Rezerwacja na : W odwadze do życia – Wyprawa do Meksyku poza utartym szlakiem


  W odwadze do życia – Wyprawa do Meksyku poza utartym szlakiem

  Ogólny zarys

  W odwadze do życia.

  Wyprawa do Meksyku poza utartym szlakiem

  Termin 1-15 grudzień 2024

   

  ODWAGA – To miejsce, przez wielu nazywane jest rajem na ziemi. My pragniemy odkrywać na tej wyprawie ten raj w sobie. W doświadczeniu własnej wysokiej wrażliwości, będziemy się uczyć jak ją chronić, opiekować się nią i finalnie dzielić z innymi. Bo to jest bezpieczne i tworzy możliwość budowania relacji w oparciu o szacunek i chęć wspólnej kreacji.
  Będziemy to robić na różne sposoby. Idąc za pragnieniami serca i przygody –będziemy kąpać się pod krystalicznie czystymi wodospadami pośród tropikalnej roślinności, będziemy przemierzać mało znane szlaki dżungli zachwycając się różnorodnością życia, będziemy spływać pontonami w dół spienionej rzeki odkrywając własną dzikość czy będziemy zaspokajać głód tajemnicy odkrywając mało znane zaginione miasta Majów w środku lasów deszczowych.

   

  Przestrzeń Kreacji

  Program zawiera w sobie także trzy dniowy retreat  nad samym brzegiem oceanu, w środku rezerwatu biosfery Sian Kan z karaibskim piaskiem , palmami, szumem fal i odgłosami ptaków wokół. Miejsce cudowne, odizolowane i święte. Zwane jest przez Majów – Narodzinami Nieba. To tutaj pod sam koniec wyjazdu zajmiemy się integracją doświadczeń z całego wyjazdu.

  Pragniemy dotknąć w sobie zgody na własną wrażliwość i zrozumieć jej konstrukt, by łatwiej się orientować i regulować. By z jeszcze większym zrozumieniem zobaczyć swoje zachowania, jako coś co cię chroni, mimo, że często było oceniane jako dziwaczne lub nie na miejscu. Także idziemy w stronę ukojenia i czystej obecności. Gotowi by zaprosić doświadczenie miłości w samym sobie, a co za tym idzie w Świecie.
  Dni nad oceanem będą rozpoczynać się od łagodnego skontaktowania się z ciałem przez poranną jogę i techniki oddechowe na plaży

  W programie czeka nas również spotkanie z kulturą Majów przez ich rośliny, kakao, tamazcal i ich przewodników. Naszą intencją będzie otwarcie swoich serc na wszystkie części siebie, które potrzebują jeszcze ukochania i zintegrowania. Jest również miejsce na Twoją indywidualną Intencje, która zapewne przywiodła Cię na ten wyjazd.

  Wyruszamy na spotkanie z bogactwem życia.. przez wodospady, trekkingi i ruiny Majów. Odwiedzimy Indian Lacandona i ich gęstą puszczę tropikalną z jaskiniami cenote i zaginionymi miastami. Na naszej trasie nie zabraknie też tych najsłynniejszych ruin Majów – Palenque.. Wieczorami będziemy zasiadać do kręgu – w starej formule jak przodkowie tych ziem.. otwierając się na głos swojego serca i autentyczności.

   

  Meksyk – Kraina kolorów i kontrastów.

  Meksyk słynie z cudów przyrody, starożytnych prekolumbijskich miejsc, rajskich wysp i bajecznych lagun położonych w obrębie rezerwatów i parków narodowych. Świat mitycznych bogów przeplata się tu z gęstą tropikalną dżunglą pełną papug i wyjców. Fascynująca mieszanka rdzennych mieszkańców przenika się z kolonialnymi wpływami z
  Hiszpanii. Kraj jest niezwykle bogaty we florę i faunę dzięki różnorodności stref klimatycznych – od suchych pustyń po bujne tropikalne lasy deszczowe.

  Nasz program zaprasza do eksploracji tych ziem poza utartym szlakiem.. Odwiedzimy m.in.: rezerwat biosfery Sian Kaan, rdzennych Indian i dżunglę Lacandona. Poza słynnymi starożytnymi miastami Majów jak Palenque dotrzemy do mało znanych ruin Banompak i Lacanja. Spotkamy się z żywą tradycją, ceremoniami i mądrością Majów. Ale też z pyszną kuchnią, kolorowymi strojami i umiejętnością zabawy Los Mexicanos.. Och przygoda czeka. Nie możemy się doczekać.

  Idziemy za tym gdzie intuicja nas prowadzi. Będzie jeszcze bardziej dziko i prawdziwie.

