Rezerwacja na : Wewnętrzna prawda – Wyprawa do Jordanii w meskim duchu.


  Wewnętrzna prawda – Wyprawa do Jordanii w meskim duchu.

  Ogólny zarys

  WEWNĘTRZNA PRAWDA – WYPRAWA DO JORDANII

  W męskim duchu

  Termin: 30 wrzesień – 7 październik 2024

   

  Dzika Jordania

  Jordańskie Królestwo Haszymidzkie przyciąga podróżników do swoich rozległych pustynnych krajobrazów, gościnnych miast i niezwykłego Morza Martwego od czasów starożytnych.
  Kraj wyróżniają starożytne ruiny potężnych kultur które zmieniały się na tych ziemiach w kalejdoskopie historii zostawiając zabytki i skarby na miarę Indiana Jonesa.

  Nie tylko historycznie ale geograficznie Jordanię odznacza bogactwo krajobrazów. Od oszałamiających marsjańskich pustynnych krajobrazów Wadi Rum z tradycyjnym życiem Beduinów, celebrujących czas wokół ognia i rytmicznych dźwięków bębnów. Po łagodne wzgórza, sady oliwne i przyjazne wioski na północy czy ciekawe wybrzeża morskie Morza Martwego i Zatoki Arabskiej z wielką rafą koralową.

  Jordania to wspaniałe miejsce dla podróżników z duchem przygód, zainteresowanych historią i kulturą arabską, rzymską, nabatejską i chrześcijańską. Każdego dnia czeka na nas przygoda która zostanie na długo w Twojej pamięci i rozpali Twoją tęsknotę za podróżniczymi odkryciami i tajemnicami życia.

   

  W męskim duchu – głęboko i prawdziwie

  Ten program to jednak nie tylko eksploracja tej krainy ale również podróż w głąb siebie. Spędzimy cztery dni na pustyni Wadi Rum gdzie pragniemy spotkać się z dzikością, przestrzenią i bezmiarem otaczającej przyrody.. Majestat, cisza, niezwykłość tego miejsca pomogą nam zanurkować głębiej w siebie – swoje pragnienia, esencję i prawdę o sobie samym. Znajdziemy się z dala od szlaków turystycznych i standardowych obozów, które odwiedzają masowo turyści. Nasz pobyt przewidujemy w dzikiej części Wadi Rum, niedaleko granicy z Arabią Saudyjską. Na początku  odbędziemy tam dwu dniowy trekking w akompaniamencie beduińskich przewodników zasypiając przy ogniu, rozgwieżdżonym pustynnymi niebie, chłonąc ciepło oddawane przez piach. Będzie to okazja aby poznać fascynującą tradycję i historię tej rdzennej ludności. Będzie to również okazja aby wszelkie bieżące sprawy zostawić daleko za sobą i dzięki temu nabrać dystansu i nowej perspektywy.

   

  Czas retreatu

  Po 2 dniach dotrzemy do miejsca w którym rozbijemy obóz w krajobrazie ogromnych skalistych wąwozów i po horyzont falującego piasku. Zatrzymamy się tam na 2 dni na czas retreatu i warsztatów rozwojowych.

  Celem tego warsztatu jest przybliżenie Cię do poczucia i zrozumienia tego, do czego życie Cię wzywa i zaprasza, a także znalezienie wewnętrznych zasobów, by podążać tą drogą. Zazwyczaj pośród codziennych aktywności i natłoku myśli nie jest łatwo z tym się skontaktować. Czasem przeczuwamy, że coś się w nas rodzi, jakaś idea chce znaleźć swój wyraz, bywa, że doskwiera nam poczucie pustki, jałowości codziennych zajęć. Przeczuwamy, że życie jest czymś więcej, ale nie wiemy, jak to coś odkryć. Zdarza się, że już to wiemy, ale nie znajdujemy sił, by podjąć działanie. Paraliżuje nas lęk, głos wewnętrznego krytyka mówi, że sobie nie poradzimy, przestrzega przed nieuchronną porażką. I tak trwamy, dzień za dniem.

