Rezerwacja na : Wewnętrzna siła – Warsztaty z końmi, ciałem i mindfulness


  Wewnętrzna siła – Warsztaty z końmi, ciałem i mindfulness

  Ogólny zarys

  Wewnętrzna siła – Warsztaty z końmi, ciałem i mindfulness

  13 – 15 września 2024 / 8 edycja

   

   

  Mindfulness wśród koni – Budzenie wewnętrznej siły

  Konie to niesamowite zwierzęta. Mają w sobie równocześnie moc i spokój, siłę i wrażliwość. Są symbolem godności, wolności i siły witalnej. Dlatego poprzez bliską relację z końmi tak skutecznie jesteśmy w stanie budzić własną witalność i pierwotną żywotność naszego ciała oraz otwierać dostęp do nowych źródeł psychicznej siły. Motyw przewodni tych warsztatów to budzenie wewnętrznej siły. To piękna droga. Z tą intencją zaprosimy Was do trzech modułów pracy: z ciałem, psychiką i końmi.

   

  Poranki będziemy rozpoczynać od praktyki pracy z ciałem. Skupimy się na łączeniu emocji z ciałem, uwalnianiu napięć oraz aktywacji energii miednicy i przepony. Ten czas pomoże nam w umiejscowieniu także swojego centrum w ciele, tak potrzebnego do późniejszego budowania swojego poczucia mocy wewnętrznej i poczucia granic. Praktykę będziemy kończyć przyjemną sekwencją rozluźniającą i rozciągającą.

  Podczas  zająć z końmi będziemy mieć niezwykłą okazję aby budzić na nowo życiodajną energię w swoim ciele. Aby być w jak najbliższym kontakcie z końmi około dwugodzinne wędrówki będziemy odbywać „na oklep” Pozwoli to czuć ciepło i każdy mięsień zwierzęcia.

  Jazda na oklep jest niezwykłym doświadczeniem dla każdego i nawet wytrawni jeźdźcy, rzadko kiedy mają z nią do czynienia. Ciepło ciała konia rozgrzeje mięśnie, rytmiczny chód rozmasuje napięcia w ciele i organy wewnętrzne. Ta praca sprzyjać będzie otwieraniu się na doświadczenie swojej wewnętrznej siły i mocy sprawczej płynącej prosto z centrum naszego ciała i miednicy. Będziemy ćwiczyć zakorzenianie swojej uwagi w swoim centrum. Będziemy otwierać się również na doświadczenie przepływu między własnym centrum i centrum zwierzęcia. Jest to wyjątkowo energetyzujące, uspokajające i wzmacniające uczucie o terapeutycznych właściwościach.

   

  Po południu czekają nas propozycje warsztatowe pogłębiające kontakt ze sobą samym, wzmacniające zaufanie do samego siebie i otwierające na zmianę. Będzie to spotkanie ze sobą w oparciu o swoją autentyczność i akceptację. Poznasz narzędzia koherencji serca i umysłu i doświadczysz jak to jest być ponownie łagodnym dla samego siebie. Wieczorami zaprosimy Was na integrację doświadczeń podczas twórczych medytacji oraz praktyk oddechowych wyciszających umysł. Narzędzia te są skutecznymi technikami, które można wykorzystać następnie w swoim codziennym życiu. Dzień zakończymy spotkaniem w kręgu. Jest to piękna forma odkrywania i wzmacniania siebie w relacji z innymi. Na tych warsztatach  przez metody pracy ze swoim ciałem, sercem, umysłem oraz w relacji z końmi sprawdzisz czego potrzebujesz jeszcze do poczucia pełnej spójności w swoim życiu.

   

   

  Bieszczady

  Bieszczady zachwycają krajobrazami i spokojem. Największą atrakcją przyrodniczą Bieszczad są wysokogórskie łąki, czyli połoniny, których nie znajdziemy w żadnych innych górach w Polsce. Jeszcze do niedawna Bieszczady miały opinię nieprzystępnych i dzikich. Górskie lasy, doliny i rozległe połoniny obfitują w niezwykłe bogactwo gatunków roślin i zwierząt. To co nadaje faunie bieszczadzkiej szczególnych walorów to występowanie najliczniejszych populacji dużych drapieżników: niedźwiedzia, wilka i rysia oraz drugiej co do wielkości (po Puszczy Białowieskiej) populacji żubra. Bieszczady stanowią również jedną z najważniejszych w skali  Europy ostoi ptaków drapieżnych (m.in. orzeł przedni, gadożer, orlik krzykliwy, puchacz).