   

   

  Dla kogo: 

  • dla osób ceniących sobie świadomość
  • dla osób Wysoko Wrażliwych
  • dla wszystkich którzy pragną zacząć naprawdę cieszyć się życiem
  • dla osób, które wiedzą i czują, że relacje partnerskie, rodzinne czy biznesowe mogą być pełne lekkości i inspiracji
  • dla osób, które nie boją się zaglądać w swój cień i nieświadome pokłady przekonań, by finalnie stać się od nich wolnym.. po prostu wolnym człowiekiem
  • dla osób ciekawych siebie, świata i gotowych zamienić strach na ciekawość
  • dla osób, które nigdy wcześniej nie spotkały się z tematem pracy z ciałem czy tematami rozwojowymi jak i dla starych wyjadaczy w tym temacie
  • dla spragnionych przygody, niezwykłych krajobrazów i potęgi natury
  • dla wszystkich, którzy są gotowi na spotkanie z własną wrażliwością i  dzikością
  • dla każdego kto czuję, że przydałby mu się czas zatrzymania, spojrzenia na swoje życie z wyższej perspektywy i odnalezienia nowych źródeł swojej życiowej energii

   

  Korzyści z warsztatów :

  • integracja na poziomie ciała i umysłu
  • narzędzia do autoregulacji systemu nerwowego
  • wgląd we własne potrzeby,
  • zobaczenie potencjału swojej wysokiej wrażliwości, inności i oswajanie wyjątkowości
  • okazja do sięgania i budowania swoich zasobów odwagi
  • możliwość usłyszenia i skontaktowania się na głębokim poziomie z swoim sercem
  • czas z osobami, które czują i myślą w tej samej przestrzeni energetycznej * (* rozumiemy się )
  • szczęśliwe i wytańczone ciało

   

  Program

   

  Dzień 1 Przylot do Meksyku –  Cancun – Palenque

  Przelot do Cancun późnym wieczorem. Nocleg w wygodnym łóżku w hotelu 🙂

  Dzień 2 Miękkie lądowanie – Intencja – nadanie kierunku

  Wczesne śniadanie w Hotelu i krótki przelot do Villahermosa, skąd podjedziemy (ok 2h) do docelowego miasteczka Palenque. Zakwaterowanie w pokojach i czas dla siebie, na odetchnięcie, rozprostowanie nóg i zaczerpnięcie oddechu z okolicznej dzikiej przyrody. Obiad w ośrodku. Po południu pierwszy krąg. Wyrażenie intencji i nadanie energii kierunku. Wieczorem natomiast udamy się na Ceremonie Temazcal.

  Temazcal

  Tamazcal jest to ceremonia praktykowana przez wiele rdzennych kultur Ameryki Południowej – Inków, Majów i inne. Odbywa się ona w kamiennej kopule gdzie wprowadzane są uprzednio podgrzane kamienie wulkaniczne. Kamienie polewane są aromatycznymi ziołami leczniczymi, które mają moc oczyszczającą dla ciała, umysłu i energii z którą przychodzimy. Ceremonię prowadzi przewodnik Maya, który poprzez pieśni i medytacje prowadzi uczestników do kontaktu z samym sobą i z żywiołami przyrody.

  Kolacja w Ośrodku.

  Dzień 3 Starożytne ruiny Palenque

  Śniadanie. Dzisiaj czeka nas prawdziwa architektoniczna perełka starożytnego świata Majów – Palenque.

  Starożytne ruiny Palenque

  Wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, przez wielu uważane jest za najpiękniejsze ze starożytnych miast Majów. Położone jest wśród niewysokich, żyznych wzgórz, przez które przepływają strumyki i wodospady. Jego oryginalna nazwa Majów brzmiała Lakam’ha, co oznacza „Miejsce wielu wód”.

  Szereg ważnych odkryć dotyczących rozszyfrowania tekstów glificznych na podstawie licznych rzeźbionych inskrypcji, które tu znaleziono, ujawniło skarbnicę informacji o historii tego miejsca, a także lepsze zrozumienie kultury Majów w ogóle. Cały kompleks skrywa niezliczoną ilość dawnych świątyń, platform, rezydencji elit i piramid.

  W Palenque w przeciwieństwie do innych ruin w Meksyku panuje wyraźne poczucie spokoju. Równocześnie spacerując mamy wrażenie bycia cały czas  blisko natury. Przypominają nam o tym m.in. zielony krajobraz otoczenia, odgłosy małp, ptaków i innych zwierząt. Powrót do hotelu. Kolacja

  Wieczorem spotkanie w kręgu.  To czas spotkania się ze swoimi odczuciami i doświadczeniami danego dnia, okazja aby spotkać się z tym co w nas jest i co chce się wyrazić.