  W trakcie warsztatu, który odbędzie się w środku pustyni, w beduińskim obozie, pozwolimy sobie na to, by posłuchać wewnętrznego głosu. Dzika, odwieczna sceneria natury da nam niezbędne ugruntowanie. Odłączeni od mediów i łączności ze światem odetchniemy wreszcie ciszą. Będziemy mieli czas potrzebny, by zwolnić, zatrzymać się, rozluźnić i skupić na sobie. Główną osią warsztatu będzie pochodząca od Carlosa Castanedy koncepcja „ścieżki serca” – powołania, wezwania do autentycznego, głębokiego życia. Życia, które ma sens i służy większemu dobru.

  Zajęcia warsztatowe pomogą to lepiej poczuć, nazwać i zakorzenić w świadomości. Pozwolą przyjrzeć się temu, co powstrzymuje nas przed takim życiem oraz znaleźć wewnętrznych i zewnętrznych sprzymierzeńców, by z ugruntowaniem i odwagą podążać za wezwaniem.

  Wędrówka przez pustynię będzie służyła fizycznemu i duchowemu doświadczeniu odłączenia od tego, co w nas potrzebuje się zakończyć, z czym chcemy się pożegnać oraz otwieraniu się na nowe, początkowo nieznane, tajemnicze. Obecność grupy dostarczy otwartej wymiany, usłyszymy siebie wzajemnie, otrzymamy informację zwrotną o tym, co inni w nas widzą, jakie zasoby i wewnętrzne moce dostrzegają. Wszystko to po to, byśmy wrócili do domów bardziej świadomi, ugruntowani, z odwagą i wolą działania.

  A więc przed nami trzy dni poświęcone na eksplorację tego niezwykłego kraju (odwiedzimy Petrę, Morze Martwe, Madabę), dwa dni trekkingu przez dziką część pustyni Wadi Rum i 2 dni warsztatów w nieziemskim krajobrazie.

   

  Przestrzeń kreacji

  • Intuicyjny ruch i rozluźnienie ciała – uwolnienie napięć, zwiększenie świadomości ciała i oddechu.
  • Męskie wsparcie – praktyka budowania bezpiecznych i szczerych relacji, wyrażania siebie i bycia w kontakcie z drugą osobą.
  • Praktyka uważności w chodzeniu – zakorzenienie w rzeczywistości, uspokojenie myśli i emocji.
  • Ścieżka serca – wprowadzenie do koncepcji oraz praktyka formułowania własnej ścieżki.
  • Tworzenie wizualnej mandali życia.
  • Do czego życie cię wzywa? – wybór kluczowego na daną chwilę obszaru.
  • Podróż bohatera wg koncepcji Josepha Campbella – praca z wezwaniem („the calling”); nazwanie progu oznaczającego zmianę; określenie demonów i sprzymierzeńców; podjęcie decyzji.
  • Energie archetypiczne – doświadczanie dostępu do trzech energii w ciele.
  • Zasilający feedback od grupy.

   

  Dla kogo:

  • Dla osób, które chcą zwolnić tempo i zacząć żyć uważniej.
  • Dla osób, które czują, że coś ich powstrzymuje przed podjęciem ważnych decyzji.
  • Dla osób, które chcą lepiej zrozumieć kierunek swojego życia i wejść na ścieżkę serca.
  • Dla tych, którzy pragną przeżyć przygodę, poczuć dziką przyrodę i pozwolić sobie na prawdziwy reset dla duszy i ciała

   

  Korzyści z udziału w wyprawie:

  • Spotkasz się z samym sobą, lepiej siebie zrozumiesz, a dzięki uważnej obecności innych mężczyzn przejrzysz się też w ich oczach.
  • Doświadczysz radości bycia tu i teraz, skupienia na codziennych przejawach życia.
  • Poczujesz inspirację płynącą z dzikiej natury.

