

  Gdy dotrzemy na miejsce, zjemy kolację i zanocujemy w jurcie. Ugoszczeni zostaniemy tradycyjnym posiłkiem nomadów, złożonym z takich potraw jak: Manty (tradycyjne pierogi z wołowiną), Kuurdak (smażone ziemniaki z jagnięciną) czy Kesme (lokalna zupa z warzywami, makaronem i
  mięsem). Po dzień dzisiejszy jurty budowane są ręcznie, w ten sam sposób, z wykorzystaniem naturalnych materiałów i barwników: owczej wełny i drewna Tal. Dekoracje wewnątrz przedstawiają górskie kwiaty.

  Wieczorne spotkanie w kręgu i dzielenie się pierwszymi wrażeniami, przemyśleniami, dla chętnych medytacja wyciszająca umysł.

  Dzień 3 Jezioro Song kol

  Poranna joga dla chętnych. Zajęcia będą przyjemną formą rozgrzania i skontaktowania się z ciałem. Ich celem będzie przygotowanie przed konną jazdą i doenergetyzowanie ciała. Techniki będą nawiązywać do tradycji hatha yogi, pilatesu i technik oddechowych. Śniadanie.

  Po śniadaniu kontynuujemy trekking konny w kierunku słynnego jeziora Song-Kul (5 godz), po drodze wspinając się wysoko, aż do przełęczy Jalgyz Karagai (3400 m n.p.m) gdzie ze szczytu będziemy podziwiać, niezwykłą panoramę górską, z widokiem na jezioro Song-Kol oraz dolinę Kilimche.
  Wspinaczka na przełęcz zajmie około 2 godzin a nasze dzielne konie będą musiały pokonywać strome, górskie zbocza. Widoczne z przełęczy jezioro Song-Kul ciągnie się na długości 29 km i ma 14 m głębokości.

  Przełęcz Jalgyz Karagai to jedno z piękniejszych miejsc w okolicach jeziora Song Kol. Podczas wędrówki towarzyszyć nam będą imponujące widoki szczytów masywu gór Tien Szan zwanych górami niebiańskimi. Ciągną się przez kilka krajów na odległości 2500 km , ich szczyty sięgają  ponad 7000 m.n.p.m a najwyższy Pik Pobiedy  ma 7439 wysokości i znajduje się na granicy Kirgistanu i Chin. Na koniec dnia dotrzemy do malowniczej doliny Tuz Ashu, znajdującej się blisko od jeziora (500 m), będącej miejscem wypasu zwierząt ale też idealnym terenem na wypoczynek dla koni i podszkolenia swoich umiejętności jeździeckich.

  Będzie czas na wsłuchiwanie się w przyrodę, cieszenie oczu zachodem słońca i poznawanie nowych smaków kuchni Kirgistanu, w tym słynnego Kumyzu. Ten napój ma właściwości lecznicze, działa korzystnie na układ odpornościowy, nerwowy, pokarmowy, a co ważne dodaje sił witalnych. Wieczorne spotkanie w kręgu i dzielenie się wrażeniami, przemyśleniami, dla chętnych medytacja wyciszająca umysł. Kolacja i nocleg w jurtach.

  Dzień 4 Tuz Ashuu – Tulpar Tash

  Poranna joga dla chętnych. Zajęcia będą przyjemną formą rozgrzania i skontaktowania się z ciałem. Ich celem będzie przygotowanie przed konną jazdą i doenergetyzowanie ciała. Techniki będą nawiązywać do tradycji hatha yogi, pilatesu i technik oddechowych. Śniadanie.

  W kolejnym dniu, będziemy cieszyć się widokami jeziora Song -Kol. Dotrzemy konno (4- 5 godz.) na przepiękne tereny Tulpar Tash ,mijając po drodze przełęcz Uzubek, gdzie zatrzymamy się na lunch w jurcie. Tereny przełęczy latem pokrywają się dywanem kwiatów i soczysta trawą, na której wypasać się będą nasze konie podczas odpoczynku. To miejsce idealne dla rumaków. Młodzi Kirgizi doskonalą sztukę jeździecką, która znają już od 7 roku życia. Każda rodzina posiada kilka lub kilkanaście koni które pełnią różne funkcje, od hodowlanych, farmerskich po jeździeckie. Cały czas będziemy eksplorować okolice zjawiskowego jeziora Son-Kul, na wysokości ok 3016 m. n.p.m i nieśpiesznie przemierzać rozległe łąki, ciesząc oczy widokami przestrzeni i wypasających się swobodnie zwierząt. Będziemy mieli okazję obserwować też zachowania naszych koni, w swoim tempie nawiązywać z nimi relację opartą na wzajemnym zaufaniu i uważności.

