Rezerwacja na : Rejs morski wokół wyspy Rugia

Rejs morski wokół wyspy Rugia

Ogólny zarys

REJS MORSKI Z WYJĄTKOWYM PROGRAMEM DLA ZESPOŁÓW

Morze Bałtyckie – Wyspa Rugia
5 DNI

 

Uczenie się przez doświadczenie (experiential learning) ma kluczowe znaczenie dla stworzenia etyki współpracy. Etyka to wsparcie w kontakcie i działaniu. Nie ma chyba możliwości, aby być w jeszcze ściślejszej współpracy niż w kokpicie kilkunastometrowej żaglówki. Wszyscy są niesamowicie tu od siebie zależni.

Ten program to pięciodniowe doświadczenie i doskonałe „pole treningowe” do nauki i adaptacji: dawania i otrzymywania informacji zwrotnych, doświadczania konstruktywnego konfliktu oraz budowania zespołu o wysokiej wydajności. Ten program jest unikalnym połączeniem praktyk biznesowych, psychologicznych i doświadczenia synergii jaką jest praca zespołowa.  Przeniesienie tych lekcji z powrotem do świata pracy będzie ważną częścią tego projektu.

„Byliśmy grupą ludzi, którzy tak naprawdę się nie znali, nie byli blisko ze sobą, wywodzili się z różnych środowisk. Ale już po trzech dniach byliśmy zespołem, który działał na niewiarygodnym poziomie wydajności, który rozumiał różnice między nami; rozumiał nasze mocne i słabe strony; i umiał sprawić, że łódź żaglowa poruszała się bardzo szybko”. Jonathan Vaughters, dyrektor generalny i współzałożyciel Slipstream Sports po rejsie szkoleniowym.

 

Rugia – Perła Bałtyku

To jedna z 6-ciu największych wysp, z dziewiczymi bujnymi lasami, ciągnącymi się kilometrami piaszczystymi plażami, wysokimi klifami i niezwykle urozmaiconymi brzegami z licznymi zatokami i półwyspami o przedziwnych kształtach. Wybrzeże jest tu tak urozmaicone że z lotu ptaka wydaje się że łączy się tu kilka wysp.  Kamieniste plaże i kredowe klify to zupełnie inny świat od tego, który znamy. Wyspa ta to nie tylko raj dla żeglarzy ale również miłośników dzikiej przyrody, wędrówek wśród natury, rowerzystów, którzy szukają ciszy i spokoju. Naturalne walory wyspy już w średniowieczu docenili legendarni Ranowie – Słowianie, którzy założyli tu ok. 20 grodów oraz stworzyli ośrodek kultu – Arkonę. Oddawali tu cześć Świętowitowi i innym bóstwom.

 

Morze Bałtyckie

Morze Bałtyckie, które Wikingowie nazywali Morzem Wschodnim ma około 12 tys i. lat skrywa w sobie wiele fascynujących tajemnic. Całe wybrzeże Bałtyku pokryte jest złotym piaskiem a częste wiatry sprawiają, że żeglowanie po Bałtyku, to gwarantowana przygoda i wyjątkowa okazja aby odkryć jego piękno.

PROGRAM

 

 

Dzień 1: Przyjazd / Zaokrętowanie / Team Vision

Około 14.00/15.00 Przyjazd do Świnoujścia.
Po zaokrętowaniu i szkoleniu z zakresu bezpieczeństwa na jachcie zjemy pyszny obiad. Następnie odbędą się pierwsze warsztaty będące wprowadzeniem do całego programu rozwojowego, rejsu, naszych zadań i celów programu.

Warsztaty: Team Vision
Zawsze masz zespół / załogę na łodzi której jesteś częścią – czy to twoi przyjaciele, rodzina czy koledzy. Musisz nauczyć się delegować i ufać swojej załodze oraz współpracować tak aby wspólnie dotrzeć do celu. Będzie to wprowadzenie w cały program wyjazdu.. W ramach pierwszego warsztatu każdy dostanie zadanie rozwojowe, które będzie nieodłącznym elementem stworzenia (dopełnienia) wewnętrznej wizji siebie i swojego głównego projektu, organizacji lub firmy której, jest częścią lub którą tworzy. Odpowiemy sobie na pytanie co tworzy zgrany zespół? Jakie umiejętności psychologiczne są kluczowe? Jak stworzyć wspólną wizję?