   

  Dzień 4 Lazurowe wodospady Agua Azul

  Stan Chiapas uznawany jest za jeden z najatrakcyjniejszych w Meksyku dzięki cudownej  naturze i magicznym ruinom Majów. Do naturalnych perełek regionu należą potężne wodospady, gęsta tropikalna dżungla i rdzenni Indianie Lacandona. Naszą eksplorację przyrody dzisiaj zaczniemy od uznawanych za najpiękniejsze wodospadów Agua Azul. Tego dnia bierzemy podręczne plecaki, stroje kąpielowe i udajemy się na spotkanie z żywiołem wody. Mamy sporo czasu by nieśpiesznie nacieszyć się tamtejszymi kaskadami, kąpielami i spędzić wspólnie czas.

  Wodospady Agua Azul

  Agua Azul to wodna kraina czarów.. około 500 pojedynczych kaskad ciągnących się przez kilkaset metrów oraz krystalicznie czysta woda o niesamowitym, błękitnym kolorze. Nazwa tych wodospadów oznacza niebieską wodę gdyż krajobraz mieni się paletą turkusowych barw tej wodnej krainy. Całość otoczona środowiskiem wilgotnego lasu tropikalnego, oddaje unikalny krajobraz i siedlisko wielu gatunków roślin i zwierząt charakterystycznych dla tego regionu. Powrót do hotelu.

  Wieczorem spotkanie w kręgu.  To czas spotkania się ze swoimi odczuciami i doświadczeniami danego dnia, okazja aby spotkać się z tym co w nas jest i co chce się wyrazić.

  Kolacja i nocleg w hotelu.

  Dzień 5 Przywitani przez dżungle

  Dżungla i Indianie Lacandona. 

  Śniadanie. Przejazd do w głąb stanu Chiapas, w region dżungli Lacandona. (2,5h).  Zakwaterowanie w Eco Lodgy w dżungli. Po zjedzeniu obiadu i odpoczynku wyruszamy na pierwsze spotkanie z selvą (puszczą) oraz wodospadami, w których można popływać i kontemplować  piękne cuda natury. Na szlaku odwiedzimy również święte jaskinie Indian – cenote.

  Dżungla Lacandona

  Dżungla Lacandona należy do najbogatszych obszarów na świecie pod względem bioróżnorodności. Jest domem dla ponad 20% różnorodności biologicznej całego kraju.

  Puszcza ta położona w bliskim sąsiedztwie granicy z Gwatemalą tętni życiem. Jest to jeden z ostatnich bastionów m.in. jaguara, Harpii, tapira i kwezala. Przy odrobinie szczęścia można spotkać przelatujące nad rzeką ary, tukany a w czasie trekkingu podziwiać olbrzymie drzewa – ceiba. Lasy te są częścią płuc planety są źródłem wody, elektryczności dla mieszkańców i źródłem wielu lekarstw pochodzenia roślinnego. UNESCO uznało ten region za kluczowy dla środowiska naturalnego całej planety.

  Lud Lacandona to jedna z rdzennych grup Majów żyjących w tej dżungli od pokoleń. Należą do najbardziej odizolowanych i kulturowo rdzennych ludów Meksyku. Ich populacja prawie wymarła w połowie XXw, dziś znacznie wzrosła, ale pozostaje niewielka.

  Wieczorem Ceremonia de  Cacao

  Majowie mawiają, że kakao ma właściwą sobie energię,ducha, która pomaga skontaktować się ze sobą i poczuć siebie głębiej. Teobromina zawarta w nieprzetworzonym kakako stymuluje wytwarzanie serotoniny i dopaminy, hormonów, które poprawiają nastrój i pomagają poczuć się szczęśliwszym. Kakao jest więc naturalnym antydepresantem. Rdzenni mieszkańcy mówią, że kakao pomaga nauczyć się myśleć sercem i czuć głową. W przestrzeni ceremonialnej wzmacnia intencję, z którą przychodzimy i wspiera otwieranie serca.

  Kolacja i Nocleg w Lodgy.

   

  Dzień 6  Dżungla Lacandona 

  Po pobudce przy dźwiękach śpiewających ptaków, cykad, żab, wyjących małp i innych zwierząt czeka nas pożywne śniadanie i kolejny dzień pełen wrażeń. Przed nami Cascadas las Golondrinas i trekking do Zaginionego Miasta – Ciudad Perdida.