  W regionie Tulpar -Tash znajduje się słynny 8 metrowy kamień zawierający wyryte niezwykłe petroglify opowiadające historię sprzed tysięcy lat. Zatrzymamy się tam na moment by poczuć moc
  miejsca i oddać refleksji nad dziedzictwem nomadyjskiej kultury. Z głazem wiąże się legenda, która opowiada historię o mitycznym koniu, który zostawił tu odcisk swojego kopyta, odtąd ten kamień
  nazywa się – końską skałą.

  Po przyjeździe do obozowiska czas wolny a później kolacja i spotkanie w kręgu. Krótka medytacja dla chętnych i dzielenie się wrażeniami z minionego dnia, skontaktowanie ze sobą, zadanie sobie
  pytania jak odnajduje się w nowych warunkach, w jaki sposób wchodzę w nowe relacje z ludźmi i zwierzętami? Kolacja i nocleg w jurtach.

   

  Dzień 5: Przełęcz Kyzart

  Poranną jogą dla chętnych, ożywimy nasze ciało, poprawimy krążenie krwi i przepływ energii. Poprzez oddech, automasaż i bodyscanning rozmasujemy napięcia w ciele i bolące miejsca.

  Po śniadaniu zostawiamy jezioro Song Kul wskakujemy na konie i udajemy się nad przełęcz Ozbek (3300 m). Nasze dzielne konie będą towarzyszyły nam jak co dzień wpinając się  górskimi ścieżkami. Czekają nas zapierające w piersi widoki na górskie szczyty, ukwieconą dolinę, wijące się rzeki i serpentyny dróg.  Zatrzymamy się by chłonąć widoki i damy odpocząć zwierzętom.

   

  Po kilku godzinach trekkingu czeka nas lunch na przełęczy (2664 m.n.p.m)w wiosce Kyzart. Po posiłku podjedziemy transportem samochodowym (1godz) na zaciszne miejsce noclegowe , aby cały czas zatapiać się w otaczającej nas naturze, z dala od cywilizacji.

  Wieczorem odpoczynek, obserwacja codziennego życia w stepie a dla chętnych praktyka uważności mindfulness (medytacja). Po kolacji spotkanie w kręgu aby móc spotkać się ze sobą na głębszym
  poziomie i podzielić się przeżyciami z minionego dnia. Nocleg w jurcie,na przełęczy Kyzart (2664 m. n.p.m.).

   

  Dzień 6 Jezioro Kol Ukok

  Poranna joga dla chętnych. Zajęcia będą przyjemną formą rozgrzania i skontaktowania się z ciałem. Ich celem będzie rozluźnianie napięć w ciele i przygotowanie przed konna jazdą. Techniki będą nawiązywać do tradycji hatha yogi, pilatesu i technik oddechowych.

  Po pożywnym śniadaniu, przemieścimy się w kolejny piękny region gór Tien Shan, aby eksplorować leśne i górzyste tereny wokół alpejskich turkusowych jezior: Kol Ukok i Kel Tor. Dojazd do punktu gdzie spotkamy się z nowymi końmi zajmie ok 2 godzin. Damy sobie chwilę czasu na nawiązanie kontaktu ze zwierzętami oraz krótką lekcję z obsługi koni i ruszymy na trekking do jeziora Kol-Ukok. Jezioro znajduje się na wysokości 2970 m.m.p.m., leży w południowej części gór Kochkor, regionie gdzie latem wypasają bydło pasterze z wioski Isakev i Kara Suu. Kol Ukok ma 3 km długości i 17 m głębokości. .

  Tradycyjnie po drodze zatrzymamy się na posiłek i popas koni, gdzie zrelaksujemy się leżąc beztrosko na trawie słuchając parskania i rżenia zwierząt. Każdy moment tej podróży wykorzystamy na bycie blisko siebie i natury. Widoki potężnych gór, rozległych przestrzeni  przebywanie wśród dzielnych nomadów będą świetną formą medytacji w ruchu i skierowania swojej uwagi do środka siebie.
  Po wieczornej medytacji dla chętnych i krągu, podczas którego będzie okazja do podzielenia się swoimi przeżyciami i doświadczeniami z tej

  konnej wędrówki, czeka nas kolacja oraz nocleg w jurcie.

  Dzień 7 Jezioro Kol Tor- Park Chon Kemin

   

  Poranna joga dla chętnych. Zajęcia będą przyjemną formą rozgrzania i skontaktowania się z ciałem. Ich celem będzie rozluźnianie napięć w ciele oraz poprawa mobilności kręgosłupa. Techniki będą nawiązywać do tradycji hatha yogi, pilatesu  i technik oddechowych.