   

  Krainę tą nie bez przyczyny nazywano  „dzikim wschodem”, gdyż  przez długi czas w niektóre miejsca dotrzeć można było tylko konno. Konie zyskały miano symbolu w Bieszczadach. Popularna w Karpatach rasa koni huculskich – mocnych, zaprawionych w trudnych warunkach, przyjęła się tu znakomicie.  Bieszczady są świetnym terenem do uprawiania turystyki jeździeckiej, przygotowano całe kompleksy tras konnych. To idealny kierunek dla tych, którzy chcą uciec od ciągłego pośpiechu i zgiełku miasta by z końskiego grzbietu oddawać się kontemplacji przyrody.

  Jesienią nie ma drugich tak kolorowych gór jak Bieszczady. Wielobarwne krajobrazy – od zieleni, poprzez odcienie żółci, czerwieni i brązów – wprost zachwycają. Takie widoki kolorowych, górskich zboczy, zawdzięczamy przede wszystkim bukom, porastającym większość Bieszczadów. Wędrówka przez jesienne góry i połoniny otulone mgłą , mieniące się kolorami gdzie słuchać porykiwania Jeleni na rykowiskach, bywa przeżyciem mistycznym.

   

  Dla Kogo jest ten warsztat?

  Nasz warsztat kierujemy do wszystkich, tych osób którzy czują często brak energii, siły witalnej i których wewnętrzna akceptacja i głębokie zaufanie do siebie często ulega wahaniom. Jest on również dla tych którzy chcą poznać narzędzia świadomego wpływania i regulowania swojego nastroju, żywotności ciała i zwiększania umiejętności dbania o siebie i swoją energię.

  Jeżeli czujesz trudność w którymś z poniższych tematów lub potrzebujesz wzmocnić siebie w którymś z nich to zapraszamy Cię.

  • Dostęp do witalności i pierwotnej żywotności organizmu
  • Głębokie zaufanie do siebie
  • Dostęp do zasobów swojej odwagi
  • Napięcia w ciele i umiejętność ich rozpuszczania
  • Poczucie osadzenia w ciele, na ziemi i w miednicy
  • Zaufanie do wewnętrznego przewodnictwa
  • Doświadczenie siłę i głębi własnej autentyczności
  • Połączenie impulsów z serca i umysłu
  • Regulacja układu nerwowego
  • Nawiązywanie autentycznych i bliskich relacji.
  • Kontakt z dzikością w swoim ciele
  • Orientacja w życiu dokąd zmierzam i czego tak naprawdę pragnę.

   

   

   

  Korzyści:

  • Doświadczysz relacji z koniem opartej na zaufaniu
  • Nauczysz się rozpoznawać sygnały jakie wysyłają konie i Twoje własne ciało
  • Poznasz narzędzia otwierające na naturalną witalność i żywotność Twojego ciała
  • Poznasz narzędzia do budowania większego zaufania we własnym życiu
  • Poznasz ćwiczenia wzmacniające Twoją własną autentyczność
  • Poznasz metody koncentracji i wyciszania umysłu
  • Poznasz narzędzia pogłębiające kontakt ze sobą w nurcie Transformującej Obecności
  • Doświadczysz metod prowadzących do głębokiego odpoczynku i pozbywania się napięć
  • Będziesz miał/a okazję rozwijać swoje wewnętrzne osadzenie, ugruntowanie i podążanie za wrodzonym instynktem
  • Naładujesz akumulatory czerpiąc wszystkimi zmysłami z darów przyrody i jej siły

  Narzędzia

  • Metody hipoterapeutyczne pracy z końmi
  • Koherencja serca i umysłu
  • Techniki wizualizacji i praca z kartami
  • Techniki pracy z ciałem w ujęciu somatycznym
  • Narzędzia odblokowujące dostęp do emocji zapisanych w ciele
  • Shinrin-yoku – terapia przez przyrodę
  • Praca w kręgu

   

  Program

  Dzień 1:  Pierwsze spotkanie z końmi

  Ok 13.00 spotykamy się w Stadninie TABUN i rozpoczynamy spotkanie obiadem.

