Rezerwacja na : Integracyjna Wyprawa w Światy Izraela

Integracyjna Wyprawa w Światy Izraela

Ogólny zarys

IZRAEL W PIGUŁCE

Integracyjna Wyprawa w Światy Izraela

5 DNI

O wyprawie

Izrael to kraj wyjątkowy, pełen fantastycznych widoków, ciekawych smaków i niesamowitych spotkań z tubylcami.  Jest równocześnie jednym z najmłodszych i zarazem jednym z najstarszych państw na świecie.
Przez prawie cztery tysiące lat historii Izrael raz był silnym, dyktującym warunki w regionie krajem, raz przechodził z rąk do rąk – długi czas nie było go nawet na mapach świata. Dzisiaj Izrael zachwyca, porusza, dotyka. Ten niewielki a zarazem bardzo dynamiczny kraj przyciąga ciekawych świata podróżników, tych spragnionych pustynnych przygód jak i poszukiwaczy lokalnych smaczków oraz oczywiście pielgrzymów bo to Ziemia Święta judaizmu, chrześcijaństwa i islamu.

Wyprawa Izrael w pigułce, jest zaproszeniem w różne oblicza i kultury Izraela. Będzie to doskonała okazja na doświadczenie rozmaitych twarzy Izraela. Podczas tego czterodniowego wyjazdu zapraszamy do przeżycia niezwykłego spotkania z kulturą Beduinów, do przejażdżki na wielbłądzie oraz jeepem po pustyni i rowerem po ulicach, do spaceru po magicznej Masadzie, do wykąpania się w Morzu Martwym, do gry miejskiej w tajemniczym Jeruzalem, do wkroczenia w tętniący świat Tel Avivu. Będzie to również świetna okazja do wypróbowania wiele ciekawych i smacznych potraw. A przede wszystkim do poznania w sposób niesztampowy nowej kultury.

Noclegi

Pierwszą oraz drugą noc spędzimy w hotelu, który położony jest w sercu miasta Jerozolimy. Jest to nowoczesny hotel w pobliżu, którego znajduje się wiele sklepów, restauracji i kawiarni. Wszystkie najważniejsze atrakcje: Brama Jaffy, Ściana Płaczu, Kościół Świętego Grobu a także dzielnica handlowa Mamilla, modne Nachalat Shiva oraz słynny targ Mahne Yehuda znajdują się w odległości spacerowej od hotelu. Hotel oferuje nowe, wygodne pokoje.   

Trzecią noc i ostatnią noc spędzimy w beduińskim obozie na pustyni. Obóz zwany kfarem został zbudowany z miłości do pustyni i chęci poznania i zrozumienia jej sekretów, jej unikalnego życia roślinnego i zwierzęcego oraz sposobu życia lokalnej ludności – Beduinów. Tutaj, w obliczu pustynnych widoków położonych pomiędzy palmami i ogrodami, wielbłądami i osłami można poczuć się jak jeden z podróżników odwiedzających namioty Abrahama. Beduińskie namioty utkane są w różnych kształtach i rozmiarach z czarnych włosów kóz. Są schronieniem i zaproszeniem do wspólnego biesiadowania w ich przestronnych wnętrzach wśród pustynnych i beduińskich pieśni.

PROGRAM

1 Dzień
Antyczny świat / Przelot 

 

Wieczorny przelot z Polski do Izraela.  Godzinny przejazd autokarem z lotniska do stolicy Izraela, Jerozolimy. 

Jerozolima jest wciąż największym miastem Izraela, zarówno pod względem powierzchni ziemi, jak i liczby ludności. Nazwa „Jerozolima” pochodzi najprawdopodobniej od „Urusalim”, słowa semickiego pochodzenia oznaczającego „Fundację Szalema (całość)” lub „Fundację Boga”. Populacja Jerozolimy obejmuje 61 procent Żydów, 36 procent Muzułmanów, 1 procent Chrześcijan Arabskich i 1 procent Chrześcijan Niearabskich. Miasto jest niesamowitym tyglem kulturowym. Szacuje się, że na terenie miasta znajduje się ponad 50 kościołów chrześcijańskich, 33 meczety muzułmańskie i 300 synagog żydowskich.

Kolacja w lokalnej restauracji oraz uroczyste powitanie uczestników wyprawy. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg a dla chętnych wieczorny spacer po tajemniczym Starym Mieście.

