Rezerwacja na : Maroko – wewnętrzna oaza – aktywnie i w duchu mindfulness

Maroko – wewnętrzna oaza – aktywnie i w duchu mindfulness

Ogólny zarys

Wewnętrzna Oaza – trening uważności

Aktywnie i w duchu mindfulness – Maroko 5 dni

O wyprawie

Wybieramy się w głąb afrykańskiego lądu aby się zatrzymać, stworzyć przestrzeń na refleksję i równowagę której tak potrzebujemy każdego dnia. Jedziemy razem żeby móc się wesprzeć, przeżyć przygodę, spotkać się z dziką przyrodą i swoją wewnętrzną dzikością i intuicją.

Maroko to niezwykła, stara kultura która kryje wiele mądrości. Będziemy podróżować przez małe berberyjskie wioski, kaniony i górskie przełęcze. Zanurzymy się w gwarne uliczki Marrakeszu i dotrzemy do oddalonej od cywilizacji berberyjskiej oazy. Doświadczymy jak wygląda życie Berberów mieszkając przez chwilę w ich namiotach aby na koniec wyjazdu oddać się rozkoszy relaksu w gorącym hammamie.

Ten wyjazd to będzie również okazja do poznania narzędzi mindfulness, które pomagają uwalniać napięcia z ciała, uspokajają umysł z gonitwy myśli i wzmacniają koncentrację. W tym celu właśnie zatrzymamy się w pięknie otoczonej dzikim krajobrazem berberyjskiej oazie..

Istnieje też możliwość rozszerzenia oferty warsztatowej  w zakresie tematów jak asertywność, komunikacja, radzenie sobie ze stresem, bądź inne w zależności od potrzeb grupy.

 

 

 

PROGRAM WYPRAWY:

  Dzień 1 Marrakesz

Przelot z Polski. Spotkanie z nową kulturą, jej kolorami, smakami i zapachami. Otwieramy się na to co nowe.  Razem z przewodnikiem zagłębimy się w zaułki medyny, zobaczymy rzemieślników w codziennej pracy i zwiedzimy zabytkową starówkę. Na  placu Dżamma El Fna  naszym oczom ukaże się żywy, średniowieczny bazar z pochodniami, opowiadaczami legend i zaklinaczami węży. Wspólna kolacja. Nocleg w tradycyjnym marokańskim riadzie.

Dzień 2 W drodze na południe – eksplorujemy Atlas Wysoki i stare kasby.

Śniadanie. Przejazd z Marrakeszu  do Ajt Bin Haddu (4h). Pojedziemy najbardziej spektakularną i malowniczą trasą w Maroku. Droga ta wspina się, zapierającymi dech serpentynami, na Przełęcz Tizi n’Test na wysokości 2092m n.p.m.

Zatrzymamy się w twierdzy Ajt Bin Haddu. Przez wieki stanowiła ona ważny punkt tranzytowy na głównym szlaku  handlowym, który prowadził z Sudanu, przez Mali (ze słynnym Timbuktu), aż do Marrakeszu. Ksar w Ajt Bin Haddu jest uderzającym przykładem architektury południowej części Królestwa. W nim kręcono sceny do takich przebojów kina jak „Aleksander”, „Gladiator” czy „Indiana Jones”. Przejazd do oazy berberyjskiej.

Wieczorem spotkamy się w kręgu. Będzie to szansa głębszego poznania się uczestników, na którą na co dzień w pracy być może nie ma przestrzeni. Dzięki różnym ćwiczeniom spotkamy się ze sobą w duchu autentyczności i szczerości. Nocleg.

 

 

Dzień 3 Warsztaty w górach – Trening uważności

Poranna sesje jogi i mindfulness

Zajęcia pracy z ciałem będą przyjemną formą rozgrzania i skontaktowania się z ciałem. Ich celem będzie łagodne rozluźnienie, ugruntowanie i doenergetyzowanie.  Techniki będą nawiązywać do tradycji hatha yogi, technik oddechowych bądź Tai chi. Ćwiczenia te pomagają odczuć w swoim ciele większą żywotność, neutralizują napięcia i pomagają odzyskać kontakt ze swoim ciałem. Śniadanie

Warsztaty rozwojowe – trening uważności

Dzięki treningowi uważności  uczymy się jak tak naprawdę odpoczywać, regenerować i osiągać równowagę emocjonalną. Narzędzia minfulness prowadzącą do większej umiejętności koncentracji i relaksu równocześnie, pomagają lepiej radzić sobie ze stresem i zmniejszają napięcie nerwowe naszego ciała. W czasie całego dnia – spotkania z mindfulenss poznasz narzędzia prowadzące do większej równowagi emocjonalnej. Będziesz mieć okazję przez świadomy ruch, spotkania z innymi uczestnikami  na nowo odkrywać  wszystkie zmysły i budować zaufanie do siebie nawzajem. Obiad.