  Zaginione miasto, wodospady i trekking

  Wodospady Las Golondrinas tworzy rzeka spadająca krystalicznie czystymi wodospadami formułując naturalne rozlewiska w środowisku dżungli.  Wokół rosną szlachetne drzewa, m.in.: takie jak cedr, mahoń, kauczuk, ceiba, chicozapote, romerillo..

  Zaginione miasto Ciudad Perdida Lacanja to podróż w tajemnicę kultury Majów. Aby dostać się do tych archeologicznych pozostałości, wyruszymy zarastającymi szybko ścieżkami dżungli wkraczając w fascynujący, pełen życia świat. Obiad. Powrót do Lodgy.

  Wieczorem spotkanie w kręgu.  To czas spotkania się ze swoimi odczuciami i doświadczeniami danego dnia, okazja aby spotkać się z tym co w nas jest i co chce się wyrazić.

  Kolacja i Nocleg w Lodgy.

   

  Dzień 7   Dżungla Lacandona 

  Śniadanie. To kolejny i pełen niesamowitych wrażeń dzień w dżungli. Dzisiaj zapraszamy prawdziwego ducha przygody. Czeka nas rafting i mało znane ruiny Bonampak

  Rafting przez Rio Lacanja i ruiny Bonampak

  Na początek odwiedzimy jedną z bardziej zagadkowych stref archeologicznych w Chiapas – Bonampak, która słynie z dobrze zachowanych kolorowych fresków z 790 r. n.e. Będziemy mogli podziwiać malowidła ścienne i zobaczyć główne budynki piramidy. Następnie wyruszymy w niedługą wędrówkę przez dżunglę gdzie znów będziemy podziwiać różnorodną faunę i bogatą florę, w tym drzewa o wysokości do 60 metrów. Po dotarciu do rzeki Lacanjá zmieniamy środek transportu na pontony! W trakcie raftingu czekają nas: skoki, wodospady i mnóstwo zabawy. Będzie czas na pływanie, a później powrót do naszej Lodgy. Obiad

  Kolacja i Nocleg w Lodgy.

  Wieczorem spotkanie w kręgu.  To czas spotkania się ze swoimi odczuciami i doświadczeniami danego dnia, okazja aby spotkać się z tym co w nas jest i co chce się wyrazić. Jest to też moment gdzie często otwieramy się na język pieśni kontaktujących z przestrzenią serca.

   

  Dzień 8 pożegnanie z dżunglą

  Ostatnie czerpanie z tego miejsca, przejazd do Villa Hermosa, gdzie spędzamy jedną noc, by na drugi dzień z rana udać się nad Ocean…. Czyli zmieniamy otoczenie z gęstej i zielonej roślinności na otwartą przestrzeń, piasek, palmy i ocean.

   

  Dzień 9 Przywitanie z Oceanem

  Rezerwat Biosfery – Sian Kaan 

  Pierwotni mieszkańcy tych ziem  – Majowie doceniając naturalne piękno tego wybrzeża, nazwali je Sian Ka’an, czyli „Pochodzenie nieba”.  Rezerwat Bisfery Sian Ka’an, wpisany na listę UNESCO to jeden z największych obszarów chronionych w Meksyku. 120 000 hektarów obszaru morskiego chroni cenną część mezoamerykańskiej rafy koralowej i ławic ryb w zatokach. Park chroni ekosystem wybrzeża, morza i lądu. Jest to miejsce całkowicie oddalone od cywilizacji, gdzie towarzyszyć nam będą przez kolejne dni palmy, piasek, morskie fale i gwiazdy na nieboskłonie. Cisza, przyroda i głębokie zanurzenie w siebie i przyrodę..

  Magią tego miejsca są kolory.. Soczysta zieleń lasów tropikalnych, mieniące się odcienie błękitu, turkusowe laguny i morze pod szerokim niebem tworzą fascynujące wrażenia wizualne.

  Nasz ośrodek znajduje się w samym sercu rezerwatu Sian Kaan. Jest to sanktuarium spokoju i harmonii w środku tropikalnej roślinności nad samym wybrzeżem oceanu. Przejazd do ośrodka znajdującego się w obrębie rezerwatu UNESCO Sian Kaan (ok. 4h)

  Zakwaterowanie w ośrodku. Kolacja i Nocleg.

   

   

  Dzień 10 Retreat i czas warsztatowy nad Oceanem

  Zanurzenie w naturę – Eco Glamping nad oceanem

  Wyjątkowe doświadczenie, które stwarza nowy świat podróży. Koncept wywodzi się z połączenia  glamour (luksusu) i pobytu na łonie natury (campingu). W nieinwazyjny i wygodny sposób pozwala doświadczyć najbardziej dziewiczych i dzikich miejsc na planecie.