 

2 Dzień
Podróż w czasie do Starej Jerozolimy / Gra miejska

 

Śniadanie w hotelu.  Dzisiaj mamy w planie poznawanie niezwykłego miasta, przepełnionego mistycyzmem i duchowością jak żadne inne na świecie. Jerozolima to święte miasto dla trzech religii monoteistycznych, to mały skarb chroniony przez suche wzgórza Judei. Ośrodek historyczny, duchowy, ponadczasowy. Jego burzliwa historia pozostawiła ślady w postaci niezwykłych zabytków wpisanych w dzieje świata. 

Gra miejska w labiryncie medyny

Wraz z naszym lokalnym przewodnikiem Maayanem, udamy się do Starego Miasta. Chociaż zajmuje ono jedynie 1km2 , jest labiryntem uliczek oraz mieszanką religii, kultur oraz różnych stylów życia. Stare Miasto, widniejące na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO, otaczają mury obronne oraz cytadela.  Tam podzielimy się na grupy i sprawdzimy nasze możliwości w terenie podczas gry miejskiej. Będziemy musieli wykonać kilka zadań, które pozwolą nam przy okazji poznać topografię miasta, jego najmniejsze zakamarki oraz przybliżyć obyczaje miejscowej ludności.  Obiad zjemy w lokalnej restauracji. 

Spacer z przewodnikiem

Popołudniem spacer z koneserem po Starym Mieście, podczas którego zobaczymy najważniejsze atrakcje miasta.  Pod wieczór kolacja w lokalnych klimatach i zasłużony odpoczynek w hotelu.

3 Dzień
Przygody na Pustyni Judejskiej / Jeep Safari

 

Śniadanie w hotelu. 

Morze Martwe

Po śniadaniu wykwaterowanie oraz przejazd autokarem do Morza Martwego na tonizująca kąpiel. Tam, zanurzymy się w wodzie najniżej położonej na kuli ziemskiej, znajdującej się 400 m pod poziomem morza. Dzięki dużej ilości soli, będziemy mogli na własnej skórze zakwestionować prawa grawitacji i zaznać leczniczych właściwości słonej wody znanych już od Starożytności.

 

Jeep Safari przez pustynie w kierunku Masady

Zwiedzanie Masady, okazałej twierdzy powstałej jeszcze przed narodzinami Chrystusa. To miejsce pielgrzymek i pamięci narodowej. Ostatni bastion zelotów z czasów powstania żydowskiego. Twierdzę wybudowano nad doskonałym pod względem obronności płaskowyżu o stromych zboczach. Płaskowyż stanowi doskonały punkt obserwacyjny na okoliczną, bajeczną pustynię, z którego góry rozpowszechnia się księżycowy krajobraz, bajeczny wręcz krajobraz.  Obiad po drodze.  

Pustynna Włócznia

Pod wieczór przejażdżka do oazy Kfar Hanokdim. Kfar Hanokdim, to zielona oaza schowana w Dolinie Kana na Judzkiej Pustyni, pomiędzy miastem Arad a starożytną cytadelą Masady. W tym malowniczym pustynnym ośrodku znajdują się tradycyjne namioty w stylu beduińskim.

Wieczorem, lekcja gotowania izraelskiej kuchni oraz spotkanie wokół ognia. Będzie to też świetna okazja na poznanie tradycji oraz rytuałów Beduinów, uważających się za najstarsze arabskie plemię – „prawdziwych Arabów”. Od swoich „nieprawdziwych” krewnych różnią się tym, że prowadzą koczowniczy, lub półkoczowniczy tryb życia. Jak na „prawdziwych Arabów” przystało wyznają Islam, jednak nie rzadko wieczorami przy ognisku można posłuchać o duchach zamieszkujących pustynie oraz o kulcie księżyca. Nocleg w tradycyjnym beduińskim namiocie.

4 Dzień
Wschód słońca i Team building na pustyni /  Tel Awiw

 

Warsztaty integracyjne na pustyni

Po beduińskim śniadaniu w Kfar Hanokdim, ciekawe warsztaty, podczas których poznamy nie tylko kilka nowych ciekawostek na temat życia na pustyni ale również innych uczestników wyprawy. Będzie to okazja również do sprawdzenia się podczas ćwiczeń orientacyjnych oraz zadań grupowych.  Następnie czeka nas pół godzinna przejażdżka na wielbłądach. Wykwaterowanie i przejazd w kierunku Tel Avivu. 