 

Warsztaty rozwojowe – uważna komunikacja.

Popołudniowa sesja będzie poświęcona  uważnej komunikacji. Narzędzia będą pozwalały poznać nowe sposoby wyrażania się, komunikowania, wspierania się aby  relacje w grupie i pomiędzy poszczególnymi osobami przebiegały z jeszcze większą lekkością i poczuciem zrozumienia dla wszystkich.

Spacer po górach w konwencji  silent walk czyli uważny spacer w milczeniu  w pięknej górskiej scenerii.  Kolacja. Wieczorne spotkanie w kręgu. Nocleg.

 

Dzień 4 Powrót do cywilizacji

Śniadanie. Przejazd do Marrakeszu (ok4h). Czas wolny na spacer, Hammam czyli marokańską łaźnię, pobycie z sobą lub zakupienie pamiątek. Wieczorna wspólna kolacja. Uroczyste zakończenie. Nocleg w tradycyjnym marokańskim riadzie.

Dzień 5 Marakesz

Śniadanie. Wylot do Polski

Organizujemy wyprawy w najbardziej dzikie zakątki Ziemi, po spotkanie z tym co autentyczne i głębokie w nas i świecie. Łączymy podróż z warsztatami, dzięki czemu  jeździmy nie tylko po to żeby coś nowego zobaczyć ale również żeby doświadczyć siebie na nowo, przeżyć coś głęboko i pozwolić sobie na wewnętrzną przemianę. Podróże inspirują, pozwalają nabrać dystansu i są doskonałym przerywnikiem codziennej rutyny. Dlatego podróż może być czasem w którym kontaktujemy się z tym co czujemy, czego potrzebujemy. Połączenie podróży i rozwoju osobistego to możliwość  zintegrowania siebie ze światem. Jest to wspólna przygoda, a zarazem okazja do zainspirowania się na nowo.

Inwestycja:

Wycena zależna jest od ilości uczestników – zapytaj nas o dostępne opcje!

ŚWIADCZENIA

 • Transport w trakcie wyprawy: komfortowy bus na trasie wyprawy,
 • 4 noclegi (w hotelach i namiotach berberyjskich Eco Lodgy w górach Atlasu)
 • Wyżywienie (śniadania i obiadokolacje)
 • Wstęp do stref archeologicznych
 • Zwiedzanie Marrakeszu z przewodnikiem
 • Ubezpieczenie obejmujące tereny pustynne NNW i KL
 • Koszty organizacyjne w Polsce i na miejscu wyprawy,
 • Warsztaty rozwojowe prowadzone przez trenera w trakcie wyjazdu.
 • Zajecie jogi z instruktorem
 • Opiekę kwalifikowanego pilota na całej trasie
 • Gwarancja organizatora turystyki (wpis do Centralnej Ewidencji Organizatorów Turystyki).

 

 

ŚWIADCZENIA NIE OBEJMUJĄ

 • Biletu lotniczego (ok. 1500PLN)
 • Napojów do kolacji oraz innych wydatków osobistych
 • Zakwaterowania w pokoju hotelowym o podwyższonym lub innym standardzie niż przewidziany w programie wyprawy (dot. pokoi jednoosobowych na życzenie Uczestnika).
 • Ubezpieczenia od chorób przewlekłych

Co wyróżnia tę wyprawę?

 • Integracja
 • Team building
 • Warsztaty zespołowe
 • Życie na pustyni
 • Berberyjska oaza
 • Joga i mindfulness
 • Warsztaty rozwojowe
 • Wyjątkowa arabska architektura
 • Relaks w hammamie

A Travel Guide to Geneva's Old World

Tour of Virgin America Plane and landing

Washington DC Tour

Jeff Hubbard South America

Informacje

 • Lokalizacja : Maroko, 5 dni

Potrzebujesz pomocy?!

Jeśli potrzebujesz dowiedzieć się więcej - nie zwlekaj z kontaktem z nami.

+48 694 363 668

[email protected]

NEWSLETTER