  Program

   

   

  Dzień 1 Bliski Wschód – spotkanie z Beduinami

  Przelot do Ammanu. Po wylądowaniu przesiadamy się do naszego busa i ruszamy biegnącą z północy na południe kraju Drogą Królewską (ok. 2,5h). Droga ta używana jest od kilku tysięcy lat, przemierzali ją handlarze, kupcy, pielgrzymi i żołnierze. Zakwaterowanie w beduińskim obozie. Kolacja.

  Spotkanie w kręgu.

  Po kolacji zaprosimy Was na spotkanie w kręgu służące ustaleniu osobistych intencji na tę wyprawę oraz kontraktu bycia w grupie i pracy warsztatowej. Będzie to okazja również do wzajemnego poznania się i omówienia programu.

  Dzień 2 Trekking szlakiem karawan i tajemnic Nabatejczyków – Petra

  Śniadanie w obozie. Wyruszamy na trekking i eksploracje jednego z najbardziej niesamowitych i tajemniczych skarbów Bliskiego Wschodu.

   

  Petra i trekking doliną królów

  Petra jest jednym z wielkich starożytnych miast świata i zdecydowanie zasługuje na to miano. Dzięki dostojnym pałacom wyrzeźbionym jakby wręcz wydartym monumentalnym ścianom wąwozu skalnego Petra dosłownie zapiera dech w piersiach.

  To będzie przepiękny dzień spędzony na łonie dzikiej surowej przyrody w połączeniu z najbardziej zjawiskowymi ruinami tajemniczej kultury Nabatejskiej. Licząca ponad 2000 lat Petra, jeden z Siedmiu Cudów Świata była ważną częścią Jedwabnego Szlaku do Chin i Indii. Zbudowali je Nabatejczycy, którzy strzegli tajemnic swego królestwa w tym doskonale chronionym mieście. Prowadziła do niego święta droga – Siq, czyli kanion o długości 1,2 km, z wąskimi, pionowymi ścianami który do dziś istnieje.

  My zagłębimy się w te starożytne skarby rzadziej uczęszczanymi szlakami wchodząc do miasta niejako od tyłu. Czeka nas piękna wędrówka w panoramicznej górskim krajobrazie wydłuż szlaku pełnego starożytnych królewskich grobowców. Gdzieś na trasie zatrzymamy się również na medytację. Obiad w formie pikniku. Powrót do hotelu. Kolacja

  Spotkanie w kręgu

  To czas spotkania się ze swoimi odczuciami i doświadczeniami danego dnia, okazja aby skontaktować się z tym co w nas jest ważne i co chce się wyrazić.

   

  Dzień 3 Spotkanie z dziką pustynią Wadi Rum / Trekking

  Śniadanie w obozie.

  Przejazd do Wadi Rum Villagge, przesiadamy się do samochodów terenowych i ruszamy w głąb pustyni Wadi Rum. Omijamy tłumy i wszystkie turystyczne obozy pełne przyjezdnych. Udajemy się w głąb dzikiej części Wadi Rum, gdzie rzadko docierają masowi turyści. Nasze docelowe miejsce pustynnej wyprawy znajduje się już w niedalekim w sąsiedztwie granicy z Arabią Saudyjską. Ludność która tutaj żyje to rdzenni Beduini trudniący się wypasem owiec.

  Pustynia Wadi Rum

  Wadi Rum to mistyczna kraina ruchomych wydm i czerwonego piaskowca. Z niekończącymi się złotymi piaskami, skalistymi kanionami i rozgwieżdżonym niebem. Wadi Rum to raj dla miłośników dzikiej natury i osób spragnionych wolniejszego tempa i długiej ciszy. Pustynia jest też idealna na wędrówki, wycieczki na wielbłądach oraz noclegiw pustynnych obozach. Miejsce to było zamieszkane od czasów prehistorycznych i jest domem dla koczowniczych plemion Beduinów. I to rdzenni Beduini będą naszymi przewodnikami przez najbliższe dni.

  Trekking przez pustynię.