  Następny dzień będzie równie ekscytujący, to czas na poznawanie okolic malutkiego jeziora Kol Tor (3300 m.n.p.m) z relaksem po drodze i postojem na lunch w gościnnej jurcie nomadów. Jezioro otoczone jest kwietnymi łąkami, lasami obfitymi w owoce i miód. Powstało w wyniku trzęsienia ziemi. Woda ma nieskazitelnie turkusowy kolor ale jej temperatura nie przekracza 5 stopni.

  Na koniec dnia powrót do wioski Isakev skąd udamy się już transportem samochodowym do parku narodowego Chon Kemin na nocleg w pensjonac

  ie. Park leży w Dolinie rzeki Chong Kemin i jest skarbnicą rzadkich gatunków flory i fauny. Lodowce harmonijnie przeplatają się tu z naturalnymi, leśnymi i stepowymi krajobrazami, nietkniętymi przez czas. Jest to jedno z piękniejszych miejsc w Kirgistanie a powstało za sprawa wybuchu wulkanu w 1911 roku. Park  obejmuje ok. 500 ha powierzchni. To doskonałe miejsce do odprężenia po trudach trekkingu konnego. Wieczorem tradycyjnie spotykamy się na medytacji i rozmowach w kręgu. Poddamy refleksji nasze doznania z dni spędzonymi z końmi, zadamy sobie pytania jak się czuliśmy, czego się od nich nauczyliśmy i jak wykorzystamy te doświadczenia w naszym życiu. Kolacja i nocleg w pensjonacie.

  Dzień 8 Kanion Konorchek – Bishkek

  Poranna joga regeneracyjna dla chętnych. Rozciąganie poszczególnych partii mięśni, praca z oddechem. Techniki będą nawiązywać do tradycji hatha yogi, pilatesu i technik oddechowych.

  Po śniadaniu w pensjonacie, przejazd do wyjątkowo pięknego Kanionu Konorchek, gdzie czeka nas
  odświeżająca i energetyzująca, piesza wędrówka. Kanion ciągnie się na długość 140 km. Tworzą go mieniące się czerwienią zespoły skalne, w kształcie labiryntów wyżłobionych przez rzekę. Największa atrakcją kanionu jest wygasły 3 miliony lat temu wulkan. Po spacerze, przejazd do Biszkeku, kolacja i nocleg w hotelu.

   

  Dzień 9 Biszkek- Warszawa

  Po śniadaniu wylot do Polski

  Inwestycja:

  Pierwsza pula – 1590 Eur + przelot (ok 3-4,5 tyś PLN w zależności od terminu zakupu)

  Druga pula – 1700 Eur + przelot (ok 3-4,5 tyś PLN w zależności od terminu zakupu)

   

   

   

  Cena obejmuje:

  • 7 noclegów (5 nocy podczas trekkingu konnego w tradycyjnych kirgijskich jurtach, 1 noc w hotelu w stolicy Biszek.
  • 7 śniadań, 7 obiadów, 7 kolacji zgodnie z programem
  • Transfery prywatnym autobusem
  • Konie. sprzęt, infrastruktura (jurty, kuchnia polowa) i asysta lokalnych przewodników w trakcie 6 dniowego trekkingu konnego
  • Opieka pilota i tłumacza na całej trasie
  • Opieka instruktora jazdy konnej i hipoterapeuty na całej trasie
  • Ubezpieczenie KL, NNW

   

  Cena nie obejmuje:

  • Biletu lotniczego (ok 3-4,5 PLN w zależności od terminu zakupu ).
  • Zwyczajowych napiwków ok. 20$/os
  • Ubezpieczenia od chorób przewlekłych

   

  Organizator:  Wyprawy Rozwojowe

  Organizujemy wyprawy w najbardziej dzikie zakątki Ziemi, po spotkanie z tym co autentyczne i głębokie w nas i świecie. Łączymy podróż z warsztatami, dzięki czemu  jeździmy nie tylko po to żeby coś nowego zobaczyć ale również żeby doświadczyć siebie na nowo, przeżyć coś głęboko i pozwolić sobie na wewnętrzną przemianę. Podróże inspirują, pozwalają nabrać dystansu i są doskonałym przerywnikiem codziennej rutyny. Dlatego podróż może być czasem w którym kontaktujemy się z tym co czujemy, czego potrzebujemy. Połączenie podróży i rozwoju osobistego to możliwość  zintegrowania siebie ze światem. Jest to wspólna przygoda, a zarazem okazja do nabycia życiowej mądrości. www.wyprawy-rozwojowe.pl/

   