Pod wieczór wypływamy w morze w kierunku Stralsund. Sprawdzimy nasze umiejętności interpersonalne, zespołowe i przywódcze w praktyce. Poznajemy tajniki żeglowania od wykwalifikowanej kadry. Będzie to całonocny rejs z podziałem na wachty tak żeby każdy miał czas na normalny sen. Żeglowanie w nocy pod rozgwieżdżonym niebem to magiczne doświadczenie. Kolacja i nocleg na łodzi.

Dzień 2: Stralsund / Team-working

Dzień zaczniemy śniadaniem na pokładzie jachtu, które przygotujemy sami zgodnie z podziałem na żeglarskie wachty. ok. 11.00 wpływamy do Stralsund. Po wielu godzinach rejsu i pysznym śniadaniu zasłużony odpoczynek i czas wolny. Wpisane na listę UNESCO zabytkowe Stralsund to miasto portowe położone nad cieśniną Strelasund oddzielając wyspę Rugię od stałego lądu. Jego początki sięgają drugiej połowy XII wieku, kiedy to znajdowała tu się należąca do Słowian osada zwana Stral bądź Strela (strzała). Obiad zjemy w restauracji w starówce miasta. Jeżeli starczy nam czasu to odwiedzimy również jedno z największych oceanariów w tej części Europy, w którym podziwiać można przeszło 7 tysięcy różnorakich zwierząt oraz roślin morskich rozlokowanych w 39 akwariach o łącznej pojemności ok. 6 mln litrów wody

Warsztaty Team-working
W ramach popołudniowego warsztatu tego dnia pojawią się takie tematy jak: wzajemne wparcie, stymulacja i efekt synergii w pracy zespołu. Jaka jest dynamika pracy w Twoim środowisku, jak ją możesz usprawnić? Podczas aktywnych ćwiczeń rozpoznamy czego unikać i na co zwrócić uwagę w budowaniu głęboko zgranego zespołu

Dzień 3: Kap Arkona / Planowanie

Śniadanie na pokładzie. Po śniadaniu wypływamy w morze. Doskonalimy tajniki żeglowania. Żeglarstwo, bez względu na wielkość jachtu wymaga umiejętności pracy w zespole. Są chwile, kiedy musisz żyć jako drużyna na małej powierzchni łodzi przez wiele godzin. W tym czasie zespół jest wystawiony na nieustanne zmiany i „niewiadome”. Musi dostosować się i poradzić sobie z każdą sytuacją, jednocześnie ucząc się nowych umiejętności. Pod wieloma względami jest to przestrzeń bardzo podobna do środowiska pracy.

Kap Arkona, niemiecki Nordkapp
Płyniemy wokół Rugi od północnej strony, mijamy  Kap Arkona czyli czyli najbardziej wysunięty na północ fragment Rugii. Będziemy również płynąć wzdłuż spektakularnych białych klifów zwanych  Królewskim Tronem o wysokości 120m i wpływamy do Vitt, klimatycznej wioski rybackiej utworzonej z kilkunastu drewnianych domków.

Warsztaty Kreatywność i planowanie
Po obiedzie dzisiejsze warsztaty poruszą tematy planowania, ryzyka i kreatywności nieodłączne każdego projektu z jakim mamy styczność na co dzień. Również na morzu wszystko może się zdarzyć. Otwarte morze nigdy nie jest na zawsze spokojne. Tak samo jest w biznesie. Zawsze istnieje ryzyko. Dlatego musisz być sprawny i umieć
dostosować się i szybko opracować nowy plan a następnie wykonać go właściwie. Kreatywność, planowanie i zaufanie są niezbędne do rozwiązywania trudnych sytuacji.
Kolacja na łodzi lub w restauracji. Nocleg.