  Budowanie relacji z koniem oraz trekking 

  Po posiłku idziemy na pastwiska, żeby zapoznać się z końmi. Przyprowadzamy je z łąki i czyścimy. Pierwsze kontakty z koniem są bardzo ważne.  Świadome i uważnie  będziemy wchodzić z końmi  w relację poprzez dotyk. Następnie  nawiązujemy z nimi relację już na grzbiecie podczas jedno lub dwu-godzinnego spaceru po okolicy. W czasie trekkingu poznamy pierwsze ćwiczenia budujące na nowo świadomość swojego ciała. W tym spotkaniu konie będą naszymi nauczycielami do poczucia wewnętrznego osadzenia, siły i autentyczności.

  Moduł warsztatowy

  Będzie to czas integracji doświadczeń ze spotkania z końmi. Następnie poznamy metodę koherencje serca i umysłu i rozpoczniemy proces warsztatowy prowadzący do pełnej akceptacji siebie.

  Kolacja

  Wieczorem spotkanie w kręgu. 

  Po kolacji sesja twórczej wizualizacji z archetypami oraz różne typy medytacji wzmacniające połączenie z centrum swojego ciała.  Następnie czeka nas wieczorne spotkanie w kręgu. To czas bycia w otwartości i uczenia się jak to jest móc pozwolić sobie na bycie autentycznym wśród innych osób. Będzie też miejsce na swobodne dzielenie się refleksjami na temat wchodzenia w relację z końmi, mierzenie się z własnymi wyobrażeniami, lękami i sposobami na budowanie zaufania. Nocleg w ośrodku.

  Dzień 2: Trekking konny przez puszczę karpacką

  Praktyka pracy ciałem

  Poranna joga i spotkanie z ciałem. Sesję zaczniemy od poznania techniki krótkiego, rozgrzewającego “biegu transowego”. Następnie już w otoczeniu natury skupimy się na ćwiczeniach energetyzujących i uwalniających poczucie siły płynące z miednicy i przepony. Zajęcia zakończymy w ośrodku łagodną sekwencją rozluźniająca i rozciągającą.   Dzięki ćwiczeniom pozbędziemy się napięć, uregulujemy oddech, dotrzemy świadomością do różnych zakątków naszego ciała. 

  Trekking konny przez Puszczę 

  Po śniadaniu wędrujemy na łąkę by sprowadzić nasze konie. Przygotujemy wierzchowce i wyjeżdżamy w  2 godzinny teren z instruktorem. Trekking odbędziemy dolinami i zalesionymi Bieszczadami, które o tej porze roku wyglądają najpiękniej. Wspólnie z końmi pokonywać będziemy naturalne przeszkody i doznawać przyjemności z wolności i piękna gór. Poznajemy kolejne ćwiczenia zakorzeniające uwagę w swoim centrum i otwierające na doświadczenie przepływu w relacji. Jeśli zajdzie potrzeba zrobimy sobie odpoczynek, na leżenie na trawie i popas koni. Obiad w ośrodku.

  Moduł warsztatowy / Brama Przejścia i leśna kąpiel z mindfulness

  Po powrocie i obiedzie będzie czas na moduł warsztatowy. Czekają nas ćwiczenia pogłębiające kontakt ze swoim ciałem i intuicją.

  Medytacja z końmi

  Przed kolacją jak starczy nam czasu udamy się na medytacje wśród koni tym razem usiądziemy w możliwe jak najbliższym kontakcie z zwierzętami. Będziemy ćwiczyć naszą uważność, koncentrację na oddechu i własnym ciele.

   

  Wieczorem spotkanie w kręgu. 

  Po kolacji wieczorne spotkanie w kręgu. To czas bycia w otwartości i uczenia się jak to jest móc pozwolić sobie na bycie autentycznym wśród innych osób. Będzie też miejsce na swobodne dzielenie się refleksjami na temat wchodzenia w relację z końmi, mierzenie się z własnymi wyobrażeniami, lękami i sposobami na budowanie zaufania. Nocleg w ośrodku.

  Dzień 3: Wędrówka z końmi  i pożegnanie.

  Praktyka pracy ciałem i mindfulness

  Poranna joga i spotkanie z ciałem. Sesję zaczniemy od poznania techniki krótkiego, rozgrzewającego “biegu transowego”. Następnie już w otoczeniu natury skupimy się na ćwiczeniach energetyzujących i uwalniających poczucie siły płynące z miednicy i przepony. Zajęcia zakończymy w ośrodku łagodną sekwencją rozluźniająca i rozciągającą.   Dzięki ćwiczeniom pozbędziemy się napięć, uregulujemy oddech, dotrzemy świadomością do różnych zakątków naszego ciała. 

