Odwaga by marzyć

Odwaga by marzyć

 

Był taki czas, że marzyłem o pracy, która łączyłaby moje pasje. Pasje do przyrody, rozwoju osobistego i przygody.. Był to czas kiedy po dwóch latach pracy dla różnych korporacji i firm moja energia życiowa na koniec dnia spadała bardzo nisko…Nie czułem, że żyję pełną piersią ani, że moje życie niesie głębszy sens. Dużo stukałem w klawiaturę komputera każdego dnia.. To wypełniało mój dzień.

Gdzieś na spacerze przyszedł do mnie obraz jak siedzę z grupą ludzi wokół ognia w południowo-amerykańskiej dżungli, w atmosferze zaufania i bliskości rozmawiamy o sensie życia i dotykamy jakiejś głęboko schowanej w naszych sercach tęsknoty..

Ten obraz był nasionem i iskrą do dużej zmiany. Zmiany która trwała latami – zdobywania doświadczenia i kompetencji w pracy na wszystkich możliwych stanowiskach w branży podróżniczej, skończenia szkół przygotowujących do pracy z ludźmi, przejścia procesów uzdrawiających własne rany, sięgania po wsparcie coachów i mentorów. Tak powstały Wyprawy & Warsztaty Rozwojowe – kuźnia w której dzisiaj realizuję swoje najśmielsze projekty i żyję pełną piersią.

Za każdym razem jak wracam z wyprawy, w której udało się mi (a w zasadzie nam – bo uwielbiam pracę zespołową) zrealizować moje najgłębsze wartości do których należą – autentyczność, bliskość stworzona przez nas i przygoda – jestem wdzięczny i wzmocniony.. Napełnia moje serce radość gdy myślę o tym pierwotnym marzeniu, które nie tylko do tego wszystkiego doprowadziło ale i zrealizowało się w pełni..

Kocham w swojej pracy spotkania z rdzenną ludnością, słuchania ich mitologii, uczenia się od nich całkowicie odmiennego patrzenia na życie. Uwielbiam radość i adrenalinę, która powstaje gdy eksplorujemy dżunglę bądź Andy. A nade wszystko cenię sobie przestrzeń gdy spotykamy się pod koniec dnia w kręgu, prawdziwi do naga, przywracając w sobie pamięć o tym że bycie sobą i czucie jest bezpieczne..

Proces tworzenia własnej firmy widzę jako proces, w którym odwaga, wiara w siebie i determinacja odgrywają równie ważne role jak wsparcie otrzymane od mentorów i nauczycieli. Nie stworzyłbym własnej firmy gdyby nie godziny wysiedziane podczas sesji coachingowych i warsztatowych nad swoimi własnymi celami.

Sesji, które pomagały mi odkryć moje wartości, poczuć tęsknotę mojego serca, zbudować wewnętrzne zasoby i się nie poddać.. Jest tyle trigerów, które zatrzymują nas również w tym procesie.. Negatywne przekonania, brak wiary, brak energii, rodowe skrypty.., przyzwyczajenia. Dlatego sięganie po swoją moc potrzebuje holistycznego podejścia. Moc kreacji wymaga umiejętności podnoszenia własnej wibracji, roztapiania tych hamujących przekonań, pokłonienia się temu co rodowe..

Moc kreacji potrzebuje też rozpalonego w sercu pomysłu na siebie, pomysłu, dzięki realizacji którego będziesz czuł/a że całościowo wzrastasz. I jest to proces o odkrywaniu siebie. Wciąż na nowo. Przeszedłem ten proces. Życie pasją i robienie tego co kocham podnosi mnie, otwiera moje skrzydła.

Dlatego z tego miejsca pragnę zaprosić Cię na warsztaty – Moc Kreacji – od lęku do marzeń, który jest kuźnią wewnętrznej kreacji, życia jakiego pragniesz. Fascynuje mnie to jak różnorodne narzędzia mogą pomóc człowiekowi w jego drodze. Zapala moją energię to jak można świadomie wzmacniać swoją odwagę i wiarę, jak można przemieniać nieśmiały pomysł w najśmielszą wizję..

Niedługo kolejna edycja. Zapraszam Ciebie lub kogoś Ci bliskiego gorąco.. Moc Kreacji. Od lęku do marzeń

A jeśli czujesz że mogę Ci pomóc przez indywidualne wparcie serdecznie zapraszam Cię na Sesje indywidualne.

 

Krzysztof Ruba

Trener (po Holistycznej Szkole Trenerów), coach (po Instytut Psychoedukacji i Rozwoju Integralnego), instruktor jogi (rys 200 yoga alliance), sternik morski. Twórca i współtwórca autorskich warsztatów na takie tematy jak ‘Głębokie Poczucie Własnej Wartości’, ‘Moc kreacji’, ‘Granice i Gniew’ i In. Prowadzi autorskie rejsy żeglarskie z warsztatami oraz współprowadzi warsztaty rozwojowe z końmi. Założyciel marki Wyprawy-Rozwojowe.pl. Do życia podchodzi z autentycznością, odwagą i kreatywnością. Uwielbia spełniać swoje marzenia.

Tagi: , , , , , , , , , , , ,