Powinno się

“Powinno się ”
Ada Stolarczyk
(www.wysokiewibracje.pl)

 

POWINNO SIĘ ?

Nie ma takiego słowa jak „powinno się”.

Ile razy w ciągu dnia wypowiadasz słowo powinnam/ powinienem?

Czy zwróciłeś  kiedyś uwagę, jak twoje ciało reaguje na te słowa? Jakie czynności wykonujesz po zdaniu, które zawiera w sobie powinność?

Żyjemy w świecie, w którym znacznie częściej podejmujemy działanie, bo coś musimy, niż dlatego, że tego chcemy, że potrzebujemy.

Zastanawiałeś się kiedyś co oznacza to słowo?

Powinieneś,  bo co?

Wobec kogo ta powinność?

 

Zazwyczaj wobec swojego ego ( przekonań ), lub wobec wzorców kulturowych, w jakich się wychowujesz.  Wydaje Ci się, że tak ma być. Ze świat funkcjonuje według zasad powinności. Zaskoczę cię, ale tak nie jest – życie jest takie jakie myślisz że jest. To czy masz się poświęcać dla wszystkich kosztem siebie zależy tylko i wyłącznie od środowiska w jakim się wychowałeś.

Za każdym razem kiedy wyjeżdżam w daleką podróż okazuje się, że tam wszystkie moje powinności szlak trafia. Nikt nie myśli tak jak ja. A moim standardowym, dotychczasowym zachowaniem wcale nie uzyskuję akceptacji.

 

Bo przecież na końcu zazwyczaj o akceptację chodzi. Żyjemy w iluzji przekonania, że gdy zrobimy coś, co się powinno, to dostaniemy uwagę i miłość*

Jak wiele rzeczy robisz nie dlatego, że jest to zgodnie z twoją potrzebą lub poczuciem słuszności, a dlatego że musisz?

Zachęcam do wglądu i zadania sobie tego pytania…

 

Dobrego dnia!

*miłość rozumiem jako akceptację . W to słowo mamy wrzuconych bardzo wiele znaczeń. Najczęściej wiążemy to z byciem w relacji, (która kiedyś zakończyła się, czyli myśląc skrótowo->  z odrzuceniem. Dlatego tu zaznaczam, że mówię o poczuciu bycia przy kimś , dla kogo jestem ok. O tej miłości tu mowa.

 

Ada Stolarczyk –  Terapeutka pracy z ciałem. Terapeutka terapii czaszkowo- krzyżowej. Provider TRE®, prowadząca warsztaty Vedic Art, medytacji dynamicznych Osho, warsztaty twórczych wizualizacji, pracy z cieniem i wiele innych.  Trenerka na wyprawach do Gwatemali i Bali.