  Trekking konny przez Bieszczadzkie lasy, łąki i połoniny

  Po pożywnym śniadaniu sprowadzimy konie z łąki i przygotujemy wierzchowce do wędrówki. Następnie ruszymy 1-2 godzinny teren z instruktorem (50zł/1h). Dzisiaj czekają nas bardzo malownicze tereny okolic stadniny. Poznawać będziemy z końskiego grzbietu kolejne piękne i dzikie miejsca w jesiennych Bieszczadach. Koncentrować będziemy naszą uwagę na doznaniach z ciała, oddechu, na byciu tu i teraz, w harmonii z koniem i sobą. Pogłębiamy doświadczenie przepływu w relacji ze zwierzęciem.

  Po powrocie czas na odpoczynek leżenie na trawie i rozmowy lub też spacer w okolicach  Zalewu Solińskiego.

  Obiad i opuszczanie stadniny.

  Inwestycja

  490zł – pobyt z wyżywieniem + 360zł jazdy konne (1h jazdy/60zł) + 700zł warsztaty


  Cena obejmuje:

  • 2 noclegi w  pięknie położonej górskiej agroturystyce z pokojami wieloosobowymi
  • 3 obiady
  • Śniadania i kolacje przygotowywane wspólnie z innymi uczestnikami
  • Konie sprzęt, infrastruktura asysta lokalnych pracowników stadniny w trakcie 3 dni obcowania z końmi
  • Asysta instruktora jazdy konnej
  • Sesje jogi medytacji i mindfulness w przyrodzie i wśród koni z instruktorem, 
  • Sesje warsztatowe z trenerem
  • Zajęcia hipoterapuetyczne z końmi
  • Wycieczki do lokalnych atrakcji ( opis w programie)
  • Opieka pilota wycieczek
  • Ubezpieczenie KL, NNW

  Cena nie obejmuje:

  • Zwyczajowych napiwków
  • Ubezpieczenia od chorób przewlekłych
  • Dojazdu na miejsce
  • Dodatkowych godzin na koniu

   

  Organizator:  Wyprawy Rozwojowe

  Organizujemy wyprawy w najbardziej dzikie zakątki Ziemi, po spotkanie z tym co autentyczne i głębokie w nas i świecie. Łączymy podróż z warsztatami, dzięki czemu  jeździmy nie tylko po to żeby coś nowego zobaczyć ale również żeby doświadczyć siebie na nowo, przeżyć coś głęboko i pozwolić sobie na wewnętrzną przemianę. Podróże inspirują, pozwalają nabrać dystansu i są doskonałym przerywnikiem codziennej rutyny. Dlatego podróż może być czasem w którym kontaktujemy się z tym co czujemy, czego potrzebujemy. Połączenie podróży i rozwoju osobistego to możliwość  zintegrowania siebie ze światem. Jest to wspólna przygoda, a zarazem okazja do nabycia życiowej mądrości. www.wyprawy-rozwojowe.pl/

  Prowadzący:

  Ewa Kucińska Instruktorka jazdy konnej, hipoterapeutka, psycholog. Od 5 lat pilotuje grupy do Azji południowo-wschodniej, Nepalu, Indonezji  i Indi, prowadzi warsztaty z Jogi Twarzy dla kobiet.  Pasjonuje się jeździectwem oraz jogą i Ajurwedą. Ukończyła kurs instruktorski jogi w Indiach (Riszikesz, rys 200 yoga Alliance). Bliska jest jej idea połączenia podróży z poszukiwaniem inspiracji do poprawy jakości swojego życia i zdrowia. W podróży najchętniej spędza czas aktywnie. Przemierzała pieszo Himalaje Nepalu i Indii,  konno Andy, Mongolię  i gruzińską Tuszetię, rowerem góry  Słowenii, Albanii, Chorwacji i Macedonii.

   

   

  Krzysztof Ruba – trener (po Holistycznej Szkole Trenerów),  instruktor jogi (rys 200 yoga alliance), sternik morski. Twórca i współtwórca autorskich warsztatów na takie tematy jak ‘Głębokie poczucie własnej wartości’, ‘Być w Połączeniu’, ‘Pokochać siebie’ i In. Od 7 lat prowadzi wyprawy rozwojowe i przyrodnicze do rdzennych kultur Ameryki Łacińskiej, Afryki i Europy. Przejechał już prawie wszystkie kraje Ameryki Łacińskiej, która jest bardzo bliska jego sercu.  Do życia podchodzi z autentycznością, odwagą i kreatywnością. Uwielbia spełniać swoje marzenia.