  Najbliższe dwa dni to wędrówka przez pustynię. Każdego dnia spędzimy około 5 godzin wędrując przez ten marsjański krajobraz. Taka wędrówka będzie formą uwolnienia rozbieganego umysłu z nadmiaru myśli, zakorzenienia się w swojej obecności, skontaktowaniem się z ciałem i głębszymi częściami siebie niż tylko nasza głowa. Nie będziemy się nudzić. Krajobrazy tu zmieniają się nie do uwierzenia, hipnotyzująco przyciągają uwagę. Gdzieś na trasie zatrzymujemy się również na medytację. Obiad na trasie. Finalnie dotrzemy do miejsca gdzie zatrzymamy się na noc. Rozbijamy tymczasowy obóz, rozpalimy ogień, rozłożymy materace i na pewno nie będzie nam zimno bo piasek i skały oddaje ciepło po całym dniu. Kolacja i nocleg w obozie.

  Spotkanie w kręgu

  To czas spotkania się ze swoimi odczuciami i doświadczeniami danego dnia, okazja aby skontaktować się z tym co jest dla mnie ważne i co chce się wyrazić.

   

  Dzień 4 Zanurzenie w pustynie / Trekking na Jabal Um Dami

  Praktyka z pacy z ciałem i oddechem.

  Dzień rozpoczniemy od krótkiej praktyki oddechowej która sprowadza świadomość do ciała i rozpuszcza niesione napięcie mięśniowe. Praktykę połączymy z kilkoma ćwiczeni   żeby obudzić żywotność w naszych ciałach.  Śniadanie w obozie.

  Śniadanie w obozie. Po nocy spędzonej pod gwiazdami, wokół majestatycznych skał i ciszy pustyni czeka nas pyszna beduińska herbata i pożywne śniadanie. Dzisiaj zdobywamy najwyższy szczyt Jordanii Jabal Um Dami

  Jabal Umm Ad Dami – Najwyższa góra Jordanii.

  Jabal Umm Ad Dami (1854 m n.p.m.)   położona jest w najdzikszej części pustyni, na południu, z dala od obozowisk i masowej turystyki. Jabel Um Ad Dami to najwyższy szczyt w Jordanii i znajduje się blisko granicy z Arabią Saudyjską. Czeka nas fantastyczna wędrówka z panoramicznymi widokami na szczycie. To nie jest szczególnie trudny trekking, zajmuje około dwóch godzin na szczyt i godzinę na zejście. Gdzieś na trasie zatrzymujemy się również na medytację.

  Po wędrówce, już na dole czeka nas pyszny obiad który zjemy w kojącym cieniu. Po obiedzie i przerwie na odpoczynek ruszamy dalej w uważnym spacerze odkrywając nowe skaliste i piaszczyste formy jakie tutaj ukształtowała natura. Docieramy do miejsca które stanie się naszym obozem na tą noc. Kolacja w pustynnym obozie.

  Spotkanie w kręgu

  To czas spotkania się ze swoimi odczuciami i doświadczeniami danego dnia, okazja aby skontaktować się z tym co jest dla mnie ważne i co chce się wyrazić.

   

  Dzień 5 Pustynia Wadi Rum – czas retreatu

  Praktyka z pacy z ciałem i oddechem.

  Dzień rozpoczniemy od krótkiej praktyki oddechowej która sprowadza świadomość do ciała i rozpuszcza niesione napięcie mięśniowe. Praktykę połączymy z kilkoma ćwiczeni   żeby obudzić żywotność w naszych ciałach.  Śniadanie w obozie.

  Wewnętrzna prawda – sesja warsztatowa

  Przed nami czas aby zajrzeć w głąb siebie, by zobaczyć czego naprawdę potrzebujemy, za czym tęsknimy w życiu, a także co nas niepokoi, czego się boimy i co nas powstrzymuje, by podążać obraną ścieżką. We wspierającym gronie mężczyzn poszukamy odpowiedzi na te pytania, by powrócić mocniejsi i ugruntowani. Warsztat będzie zawierał praktykę uważności, pracę z ciałem i ruchem oraz spotkania między uczestnikami.