Dzień 4: Park Narodowy Jasmund /Komunikacja w zespole

Po śniadaniu na pokładzie i orzeźwiającym poranku na najdalej wysuniętym północnym skrawku wyspy i Niemiec tym razem dzień zaczniemy od warsztatów.

Warsztaty Komunikacja w zespole
Musisz rozumieć swoich ludzi i poznać ich umiejętności. Każdy ma inną rolę do odegrania na łodzi, a zespół musi znaleźć rozwiązania i wspólnie podejmować decyzje. Umiejętności interpersonalne, komunikacja i wspólne wypracowywanie rozwiązań są kluczowe w dobrze działającym projekcie. Przyglądamy się tym umiejętnością na podstawie dotychczasowego doświadczenia. Po warsztacie czas na obiad, być może krótki spacer i około. 16.00 wypływamy w morze w kierunku Świnoujścia.  Nasza trasa dzisiaj będzie wiodła wzdłuż wyjątkowego parku narodowego Jasmund.

 

 

Park Narodowy Jasmund.
Położony jest on w północno – wschodniej części wyspy i został utworzony we wrześniu 1990 roku. Słynie nie tylko z unikatowych klifów (które obejmuje aż 2200 hektarów) ale również z bardzo starych lasów bukowych, które zachowały swój naturalny charakter. Są one wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Dzień 5: Świnoujście /Creative Leadership /Leadership Tools

Do portu w Świnoujściu powinniśmy wejść we wczesnych godzinach porannych. Ok 8:00 śniadanie, chwila przerwy i czas na syntezę dotychczasowych przeżyć. Czas na przetworzenie tego intensywnego,transformującego 5-dniowego programu i doświadczenia bycia ze sobą. Świętujemy osiągnięcie celu podróży i podsumowujemy wszystko, czego się nauczyliśmy w tak krótkim czasie.

Warsztaty: Team working Tools / Narzędziownia
To swoiste wyciągnięcie wniosków naszego cyklu warsztatów, domknięcie procesu ale również warsztat narzędziowy czyli przydatne techniki i metody dla siebie i swojego zespołu. Godz. 12.00, obiad w restauracji i pożegnanie.

ORGANIZATOR:  Wyprawy Rozwojowe

Organizujemy wyprawy w najbardziej dzikie zakątki Ziemi, po spotkanie z tym co autentyczne i głębokie w nas i świecie. Łączymy podróż z warsztatami, dzięki czemu  jeździmy nie tylko po to żeby coś nowego zobaczyć ale również żeby doświadczyć siebie na nowo, przeżyć coś głęboko i pozwolić sobie na wewnętrzną przemianę. Podróże inspirują, pozwalają nabrać dystansu i są doskonałym przerywnikiem codziennej rutyny. Dlatego podróż może być czasem w którym kontaktujemy się z tym co czujemy, czego potrzebujemy. Połączenie podróży i rozwoju osobistego to możliwość  zintegrowania siebie ze światem. Jest to wspólna przygoda, a zarazem okazja do nabycia życiowej mądrości.

Cena obejmuje:

 • Warsztaty rozwojowe Team working – Leadership Program
 • Czarter 2 jachtów, opłaty portowe, paliwo,
 • 7 noclegów w komfortowych kabinach 2 osobowych,
 • Koszty organizacyjne w Polsce i na miejscu wyprawy,
 • Opiekę kwalifikowanych sterników, trenera i pilota na całej trasie
  Gwarancja organizatora turystyki (wpis do Centralnej Ewidencji Organizatorów
  Turystyki)
 • ubezpieczenie KL, NNW

Cena nie obejmuje:

 • Ubezpieczenia od chorób przewlekłych

A Travel Guide to Geneva's Old World

Tour of Virgin America Plane and landing

Washington DC Tour

Jeff Hubbard South America

Informacje

 • Lokalizacja : Morze Bałtyckie - Wyspa Rugia, 5 dni

Potrzebujesz pomocy?!

Jeśli potrzebujesz dowiedzieć się więcej - nie zwlekaj z kontaktem z nami.

+48 694 363 668

[email protected]

NEWSLETTER