Tel Aviv

Tel Aviv to trochę Miami na Morzu Śródziemnym. Ekonomiczne centrum kraju, ta nadpobudliwa metropolia przechodzi obecnie metamorfozę miejską. Tel-Awiw twierdzi, że ma upodobanie do sztuki i festiwali o czym świadczą liczne teatry, koncerty, muzea i galerie sztuki, warsztaty twórcze, nie wspominając też o dziesiątkach restauracji i barów. Tel-Awiw, inaczej “małe wzgórze wiosny” po hebrajsku, został założony w 1909 roku na wybrzeżach Izraela. Dziedzictwo miasta nie może konkurować ze starożytną Jerozolimą, mimo to zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, ze względu na białe miasto, które zgodnie z międzynarodową organizacją “. .. jest niezwykłym przykładem urbanistyki i architektury nowych miast początku XX wieku, dostosowanych do wymogów kontekstu kulturowego i geograficznego. ”. To miasto jest zbiorem dzielnic o różnych kulturach. 

Na obiad udamy się do Jaffa i spróbujemy tak zwanego „street food”. Przez cały czas będzie nam towarzyszył Maayan, który będzie doradzał w wyborze dań obiadowych. Po obiedzie oficjalne pożegnanie oraz przejazd na lotnisko. 

Powrót do Warszawy. 

Godz. 12.00, obiad w restauracji i pożegnanie.  

OPIEKUNOWIE WYPRAWY

Maayan – lokalny przewodnik 

 

Podczas naszej wyprawy, będzie z nami przez cały czas lokalny przewodnik. Maayan ma niesłychanie bogate doświadczenie zawodowe, świetnie operuje na pustyni jak i w miejskiej dżungli. Jego pochodzenie jest kolejnym niezaprzeczalnym atutem, dzięki któremu będziemy mogli wgłębić się i zrozumieć tę tak zróżnicowaną kulturę.

Polski pilot 

Towarzyszyć będzie również Polski pilot z naszego biura. Gwarantujemy profesjonalną opiekę, człowieka z wieloletnim doświadczeniem w prowadzeniu grup po całym świecie oraz pozytywną atmosferę podczas całego wyjazdu. 

Inwestycja:

 

Szczegóły wkrótce!

Świadczenia obejmują:

 • wyżywienie: śniadania, lunche i kolacje uwzględnione w programie 
 • nocleg w beduińskim namiocie 
 • 2 noclegi w pokojach 2-os w butikowym hotelu w Jerozolimie 
 • przejażdżkę na wielbłądach 
 • przejażdżkę jeepami 
 • wejście do Massada 
 • city tour po Jerozolimie 
 • grę miejską w Jerozolimie 
 • kąpiel w Morzu Martwym 
 • wszystkie atrakcje wymienione w programie 
 • bilety wstępów według programu 
 • ubezpieczenie 
 • przygotowanie materiałów informacyjnych dla uczestników 
 • opiekę doświadczonego polskiego pilota 
 • opiekę przewodnika lokalnego i koordyantora 

 

Świadczenia nie obejmują:

 • przelotów 
 • zakwaterowania w pokojach jednoosobowych 
 • posiłków nie objętych programem 
 • wydatków natury osobistej 

Co wyróżnia tę wyprawę?

 • Integracja
 • Team building
 • Gra miejska
 • Spotkanie z pustynią
 • Jeep Safari
 • Kąpiel w morzu
 • Warsztaty zespołowe
 • Rdzenni Beduini
 • Sprawdzona trasa

A Travel Guide to Geneva's Old World

Tour of Virgin America Plane and landing

Washington DC Tour

Jeff Hubbard South America

Informacje

 • Lokalizacja : Izrael, 4 dni

Potrzebujesz pomocy?!

Jeśli potrzebujesz dowiedzieć się więcej - nie zwlekaj z kontaktem z nami.

+48 694 363 668

[email protected]

KONTAKT

Ul. Szwedzka 23, 30-324 Kraków

+48 694 363 668

[email protected]

POLITYKA PRYWATNOŚCI

NEWSLETTER