  Obiad.

  Wewnętrzna prawda – sesja warsztatowa

  Po południu kontynuujemy czas retretu i warsztatów. Kolacja.

  Wieczór przy ogniu i beduińskiej muzyce. Kolacja i nocleg w beduińskim obozie.

   

  Dzień 6 Pustynia Wadi Rum – czas retreatu

  Praktyka z pacy z ciałem i oddechem.

  Dzień rozpoczniemy od krótkiej praktyki oddechowej która sprowadza świadomość do ciała i rozpuszcza niesione napięcie mięśniowe. Praktykę połączymy z kilkoma ćwiczeni   żeby obudzić żywotność w naszych ciałach.  Śniadanie w obozie.

  Wewnętrzna prawda – sesja warsztatowa

  Przed nami czas aby zajrzeć w głąb siebie, by zobaczyć czego naprawdę potrzebujemy, za czym tęsknimy w życiu, a także co nas niepokoi, czego się boimy i co nas powstrzymuje, by podążać obraną ścieżką. We wspierającym gronie mężczyzn poszukamy odpowiedzi na te pytania, by powrócić mocniejsi i ugruntowani. Warsztat będzie zawierał praktykę uważności, pracę z ciałem i ruchem oraz spotkania między uczestnikami. Obiad.

  Wewnętrzna prawda – sesja warsztatowa

  Po południu kontynuujemy czas retretu i warsztatów. Kolacja.

  Wieczór przy ogniu i beduińskiej muzyce. Kolacja i nocleg w beduińskim obozie.

   

  Dzień 7 Powrót do cywilizacji – Morze Martwe i Madaba

  Śniadanie w obozie. Przejazd samochodami terenowymi do Wadi Rum Village.

  Przesiadamy się do naszych busów i ruszamy na północ Jordanii Drogą Królewską przez niezwykły krajobraz środkowej części kraju.

  Floating w Morzu Martwym

  Morze Martwe wbrew pozorom uważane jest za źródło witalności ciała i duszy. Bogate stężenie minerałów w wodzie, cynku w błocie, tlenu w powietrzu zostało klinicznie udowodnione w leczeniu chorób skóry, astmy, reumatyzmu, nadciśnienia i wielu innych. Wody Morza Martwego są niezwykle gęste, co pozwala ciału swobodnie unosić się na powierzchni wody. Doświadczenie jest ciekawe same w sobie. Już Arystoteles opisywał to morze, w którym nikt nie tonie.

   

   

  Floating – unoszenie się. W sesji floatingu ma się uczucie “rozpływania się w wodzie”. Nie czuje się ciężaru swojego ciała i powoli się odpręża, mózg ze stanu beta, czyli czuwania, przechodzi do stanu alpha – rozluźnienia, by pod koniec sesji uzyskać postać podobną tej, w jakiej znajduje się umysł podczas medytacji. Następuje obniżenie poziomu hormonów stresu: adrenaliny i kortyzolu oraz zwiększenie produkcji endorfin.  Pierwsze efekty – uczucie rozluźnienia i harmonii w całym ciele.

  Podsumowując po całej wyprawie czeka nas zasłużony relaks i głębokie odprężenie.

   

  Madaba

  Po postoju, lunchu i kąpieli w Morzu Martwym jedziemy do historycznego miasta na styku kultu – Madaba. Znajdują się tu starożytne mozaiki bizantyjskie, liczne kościoły, meczety słynna mapa z Madaby. Zakwaterowanie w hotelu i  czas wolny.

  Dzień 8 Powrót do Polski

  Śniadanie w hotelu. Czas wolny na poranny spacer i zakup pamiątek. Przejazd na lotnisko w Ammanie. Wylot do Warszawy.