   

   

   

  INFORMACJE DODATKOWE

  Trekking konny

  Wyjazd jest skierowany dla kobiet, mężczyzn, par, rodziców z dziećmi w wieku od ok.14 lat. Wyjazd jest dla każdego. Konie maszerują w zastępie (jeden za drugim) tempem dostosowanym do terenu i możliwości uczestników (głównie stęp i kłus). Taka forma jazdy nie wymaga specjalnie aktywnego kierowania koniem lub specjalnych umiejętności jeździeckich. Wyprawa jest dla osób zarówno zupełnie początkujących jak i osób zaawansowanych.

  Osoby które nigdy nie miały do czynienia  z końmi zachęcamy do wykupienia sobie do czasu wyjazdu, jeszcze w Polsce około 4 zajęć na lonży (po 30 min) i co najmniej 2 jazd bez lonży samodzielne najlepiej w terenie. W przypadku wagi ciała powyżej 90 kg prosimy o przekazanie nam takiej informacji abyśmy mogli sprawdzić dostępność większych koni.

  Noclegi

  Budynek stadniny  z miejscami noclegowymi znajduje się na wzgórzu, około 1 km od zabudowań. Otoczony jest dziką przyrodą, górami, lasami i łąkami. Przez cały rok panują tutaj cisza i spokój. Zdarza się, że pod dom podchodzą leśne zwierzęta, takie jak lisy, zające i jelenie, a wiosną i jesienią na łąki wychodzą żubry. To wszystko zapewnia idealne miejsce na odpoczynek i regenerację sił od natłoku i hałasu miast. Pobyt w bezpośrednim kontakcie z naturą stwarza wspaniałe możliwości aktywnego wypoczynku. Dom dzięki swojemu położeniu jest doskonałą bazą wypadową m.in. nad Zalew Soliński lub Połoniny.

  Noclegi będą w pokojach wieloosobowych. Drewniane , proste wnętrza, w klimacie końskich wędrowców. Do dyspozycji będzie kuchnia i jadalnia. Przed domem miejsce ogniskowe.

  Jeżeli komuś zależy na prywatnych pokojach to jest taka możliwość w hotelu położonym 10min jazdy samochodem od stadniny (300zł/dobę/pok. 2os i 195zł/dobę/pok. 1os bez posiłków).

  Program

  W programie mogą nastąpić zmiany. Będzie on dostosowany do warunków pogodowych, potrzeb uczestników możliwości zespołu i procesu grupowego.

   

  Opinie z warsztatu

  „Jeśli kochasz konie i kontakt z naturą, jeśli chcesz się zmierzyć z tym jak to jest zaufać stadu, odpuścić kontrolę i poczuć dzikość w sercu – to ten warsztat jest dla Ciebie. Berenika Kalisz”

  „Warto się oderwać na chwilę, bo te chwile wydają się o wiele dłuższe niż w rzeczywistości i warto tego czasu doświadczyć i dodatkowo poznać konie w ich wersji bardziej naturalnej, spontanicznej :). Zabieram ze sobą wspomnienia swobody, dzikości koni, nieskrępowaną atmosferę pobytu”.

  „Jedno z piękniejszych doświadczeń w moim życiu. Magiczne miejsce, piękno przyrody, dzikość, natura, spokój. Poruszające rozmowy, klimat sprzyjający zaufaniu i doświadczaniu”.

   „Tak, chciałabym polecić ten warsztat. Zabieram ze sobą pozwolenie na bycie prowadzoną, zaufanie.”

  „Najbardziej podobały mi się joga, jazda konna i obcowanie z końmi. Zabieram ze sobą wspomnienia  i inne spojrzenie na siebie”

  Co wyróżnia tę wyprawę?

  • Podróż która rozwija
  • Mindfulenss
  • Świadomość uczuć
  • Dzika przyroda
  • Spotkanie ze sobą
  • Głęboki relaks
  • Przygoda
  • Praca z ciałem
  • Wyprawa konna

  Informacje

  • Początek : 13 września, 2024
  • Koniec : 15 września, 2024
  • Czas trwania : 3 dni,
  • Koszt : 1550zł
  • Lokalizacja : Bieszczady

  Potrzebujesz pomocy?!

  Jeśli potrzebujesz dowiedzieć się więcej - nie zwlekaj z kontaktem z nami.

  +48 694 363 668

  [email protected]

  NEWSLETTER