  Codziennie będziemy się budzić w pokoju typu glamping w środku rezerwatu przyrody Sian Kaan, zaledwie kilka kroków od pięknego Morza Karaibskiego. Każdy glamping ma dwa podwójne łóżka, powierzchnię 20 metrów kwadratowych, wysokość 3 metrów, wentylator, lampę i wszystkie niezbędne udogodnienia. Wszystkie pokoje mają widok na ocean.

  Poranna hatha joga i mindfulness 

  Zajęcia będą przyjemną formą rozgrzania i skontaktowania się z ciałem. Ich celem będzie łagodne rozluźnienie, ugruntowanie i doenergetyzowanie. Śniadanie

  Przestrzeń Kreacji.  

  Naszą wyprawę w tym miejscu wzbogacamy o trzy dniowy retreat, czyli przestrzeń Kreacji. Za każdym razem gdy za czymś tęsknimy, nawet nie zdajemy sobie sprawy, że dotyczy to nas samych, a nie czegoś na zewnątrz. Są zasadniczo trzy jakości – połączenia ze sobą ( swoją jaźnią/samoświadomością), połączenie z rodzicem/dzieckiem, połączenie z innymi ( ludźmi, światem, naturą). I na tych trzech płaszczyznach odbywa się wieczna gra w relacje. Możemy tworzyć je świadomie, wzrastać w nich i po prostu czynić miłość, możemy też nieustannie coś naprawiać, szukać i walczyć z panicznym lękiem przed odrzuceniem, który jeszcze bardziej zaprasza nas do grania w gry.

  Te kluczowe gry to : oczekiwania, niewyrażane potrzeby, tłumiona złość, kat- ofiar, pomocnik – ofiara, manipulacja poczuciem winy i wstydem. “Wygrywa” ten, kto bardziej cierpi.

  Będziemy się przyglądać każdej z tych płaszczyzn. W tym dniu będzie to połączenie na poziomie dziecko- rodzic. Każdy z uczestników, który będzie miał ochotę będzie mógł przy pomocy ćwiczeń zobaczyć swój zasób/brak w relacji ze swoją Matką. Co w rzeczywistości da mu realny obraz własnego wzorca, na bazie którego sam buduje świadomie lub nie relacje. Zobaczenie tego daje nie tylko możliwość stworzenia nowego wzorca, ale przede wszystkim połączenie z tym, co jest, czyli prawdą. A ponieważ będzie to się działo na poziomie pracy w polu i pracy z ciałem, zmiany będą zachodzić nie tylko w umyśle, ale także we wzorcach mięśniowych i tkankowych. Co często jest droga wyjścia z chronicznych schorzeń lub dolegliwości. A  już na pewno do świadomego spojrzenia na własne wzorce i szybszego widzenia tzw. red flag, w momentach, w których będziemy chcieli zrobić po staremu.

   Obiad.

   Warsztaty rozwojowe c.d

  Po tak głębokiej pracy, integracja na poziomie tańca. Poprzez świadomy ruch, dźwięk i wpuszczanie miękkości do ciała, krok po kroku przyzwolimy by to, co w pierwszej części zajęć angażowało nasz umysł, koncepty i metal, zeszło do ciała i tam dokonało homeostazy, czyli czucia się dobrze w swoim ciele i z własnymi myślami.

  Kolacja

  Warsztaty to czas bycia blisko siebie i w zgodzie ze sobą. To narzędzia uczące słuchać głosu swojego ciała i emocji i duszy. To czas zadbania o siebie oraz dania sobie uwagi i przestrzeni na głębokim poziomie.

  Dzień 11 Retreat i czas warsztatowy nad Oceanem

  Zanurzenie w naturę – Eco Glamping nad oceanem

  Miejsce, w którym się znajdujemy pozwala na połączenie się ponownie z naturą i ze sobą, obudzenie swojej dzikiej natury i powrócenie do swojego najczystszego stanu.

  Będąc w kontakcie z nieustannymi dźwiękami fal, szumem wiatru, zapachami tropikalnej roślinności, gwiazdami na nocnym nieboskłonie i zwierzętami wokół powoli dostosowujemy się do  naturalnych cykli, do stanu spokoju i harmonii, który pomaga nam lepiej zrozumieć, co dzieje się wewnątrz i na zewnątrz nas.

  Poranna hatha joga i mindfulness 

  Zajęcia będą przyjemną formą rozgrzania i skontaktowania się z ciałem. Ich celem będzie łagodne rozluźnienie, ugruntowanie i doenergetyzowanie. Śniadanie

  Warsztaty rozwojowe.