  TRENER NA WYPRAWIE – Męska Ścieżka

  Michał Pyziak – Trener rozwoju osobistego i coach integralny. Inicjator Męskiego Kręgu działającego nieprzerwanie od 2012 roku w Łodzi. Prowadzi warsztaty grupowe dla mężczyzn oraz praktykę odosobnienia w naturze. Pracuje indywidualnie z mężczyznami nad lepszym zrozumieniem siebie, wewnętrznym ugruntowaniem, dostępem do wrażliwości i osobistej mocy. Uczestniczy w pracach European Men’s Leadership Summit. Autor książki Męska ścieżka. Współprowadzi podcast „Książka dla mężczyzny”. Mąż w ponad dwudziestoletnim związku, ojciec trzech córek. Czerpie energię z medytacji i samotnych pobytów w naturze. Lubi życie.

  ORGANIZATOR – Wyprawy & Warsztaty Rozwojowe

  Krzysztof Ruba – prowadzi wyprawy rozwojowe i przyrodnicze do rdzennych kultur Ameryki Łacińskiej, Afryki i Europy. Przejechał już prawie wszystkie kraje Ameryki Łacińskiej, która jest bardzo bliska jego sercu. Twórca i współtwórca autorskich warsztatów na takie tematy jak ‘Głębokie Poczucie Własnej Wartości’, ‘Granice i gniew’ czy ‘Świadomie kreacja’. Prowadzi autorskie rejsy żeglarskie z warsztatami oraz współprowadzi warsztaty rozwojowe z końmi. Trener (po Holistycznej Szkole Trenerów), coach (po Instytut Psychoedukacji i Rozwoju Integralnego), instruktor jogi (rys 200 yoga alliance), sternik morski, założyciel marki – Wyprawy-Rozwojowe.pl. Do życia podchodzi z autentycznością, odwagą i kreatywnością. Uwielbia spełniać swoje marzenia.

   

  Polecane artykuły prowadzących:

  Michał Pyziak – Ścieżka serca,

  Michał Pyziak – Potrzeba dyskomfortu

  Krzysztof Ruba – Twoje źródło miłości – w męskim duchu, 

  Krzysztof Ruba – Wzorzec męskości

  Inwestycja:  

  1900$  w promocji 1690$  + przelot (2-3,5 tyś pln)

  Cena obejmuje:

  • 7 noclegów (2 noce w beduińskim obozie w okolicach Petry, 4 noce w beduińskim obozie na pustyni Wadi Rum, 1 noc hotelu w Madabie).
  • Wyżywienie podczas wyjazdu (7 śniadań, 6 obiadów, 6 kolacji)
  • Transport busem bądź vanem na całej trasie
  • Warsztaty rozwojowe z trenerem na pustyni Wadi Rum
  • Poranne sesje oddechowe z elementami jogi na pustyni.
  • Jordan Pass – wiza
  • Bilety wstępu do stref archeologicznych Petra
  • Transfery z/do lotniska klimatyzowanym busem
  • Opieka lokalnych przewodników na pustyni
  • Asysta samochodów terenowych na pustyni.
  • Opieka polskiego pilota i tłumacza
  • Ubezpieczenie KL, NNW

   

   

  Cena nie obejmuje:

  • Biletu lotniczego
  • 2 posiłków na trasie i napojów do posiłków
  • Ubezpieczenia od chorób przewlekłych
  • Dopłaty do pokoju / namiotu 1-os

  Co wyróżnia tę wyprawę?

  • W przestrzeni serca
  • Podróż która rozwija
  • Sięganie po moc
  • Wewnętrzna dzikość
  • Świadomość uczuć
  • Świadomość ciała
  • Głębokie relacje
  • Męskie wsparcie
  • Rdzenne kultury

  A Travel Guide to Geneva's Old World

  Tour of Virgin America Plane and landing

  Washington DC Tour

  Jeff Hubbard South America

  Informacje

  • Początek : 30 września, 2024
  • Koniec : 07 października, 2024
  • Czas trwania : 8 dni
  • Koszt : 1690$ + przelot
  • Lokalizacja : Jordania

  Potrzebujesz pomocy?!

  Jeśli potrzebujesz dowiedzieć się więcej - nie zwlekaj z kontaktem z nami.

  +48 694 363 668

  [email protected]

  NEWSLETTER