  Ewa Kucińska – pilotka i trenerka na wyprawie
  Instruktorka jazdy konnej, hipoterapeutka, instruktor jogi, psycholog. Od 5 lat pilotuje grupy do Azji południowo-wschodniej, Nepalu, Indonezji  i Indii.  Pasjonuje się jeździectwem oraz jogą i Ajurwedą. Kurs instruktorski jogi kończyła w Indiach (Riszikesz, rys 200 yoga Alliance). Bliska jest jej idea połączenia podróży z poszukiwaniem inspiracji do poprawy jakości swojego życia i zdrowia. W podróży najchętniej spędza czas aktywnie. Przemierzała pieszo Himalaje Nepalu i Indii,  konno Andy, Mongolię  i gruzińską Tuszetię, rowerem góry  Słowenii, Albanii, Chorwacji i Macedonii. W czasie gdy nie pilotuje wypraw po Azji na co dzień pracuje w ośrodku jeździeckim z terapeutycznym wykorzystaniem koni.

   

  INFORMACJE DODATKOWE

  Trekking konny
  Wyjazd jest skierowany dla kobiet, mężczyzn, par. Wyjazd jest dla każdego. Konie maszerują w zastępie (jeden za drugim) tempem dostosowanym do terenu i możliwości uczestników (głównie stęp i kłus). Taka forma jazdy nie wymaga specjalnie aktywnego kierowania koniem lub specjalnych umiejętności jeździeckich. Wyprawa jest dla osób zarówno  początkujących jak i osób zaawansowanych.  W siodle podczas trekkingu będziemy znajdować się przez około 4-5 godzin dziennie.

  Noclegi

  Tradycyjne jurty kirgiskie, w których będziemy nocować podczas tej podróży to domy, charakterystyczne dla rdzennych mieszkańców prowadzących dawniej wędrowny tryb życia. Należą do lokalnych rodzin i nomadów więc są doskonałą okazją do poznania bliżej rdzennej kultury, obyczajów i kosmowizji. Nie mają one prądu, telewizji ani zasięgu telefonicznego. Mają natomiast piękne usytuowanie pośród dzikich krajobrazów, lasów lub społeczności pasterskich. Są wygodne, wyposażone w łóżka lub materace, podstawowe meble oraz piecyk który je dogrzewa.

   

  Opinie

  „To wyprawy z duszą, pełne radosnego odkrywania siebie na nowo i to w gronie innych uczestników, którzy w mgnienia oku przemieniają się w serdecznych przyjaciół. To wojaże i wyzwanie dla ciała i ducha, noce pod rozgwieżdżonym niebem pozostaną na zawsze w moich myślach i sercu. To cudowne obrazy, doświadczenia i niezwykłe emocje. Wyprawy Rozwojowe zmieniają i przemieniają, a finalnie prowadzą do… samego siebie i otwierają na innych” 

  “Zajęcia, warsztaty, które mieliśmy – to wszystko składa się na pewną całość, która pomaga na prawdę dla mnie, odzyskać harmonię, rozwinąć się, poznać nowe rzeczy, nowe kraje. Cenne były też dla mnie spotkania ze sobą samym – tego  nie da się opisać, więc nie będę nawet próbował. Polecam taką wyprawę każdemu kto chciałby poznać lepiej siebie, dla mnie było to bardzo mocne spojrzenie wewnątrz siebie.”

  „Pełen profesjonalizm, znakomita obsługa oraz świetna atmosfera podczas wyjazdu. Polecam” 

  „Bezcenne okazało się odcięcie się od cywilizacji – nie pamiętam, kiedy ostatni raz w swoim życiu czułem taki spokój i kiedy ostatni raz widziałem wschód i zachód słońca”

  „Warsztatowe zajęcia i wieczorne spotkania w Kręgu były pełne szczerości, akceptacji, głębokich wypowiedzi. Grupa pozornie przypadkowych osób bardzo szybko dostroiła się i po dniu czy dwóch byliśmy jak starzy przyjaciele. Jednocześnie ludzie spotkani na szlaku – przewodnicy okazali się niezwykle przyjaźni, pełni zaangażowania i chęci pomocy w każdej sytuacji”

  Co wyróżnia tę wyprawę?

  • Trekking konny
  • Uważność
  • Świadomość ciała
  • Dzika przyroda
  • Świadomość uczuć
  • Rdzenne kultury
  • Spotkania w kręgu
  • Głęboki relaks
  • Podróż która rozwija

  Informacje

  • Początek : 26 sierpnia, 2024
  • Koniec : 04 września, 2024
  • Czas trwania : 9 dni,
  • Koszt : 1590 Eur w promocji
  • Lokalizacja : Kirgistan

  Potrzebujesz pomocy?!

  Jeśli potrzebujesz dowiedzieć się więcej - nie zwlekaj z kontaktem z nami.

  +48 694 363 668

  [email protected]

  NEWSLETTER