  Poczucie więzi ze sobą. Dużo się o tym słyszy i czyta. Jednak dopiero realne wniknięcie do jądra własnych potrzeb, angażuje nasz system nerwowy i umysł do stawiania granic. To one, wyrastając na kontakcie z potrzebami, dają niezachwiane poczucie bezpieczeństwa. Przestajemy go wtedy oczekiwać od innych, po prostu mamy je sami dla siebie. A to naturalnie daje też możliwość by inni czuli się przy nas równie bezpiecznie. Także ten czas przeznaczymy na temat POTRZEB, bo to właśnie one, a raczej połączenie z nimi jest podstawowym budulcem poczucia więzi ze sobą. Całość zagadnienia będzie realizowana poprzez pracę z ciałem, świadomy ruch w nurcie gestalt, oraz uważność.

  Obiad.

  Warsztaty rozwojowe. Kolacja

  Warsztaty to czas bycia blisko siebie i w zgodzie ze sobą. To narzędzia uczące słuchać głosu swojego ciała i emocji i duszy. To czas zadbania o siebie oraz dania sobie uwagi i przestrzeni na głębokim poziomie.

  Dzień 12 Retreat i czas warsztatowy nad Oceanem

  Zanurzenie w naturę – Eco Glamping nad oceanem

  Rezerwat Biosfery – Sian Kaan w sercu którego się znajdujemy to dom dla koloni czapli, żółwi, delfinów, manatów, oraz dla bogatej tropikalnej roślinności. Jest to ojczyzna jaguara, tapira, i pekari. Sian Ka’an ma system podziemnych rzek słodkowodnych, które łączą się w słynnych jaskiniach cenote. Jest miejsce wiec wyjątkowe w skali całego kraju. Podczas porannych spacerów i czasu wolnego mamy nadzieję spotkać któreś z tych niesamowitych zwierząt.

  Poranna hatha joga i mindfulness 

  Zajęcia będą przyjemną formą rozgrzania i skontaktowania się z ciałem. Ich celem będzie łagodne rozluźnienie, ugruntowanie i doenergetyzowanie. Śniadanie

  Warsztaty rozwojowe.

  Poczucie więzi z innymi/ światem, naturą. To ostatnia płaszczyzna do wspólnej eksploracji. Bowiem, możemy znać swoje wzorce i umieć je zmieniać, możemy też być bardzo samoświadomi, a jednak nie mieć zbudowanego mostu do bycia z własną wrażliwością w “zewnętrznym świecie”. Dziś przyglądniemy się własnej wysokiej wrażliwości od strony zasobu i wspólnie podzielimy się jakościami, które pomagają nam z niej czerpać inspiracje i energię do twórczego działania. Tak by już nie musieć zostawać w poczuciu osamotnienia z własną innością, różnorodnością i wysoką wrażliwością właśnie.

  Obiad.

  Warsztaty rozwojowe

  Integracja na poziomie tańca. Być może spontanicznego, delikatnego, strukturalnego a może właśnie ekstatycznego, czy dzikiego. To ten czas, w którym nasze napełnione słońcem ciała i zrelaksowane umysły będą chętniej sięgać do spontaniczności i zabawy, która niesie za sobą największą siłę twórczą i sprawczą. To ważne by oswajać w sobie zgodę na własną inność, żywotność i radość istnienia. Wbrew pozorom o wiele mniejszy mamy jako ludzie zasób na te jakości niż na cierpienie i zajmowanie się rozwiązywaniem problemów. I wiem, że na ten wyjazd przyjadą osoby, które już są gotowe by po prostu zacząć bezwysiłkowo cieszyć się życiem. W codzienności.

   Kolacja

  Warsztaty to czas bycia blisko siebie i w zgodzie ze sobą. To narzędzia uczące słuchać głosu swojego ciała i emocji i duszy. To czas zadbania o siebie oraz dania sobie uwagi i przestrzeni na głębokim poziomie.

  Dzień 13 Przejazd do Tulum

  Po śniadaniu wśród szumu fal i palm, udajemy się do Tulum, urokliwego miasteczka magów.

  Tutejsze ruiny prezentują się wyjątkowo o poranku, skąpane słońcem, gdy nie ma jeszcze tłumu turystów.

  Ruiny Tulum

  Słowo Tulum znaczy miasto świtu – ruiny zwrócone są na wschód w stronę Morza Karaibskiego. Fortecę wzniesiono między XI-XV w czyli u schyłku cywilizacji Majów. Było to jedyne miasto wybudowane bezpośrednio nad oceanem i jedno z nielicznych miast które Majowie zamieszkiwali jeszcze po przybyciu Hiszpanów. Nad głównym wejściem El Palacio (Palac) widnieje piękna stiukowa płaskorzeźba zstępującego boga. A z Templodel Dios del Viento (Świątynia Boga Wiatru) roztacza sie piękny widok na morze. Przejazd do centrum miasta i chwila przerwy i czasu wolnego na obiad oraz spacer.

  Zakwaterowanie w naszych hoteliku, położonym blisko miasteczka, umożliwia w ostatni dzień pobytu skorzystanie z zanurzenia się w tutejszy klimat knajpek i architektonicznych perełek tego miasteczka, czy też wedle uznania zasmakowania nocnego rytmu Tulum, uznanego za jedno  z najbardziej imprezowych miejsc Meksyku.

  Dzień 14  Powrót do cywilizacji

  Śniadanie. Czas wolny na spacer po Tulum i zakup pamiątek. Wylot popołudniem..

  Dzień 15 Przylot do Polski

  Dobro 🙂

   

   

   

  ORGANIZATOR – Wyprawy & Warsztaty Rozwojowe

  Krzysztof Ruba – prowadzi wyprawy rozwojowe i przyrodnicze do rdzennych kultur Ameryki Łacińskiej, Afryki i Europy. Przejechał już prawie wszystkie kraje Ameryki Łacińskiej, która jest bardzo bliska jego sercu. Twórca i współtwórca autorskich warsztatów na takie tematy jak ‘Głębokie Poczucie Własnej Wartości’, ‘Głęboka asertywność’. Prowadzi autorskie rejsy żeglarskie z warsztatami oraz współprowadzi warsztaty rozwojowe z końmi. Trener (po Holistycznej Szkole Trenerów), coach (po Instytut Psychoedukacji i Rozwoju Integralnego), instruktor jogi (rys 200 yoga alliance), sternik morski, założyciel marki – Wyprawy-Rozwojowe.pl. Do życia podchodzi z autentycznością, odwagą i kreatywnością. Uwielbia spełniać swoje marzenia.

  Ada Stolarczyk – trenerka na wyprawie. Terapeutka pracy z ciałem. Absolwentka 2,5 letniej szkoły Tantry. Specjalizująca się w procesach redukcji stresu, oraz pracy z pamięcią komórkową ciała. Terapeutka terapii czaszkowo- krzyżowej, Provider TRE®. Autorka płyty terapeutycznej relaksacje z wizualizacjami “Twoje ciało zna odpowiedź”. Pasjonatka życia i miłośniczka natury – spełniona kobieta. Od 10 lat prowadząca zajęcia i warsztaty uwalniające od ograniczeń własnego potencjału i budowania balansu w swoim psychicznym i emocjonalnym życiu. Dodatkowo wykłada na Wyższej Szkole Edykacji w Krakowie na kierunku – Psychologia rozwoju osobistego. Doświadczyłam że wejście na drogę świadomego życia zmienia wszystko. Wszystko, co jesteś gotowy przyjąć. Założycielka marki Wysokie Wibracje (www.wysokiewibracje.pl)

  Inwestycja:  2990$ + przelot PROMOCJA TERAZ

  Regular 3100$ + przelot

  Świadczenia

  • Transport w trakcie wyprawy: komfortowym prywatnym busem
  • 13 noclegów (4 typu glamping nad oceanem, 3 Palenque, 3 w Eco Lodgy u Indian Lacandona, 1 w Cancun, 1 w Tulum, 1 w Villa Hermosa)
  • Wyżywienie (13 śniadań i 6 obiadów i 11 kolacji)• Przelot wewnętrzny Cancun – Villahermosa – Cancun
  • Wstęp do rezerwatów, parków narodowych na trasie
  • Wstęp do stref archeologicznych Palenque, Bonanapak, Tulum
  • Wycieczka do wodospadów: Agua Azul,  Las Golondrinas
  • Rafting z kwalifikowanymi instruktorami
  • Ceremonia kakao i tamazcal
  • Opieka lokalnych przewodników w dżungli
  • Warsztaty rozwojowe z trenerem
  • Zajęcia jogi z instruktorem
  • Opiekę kwalifikowanego pilota i tłumacza na całej trasie
  • Ubezpieczenie NNW i KL
  • Koszty organizacyjne w Polsce i na miejscu wyprawy,
  • Gwarancja organizatora turystyki (wpis do Centralnej Ewidencji Organizatorów Turystyki).

  Świadczenia nie obejmują

  • Biletów lotniczych Warszawa – Cancun – Warszawa (ok. 4-6 tyś PLN w zależności od terminu wykupu)
  • Zakwaterowania w pokoju hotelowym o podwyższonym lub innym standardzie niż przewidziany w programie wyprawy (dot. pokoi jednoosobowych na życzenie Uczestnika).
  • Zwyczajowych napiwków ok. 30$/os
  • 8 posiłków na trasie (ok. 10$/posiłek)
  • Ubezpieczenia od chorób przewlekłych

  Informacje dodatkowe
  * W powyższym programie mogą nastąpić pozostające w gestii pilota korekty, spowodowane, np.: utrudnieniami w komunikacji oraz innymi czynnikami zewnętrznymi (pogoda, sytuacja polityczna itp.). To samo dotyczy programu warsztatów, który w dużej mierze może zależeć od procesu grupowego i będzie na bieżąco dostosowywany przez trenera/kę.
  • Bilety będziemy kupować grupowo jak tylko wpłyną do nas wszystkie umowy i płatności. Cena biletu nie jest wliczona w cenę. Gdy wpłyną wszystkie zaliczki będziemy kontaktować się z Wszystkimi w sprawie dodatkowej płatności na poczet biletu lotniczego.

  Zapisy:

  Krzysztof – [email protected],   tel. 694 363 668 / Ada – 660 79 41 28

   

  WYPRAWY  – przeczytaj zanim się ZAPISZESZ!

  Pamiętaj, że nasza wyprawa zawiera w sobie elementy wychodzenia poza strefy komfortu, zarówno w wymiarze rozwoju osobistego jak i wyjazdowego. Mimo, że organizujemy Wyprawy od ponad 6 na każdym wyjeździe proponujemy nowe miejsca i elementy przygody. Zatem bywa, że jesteśmy w jakimś miejscu pierwszy raz, co powoduje, że niektóre odcinki przejazdów są dłuższe niż planowane / inaczej niż pokazuje mapa. 

  Zatem jeśli potrzebujesz być w miejscach tylko sprawdzonych i z podanym dokładnym czasem przejazdu – nie jest to wyprawa dla Ciebie. Natomiast jeśli jesteś otwarty na podróżowanie poza utartym szlakiem, zmiany planów i eksplorację nowego to zdecydowanie zapraszamy do wspólnej przygody. 

  Program wycieczki

  Jedziemy jako grupa i jako grupa decydujemy o wielu zmianach na trasie. Jeśli jest możliwość zostać dłużej w jakimś miejscu, nawet kosztem zmniejszenia ilości czasu w kolejnej atrakcji, a większość wyrazi na to chęć – idziemy za tym.

  Noclegi 

  Wybieramy się do Ameryki Łacińskiej, gdzie standard życia i mentalność dotycząca komfortu jest zupełnie inna niż europejska. Zatem wybierając hotele 3/4 gwiazdkowe musimy pamiętać, że nadal może się zdarzyć, że łazienka będzie poza pokojem, na ścianach będą gekony, naloty od wilgotnego powietrza, pająki itp, pokoje dla jednej grupy mogą mieć różne standardy, czasami będą dostępne dwu a czasami trzy i cztero osobowe. Jeśli wymagasz na wakacjach luksusowych standardów europejskich, prosimy nie zapisuj się.

  Kuchnia Meksykańska

  Jest prosta i głównie mięsna. Vegetarianie mogą liczyć na tacos, guacamole i pastę z czarnej fasoli i proste warzywa (marchew, kalafior, brokuł ). Jeśli oczekujesz wymyślnych dań spoza kręgu kulturowego, do którego się z nami wybierasz – to nie jest wyjazd dla ciebie. 

  Co wyróżnia tę wyprawę?

  • Koherencja serca i umysłu
  • Rozgoszczenie w ciele
  • Odpuszczanie
  • Transformacja
  • Świadomość uczuć
  • Głęboki relaks
  • Wewnętrzna dzikość
  • Sięganie po moc
  • Podróż która rozwija

  A Travel Guide to Geneva's Old World

  Tour of Virgin America Plane and landing

  Washington DC Tour

  Jeff Hubbard South America

  Informacje

  • Początek : 01 grudnia, 2024
  • Koniec : 15 grudnia, 2024
  • Czas trwania : 15 dni
  • Koszt : 2990$ + przelot
  • Lokalizacja : Meksyk

  Potrzebujesz pomocy?!

  Jeśli potrzebujesz dowiedzieć się więcej - nie zwlekaj z kontaktem z nami.

  +48 694 363 668

  [email protected]

  NEWSLETTER